Bitcoin Forum
May 14, 2024, 05:58:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: HITBTC İşlem İçin Hesap Onayı Gerekli mi?  (Read 258 times)
coinzoid (OP)
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
May 03, 2018, 10:21:28 PM

0.5 - 1 BTC civarında bir işlem yapmak istiyorum. Hesap onayı yapmadan işlem yapabiliyor muyuz? 13 Martta istedikleri dokümanları yolladım ancak geri dönüş yapılmadı.
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715666315
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715666315
Reply with quote  #2

1715666315
Report to moderator
mumtazemin
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
May 16, 2018, 11:41:41 PM

hesap onayı ileri düzeyde gerekmiyor
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 06:34:20 AM

Hitbtc bu konuda çok dengesiz neyi baz alıyorlar anlamıyorum. Kendim yarım btc lik çekim yaptım hesap onayı istemedi ama bir arkadaşım 100 dolarlık çekim yapmak istedi hesap onayı istediler. Çok kullanmamaya çalışıyorum ama bazen mecbur kalınıyor.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 17, 2018, 08:10:55 AM

Bunu ben de merak ediyorum bilenler, kullananlar detaylıca aydınlatırsa sevinirim. Orada listelenen bir kaç coin var orada satıp btc ya da eth olarak çekip kurtulmak istiyorum.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 17, 2018, 09:03:48 AM

Onaysız üyelikte 2 bin dolarlık coin bozdurup tekrar başka cüzdana atmıştım, herhangi bir onay gerekmiyor ama withdrawal limitini bilmiyorum.
shewadiwadi
Full Member

Activity: 332
Merit: 108

View Profile
May 17, 2018, 11:05:27 AM

Spam mesaj gibi olacak ama ben de merak ediyorum. 1 ayı geçti belgeleri gönderdiğim, onay falan yok. Zaten yarın test edeceğim nasipse, inşallah para kalmadan içeride size bilgi verebilirim.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 18, 2018, 11:08:55 AM

hesap onaysız işlem yapılıyor. ama kötü tarafı şu.
Örneğin etherum gönderdiniz ve dolar almak istiyorsunuz. etherin hepsini sattırmıyor. 0.1 ve katları şeklinde olmalı ve küsürat kalıyor. bitcoinde, litecoinde hep böyle. 0.03 litecoin içerde kaldı. 0.07 ltc aktarmalıyım ki onu tastamam dolara çevireyim.

yani hiçbir şekilde dolara çevirmeyin.

örneğin token veya coin var onu farklı coine dönüştürün. tabi exchange kısmında varsa yapın bunu. birkaç sefer ether withdraw yapayım dedim. pending de kaldı.

en son ripple aldım hemen geçti. hitbtc 0.10 ve katları şeeklindeki politikasını değiştirmeli. bazı coinlerde bu 1 ve katları şeklindedir belki bilmiyorum.

ben ısınamadım açıkçası binanceye aktardım. binance de işlem alt limiti var ama 0.10 ve katları olduğunu sanmıyorum.

HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
May 18, 2018, 01:31:53 PM

Son zamanlarda ki şikayetlerden sonra bende bıraktım hitbtc kullanmayı. Hesap onaysız işlem yapabiliyor musunuz bilmiyorum lakin borsalar kıllığına çekim yaptığında hesabını onayla diyebiliyor.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 19, 2018, 06:21:27 AM

Hesap onayı gerekli değil ama ben genel olarak bu borsayı kullanmanızı tavsiye etmem.
Bu borsa hakkında konum var alternatif kripto paralar bölümünde.
40 gün boyunca 7 bin dolar değerindeki tokenlerim oraya geçemedi.
40 gün sonunda lutfedip destek mesajı attı ve sorunu çözdüler.
40 gün boyunca tokenin fiyatı 2 bin dolara kadar düştü.
Ve ben o  gün bugündür kullanmıyorum
ve tavsiye etmiyorum.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 19, 2018, 07:49:09 AM

Hesap onayı gerekli değil ama ben genel olarak bu borsayı kullanmanızı tavsiye etmem.
ve tavsiye etmiyorum.
Sebep ne gösterdiler bu saçmalık için? Madem geçebiliyormuş niye 40 gün beklemişler? Aradaki sürede sizin coiler nerde görünüyordu ağdan falan kontrol ettiğinizde?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
May 19, 2018, 06:42:07 PM
Last edit: May 24, 2018, 02:32:01 AM by everbtcnever

0.5 - 1 BTC civarında bir işlem yapmak istiyorum. Hesap onayı yapmadan işlem yapabiliyor muyuz? 13 Martta istedikleri dokümanları yolladım ancak geri dönüş yapılmadı.

Coin/Token işlemleri (deposit/withdrawal/exchange) için ŞİMDİLİK kimlik onayı istemiyor.

Fakat Pro üyelik (onaylı üyelik için) şöyle bir uyarı var;
"https://support.hitbtc.com/hc/en-us/articles/360000749189-What-is-verification"
You are welcome to upgrade your account to Verified status if you are willing to avoid eventual verification procedure in the future.

Yani eğer bir sıkıntı yaşar ve KYC gibi bir güvenlik sebebiyle bilgileriniz istenirse üyelik onayı yapmanız gerekebilir ki bu gerçekten can sıkıcı bir hal alabilir çünkü HitBTC de Belge Onayı manuel yapılıyor. Bu durumu Ticket açmış ve bekliyor olacaksınız gibi düşünebilirsiniz!

Edit: Kimlik onayı ve diğer problemlerle ilgili olarak
https://www.reddit.com/r/hitbtc/

adresi kontrol edilebilir.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 21, 2018, 06:29:29 AM

ve tavsiye etmiyorum.
Sebep ne gösterdiler bu saçmalık için? Madem geçebiliyormuş niye 40 gün beklemişler? Aradaki sürede sizin coiler nerde görünüyordu ağdan falan kontrol ettiğinizde?

Benim coinler yollamak istediğim cüzdana gitmiş görünüyordu.
Beni deli edende o oldu zaten.
Yanlış bişey yapmadığım halde başıma böyle bişey geldi
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
May 21, 2018, 03:03:00 PM
Last edit: May 21, 2018, 10:35:36 PM by everbtcnever

HitBTC sitesinden Wihdrawal işlemleri için gönderilen Confirmation e-mail linkine tıkladığınızda Security uyarısı alıyorsanız şu sayfada anlatılan yolu deneyebilirsiniz;
https://www.reddit.com/r/hitbtc/comments/8kzzhr/withdrawal_request_confirmation_problem_ssl/
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 21, 2018, 09:44:03 PM

Hit btc borsasına hiç işlem yapmadım yakın çevredeki kişiler pek tavsiye etmediler uzak dur oradan falan dediler siz neden orayı tercih ediyorsunuz ki alnernatifi çok var diye biliyorum. Herkese bol kazançlar iyi günler...
kursunkalem
Jr. Member
*

Activity: 188
Merit: 8

View Profile
May 22, 2018, 05:44:03 PM

elimdeki coin sadece orada var  0,5 btc ile hergün oynuyorum şuana kadar herhangi bir sıkıntı olmadı
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
May 27, 2018, 11:45:49 AM

geçen ben işlem yaptım ancak onay istemedi yine araştırın sonra sıkıntınız olmasın. Ayrıca hitbtcDen millet hiç memnun değil onuda söyleyimde işlemlkeri uzatıyormuş

redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
May 27, 2018, 12:47:04 PM

Hitbtc'de problem yaşayanlar var ama ben yine de işlem yapmanızı tavsiye ederim. Top tier bir borsa olmasa da iş görüyor. Birçok coin başka borsalarda işlem görmezken Hitbtc onları ekliyor. Gizli cevherleri çıkarırsanız güzel kazançlar elde edersiniz. Hesap onayı yapmanıza gerek yok. 2FA'i mutlaka aktive edin.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
May 27, 2018, 04:34:23 PM

kyc yapmadan işlem yapıp coin aktarıp çekebilirsin. limiti vardır ama en azından 1-2 bitcoin günlük vardır. o sorun değil de bu borsayı botlar ele geçirmiş. alış emri giriyorum saniyesinde benim önüme emir çekiyorlar. avantajlı tarafı örnek ether bazında yükseliyor, aynı tokenin dolar exchange haddinden fazla pump yapabiliyor. mtc 0.30 doları gördü ama ether olarak o fiyat 0.22 dolar falandı. yani dikkatli olursanız sağlam kazandırabiliyor.
poolmanya
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
May 28, 2018, 12:30:38 PM

hitbtc biraz sorunlu bir exchange sitesi. zaman zaman çekim işlemlerini bekletmesiyle ün salmıştır. 3 gün beklediğimi bilirim bitcoin gold çekim işleminde. işlem yaparken dikkatli olun.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
May 28, 2018, 12:44:19 PM

şu limitin üzerine işlem yapmak için kyc yapmalısın gibi birşey yok. anladığım kadarı ile sıkıntı yaşarsınız kyc yapmak zorundasınız diyorlar. ayrıca bazı tokenlerin deposit edilmesinde 40 gün gibi sürede sorun çözülmesi hiç iyi değil. az buçuk param vardı burada çekip çıkıcam. gider adam akıllı borsada alır satarım daha iyi.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: