Bitcoin Forum
May 22, 2024, 03:00:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Banca Transilvania BIC pt bitcoin.de  (Read 3020 times)
adex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 22, 2013, 11:48:01 AM
 #21

am si eu o intrebare legat de bitcoin.de , care sunt metodele de plata acceptate ?
mersi
o banca care e inscrisa in SEPA si faci prin ordin de plata(mai comod daca ai internet banking)
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 22, 2013, 11:49:46 AM
 #22

Ii trimiti prima data un mesaj prin care'l rogi sa verifice daca au ajuns fondurile in contul bancar si probabil rezolvi asa... am patit eu cand respectivul a uitat de tranzactie. Daca nu primesti raspuns deschizi un tichet catre suport si uploadezi dovada platii. Bitcoinii iti sunt creditati de catre site odata ce ai demonstrat ca ai platit, deoarece cand se face tranzactia, bitcoinii respectivi intra in escrow asigurat de site.
adex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 22, 2013, 11:54:49 AM
 #23

Ii trimiti prima data un mesaj prin care'l rogi sa verifice daca au ajuns fondurile in contul bancar si probabil rezolvi asa... am patit eu cand respectivul a uitat de tranzactie. Daca nu primesti raspuns deschizi un tichet catre suport si uploadezi dovada platii. Bitcoinii iti sunt creditati de catre site odata ce ai demonstrat ca ai platit, deoarece cand se face tranzactia, bitcoinii respectivi intra in escrow asigurat de site.
multumesc jonsi
btc_trust
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
January 04, 2014, 07:31:22 PM
 #24

Pe bitcoin.de limita este de 2500 euro pentru utilizatorii neverificati. Pentru verificare e o procedura mai smechera cu o scrisoare trimisa la ei de catre un notar sau un avocat, etc.

E cam complicat, in Romania este ilegal sa faci apostila la un act de identitate.

Eu am reusit, sunt utilizator verificat, am dreptul sa depasesc cei 2500 euro. Ce nu imi place la bitcoin.de e faptul ca mi s-a intamplat de doua ori sa vand la un pret foarte mare si respectivii nu au platit. Daca au vazut ca imediat dupa aceea pretul a scazut, nu au mai facut plata. Astfel raman bitcoinii blocati uneori si cateva zile pana ii primesti inapoi.

btc_mogul poti sa ne spui si noua cum ai procedat cu verificarea la bitcoin.de? 
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!