Bitcoin Forum
May 23, 2024, 08:26:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: A dan Z ye Masternode  (Read 599 times)
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
May 03, 2018, 11:03:33 PM

Ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız. Son zamanlar da MasterNode coinlerin arttı. MasterNode çok büyük bir özelliklik olarak görünürken şimdiler de sanki sıradan olmaya doğru mu gidiyor acaba.? Sizin bu konu da yorumunuz nedir.

mateuolak
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
May 03, 2018, 11:24:06 PM

Masternode çokta kar lı değil anladğım kadarıyla
Rhego (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
May 03, 2018, 11:26:04 PM

Ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız. Son zamanlar da MasterNode coinlerin arttı. MasterNode çok büyük bir özelliklik olarak görünürken şimdiler de sanki sıradan olmaya doğru mu gidiyor acaba.? Sizin bu konu da yorumunuz nedir.

Yani halen popülerliği var ama riskli bir yatırım konuda bahsettiğim gibi bir anca cok büyük karda edebilirsiniz. Dibede batabilirsiniz yapacagınız coini ekibi iyi araştırmanız lazım.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
May 04, 2018, 05:16:34 AM

diğer saçmasapan masternode başlıklarının ardından bu başlık ilaç gibi geldi. herşey gayet güzel derli toplu anlatılmış.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
May 04, 2018, 05:44:20 AM

Gerçekten A'dan Z'ye güzel anlatım olmuş elinize sağlık. Ben şuan yapmayacağım fakat aklımda kalması açısından ve sorulabilir bir soru olarak;

- VPS'nin çok iyi birşey olmasına gerek var mı yoksa sıradan 1GB'lık bir makinada iş görüyor mu?
- VPS'leri bile ara ara bakım amaçlı kapatıyorlar reset atıyorlar vs. bu durumda batarsınız dediğini şeyi anlamadım. Bizim coinler yanıyor mu ne oluyor ulaşamayınca?

Kavram olarak uzun zamandır bilsem de teknik olarak çok cahilim mazur görün saçma soruları Smiley
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
May 04, 2018, 05:53:57 AM

Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim, birazda hangi masternode karlı olur onları paylaşsak topluluk olarak çok daha fayda saglar
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
May 04, 2018, 06:10:10 AM

Hocam eline sağlık daha önce hiç fikri olamayanlar için gayet açık ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Mining yerine masternone (POS) kullanımı ileride yaygınlaşabilir.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 04, 2018, 06:13:40 AM

Masternodelar yüklü miktarda yatırım yapmadığınız süre getirileri çok fazla olmuyor maalesef. Bu kadar yatırım yapacak kadar bütçesi olan kişilerinde yatırımlarını bölerek yani risk paylaştırarak yapmaları daha mantıklı değil mi ?
Rhego (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
May 04, 2018, 09:42:41 AM

Gerçekten A'dan Z'ye güzel anlatım olmuş elinize sağlık. Ben şuan yapmayacağım fakat aklımda kalması açısından ve sorulabilir bir soru olarak;

- VPS'nin çok iyi birşey olmasına gerek var mı yoksa sıradan 1GB'lık bir makinada iş görüyor mu?
- VPS'leri bile ara ara bakım amaçlı kapatıyorlar reset atıyorlar vs. bu durumda batarsınız dediğini şeyi anlamadım. Bizim coinler yanıyor mu ne oluyor ulaşamayınca?

Kavram olarak uzun zamandır bilsem de teknik olarak çok cahilim mazur görün saçma soruları Smiley

Ram miktarı olarak soruyorsanız yeterli hocam zaten linux üstünde kosuyor cok sistem kaynagı kullanmıyor. https://steemit.com/vps/@grovesy/vps-initial-setup-for-masternode
Bu makaleden VPS i nasıl detaylı biçimde masternode için ayarlayacagınızı görebilirsiniz.

Masternodelar yüklü miktarda yatırım yapmadığınız süre getirileri çok fazla olmuyor maalesef. Bu kadar yatırım yapacak kadar bütçesi olan kişilerinde yatırımlarını bölerek yani risk paylaştırarak yapmaları daha mantıklı değil mi ?

Hocam sizin metni cok anlayamadım kusura bakmayın ama. Kazanç için çok soru soruluyor miningle madencilikle karsılastıran var yada buna para bağlayacagıma gider borsada oynarım diyenler var. En basitinden söyle söylüm 1000$ koyup risk alıp 20-25 bin $ kazanabilirsin yada elinde patlayabilir  Grin ( Yapıp alan arkadasım var 1k$ >>> 26k$) hergün ANN global başlıgında yeni konular acılıyor piyasada kıyamet gibi POS özellikli coinler cıkıyor alayı 7-8 ay sonra çöp olucak işte burda onların arasından yanıltmayacak olanı seçebilip para kazanmak mesele.
nthere
Member
**

Activity: 229
Merit: 11

View Profile
June 18, 2018, 04:27:29 PM

Masternode araştırmak için bulduğum sitelere bakıyorum da bir çoğu hiç duymadığım coinler.
Adam gibi bir projeden node kurmak için 20k dolar gözden çıkarmak gerekecek.
Bu ay Wan 2.0 duyurulacaktı roadmape göre, beklemedeyiz bakalım. En az 10k token gerekecek ki şu çakılmış fiyatı ile bile 30k dolar ediyor.
NBASKOR
Newbie
*

Activity: 212

View Profile
June 18, 2018, 04:31:34 PM

Aslında iyi ve uyguna bi coinin masternodunu kurarsan çok karlı bişeyler yapabilirsin bunu bulmak önemlş olan diye düşünüyorum diğer türlü master node kurmak isteyen hemen kurabilir yatırımı ve parası varsa.
mobysonj
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
June 18, 2018, 07:48:16 PM

bende kısa zaman içerisinde kurmayı düşünüyorum ilk başta çok para gerektirmeyenlerle başlamayı hedefliyorum yatırım yükseldikçe hedefte yükselecek tabi
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
June 18, 2018, 07:59:17 PM

elinize sağlık. güzel özetlemişsiniz ama masternode olmakta gerçekten ciddi yatırım gerektiriyor. belli şartları var bununda yüklü miktarda coin tutmak gerekiyor. gelecek vaadetmeyen bir sürü masternode coini var onları zaman kaybı olarak görüyorum. bilinenler ise tuzlu zaten. servet yatırmak lazım.
Necroface
Full Member

Activity: 518

simply getting the job done

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:20:38 PM

paylaşım yapılalı uzun zaman oldu, birkaç defa okumuşumdur, elinize sağlık, masternode yapıyorsanız güncellemeniz halinde çok sevaba geçersiniz, ben de düşünüyorum ama henüz masternode için bir adım atmış değilim.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
nekominer
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 18, 2018, 08:24:01 PM

Vps kiralamadan evde Phore, Zen ve Pirl masternode düşünüyorum. Olabilecek gibiyse 3 ü olmazsa 1i de olabilir.

bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
June 18, 2018, 08:41:10 PM

Çok başarılı bir yazı olmuş, elinize sağlık. Piyasada onlarca yeni masternode projesi var. Bunraın %90'ı çöp olacak, kalan %10 arasında 1-2 tane tutturabilirsek ölene kadar emekli ikramiyemiz hazır demektir.
mkerster
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
June 19, 2018, 08:10:00 AM

Çok güzel bi çalışma olmuş bence emeğine teşekkür ederiz
Jumankis
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
June 19, 2018, 09:59:35 AM

Güzel ve açıklayıcı bi anlatım olmuş emeğine sağlık hocam
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
June 19, 2018, 10:31:40 AM

Oldukça açıklayıcı bir yazı olmuş bunun için teşekkür ederim. Şartlar fazla bir şey gerektirmiyor fakat getiri ne olur bu konuda tam bir fikre varamadım. Piyasanın yükselişi ile her şey yayına oturacak gibi duruyor.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
June 19, 2018, 10:33:14 AM

icolara giriş için gayet önemli bir fark. bazı coinlerde var bazılarında yok. Masternode gündelik hayatta vadeli hesap gibi görebilirsiniz Smiley
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: