Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:13:52 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Pump/dump  (Read 5612 times)
muratdur
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 29, 2013, 09:43:27 PM

scam gruplarının içinde olan arkadaş varsa paylaşsa çok güzel olur nereye saldıracakları belli olmuyor vur kaç

NOIZ
⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒
○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK ○ ○ ○
muratdur
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 29, 2013, 09:46:47 PM

Verecegim cevap icin burasi dogru yermi emin degilim ama LTC si olanlar elinde tutsun. Cunku kisa bir sure sonra cok fena ucacak, bunu bilen bazi gruplar ucuzdan alabilmek adina asagi cekmeye calisiyorlar. Benim kisisel fikrim ltc nin bir kac ay icinde $150 olacagi seklinde. Yeni gelen arkadaslarin belki haberi olmayabilir, gectigimiz temmuz ayinda dunyanin ilk ve en buyuk bitcoin borsasi olan MtGox Litecoin ile islem yapacagini duyurmustu, bir anda ltc uctu, sonra indi, mtgox en son agustos ayindaki bildirisinde halen calismalarin surdugunu bildirdi. Bunlar yeni bir alis/satis engine gelistirdiler adi Midas, ama bir turlu devreye sokamadilar, amerikadaki eski ortaklari bunlari dava etmisti ve davalari halen devam etmekte, soylentiler bununla ilgili oldugu yonunde, velhasil kisa bir sure once tekrar yeni yildabaslanmasi yonunde cok buyuk beklenti var otoritelerce. Bende baska kaynaklardan okudugumun yalancisiyim, ama mtgox zaten aylar evvel kendisi duyurmustu. Neyse, litecoinlerinizi tutun, cok pisman olursunuz. muneccim degilim ama bu konuda gecmisteki tecrubelerimden dolayi iddialiyim. Her zamanki gibi yinede yatirim onerisi degildir lakin birileri bana bir kac bin ltc yollarsa 6 ay sonra iki katini vermek uzere senet imzalayabilecek kadar guveniyorum kendime.

güzel açıklama ve güzel garanti vermişsin. gerçektende de 25 dolara çekmeyi düşünüp yüklü miktarda alım yapılıyor.

ve

bu gruba dikkat edin.
Önemli (Major) Altcoinler
Litecoin (LTC)
Namecoin (NMC)
PPCoin (PPC)

NOIZ
⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒
○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK ○ ○ ○
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
November 29, 2013, 10:03:00 PM

35.60 dan 31 düşmesinin sebebi insanların yüksek fiyattan ellerindekini bırakması... korkudan oluyor bunlar. 1 saat içerisinde kendisini toparlar diye düşünüyorum. zaten sabaha çinliler yükseltir ltc yi.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 29, 2013, 10:13:14 PM

Peki nmc hakkında ne düşünüyorsunuz? 7 dolardan 14 doları gördü ve tekrar 9 dolar civarında kaldı. Şu anda yüklü miktarda nmc ye döndüm. ltc ye dönmem daha mı avantajlı olur (sonuçta Btc nin 1 numaralı takipçisi olarak bir popüleritesi var.) Değeri küçük paralar manipülasyona çok müsait. Bakın btc üzerinde artık pek dalgalanma olmuyor bunun için çok büyük paralar gerekli çünkü. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 29, 2013, 10:23:48 PM

Peki nmc hakkında ne düşünüyorsunuz? 7 dolardan 14 doları gördü ve tekrar 9 dolar civarında kaldı. Şu anda yüklü miktarda nmc ye döndüm. ltc ye dönmem daha mı avantajlı olur (sonuçta Btc nin 1 numaralı takipçisi olarak bir popüleritesi var.) Değeri küçük paralar manipülasyona çok müsait. Bakın btc üzerinde artık pek dalgalanma olmuyor bunun için çok büyük paralar gerekli çünkü. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

nmc benim icin cok buyuk bir surpriz oldu, yukselecegine dair beklentilerim vardi, biraz nmc aldim ve 2 hafta tuttum, arada kucuk kucuk al sat yapip yukselttim ama baktim ki beklentim gerceklesmiyor, gittim btc ye cevirip sattim. 2 saat sonra abartmiyorum sadece 2 saat sonra tavan yapti. yuh dedim. bu kadar bekle, 2 saatle yaklasik 5 kati kazanctan oldum. nmc su anda normalde olmasi gerekenin cok ustunde, nmc beni sasirtti hic bi fikrim yok bundan sonrasi icin, uzak durmayi tercih ediyorum. ansizin paranizi 5 katina katlarsiniz ama sabah kalktiginizda bi okadarda kaybetmis olabilirsiniz. kardan zarar etmek koymaz ama yatiriminizin erimesi koyuyor iste.
labtek38
Full Member

View Profile
November 29, 2013, 10:28:40 PM

Fikriniz için teşekkürler. Btcnin 2 haftada 2 ye katlaması gibi birşey beklenebilir mi ltc den

Guthrath
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
November 29, 2013, 11:01:06 PM

nmc benim icin cok buyuk bir surpriz oldu, yukselecegine dair beklentilerim vardi, biraz nmc aldim ve 2 hafta tuttum, arada kucuk kucuk al sat yapip yukselttim ama baktim ki beklentim gerceklesmiyor, gittim btc ye cevirip sattim. 2 saat sonra abartmiyorum sadece 2 saat sonra tavan yapti. yuh dedim. bu kadar bekle, 2 saatle yaklasik 5 kati kazanctan oldum. nmc su anda normalde olmasi gerekenin cok ustunde, nmc beni sasirtti hic bi fikrim yok bundan sonrasi icin, uzak durmayi tercih ediyorum. ansizin paranizi 5 katina katlarsiniz ama sabah kalktiginizda bi okadarda kaybetmis olabilirsiniz. kardan zarar etmek koymaz ama yatiriminizin erimesi koyuyor iste.

Hocam Quarkcoin hakkında ne düşünüyorsunuz ?
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 29, 2013, 11:08:28 PM

Hocam Quarkcoin hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Quark ile hic ilgilenmedim ne yalan soyleyeyim, sadece prime coin kasiyorum o kanalda.
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 29, 2013, 11:15:24 PM

Arkadaslar ben yabanci sitelerde surekli dolaniyorum birkac tane de Skype grubuna girdim, insanlar birlikte Pump/dump yapiyorlar.

Bende dusundumki Turkler olarak yapsak nasil olur diye?

Pump/dump nedir bilmeyenler olabilir, hemen aciklayayim:

1. Bir grup insan bir coin'e yuklenir

2. Satin alimi arttikca coin'in talebi de artar, bu da coin'in fiyatini yukseltir

3. Belli bir yere kadar coin grup tarafindan yukseltilir

4. Yukselttikten sonra tum grup yukseltilen coin'i satar, fiyat duser

5. Yukaridaki dort adimi takip ederek para kazanilir

Ne dusunuyorsunuz?

Boyle bir olusum icine girelimmi Turkler olarak?

Aslinda bu isi btc-e de fontas cok iyi yapiyor, litecoin god gibi bisi oldu herif. ucretli mailing grup kurdu, uyelik aylik 1 btc, devam ediyormu bilmiyorum artik takip etmeui biraktim, mesela en son eylul ayinda bayaa bisiler yapmisti,

https://forum.litecoin.net/index.php?topic=4698.0

labtek38
Full Member

View Profile
November 29, 2013, 11:24:35 PM

Tuzaklara düşmemek ve manipülasyonu nasıl hissetmemiz gerektiği konusunda biraz açıklayıcı bilgi verir misiniz? Hangi durumda nasıl davranmalıyız. ne kadarlık bir artışda durmalıyız. Dışardan birisi bu manipülasyondan faydalanabilir mi?

labtek38
Full Member

View Profile
November 29, 2013, 11:34:13 PM

şu anda galiba ltc ye yapılıyor. Bkalım ya pompalıycaz ya da bize pompalayacaklar Smiley

nostalji
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
November 30, 2013, 11:05:42 AM

şu anda galiba ltc ye yapılıyor. Bkalım ya pompalıycaz ya da bize pompalayacaklar Smiley
abi o zaman bizde ltc alsak ya Smiley bende gireyim o ekibe. özellikle techno işin içindeyse ben kesinlikle oradayım zengin olacaaaz:) Shocked Grin
labtek38
Full Member

View Profile
November 30, 2013, 11:40:52 AM

Bunlar anlık yanlız birkaç saat içinde yapılan şeyler yani dün yazdığım mesajı şimdi uygulamayın Smiley

entropi
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
November 30, 2013, 12:41:54 PM

burda en önemli argüman piyasayı dalgalandırmaya yetecek fonunuz var mı yok mu. kurduğunuz grubun fon toplamı gireceğiniz marketin hacminin yüzde kaçı kadar? kurdunuz ekibi toplamda da 500bin dolar gücünüz var ama girdiğiniz piyasa milyar dolar hacimdeyse zırnık kıpırdamaz. ayrıca kendiniz aldınız değeri yükseldi sizin dışınızda kimse de ikna olmadı ve girmedi yani marketi çok fazla yönlendiremediniz bu durumda kendi içinizde kazanan ve kaybedenler olacak yani bazılarınızın parası bazılarınıza gidecek toplamda fonunuz aynı kalacak. asıl en önemlisi treni hareket ettirdiğinizde grubunuzdan olmayanları da trene bindirebilmekte. atıyorum siz %10 değer kazandırdınız %20 de diğer bineneler kazandırdı ancak bu şekilde bir kar elde edebilirsiniz. o karı da diğer binenlerin parasını alarak yapmış oluyorsunuz zaten. hatırladınız mı siz de birkaç kere o trenlere binip paranızı kaptırmıştınız Smiley
labtek38
Full Member

View Profile
November 30, 2013, 11:54:58 PM

Biraz düşününce artık btc ve ltc üzerinde spekülasyon yapmak çok zor. Yukarıdaki grafikler baya bir öncesine ait ve pump yapılan paraların değeri çok düşük. Btc ve Ltc artık çoğu işlem gören borsa ile paralel ilerliyor. Ben bunlara güveniyorum. Fakat diğer microcoinler birkaç saat içine 3 katına da çıkıyor 5 katına da. Ve borsaların hacmide artık çok büyüdü. Yani bir borsanın en az % 20 si falan elinde olacak ki (bilmiyorum yeterli olur mu) ancak biraz kımıldasın. Ve artık insanlar hemen kolayca gaza gelmiyor. Geçenlerde (seneto görüşmesi gecesi) Btc 900 e kadar çıkıp  600 e düşmüştü bir günde ama burda aşırı bir değerlenme söz konusu idi ve sadece 1 günde normal seviyesine geldi. Yani sarsılsa da paniğe gerek yok diyor insanlar artık. Benim şahsi düşüncemdir.

CrayzHackeR
Full Member

Activity: 219

View Profile
December 02, 2013, 04:43:40 AM

Verecegim cevap icin burasi dogru yermi emin degilim ama LTC si olanlar elinde tutsun. Cunku kisa bir sure sonra cok fena ucacak, bunu bilen bazi gruplar ucuzdan alabilmek adina asagi cekmeye calisiyorlar. Benim kisisel fikrim ltc nin bir kac ay icinde $150 olacagi seklinde. Yeni gelen arkadaslarin belki haberi olmayabilir, gectigimiz temmuz ayinda dunyanin ilk ve en buyuk bitcoin borsasi olan MtGox Litecoin ile islem yapacagini duyurmustu, bir anda ltc uctu, sonra indi, mtgox en son agustos ayindaki bildirisinde halen calismalarin surdugunu bildirdi. Bunlar yeni bir alis/satis engine gelistirdiler adi Midas, ama bir turlu devreye sokamadilar, amerikadaki eski ortaklari bunlari dava etmisti ve davalari halen devam etmekte, soylentiler bununla ilgili oldugu yonunde, velhasil kisa bir sure once tekrar yeni yildabaslanmasi yonunde cok buyuk beklenti var otoritelerce. Bende baska kaynaklardan okudugumun yalancisiyim, ama mtgox zaten aylar evvel kendisi duyurmustu. Neyse, litecoinlerinizi tutun, cok pisman olursunuz. muneccim degilim ama bu konuda gecmisteki tecrubelerimden dolayi iddialiyim. Her zamanki gibi yinede yatirim onerisi degildir lakin birileri bana bir kac bin ltc yollarsa 6 ay sonra iki katini vermek uzere senet imzalayabilecek kadar guveniyorum kendime.

iddalı oldu bu  bankadan kredi çekmemek için kendimi zor tutuyorum
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 02, 2013, 06:41:59 AM

Biraz düşününce artık btc ve ltc üzerinde spekülasyon yapmak çok zor. Yukarıdaki grafikler baya bir öncesine ait ve pump yapılan paraların değeri çok düşük. Btc ve Ltc artık çoğu işlem gören borsa ile paralel ilerliyor. Ben bunlara güveniyorum. Fakat diğer microcoinler birkaç saat içine 3 katına da çıkıyor 5 katına da. Ve borsaların hacmide artık çok büyüdü. Yani bir borsanın en az % 20 si falan elinde olacak ki (bilmiyorum yeterli olur mu) ancak biraz kımıldasın. Ve artık insanlar hemen kolayca gaza gelmiyor. Geçenlerde (seneto görüşmesi gecesi) Btc 900 e kadar çıkıp  600 e düşmüştü bir günde ama burda aşırı bir değerlenme söz konusu idi ve sadece 1 günde normal seviyesine geldi. Yani sarsılsa da paniğe gerek yok diyor insanlar artık. Benim şahsi düşüncemdir.

biri süpekülasyon çok zormu demişti Wink dün resmen spekülasyonun babası vardı o neydi öyle 1200 usd den 700 e geriledi tekrar 900 e vurdu

tabi bu arada forum gitti

bence tamamem organiz e bir işti ve sağlam vurgun yaptıar
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
December 02, 2013, 10:20:06 AM

burada ki tr kitle ile spekülasyon belki ufak coinler üzerinde yapılabilir, lakin bunu anlayan biride bizi tarumar eder.
Ortalama 1.000 USD değerinde bir birikim olsa yaklaşık 20 kişide, 20.000 USD eder, ki FTC ye şuan bakıyorum son işlem 679.164 USD.

yani özetle yazının başında dediğim belki de ihtimal dışı kalıyor bu durumda, burada ki kitle ile btc-e üzerinde hiç birşey yapılamaz. Kaldı ki gerekte yok aslında, trenler o kadar belli kalkıyor ki yerinizi almanız için biraz takip etmeniz yeterli.

2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
December 02, 2013, 09:30:40 PM

Cryptsy üzerinden sıklıkla yapılıyor dün gece meraktan bir miktar LTC ile giriştim bu işe şans eseri pump yapılan bir coine denk geldim ve koyduğumun 4.7 katını aldım 20 dakika sonra yine kaşıntı bastı bu sefer daha önce şişirilen bir coine denk geldim kazandığım karlı kısım ve sermayenin bir kısmı gitti. Smiley çok tecrubeli ve organize olabilmek gerekir ki bu çok zor.. pump yapılan coinlere dikkatlice bakın max süresi 1 - 3 saat.. daha düşük coinlerde 20 - 40 dakikayı aşmıyor... çok riskli bir iş gerçekten.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: