Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:55:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC-E mi yoksa Vircurex mi?  (Read 2060 times)
dr1980m (OP)
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
November 28, 2013, 10:12:32 PM

Alt coin için hangi borsaya girmeyi tavsiye edersiniz?
Birbirine göre üstün olduğunu düşündüğünüz bir özellik var mı?
1715334937
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715334937
Reply with quote  #2

1715334937
Report to moderator
1715334937
Hero Member
*

Ignore
1715334937
Reply with quote  #2

1715334937
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715334937
Hero Member
*

Ignore
1715334937
Reply with quote  #2

1715334937
Report to moderator
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
November 29, 2013, 02:05:47 AM

BTC-e icin yabanci forumlarda herkes scam diyor baska birsey demiyor bende yeniyim yarin orta seviyede WDC-FTC-NMC alacagim ama hala nereden alacagima karar veremiyorum.
djsugar
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 262

View Profile
November 29, 2013, 03:48:11 AM

btc-e kullanan daha fazla ancak çokta şikayetci görüyorum . vircurex kullanan az daha doğrusu burda kullanan görmedim desem yeridir
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 29, 2013, 04:08:10 AM

btc-e kullanan daha fazla ancak çokta şikayetci görüyorum . vircurex kullanan az daha doğrusu burda kullanan görmedim desem yeridir

Sikayetler genellikle sistemi nasil kullanacagini yada para yollanacagini bilmeyen arkadaslar tarafindan yapiliyor. armut pis agzima dus olayi olsaydi herkez zengin olurdu degil mi?
Lboss
Sr. Member

Activity: 412

View Profile
November 29, 2013, 08:05:18 AM

Yaklaşık 1.5 yıldır ikisini de kullanıyorum.

Bu sürede , Vircurex 2 kez , Btc-e bir kez hacklendi. Vircurexe birkaç gün ulaşılamadı ama site tekrar açıldığında en azından hesabımdaki coinler aynen duruyordu. Zaman içinde yüklü miktarlarda çektim bir sorun yaşamadım.

Btc-e hacklenmesinde ise Liberty Reserve api'sini kullanan hackerlar , çok yüksek miktarda sahte doları sisteme sokmuş gibi gösterip piyasayı çok aşırı yükseltmişlerdi.(90-100 dolar civarı ! O zamanlar bu rakamlar çok yüksekti). Piyasada çok ciddi dalgalanmalar vardı ve bu dalgalanmadan baya kar etmiştim sonrasında da 900 küsür LTC cüzdanıma gönderdim. Sabah , site sahipleri olayı fark edince veritabanını rollback yapıp sanki o işlemler hiç yapılmamış gibi hesapları eski haline döndürdüler.( withdraw işlemleri hariç Smiley LTC'de eksi bakiyem vardı ). Hatta günlük çekme limitlerini o olaydan sonra koydular.

Sonuç olarak ikisine de koyduğum para -şu ana kadar- çok şükür yanmadı. ( Tabi bundan sonrası için garantisi yok )

Kısaca ikisinin özelliklerinden bahsedeyim  , kararı sen ver:

BTC-E:
1) Fiat para ( USD, EUR vs) ile coin alabilirsin.
2) İşlem hacmi oldukça yüksektir.
3) Ara yüzü daha kullanıcı dostudur.
4) Eski emirlerini ya da hesap işlemlerini nispeten daha kolay görüntüleyebilirsin.
5) Alt coin sınırlıdır. Biraz prestij meselesine dönüştürdüler ama geçmişte bir sürü scam-vari coini de listelemişlerdir. (CNC, RUC , SC vs)

Vircurex:
1) Fiat para ile coin alma imkanın yok , her ne kadar sitede dolar ve euro kuru varsa da hesabına yeni para yükleyemezsin ya da para çekemezsin. ( Para transferi için kullandıkları aracı kurumları batınca sistemde karşılığı olmayan bir para ortaya çıktı) Yeni para aktarma metotları ekleyeceklerini yazıyorlar ama sadece yazıyorlar.
2) İşlem hacmi BTC-E'ye göre baya düşüktür.
3) Ara yüzü biraz garip gelebilir , ama yanlışlıkla emir girmeni engelleyici sistemleri vardır. Önce emiri giriyorsun , sonra emiri kontrol edip serbest bırakıp piyasaya eklemiş oluyorsun.
4) Eski emirlerine gerçekleştikten sonra ulaşamıyorsun. Sadece alım-satımlarının geçmiş göre sıralanmış halini görüntüleyebiliyorsun.
5) Btc-e'ye göre daha fazla altcoin listelemekteler , ve altcoinden altcoine emir girme özellikleri var , bunu da kaldıracaklarını söylediler ama hala var.

Vircurex site sahiplerinin kurdukları cryptostocks diye bir borsa var , bu borsada vircurex VCX adı altında alınıp satılıyor , hacklenme olayı sonrası kar payı dağıtma işini ertelediler , normalde hissedarların etkilenmemesi gerekiyordu , en azından izahnamede bunu hissedarlara ödetme gibi bir durum yoktu ama işte kripto paraların durumu da bu , bir kez parayı verdin mi artık karşı tarafın insafına kalıyorsun.

Sonuç olarak , hangisini kullanmak istiyorsan onu kullan. Ben , alsat yapacağım paranın büyük kısmını Btc-e'de , az bir kısmını da vircurex'te tutuyorum , hatta bir kısmını da cryptsy'ye taşıdım . Benim sıralamam 1) BTC-E , 2) Cryptsy 3) Vircurex

Dipnot: Btc-e'deki , eksi bakiyemi parayı geri yatırarak kapattım:)
EccLipSe
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
November 29, 2013, 08:25:46 AM

Bu sürede , Vircurex 2 kez , Btc-e bir kez hacklendi. Vircurexe birkaç gün ulaşılamadı ama site tekrar açıldığında en azından hesabımdaki coinler aynen duruyordu. Zaman içinde yüklü miktarlarda çektim bir sorun yaşamadım.

Btc-e hacklenmesinde ise Liberty Reserve api'sini kullanan hackerlar , çok yüksek miktarda sahte doları sisteme sokmuş gibi gösterip piyasayı çok aşırı yükseltmişlerdi.(90-100 dolar civarı ! O zamanlar bu rakamlar çok yüksekti). Piyasada çok ciddi dalgalanmalar vardı ve bu dalgalanmadan baya kar etmiştim sonrasında da 900 küsür LTC cüzdanıma gönderdim. Sabah , site sahipleri olayı fark edince veritabanını rollback yapıp sanki o işlemler hiç yapılmamış gibi hesapları eski haline döndürdüler.( withdraw işlemleri hariç Smiley LTC'de eksi bakiyem vardı ). Hatta günlük çekme limitlerini o olaydan sonra koydular.

Sonuç olarak ikisine de koyduğum para -şu ana kadar- çok şükür yanmadı. ( Tabi bundan sonrası için garantisi yok )

BTC-E:
4) Eski emirlerini ya da hesap işlemlerini nispeten daha kolay görüntüleyebilirsin.
5) Alt coin sınırlıdır. Biraz prestij meselesine dönüştürdüler ama geçmişte bir sürü scam-vari coini de listelemişlerdir. (CNC, RUC , SC vs)

Vircurex:
1) Fiat para ile coin alma imkanın yok , her ne kadar sitede dolar ve euro kuru varsa da hesabına yeni para yükleyemezsin ya da para çekemezsin. ( Para transferi için kullandıkları aracı kurumları batınca sistemde karşılığı olmayan bir para ortaya çıktı) Yeni para aktarma metotları ekleyeceklerini yazıyorlar ama sadece yazıyorlar.
3) Ara yüzü biraz garip gelebilir , ama yanlışlıkla emir girmeni engelleyici sistemleri vardır. Önce emiri giriyorsun , sonra emiri kontrol edip serbest bırakıp piyasaya eklemiş oluyorsun.
4) Eski emirlerine gerçekleştikten sonra ulaşamıyorsun. Sadece alım-satımlarının geçmiş göre sıralanmış halini görüntüleyebiliyorsun.
5) Btc-e'ye göre daha fazla altcoin listelemekteler , ve altcoinden altcoine emir girme özellikleri var , bunu da kaldıracaklarını söylediler ama hala var.

Vircurex site sahiplerinin kurdukları cryptostocks diye bir borsa var , bu borsada vircurex VCX adı altında alınıp satılıyor , hacklenme olayı sonrası kar payı dağıtma işini ertelediler , normalde hissedarların etkilenmemesi gerekiyordu , en azından izahnamede bunu hissedarlara ödetme gibi bir durum yoktu ama işte kripto paraların durumu da bu , bir kez parayı verdin mi artık karşı tarafın insafına kalıyorsun.

Sonuç olarak , hangisini kullanmak istiyorsan onu kullan. Ben , alsat yapacağım paranın büyük kısmını Btc-e'de , az bir kısmını da vircurex'te tutuyorum , hatta bir kısmını da cryptsy'ye taşıdım . Benim sıralamam 1) BTC-E , 2) Cryptsy 3) Vircurex

BTC-e'ye nasıl para yüklüyorsunuz? Birçok yolu var ancak çok yüksek oranlarda komisyonlar ödemek zorunda kalınıyor. Sizin kullandığınız avantajlı bir yol var mı?
2005_baba2
Newbie
*

Activity: 54
Merit: 0

View Profile
November 29, 2013, 08:44:28 AM

Mesela 1000$ btc-e ye gidene kafar araci kurumlar tarafindan ne kadar komisyon aliniyor.yani ortalama (700-800) ne kadar geciyor hesaba ?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 29, 2013, 08:47:05 AM

Mesela 1000$ btc-e ye gidene kafar araci kurumlar tarafindan ne kadar komisyon aliniyor.yani ortalama (700-800) ne kadar geciyor hesaba ?
ben 300 dolar göndereyim dedim hesaptan 615 tl düştü btc-e 277 usd yattı
muhtemel 615 i nakit avanstan kesiyormuş . bir faizde ordan yiycem

yandex money - interkassa aracılığı ile  btc-e yaptım
alpha cashier var daha uygun ama orda da sürekli btc olmuyor sıkıntı
2005_baba2
Newbie
*

View Profile
November 29, 2013, 08:54:07 AM

Ortalama %10 kesinti var ozaman.
ersagun
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 29, 2013, 08:59:54 AM

Benim anlamadığım, siteler arasında çok ciddi parite farkları var, bunun sebebi nedir?
Dün Kraken'e üye oldum, 0.02 BTC ile. NMC alıp 2 saat sonra 0.035'e geri sattım o sırada genel piyasada dalgalanma olmamasına karşın. Ufak marketlerde böyle ciddi oran farkları olması normal bir durum mu?

Ek olarak, btc-e'nin fiyatları neden diğer sitelere göre daha düşük USD bazında? Marketin çoğunluğuna yön veren btc-e'deki dalgalanmalar değil mi sonuçta?
2005_baba2
Newbie
*

View Profile
November 29, 2013, 09:07:27 AM

O konu benimde dikkatimi cekti.
Bu btc-enin orj al sat yapabilecegimiz android uygulamasi varmi?
dr1980m (OP)
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
November 29, 2013, 10:40:57 AM

BTC-E:

Vircurex:

BTC-e'ye nasıl para yüklüyorsunuz? Birçok yolu var ancak çok yüksek oranlarda komisyonlar ödemek zorunda kalınıyor. Sizin kullandığınız avantajlı bir yol var mı?

Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim
BTC-E diye karar verdim Smiley
Lboss
Sr. Member

Activity: 412

View Profile
November 29, 2013, 12:33:38 PM

2 kez dolarla BTC aldım onlar da geçen sene.

bitcoinnordic diye bir site vardı hala var galiba 50 $'lık Ukash ile %7 civarı bir kesinti ile bitcoin aldım. Diğerinde de liqpay üzerinden btc-e'ye aktardım. O zamanlar liqpay ile para yatırabiliyordunuz şimdi kalkmış anladığım kadarıyla. Ondan sonra da hiç dolar ya da TL ile almadım.

Benim anlamadığım, siteler arasında çok ciddi parite farkları var, bunun sebebi nedir?
Dün Kraken'e üye oldum, 0.02 BTC ile. NMC alıp 2 saat sonra 0.035'e geri sattım o sırada genel piyasada dalgalanma olmamasına karşın. Ufak marketlerde böyle ciddi oran farkları olması normal bir durum mu?

İşlem hacmi düşük marketlerde alım-satım kurları arasında ciddi farklar olabiliyor , bir de çok işlem yapılmayan paritelerse fark gerçekten yüksek oluyor. Ama her zaman 2 saat içerisinde alsat yapamayabilirsiniz, hele hele yüksek miktarda BTC ile o işi yapmanız -derinlik olmadığından- çok zor.

Ek olarak, btc-e'nin fiyatları neden diğer sitelere göre daha düşük USD bazında? Marketin çoğunluğuna yön veren btc-e'deki dalgalanmalar değil mi sonuçta?

Arz talep , hep öyleydi mtgox her zaman bir kaç adım öndeydi. Yani diğer marketlerde fiyatın yüksek olması mı normal , yoksa btc-e'de fiyatın düşük olması , bir şey söylemek çok mümkün değil. Bir de her zaman şöyle bir ihtimal var ; site sahipleri piyasayı manipüle edebilir. Geçen sene özellikle LTC/BTC kurunda günlük %10-%20 farklar çok sıradandı.

ersagun
Newbie
*

View Profile
November 29, 2013, 02:05:13 PM

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Ben de yeni bir YandexMoney açıp (ilki içindeki 1400 Ruble ile kilitlendi şimdilik Cheesy) Interkassa üzerinden 38$ aldım. (Kartımdan 89 lira çekildi, sağlam bir komisyon söz konusu yani).

Buradan alacağımız Bitcoin'leri withdraw etmek/farklı bir cüzdana transfer etmek için 24 saat geçmesi mi gerekecek peki para yatırmamın üzerinden? yoksa BTC almamın ardından mı 24 saat geçmesi gerekiyor?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 29, 2013, 02:08:10 PM

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Ben de yeni bir YandexMoney açıp (ilki içindeki 1400 Ruble ile kilitlendi şimdilik Cheesy) Interkassa üzerinden 38$ aldım. (Kartımdan 89 lira çekildi, sağlam bir komisyon söz konusu yani).

Buradan alacağımız Bitcoin'leri withdraw etmek/farklı bir cüzdana transfer etmek için 24 saat geçmesi mi gerekecek peki para yatırmamın üzerinden? yoksa BTC almamın ardından mı 24 saat geçmesi gerekiyor?
direk btc alabilirsin yada usd olarak hesabında kalır her türlü 24 saat sanırım siteye paranın girişinden itibaren

komisyonda ilk para yatırrıken sabit bir miktar var snırım yandexde eğer yüksek meblağ gönderirsen oranı düşüyor
ersagun
Newbie
*

View Profile
November 29, 2013, 02:39:27 PM

BTC-e bilen arkadaşlardan bir yardım ricam daha olacak :-)

üyeler arası coin transferinde de yeni üyelerin 3 gün beklemesi geçerli mi? Ve ek olarak, ne kadarlık bir komisyon söz konusu acaba?
Mümkün olan en kısa zamanda BTC-e'deki coini farklı bir wallet'a aktarmam gerekiyor çünkü, mevcutta hesabı olan bir arkadaşa göndersem de o gönderse olabilir mi örneğin?
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 29, 2013, 03:42:34 PM

Yeni üye olduğumda btc bazında bir transfer sıkıntısı yaşamadım. Sadece günlük 100 btc çekme sınırı varmış. Ve sakın paranı tanımadığın birine gönderme. çünkü dönüşü olmayan işlemler bunlar.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: