Bitcoin Forum
June 18, 2024, 05:56:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni başlayanlar dikkatli olun! tavsiyeler  (Read 219 times)
BITCOIN_GOD (OP)
Jr. Member
*

Activity: 202
Merit: 1

View Profile
May 03, 2018, 10:32:43 AM

tavsiyeler:

1. Dijital paraları teminatsız sistemlerde saklamayın. (Windows, kısmen OS X)
2. Dijital parayı yalnızca açık kaynaklı bir cüzdanda ve merkezi fon kontrolü olmadan depolayın
3. Yedek kopya oluşturun.
4. Bulut depolama alanında depolarsanız yedekler, şifreleyin.
5. Dijital parayı çevrimiçi çantalarda saklamayın. Paranız donabilir ve asla iade edilemez. (özellikle XAPO cüzdanını tavsiye etmeyin)
6. Dijital parayı yasadışı borsalarda (btc-e, bter, vb.) Saklamayın (paranız geri dönüşümsüz kaybedilebilir)
7. Yasadışı borsalarda işlem yapması tavsiye edilmez (Madde 6'ya bakınız) (paranız telafi edilemez bir şekilde kaybedilebilir)
8. Sadece merkezi olmayan borsalarda işlem yapmayı deneyin. örneğin https://bitshares.org veya http://mercuryex.com (beta) Düzenli olarak isterseniz, sadece yasal değiş tokuşlarda (örneğin coinbase.com). (Ama unutmayın, paranız donmuş olabilir ve asla geri dönmeyebilir. Bkz. paragraf 5)
9. Sadece yazılımı indirin. kaynaklar. (ideal olarak depolardan)
10. Parolayı girmek için ekran klavyesini kullanın.

Daha ayrıntılı.

1. Kripto para birimleriyle çalışmak için, Linux işletim sistemi ile ayrı bir bilgisayar başlatmak en iyisidir. Böyle bir ihtimal yoksa. Daha sonra kendinizi bilgisayara ikinci Linux sistemine koyun (açtığınızda hangi işletim sistemini çalıştıracağınızı seçebilirsiniz). Ve depolama, ticaret, işlemler tutun
ve benzeri. içinde. (Linux mint www.linuxmint.com veya Ubuntu www.ubuntu.com kullanmanızı öneririm).
Not: Bu, güvenlik için en iyi adımdır, bu noktadan sonra güvenliğinizi% 90 artırırsınız.
2. Dijital paranızı, kaynak kodu açık olan cüzdanlarda saklayın. Ve şifrelerinizi uzak sunucularda saklamayan ve paranıza erişiminiz olmayan cüzdanlarda. Nasıl belirlenir? http://Https://bitcoin.org/ru/choose-your-wallet adresine gidin ve beğendiğiniz cüzdanı tıklayın. Yeşil renkte yazılmışsa, anahtarın bulunduğu simgenin önünde bir pencere açılır. Paranızın kontrol edilmesi, üçüncü tarafların paranıza erişiminin olmadığı anlamına gelir - bu güvenlidir. Üçüncü bir tarafın kontrolü altında sarı para varsa. Bu, cüzdanın yaratıcılarının paranıza erişebileceği anlamına gelir - bu güvenli değildir.
3. wallet.dat çantasının yedek kopyalarını alın ve ayrıca özel anahtarlarınızı kağıda yazdırmanızı öneririz. Yedekler ve şifrelemek için özel bir flash sürücü edinin.
4. Şifreleme yazılımı kullanarak önemli bilgileri, cüzdanları, şifreleri temizleyin. Açık kaynak için programı şifreleyin
5. Paranızı çevrimiçi çantalarda saklamayın. Özellikle araçlarınıza ve şifrelerinize erişenler.
6 ve 7 Yasadışı borsalarda işlem yaparak veya para tutarak, kimse size garanti vermez. Değişimin yaratıcısı paranı almak isterse, asla geri veremezsin. Sıradan kelimelerle, herhangi bir garanti, belge vb. Olmadan bir yabancıya para verebilirsiniz. Umarım, onları sana iade eder.
8. Kripto para birimi ile işlem yaptığınızda, ademi merkezileştirilmiş borsalarda işlem yapmayı deneyin (örneğin, Nxt ve diğer şifreleme platformlarındaki gömülü exchange'de). Ticaret yapmak istediğiniz merkezi olmayan borsalarda bu çiftler yoksa. Ardından, yasal borsalarda işlem yapın, ancak başka bir tehlike söz konusuysa, paranız değişim veya devlet idaresi tarafından bloke edilebilir.

░░░ TOKENGO PLATFORM░░░
<<<BUSINESS TOKENIZATION PLATFORM >>> (https://tokengoplatform.com/)
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 03, 2018, 11:34:14 AM

Yeni başlayanlar için güzel bir bilgi yazısı olmuş kesinlikle okuyun yararı olacaktır emeğine sağlık.
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 03, 2018, 02:17:35 PM

Yeni başlayanlar & Yardım kısmında paylaşsan daha iyi olurmuş ama genede teşekkürler paylaşımın için.
hcoin01
Newbie
*

Activity: 135
Merit: 0

View Profile
May 03, 2018, 03:15:50 PM

Kendinizi fazla kaptırmayın arkadaşlar !
Para kazanmak güzel evet ama genelde kendini kaptıranlar para kaybediyor.
Daga fazla kazanmalıyım mantığı ile yanlış yaparsınız.
Grafik okuyun, marketcap'i takip edin ve para kazanın Cheesy
calmaral
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
May 03, 2018, 05:10:56 PM

Hocam önerileriniz için çok teşekkürler;

"1. Kripto para birimleriyle çalışmak için, Linux işletim sistemi ile ayrı bir bilgisayar başlatmak en iyisidir. Böyle bir ihtimal yoksa. Daha sonra kendinizi bilgisayara ikinci Linux sistemine koyun (açtığınızda hangi işletim sistemini çalıştıracağınızı seçebilirsiniz). Ve depolama, ticaret, işlemler tutun
ve benzeri. içinde. (Linux mint www.linuxmint.com veya Ubuntu www.ubuntu.com kullanmanızı öneririm).
Not: Bu, güvenlik için en iyi adımdır, bu noktadan sonra güvenliğinizi% 90 artırırsınız."

Bu madde için ben bir ekleme yapayım, Linux sistemlerinin çoğu flash bellek üzerine sadece 5dk da kurularak kullanılabiliyor. Yani Bilgisayara kurmadan flash üzerinden işletim sistemi kullanılabilir ve rahatlıkla kullanılabilir.
SRDT
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
May 03, 2018, 10:48:03 PM

yeni başlayanlar için güzel bilgiler olmuş...benim tavsiyem en başta çok hırslı olmayın mantıklı hareket edin acele etmeyin...Bu piyasada kurallara uyarsanız eminim birşeyler kazanırsınız.....
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
May 03, 2018, 11:14:12 PM

Arkadaşlar gerçekten bu piyasaya heyecan duyulabilir ancak çok kaptırmak tehlikeli gece gündüz karışabiliyor. Ve giden sağlık geri gelmiyor psikolojiyi doğru yönetmek lazım.
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
May 03, 2018, 11:20:08 PM

güzel öneriler olmuş hocam,   hemde bu kadar çok öneriyi on maddeye sığdırmışsınız ki bu bence oldukça iyi olmuş,  bence konu başlığıda bitcoinde yeni başlayanlar için 10 madde gibi şeyler olabilirmiş
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
May 04, 2018, 11:53:42 AM

Dikkatli olmakta fayda var Ian Balina bile 2 milyon dolarını nasıl çaldırdı anlayamadım .
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
May 04, 2018, 12:21:30 PM

Dikkatli olmakta fayda var Ian Balina bile 2 milyon dolarını nasıl çaldırdı anlayamadım .

Olayı hiç bilmiyorum ama reklam olabilir ya da şöyle bir şey ne kadar güvenli sistemler kullanırsan kullan, eğer hedef haline gelirsen çoğu sıradan kişilerden bile daha riskli konumda olursun.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 04, 2018, 07:42:08 PM

Yeni başlayanların birinci önceliği güvenlik konusu olmalı. Birçok faydalı bilgi verilmiş, umarım herkes gereken değeri verir yazıyı okur ve kendine pay çıkartır.

listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 04, 2018, 09:19:39 PM

Çok güzel olmuş çeviri advance seviyede değil ama yine de anlaşılıyor. Linux tavsiyesine odaklandım birkaç güne onu halletmem lazım. Teşekkür ederim
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
May 04, 2018, 09:27:00 PM

çok faydalı bilgiler. tesekkurler emeğiniz için. bu aralar çok hack vb. olayları duyuyorum çevremden ve çok dikkatli oluyorum diyen arkadaşlarımın bile hesapları boşaltıldı. bunları bilmek ve buna göre tedbir almak lazım..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280

View Profile
May 05, 2018, 06:19:05 PM

bana da o çaldırma olayı reklam gibi geliyor, baksanıza forumda bile bir çok kişi hatırlıyor bu olayı, 2 milyondan daha fazla reklam tutarı demek bu
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
May 05, 2018, 09:35:10 PM

Kesinlikle kripto paralarınızı saklarken çok dikkatli olmak zorundasınız. Bazı zamanlarda maalesef kötü niyetli insanlar paraları çalmaya çabalarken mağdur ordusu yaratabiliyorlar. 1000 BTC'si olan adama 1 BTC çalınsa koymaz ama bize 0.1 BTC çalınsa üzülürüz haliyle. Bence bu durumla karşı karşıya kalmamak için mümkün oldukça giriş çıkış yapılmaması gerekli. Özellikle Ethereum cüzdanlara çok dikkat edilmeli çünkü ufak tokenler bazen büyük paralar edebilir. Gerçi son ethereum hacklenmesinde sadece Ethereumlar çalındı ama dikkat etmekte fayda var yinede. Özellikle private keyler iyi korunmalı. ICO'larda satın alınan veya airdrop ve bounty ile gelen ödüller de bazen değerli olabiliyor. Private key'iniz güvende değilse bunların hiç bir önemi yok demektir. Private key 2 açıdan korunmalı. Hem başkalarının erişiminden hemde kaybolmaması için. Unutmayın ki o private key kaybolursa paranızı başkası alamayabilir ama sizde alamazsınız.
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
May 05, 2018, 10:45:04 PM

Legder yada Mew kullanmak bence çok öenmli çünkü borsaların sağı solu belli olmuyor özellikle uzun hodl dönemleri için tokenleri iyi saklamak gerekiyor.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
May 05, 2018, 11:23:37 PM

yeni başlayanlar için güzel tavsiyeler vermişsiniz hocam elinize sağlık, bana sorar sanız, yeni başlayanların en çok dikkat etmesi gereken şeylerden bir tanesi de hacklenmeye karşı kendini korumak olacaktır
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
May 05, 2018, 11:51:38 PM

Bu 10 madde ardından 8 madde, yani toplam 18 madde oldukça önemli, çünkü yeni başlayan arkadaşlar için bu piyasa tam bir kurtlar sofrası, bir de koinlerini çaldırma riski gelince hepten büyük riskler söz konusu oluyor
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
May 06, 2018, 01:19:29 AM

Birkaçını anlayamadım teminatsız cüzdanları araştırıyorum teşekkür ederim güzel paylaşım olmuş adım adım herkesin uygulaması gerekiyor

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 06, 2018, 03:10:10 AM

Hacklenme konusu gerçekten de çok önemli bir konu, ben my ether wallet kullanırdım güvenli diye, onun bile DNS hack yaptılar, çok büyük problemler yaşanıyor bu konuda.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: