Bitcoin Forum
June 25, 2024, 09:12:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 2013 Aralık & 2017 Aralık  (Read 247 times)
grolll (OP)
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
May 04, 2018, 05:31:57 PM
Merited by EFS (3)

Grafikler ne kadar benzer değil mi? Felaket tellahlığı yapmak istemem ama bu trend devam ederse yıl sonuna kadar 2,5-3k arasını bile görmesi olası 2019 ortalarına doğru ise toparlanma başlayıp 2020 sonu Lighting+yarılanmayla yeni Ath görürüz diye düşünüyorum..Siz ne düşünüyorsunuz ?

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
May 04, 2018, 05:51:29 PM

Goril kardeş grafiğin bir önemi yok buyuk bir firma cıkar btc alırım der al sana grafik ayrıca hiç benzetemedim sanırım sen btc almayı unuttun bir umut hesabı alttan alabilirmiyim derdindesin ?
grolll (OP)
Legendary
*

View Profile
May 04, 2018, 05:58:46 PM

Goril kardeş grafiğin bir önemi yok buyuk bir firma cıkar btc alırım der al sana grafik ayrıca hiç benzetemedim sanırım sen btc almayı unuttun bir umut hesabı alttan alabilirmiyim derdindesin ?

Goril değil kardeşim grolll.Körsen gözlük yollıyım düzgün oku.Sen daha btc nin b sini bilmezken ben 6 senedir güzel aldımda sattımda rahat ol.Btc alttan alınır zaten sen tepeden alan tayfadasın sanırım.Sen yükseleceğine inanıyorsan al 10k dan sana başarılar junior kardeş.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
May 04, 2018, 06:07:17 PM

grafiksel yorum yapalım. 1,2 ay önce sorsaydınız sizin gibi düşünebilirdim. 3klara gidiyoruz gibi. bu ay ise önümüzdeki basit bir atılımdan fazlası var. bitcoini sallayın sırf ether grafiğinden bile anlaşılıyor. bugün itibari ile tahminim ralli başladı %60, kandırıyorlar %40

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
May 04, 2018, 06:16:14 PM

Goril değil kardeşim grolll.Körsen gözlük yollıyım düzgün oku.Sen daha btc nin b sini bilmezken ben 6 senedir güzel aldımda sattımda rahat ol.Btc alttan alınır zaten sen tepeden alan tayfadasın sanırım.Sen yükseleceğine inanıyorsan al 10k dan sana başarılar junior kardeş.

Gorill kardeş ben altcoinleri ta btc dipdeyken almıstım bunla ilgili konum bile vardı boş zamanında atar gösteririm ayrıca ben dipdende alsam tepedende alsam farketmez ben kazanmayıda kaybetmeyide severim zaten boşa harcayacak param oldugu için girdim. Ek geliri işi olmayan adamın bu borsada işi ne ? o yüzden tepeden aldım veya almadım diye yakınacak değilim. 6 yıllık havanı baskasına at bence bizim gibi insanlara işlemez çünki.
grolll (OP)
Legendary
*

View Profile
May 04, 2018, 06:32:58 PM

Gorill kardeş ben altcoinleri ta btc dipdeyken almıstım bunla ilgili konum bile vardı boş zamanında atar gösteririm ayrıca ben dipdende alsam tepedende alsam farketmez ben kazanmayıda kaybetmeyide severim zaten boşa harcayacak param oldugu için girdim. Ek geliri işi olmayan adamın bu borsada işi ne ? o yüzden tepeden aldım veya almadım diye yakınacak değilim. 6 yıllık havanı baskasına at bence bizim gibi insanlara işlemez çünki.

Reelde tanımadığın adama atar yapmamayı öğren önce sonra yaz.Bizimde şirketimiz var btc den geçinmiyoruz.Ama hatrı sayılır kripto paraya sahibim.Neyin ne olduğunu bilecek yaş ve tecrübedeyim.Önce üslüplu yazmayı öğren sonra tartış,katılır katılmazsın ayrı konu.Daha fazla uzatmayacağım konu dağılmasın.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 04, 2018, 06:42:38 PM

Ozaman olan sartlarla simdi mevcut olan sartlar ayni degil ama ne olacagini bilemeyiz tabiki. belki ethereum pos sistemine gecer bitcoinle ethereum yer degistirir felan yani hersey olabilir
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

View Profile
May 04, 2018, 07:10:20 PM

Reelde tanımadığın adama atar yapmamayı öğren önce sonra yaz.Bizimde şirketimiz var btc den geçinmiyoruz.Ama hatrı sayılır kripto paraya sahibim.Neyin ne olduğunu bilecek yaş ve tecrübedeyim.Önce üslüplu yazmayı öğren sonra tartış,katılır katılmazsın ayrı konu.Daha fazla uzatmayacağım konu dağılmasın.

Bir harfi yanlış yazdıgım için önce
körlükle suçladın
sonra bilgisiz cahil olarak suçladın
ardında senin tabirinle tanımadıgın bir grup içine koydun tayfa olarak
ardından sözlerini lakap takarak (junior ) bitirdin. Diğer sözlerinden şirketim var vs büyüklenmeni bahsetmiyorum bile. Bencede kardeş fazla uzatmayalım çünki yasantım ve eğitimim gereği bu düzeydeki bir insanla tartışamam sana iyi analizler.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
May 04, 2018, 11:33:04 PM

İki tabloya dikkatle baktım, fakat benzetmemek üzere her çabayı harcadığımdan, benzerlik görmedim. Allah benzetmesin, diyeyim daha doğrusu. Grafikler birbirine benzer, fakat günümüz dinamikleri ve 2017 dinamikleri çok farklı. Bu grafiğin gerçekleşmesi için bir kaç balinanın satış yapması, büyük bir borsanın hacklenmesi, Avrupa, Amerika, Çin, Japonya ve Rusya’dan kripto paralar konusunda olumsuz açıklamalar gelmesi yeterli. Her ne kadar grafik hoşumuza gitmese de malesef kırılgan bir piyasada her şey mümkün.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
May 04, 2018, 11:53:07 PM
Last edit: May 05, 2018, 12:58:27 AM by Nboramir

Aylardır 2013 tekrarlanır mı diye korkum vardı ve grafikler benzer şekilde ilerlemeye devam ettikçe korkum artıyor. Paylaşım çok faydalı sürekli artacak demenin bir manası yok arada böyle paylaşımlar yapılmalı ki insanlar iki ihtimali de düşünüp ona göre pozisyonunu alsın. Katılmadığım tek bir nokta var bence 2020 çok geç bir tarih. Evet önceki çöküşte 3 yılda toparlamış ama şu an piyasa aynı piyasa değil daha çabuk toparlyabilir. Ben en geç 2019'da
toparlayacağını düşünüyorum.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
May 05, 2018, 12:41:51 AM

Bence artık 5000 dolar altı rakamlar hayal çünkü 2013 te değiliz Bitcoin çok biliniyor 5000 doları gören atlar piyasaya. Ayrıca madencilik maliyetleri de arttı.

Genel olarak o kadar büyük kırılma olacağını hiç sanmıyorum ki zaten bu yıl içinde piyasa düşebildiği kadar düştü.

Ethereum 380 dolara düştü daha ne kadar düşebilir ki ?  16 RX serisi kart tam 1 ay çalışarak 800 lira elektirik tüketerek üretiyor ethereumu. Amortisman oranı da eklersek maliyeti ortalama 250 dolar zaten 1 etherin.

Miner olduğum için btc ile başladım eth ile kapattım Grin

Bitcoin / Ethereum / Monero
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
May 05, 2018, 07:58:38 AM

Her ne kadar grafikler benzer olsa da üç seferdir bizlerde gördük ki insanlar 6000 altında satış yapmaz. Bu durum da 6000 den aşağı indirmiyor. Arada bir patlama yapiyor sonra tekrar düşüyor ama benim düşüncem. Bunu uzun tecrübelerim ile değil de son gözlemlerim ile yapıyorum.l

Şu an için kripto paralar üzerinde bir belirsizlik ve ciddi bir şekilde yeni katılanlar var. Bunların derdi ufak bir kâr yaptığım zaman satayım abi düşüncesi var ve bu durum BTC yi 12 binden yukarı cikartmiyor. Ayrıca 6000 den aşağıya inerek hayatta satmam düşüncesi de daha aşağıya indirmiyor.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
May 05, 2018, 09:59:56 AM

Artık 2013 sendromundan kurtulmak gerek piyasa sadece gereğinden fazla şişirimişti ama şuan kendi normal seyrinde ilerleyişini sürdürüyor, şunu sormak istiyorum piyasanın 10 000 dolara çıkması sizin içinizde alım yapma hissi uyandırmıyor mu? Emin olun yanlız değilsiniz psikolojik eşikler geçildikten sonra bu piyasa gene talep görecektir o yüzden grafiklere takılı kalmanın anlamı yok.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 05, 2018, 02:27:51 PM

2013'de bitcoin dünya üzerinde adını duyanların büyük çoğunluğunun gözünde eroin/kiralık katil parasıydı, tamamen yasa dışı işlerde kullanılan "para gibi bir şey" di. Oysa şimdi durum çok farklı, bir yatırım aracı olarak (korkakça da olsa) kabul edildi, devletler kripto paraları sisteme entegre etmenin çabası içerisinde (bu durum kalıcı varlığını kabul etmek demektir), büyük sermaye grupları artık el altından değil, alenen sahaya çıkmaya başladı, bunun gibi "çok temel ve kritik önemde" bir çok farklılık sayılabilir. Dolayısıyla 2013'deki bitcoin ile şimdikinin neredeyse sadece adı aynı ve bir tekrar beklemenin çok gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
May 05, 2018, 03:35:44 PM

BTC üretim maliyetinin bir önemi yok, yükselirken maliyete bakmıyor çünkü. Maliyetin iki katına satış yapmış üreticiler maliyetin yarısına kadar üretime devam edebilirler.

Bugünlerdeki yükseliş aralık ayındaki çılgın nedensiz yükselişe benziyor. Yakında ibrenin tersine döneceğini ve ikinci bir büyük dump ile BTC fiyatının 4000 dolar altına ineceğini düşünüyorum.
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
May 05, 2018, 04:35:21 PM

2013 de valla 17 -25 aralık vardı, ben bunu bilir bunu söylerim, çok rezil bir durumdu, milletin paraları çalınmıştı, medyaya da yansıdı, sonrasında ise üstü örtüldü budurumun
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
May 05, 2018, 05:09:43 PM

Neyse ki eski grafiği görmeden bitcoin birazda olsa nefes almaya yukarı doğru yol almaya yatırımcısının yüzünü güldürmeye başladı , bundan sonraki aylarda bu yükselişin devam edeceğini umuyoruz.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
May 05, 2018, 09:07:00 PM

Ben bu yükseliş trendinin duracağını Eylül ekim sonuna kadar 7000 - 10.000 bandında daralan bir bant da hareket edeceğini düşünüyorum.

Bitcoin'in belli bir bant içinde salınması çok önemli, eğer bitcoin fiyatında bir stabilite yaşanırsa hem altcoin piyasası canlanır hem güven tazelenir. Keşke 20.000 USD leri hiç görmeseydi. Konudan bir haber kitlede bir beklenti oluştu.

Ekim'den sonra da 10.000 - 14.000 bandında hareket eder. Hayırlısı ile 20.000 seviyelerini 2020 de görelim.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
May 05, 2018, 09:42:56 PM

hocam ben açıkçası bu sene sonunda en az 30 bin doalr seviyelerini zorlayacağını düşünüyorum, bu imkansız değil ethereum için şu aşama da. grafiklere güvenilmez bu piyasada
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
May 05, 2018, 10:42:01 PM

Hala grafikler nasıl bu kadar birbirine benzer anlayamadım. Ama benziyor işte yarın sürpriz yapıp büyük şirket bitcoin yatırım kararı alır ama bakarız ki tam da grafiğin yukarı hareketlenmesi gereken bir zamana denk gelir şu bağlantıyı bi çözebilsem daha bilinçli trade yapacam ama daha zamanı var
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: