Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:17:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Antminer S9 13.5 TH - 9000 TL  (Read 4193 times)
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
April 03, 2017, 12:57:25 PM

abi hayat hikayeni anlatmissin, halbuki basit bir sey soylemistim ben. bu s7ler ilk ciktiginda forumun taninir small time madencileri s7 siparisi vermek yerine 300-400 dolardan tonlarca btc alip, bunu s7'nin konusunda paylasmislardi. sikintisiz masrafsiz 3x yaptilar. yani bence btc fiyati inanilmaz artacak o yuzden madencilik cok mantikli argumani cok sacma. bunu soylemek istedim.

hacimli borsa istiyorsan seni bitfinexe bekleriz. Smiley nakit sokmana gerek yok, btc sok, diledigin yerde long veya short ac, hatta btcyi sat, dusunce al, elindeki btcyi arttir vs.
1714713428
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714713428
Reply with quote  #2

1714713428
Report to moderator
1714713428
Hero Member
*

Ignore
1714713428
Reply with quote  #2

1714713428
Report to moderator
1714713428
Hero Member
*

Ignore
1714713428
Reply with quote  #2

1714713428
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714713428
Hero Member
*

Ignore
1714713428
Reply with quote  #2

1714713428
Report to moderator
1714713428
Hero Member
*

Ignore
1714713428
Reply with quote  #2

1714713428
Report to moderator
okanege (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
April 03, 2017, 01:02:00 PM

Bu arada btc'nin artacağını umarak cihaz alıyorsanız, onun yerine doğrudan btc alın. Bence daha mantıklı.

Arkadaş Bitcoin Danışmanı ,  https://bitcointalk.org/index.php?topic=1850920.0    işini bilir o  Wink

güzel kardeşim seni öncelikle saygıya davet ediyorum. kavga dövüş etme laf sokma çabasında değilim, sende olma. sen bana bu işi nasıl bi adım öteye götürürüz de ben on adım atmaya razı gelirim. ama gereksiz polemiğe gerek yok. herkes yaşını başını almış insanlar çoluk çoçuk işleri değil bu işler sende farkındasın bende. ben bu forumda üyeliğim yeni olsada dışardan tüm konuları takip eden kendimi bu konuda geliştirmeye uğraşan biriyim. kimseden bi üstünlüğüm aşağılığım yok iddaada etmiyorum. birşey kanıtlama çabamda yok. burdaki verdiğim emek bir pazarda limon satan adamla aynıdır. insanları baltalamaya kötülemeye aşık atmaya gerek yok. amaç niyet hepsini açık açık yazdım. sende artık amaç ve niyetin ne olduğu anlamışsındır.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 03, 2017, 01:26:15 PM

abi hayat hikayeni anlatmissin, halbuki basit bir sey soylemistim ben. bu s7ler ilk ciktiginda forumun taninir small time madencileri s7 siparisi vermek yerine 300-400 dolardan tonlarca btc alip, bunu s7'nin konusunda paylasmislardi. sikintisiz masrafsiz 3x yaptilar. yani bence btc fiyati inanilmaz artacak o yuzden madencilik cok mantikli argumani cok sacma. bunu soylemek istedim.

hacimli borsa istiyorsan seni bitfinexe bekleriz. Smiley nakit sokmana gerek yok, btc sok, diledigin yerde long veya short ac, hatta btcyi sat, dusunce al, elindeki btcyi arttir vs.

tekrar tekrar söylüyorum ben bitcoin üzerinden elde edilebilecek her kazancı şuan uyguluyorum. al sat madencilik danışmanlık cihaz satışı. ticarette böyle yapılır girişimciliği tanımında bu var. ben insanlara sadece madencilik yapın demiyorum ben nacizane fikrim bu ben böyle yapıyorum diyorum. yapmak isteyenlerede cihaz satıyorum. forumdaki diğer konumda da bitcoin üzerinden farklı kazanç kapıları konusunda da danışmanlık ve yardım ediyorum.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 03, 2017, 01:33:29 PM

Özel mesaj ile numaramı yolladım. Cihazı elden test ederek teslim ederseniz ilk alıcısı olmak isterim. Burada forumda cihaz ile ilgili bilgileri de yazarım. Newbie olduğunuz ve ticaretiniz olmadığı için çoğu kişi şüpheyle yaklaşacaktır çünkü forumda dolandırıcı adayı oldukça fazla var. Aramanızı bekliyorum.

arkadaşlada görüştüm alışverişimiz olursa olduğunda karşılıklı bilgi veririz.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 03, 2017, 01:51:51 PM

https://www.youtube.com/watch?v=yHJzo7A312c

Video da karşılaştırması var güç tüketimi farkı ve sicaklık farkı...(Aynı hızda 20w güç tüketim farkı,30 derece sıcaklık farkı)

Klima hiçte az yakan birşey değil..İnverter in az yakma olayı on-off klimaların ilk kalkıştaki fazla akımını çekmesini engellemek için geliştirilmiş oda sıcaklıgını gücü düşürüp artırarak ayarlayan motor türüdür..12 btu luk on-off klimada 1.2-1.4 kw güç çeker, 12 btu inverterda tam güçte 1.2-1.4 kw güç çeker.Bu cihazın calıstıgı yerde küçük klima yetmez büyük btu lu klimada kazancı götürür..2 sene önce antminer s3-s4-s5 lerle çalıştım az-çok ses sıcaklık sorun bilgisini biliyorum..Ve youtube de btc mining farm larla ilgili bikaç video izlerseniz havanın sirkülasyonu ile sogutma sağlandığını görürsün buna en iyi s3-s4 cevap veriyordu klimasız ortamda bile çok rahat çalışıyorlar..Cihazın bulunduğu ortamda sıcak havayı biriktirme yeter..

Bu yazılanlarıda cihaz satılmasın die yazıyoruz sanılmasın alacak olan kişi ne aldığını biliyorsa alana satana da hayırlı olsun..

öncelikle çok teşekkür ediyorum. forumlar bu niyetle oluşturulmuş platformlar. tartışmak doğruyu bulmak adına çok verimli olabiliyor. kimileride kavga etme çabasında. bu sebeple sizi bir forum kullanıcı olarak tebrik ediyorum.

videodaki karşılaştırmada t9 daha fazla güç tüketimi yapıyor. fakat bu önemsenecek bir fark değil o yüzden elektrik konusunda eşitler diyelim.
ısı konusunda da ciddi fark var kabul ediyorum. ama şöylede bir şüphe oluştu kafamda; ben cihazlarımda overclock denemiş biri olarak gücü biraz arttırdığınızda cihaz ısıları uçuyor. fabrika ayarlarında çalıştırdığınızda 89 derecelerde kalıyor. bu videoda overclock ekranında ne güçle cihazların çalıştığını ikisininde gösterseydi kesin emin olurdum. ama sadece ısılarını gösterdiği için bi şüphem var açıkcası. belkide sadece t9 reklamı için bi cihaz overclocklu bile olabilir. aklıma birde şöyle bir senaryo geliyor; ütopya gibi düşünebilirsin ama bu cihazların t9 olanı soğutulan bir bölmeden olup videoda görünen cihazın paneli olmayabilir. sonuçda ağa bağlı olan diğer bir miner ın arayüzüne girmiş olabilir. bunlarıda neden düşünüyorsun dersen; cihazın sitesindeki özellikler bölümünde böyle bi ısı farkı olsa büyük puntolarla ısıyı hallettik diye yazarlar. specification bölümünde böyle bir özelliğine rastlamadım. daha sağlam bi kaynaktan tüm özelliklerini gösterdiği bir kaynaktan karşılaştırma araştıralım bulursak paylaşalım güzel kardeşim.

ısı mevzusunda söylediğiniz herşeye katılıyorum. ısı çıkışını düzgün sağlarsanız çok basit klimayla 20-30 cihaz çalıştırabilirsiniz. ki ben yapıyorum.

diğer yazmış olduğunuz konuyada gelirsek cihaz alıp satmak asıl niyet değil. burda güzel bir ticaret olsun herkes kazansın. ben bu işi kendimde yaptığım için böyle güzel bir tartışmadan t9 un galip çıkması durumunda  bende t9 kullanır ve satarım. banada insanlarada güzel bir bilgi vermiş oluruz.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 03, 2017, 02:01:20 PM

bitfinex ile alakalı detaylı bilgi paylaşırsan seve seve kullanırım. çünkü türkiyede bitcoin borsalarını hala doviz büfesi sanıp basit basit kur fiyatından hemen alıp satabileceklerini düşünüyorlar ama yapamayınca elde bitcoin kalıyor yastık altı oluyor. böyle insanlar olduğu içinde hacim küçük kalıyor. kimse riske girmiyor. yastık altı mantığı hala ülkeden çıkmadı. ben istediğim kurdan alım satım yapabileceğim hacmi olan bir kaynak bulursam kullanırım. şuanda hacimsizlikten büyük paralar ile günlük alım satım yapamıyorum.
ferhatyaban
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
May 01, 2018, 12:49:31 PM

Arkadaşlar selamlar,

Sogutma ve ses konusunun çözümü için bir ürün buldum ve sipariş verdim sizden deneyenler varmı ?  https://www.youtube.com/watch?v=zwbi9Jz2nwM
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 03, 2018, 01:49:24 PM

Satildi mi bilmiyorum ama fiyat cok pahali,  bu fiyata bitcoin alsaniz makine kendini roi yapana kadar sizin aldiginiz btc daha fazla kazandiracaktir.  S9 degil gpu almakta her zaman fayda var. 

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
May 03, 2018, 11:17:22 PM

Arkadaşlar selamlar,

Sogutma ve ses konusunun çözümü için bir ürün buldum ve sipariş verdim sizden deneyenler varmı ?  https://www.youtube.com/watch?v=zwbi9Jz2nwM
Bide su var izlemeni tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=mHfT_0UeU6A

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
May 05, 2018, 04:39:51 PM

Madencilik yapacak arkadaşlara 2 tavsiyem vardır:

1- Bu işe Bilgisiz,araştırmasız ve özellikle de Kredi çekerek girmeyiniz!
2- Kripto Paralar uzun vadede kazandırır.2-3 Ay sonra zengin olurum düşüncesine de kapılmayınız!
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: