Bitcoin Forum
May 08, 2024, 03:20:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Alınık Riser Kablosu  (Read 206 times)
yuzuak (OP)
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
May 04, 2018, 01:17:00 AM
Last edit: May 06, 2018, 10:56:21 PM by yuzuak

İPTAL BAŞKA YERDEN ALINDI ÜRÜNLER
1715181643
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715181643
Reply with quote  #2

1715181643
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
May 04, 2018, 01:21:31 PM

hocam rig deki kartları besleyeceksen bir süre sonra ucuna çakılan sata soketinde yanmalar olur, yani kabloların 18 awg olması bir şeyi pek değiştirmez, onun yerine başka bir çözüme gidin
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
May 04, 2018, 02:44:40 PM

evet arkadaş doğru söylemiş riser beslemelerinde sata power konnektörü kullanmaktan kaçının.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
bosix
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile WWW
May 04, 2018, 06:10:43 PM

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-sata-15pin-m-to-6pin-pci-power-ikili-514515332/detay/

yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
May 04, 2018, 11:48:21 PM

sanırım bazı arkadaşlar yanlış anladı ekran kartlarını beslemeyeceğim normal riser aldığımızda içinden çıkan kablosundan lazım.
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
May 04, 2018, 11:51:52 PM

hocam peki riser mı besleyeceksiniz ? ne besleyeceksiniz bence onu da yazın da netlik kazansın,

riser besleyecekseniz, toplam gücün aşağı yukarı %70 i ni riser çeker zaten, arkadaşlar onu kastetmiş.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 05, 2018, 12:27:06 AM

hocam peki riser mı besleyeceksiniz ? ne besleyeceksiniz bence onu da yazın da netlik kazansın,

riser besleyecekseniz, toplam gücün aşağı yukarı %70 i ni riser çeker zaten, arkadaşlar onu kastetmiş.

Riser en fazla 75 watt çeker, PCI Express'in gücü bununla sınırlıdır, asıl enerjiyi üst besleme 6 ve 8 pin girişleri çeker.
8+8 pin, 8+6 pin Ekran kartlarında özellikle.
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
May 05, 2018, 11:46:50 PM

neyse satıcı yok sanırım burada olsaydı iletişime geçerdi. altı üstü riser 6 pin besleme kablosu satan sorduk herkes yardım etmeye kalktı. O olmaz bu olmaz şu kadar çekmez yanar vs.
Normalde yardım konusu isteseyenlere yardım eden olmaz.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
May 06, 2018, 12:22:00 AM

neyse satıcı yok sanırım burada olsaydı iletişime geçerdi. altı üstü riser 6 pin besleme kablosu satan sorduk herkes yardım etmeye kalktı. O olmaz bu olmaz şu kadar çekmez yanar vs.

aradıgın malzeme linteki malzeme sanırım. istanbuldaysanız yardımcı olmaya calısırım.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-sata-15pin-male-to-6pin-card-power-15cm-536576520/detay

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 06, 2018, 12:59:41 AM

Forum bilinenleri paylaşmak için var, sizin bildiğiniz veya ilginizi çekmeyen şeyler başkalarının işine yarayabilir.
Yardım etmek bilgi paylaşmak iyidir ama sizin gibi üslubu bozuklarla hiç muhatap olmamak gerek, ben ignore ediyorum sizi mesela.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 06, 2018, 01:44:00 AM

yuzuak hocam, zaten sahibinidende şu anda perakende olarak 4-5 tl arasında istediğiniz kablo,  başkası çıkıp da forumdan müşteri kovalamaz, 2 -3 liraya satması lazım zaten sahibindenden daha ucuza vermesi için
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 02:21:52 AM

aradıgın malzeme linteki malzeme sanırım. istanbuldaysanız yardımcı olmaya calısırım.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-sata-15pin-male-to-6pin-card-power-15cm-536576520/detay

Kaç lira hocam fiyatı? 35 adet lazım kargoyla albilirim. Ayrıca bu kablonun 15 pin sata değilde 4 pin molex olanından varmı sizde ondanda bi miktar lazım ama kablosu ince olmayacak bi yerden aldık ince geldi iade ettim.
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 02:23:14 AM
Last edit: May 06, 2018, 02:41:29 AM by yuzuak

yuzuak hocam, zaten sahibinidende şu anda perakende olarak 4-5 tl arasında istediğiniz kablo,  başkası çıkıp da forumdan müşteri kovalamaz, 2 -3 liraya satması lazım zaten sahibindenden daha ucuza vermesi için

evet hocam sağolun keşke sizin gibi okuduğunu anlasa herkes.
Fiyatlarını aşağı yukarı biliyorum fakat burdan birinden almak istedim ve 2 çeşidi var orjinal fotosunu isteyeceğim bide molex olanından yok piyasada bi yerden aldık kablosu ince geldi iade ettim.
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 02:31:01 AM

Forum bilinenleri paylaşmak için var, sizin bildiğiniz veya ilginizi çekmeyen şeyler başkalarının işine yarayabilir.
Yardım etmek bilgi paylaşmak iyidir ama sizin gibi üslubu bozuklarla hiç muhatap olmamak gerek, ben ignore ediyorum sizi mesela.

Asıl ben sizi ignore ediyorum. Bakın konu nerde pazar alanında ve ben herhangi bir yardımmı istemişim yok.
Elinde ürün olan satıcı varsa ürünü almak istemişim nedir derdiniz anlamadım.
Çok yardım etmek istiyorsanız gidin yeni başlayanlar bölümünde bi dünya konu var onlara cevap yazında faydanız olsun bilmeyenlere.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 06, 2018, 02:57:37 PM

yuzuak hocam, zaten sahibinidende şu anda perakende olarak 4-5 tl arasında istediğiniz kablo,  başkası çıkıp da forumdan müşteri kovalamaz, 2 -3 liraya satması lazım zaten sahibindenden daha ucuza vermesi için

evet hocam sağolun keşke sizin gibi okuduğunu anlasa herkes.
Fiyatlarını aşağı yukarı biliyorum fakat burdan birinden almak istedim ve 2 çeşidi var orjinal fotosunu isteyeceğim bide molex olanından yok piyasada bi yerden aldık kablosu ince geldi iade ettim.

Hocam işte orada forbidden hocamla anlatmaya çalıştığımız, bahsettiğiniz sokette, kablonun o kadar önemi yok, sebebi ise, soketten yanma gerçekleşiyor, 
zincirin En zayıf halkası gibi düşün, zincir kuvvet altında çalışırken, zayıf halkadan kopar, diğerinin kalınlığının 14-16-18 olması bir şeyi değiştirmiyor. 

aradığın kablodan yüksek akım geçecekse ve eğer yanacaksa satadan yanacak, eğer düşün akım geçecek ve yanmayacak ise neden kalın kablo arıyorsun? yani mantık dışı bir olay söz konusu burada. yani bunu bir hesaba kitaba dökemedik.

o yüzden zaten herkes soruyor ne besleyeceksin ne yapacaksın o kablo ile diye.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
May 06, 2018, 05:26:26 PM

arkadaş niye ise sürekli reddetmiş, yardımcı olan kişilere de ters davranmış, neden böyle insanlarla muhatta oluyorsunuz ki, suç sizde
yuzuak (OP)
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 10:53:14 PM

N11 DEN ALDIM NE BİÇİM NERDE BOŞ AYLAK ADAM VAR BURAYA TOPLANMIŞ ARKADAŞ SATICI DEĞİLSİN SANANE NE YAZIYORSUN YARDIMMI İSTEDİK ALMAK İSTEDİĞİMİZ ÜRÜNÜ ADETİ YAZDIK SATICI VARSA İRTİBATA GEÇSİN DEDİK. YARDIM İSTESEK BİR KİŞİ YAZMAZ.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: