Bitcoin Forum
June 26, 2024, 08:50:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Arka Sokaklar Dizisinde Günün Konusu 'Kripto Paralar'  (Read 489 times)
kartalgiunti (OP)
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
May 04, 2018, 06:19:25 PM

Heyecanla yazıyorum ama şu an Kanal D'de yayınlanmakta olan Arka Sokaklar dizisinde kripto paralarla ilgili olaylar dönüyor.

Merak edip bakacaklar hemen açıp izleyebilirler, haber vereyim istedim Smiley

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
May 04, 2018, 06:28:07 PM

O diziyi hiç sevmiyorum açık söyleyim hatta genel olarak dizi sevmiyorum fakat Bitcoinş nasıl işlediklerini merak etmedim değil.  Polisiye bir dizi olduğundan Bitcoin dolandırıcılıklarını mı konu ettiler acaba? İzleyen arkadaşların yorumlarından öğrenicem artık.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
May 04, 2018, 07:17:08 PM

Sanırım çok kısa sürdü çünkü 21:30 gibi açtığımda çoktan başka dala atlamışlardı.
Ne işlediler ben de merak ettim, yakalayan birisi vardır umarım aramızda  Smiley
kardil
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
May 04, 2018, 09:28:29 PM

Neredeyse hergün izliyorum, kaçıncı bölümdü acaba kesin bi pislik dolandırıcılık yapmıştır  Smiley
Edit : Bugün yeni bölümünde çıkmış sanırım ben eski bölümlerden biri sandım, hemen bakıp hikayeyi yazacam
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
May 04, 2018, 09:34:46 PM

çocuklar duymasın ve arka sokaklar vb bir çok diziye konu olmaya başladı. güzel birsey ama kısa yoldan zengin olma mesajları iyi olmuyor. ayrıca kripto para kullanıp kısa yoldan zengin olma hayali olanlar hep toplumun bilinçsiz, cahil ama uyanık kişileri gösteriliyor..reyting için yapılıyor ama verilen mesaja dkkat etmek lazım..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
May 04, 2018, 09:46:15 PM

Çok yapmacık bir dizide olsa gene bir izleyici kitlesi var sonuçta tv dizisine konu olması kripto paraların artık ne kadar çok kullanıma geçmesinin göstergesidir reklamın iyisi kötüsü olmaz
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
May 04, 2018, 10:46:12 PM

olumlu bir mesaj mı verildi yoksa olumsuz mu onu bilmek lazım. olumlu bir yorum yapıldıysa güzel reklam olmuştur diye düşünüyorum.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
May 04, 2018, 10:58:15 PM

Senarist yada yönetmen olsam sonuçta bitcoinin bir kitlesi var reklam için dahi bir iki yerde isim geçirmek mantıklı bir iş olurdu bence. Derinlemesine bir konu falan zaten beklemiyorum
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
May 04, 2018, 11:15:53 PM

Yerli dizilerde genellikle Bitcoin’e yatırım yapan kesim bilinçsiz ve üçkağıtçı kişiler olarak gösteriliyor. Çocuklar Duymasın dizisinde de durum farklı değildi. Bitcoin yatırımcıları konusunda yerli dizilerde kötü bir algı yaratılıyor, diye düşünüyorum.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 05, 2018, 05:32:10 AM

Arka Sokaklar da nasıl işlediler bilmiyorum. Ama bugüne kadar tüm Türk dizilerinde dolandırıcının kullandigi bir şey gibi bahsettiler. Çocuklar Duymasında önce yükselip sonra bir anda yok olan birşey gibi gösterdiler. Şevkat Yerimdar da tamamen dalga geçtiler patladı falan diye. Üzülüyorum bu tarz gelişmelere. Yakın.bir arkadaşım geçen hafta Avrupa turu yaptı. Ve her gördüğü yerden bana foto yolladi. Slovenya da benzin istasyonunun Bitcoin kabul edilir tabelasi, Macaristan da kripto ile ödeme alan market, Almanya da reklamlar vs... Önce bilgilenmek ve insanları bilgilendirmek bu tarz tvlerin görevi olmalı. Ben demiyorum herkesde olumlu algı yaratsın. Ama en azından herkes neden uzak durmalı neden öğrenmeli bunu bilsin. Evet sütten ağzı yandı Türk insanının çok ama onun sebebi de bilmemek. Titanlar, çiftlikler vs. bunlara güven işi saçma ama araştırınca bunu söyleyebiliyorum. Bu sistemler patlamaya müsait. Ama sırf onlar patladı diye bu kapalılık hoş değil. Kriptolarda da patlayıp yok olanlar olacak bunu da söylemeleri gerekiyor. Benim bahsettiğim hep olumlu anlatın değil zaten. Insanların ufkunu acın gidip araştırsınlar. Tabi ki Ponzi bir projeye para yatırımı yapılmasın. Ama güvenli limanlar var kripto da bunu da anlatsınlar.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
May 05, 2018, 11:28:24 AM

Dizinin 800bininci filan oynuyor olmalı, net 10 yılı var zannediyorum,illa ki bir kitlesi var ki yıllardır oynuyor, o nedenle iyidir çıksın reklam sonuçta iyisi kötüsü olmaz. Bir çok medyada konu olması olumlu ancak olumlu bir temada olması şartıyla tabii.

xzone
Legendary
*

Activity: 2632
Merit: 1494

View Profile
May 05, 2018, 12:23:14 PM

Yerli dizilerde genellikle Bitcoin’e yatırım yapan kesim bilinçsiz ve üçkağıtçı kişiler olarak gösteriliyor. Çocuklar Duymasın dizisinde de durum farklı değildi. Bitcoin yatırımcıları konusunda yerli dizilerde kötü bir algı yaratılıyor, diye düşünüyorum.

Kim nasıl bir algı yaratırsa yaratsın, siz kendi kazancınıza bakın Smiley Bu ekonomiyi biz kurtarmayacağız, insanımız bitcoin ya da kripto paralar hakkında ne düşünürse düşünsün. Önceden herkese anlatırdım, artık uğraşmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
May 05, 2018, 12:31:52 PM

Eminim kotu bir reklam edilmistir ama reklamin iyi kotusu olmaz diyorum  yayginlasmasi icin uygun bir yol bence. Dizi ne kadar kotu olursa olsun bitcoinin adi gecmesi sevindirici.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
bul168
Jr. Member
*

Activity: 114
Merit: 1

View Profile
May 05, 2018, 12:35:42 PM

Bence hiç gündeme gelmesin sessiz sedasız yükselsin. Medya bitcoinden bahsettikçe vergi vs gibi durumlar da gündeme geliyor.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 05, 2018, 01:13:10 PM

Arka sokaklar onceden bos zamanlarimda izledigim bir diziydi ama biryerden sonra boka sariyor. Surekli gundemden birseyler bulup beslenmeye calisiyor. Bitcoinde bunlardan birisi.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
May 05, 2018, 01:33:30 PM

daha öncede birçok kanalda konu edilmişti bitcoin. olumlu bir algı oluşturulduktan sonra bu tür şeylerin bilinçlendirmek adına faydalı olduguna inanıyorum.

F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
May 05, 2018, 01:33:41 PM

İzlemedim ama ne şekilde işlediklerini tahmin etmek zor değil. Muhtemelen btc yi kötüleyen bir bölüm olmuştur ama yine de bu konuyu islemeleri amacı bu olmasa da btc kullanımını arttırmaya kucuk de olsa katkı sağlamıştır.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
May 05, 2018, 01:39:50 PM

Reklamın iyisi kötüsü olmaz arkadaşlar ne güzel Türk milleti olarak dolandırıcılıkla eş değer anılan kripto paralara bakış açısı daha da ılımlaşıcak   Grin
xXBEVOXx
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

https://cryptassist.io

View Profile
May 05, 2018, 01:51:20 PM

Bir o dizide adı geçmemişti o da oldu. Bu kadar çok dillendirmenin manası yok. Baktılar işleyecek konu bulamadılar dakika doldurmak için bu konuya girdiler. Bu kadar sığ adamların bu kadar önemli bir sektörü konu etmeleri çok yersiz.

karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
May 05, 2018, 01:54:40 PM

İzlemedim ama ne şekilde işlediklerini tahmin etmek zor değil. Muhtemelen btc yi kötüleyen bir bölüm olmuştur ama yine de bu konuyu islemeleri amacı bu olmasa da btc kullanımını arttırmaya kucuk de olsa katkı sağlamıştır.
Hocam allah askina kim arka sokaklarda gordugu icin gidip bitcoin alir. Eminim kimse boyle birsey yapmamistir diyebilecegimiz kadar azdir.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: