Bitcoin Forum
May 09, 2024, 06:52:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Jaki portfel bez prowizji?  (Read 12426 times)
Qbeczeq (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
December 02, 2013, 05:40:33 PM
 #1

Witam!

Jaki najlepiej polecacie portfel, żeby nie płacić żadnych prowizji (są gdzieś w ogóle?). Do tej pory korzystałem z oficjalnego klienta Bitcoina, Electrum, teraz przesiadłem się na Blockchain i zostałem. Pytanie teraz, czy z blockchain nie będą jakieś problemy, jak będę chciał wypłacić gotówkę do jakiegoś polskiego oddziału?

Jak to w ogóle wygląda? Z blockchaina musiałbym najpierw przelać do np. bitcurex'a, żeby wymienić walutę?

W skrócie: szukam czegoś w miarę bezpiecznego (może być nawet offline), bez prowizji, żeby prosta była droga BTC > PLN > rączka.
1715237564
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715237564

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715237564
Reply with quote  #2

1715237564
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715237564
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715237564

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715237564
Reply with quote  #2

1715237564
Report to moderator
1715237564
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715237564

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715237564
Reply with quote  #2

1715237564
Report to moderator
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 02, 2013, 05:49:10 PM
 #2

Bitcoiny trzymaj najlepiej komputerze nie podlaczonym do Sieci i do niczego innego nie uzywanym i portfel to moze byc np. Armory.

Prowizje musisz placic jak nie chcesz, zeby dlugo szly niektore transakcje, powinny wynosic minimum 0.0001 BTC / kB tx.

Unikalbym raczej porteli online'owych, blockchain.info teoretycznie jest bezpieczne, ale w praktyce operator tej strony moze Cie ograbic serwujac Ci odpowiedni kod JS, ktorego 99% nie sprawdzilaby.

Moze byc nawet droga BTC -> raczka, jesli sprzedasz komus bitcoiny za gotowke (mozesz tez korzystac z localbitcoins).

Signature space available for rent.
Qbeczeq (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
December 02, 2013, 06:02:46 PM
 #3

Zaczynasz operować pojęciami, których jeszcze nie rozgryzłem.   Tongue

"0.0001 BTC / kB tx"

Domyślam się, że chodzi o wysokość przesyłanej kwoty.

localbitcoins

Stronka zagraniczna, więc zakładam, że jest prowizja.


Podsumowując, polecasz trzymać kasę na osobnym dysku w portfelu offline, ale z drugiej strony czytałem, że szybciej padnie mi dysk, niż wykradną pieniążki (przykładowo) z blockchain.
Prowizja w w/w wysokości nie jest jakaś horendalna - na bitcurexie wynosi 1zł od 1000zł przy wypłacie. Rozumiem, ze z blockchaina mogę bezpośrednio przelać BTC do bitcurex'a?

Pozdrawiam!
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 02, 2013, 06:14:34 PM
 #4

Chodzilo mi o 0.0001 BTC na kilobajt transkacji. Jeszcze ma znaczenie wiek poszczegolnych skladowych transakcji.

Uproszczajac, w 98% przypadkow 0.0005 BTC powinno wystarczyc, aby transakcja szybko doszla.

Takie sa na localbitcoins oplaty:
https://localbitcoins.com/fees

Co do trzymania BTC to oczywiscie podstawa to kilka backupow, kilku typow: HDD, pendrive USB, paper wallet (nawet i kilka).
Polecam bardzo uwazac z trzymaniem BTC na komputerze uzywanym na codzien, nie wazne czy masz na nim jednego z klientow Bitcoina np. Bitcoin-Qt, Multibit, Electrum, etc. czy korzystasz, z ktorego z online'owych portfeli (blockchain.info), jesli z jakiegos powodu bedziesz mial na komputerze malware celujace w uzytkownikow BTC to zadne zabezpieczenia nie pomoga. Malware moze przechwycic Twoje hasla, albo poczekac jak wpiszesz haslo i rozszyfrujesz portfel. W przypadku blockchain.info nawet 2FA nie pomoze, bo w momencie podania kodu np. z Google authenticator albo z SMSa portfel jest rozszyfrowywany i gotowy do wziecia. Jesli bedziesz trzymac bitcoiny na komputerze podlaczonym do Sieci i uzytkowanym na codzien to musisz byc bardzo ostrozny.

Najlepiej korzystac z maszyn wirtualnych i np. nie korzystac z Internetu na host OSie, korzystac z Internetu na maszynie wirtualnej #1, do Bitcoina uzywac maszyny wirtualnej #2. Upewnic sie takze, ze jest odpowiednia izolacja miedzy maszynami wirtualnymi oraz hostem.

Tak, z blockchain.info bedziesz mogl przelac bezposrednio do bitcurexa bitcoiny i prawie gdziekolwiek indziej. Wyjatek stanowia adresy P2SH, czyli multisig (zaczynajace sie od cyfry "3").

Signature space available for rent.
Qbeczeq (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
December 02, 2013, 10:39:35 PM
 #5

No dobra, ale blockchain też pobiera jakieś tam prowizje, to nie lepiej, żebym użył do małych transakcji (<1BTC) oficjalnego klienta Bitcoin'a? Tylko, żeby przelać monety na Bitcurex'a.

Nie mam zamiaru się wykłócać, po prostu staram się wybrać najodpowiedniejszą metodę, kwoty za małe, żeby bać się nie wiadomo jak o ich bezpieczeństwo i jeszcze ściągać z nich prowizje  Wink
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 02, 2013, 11:13:28 PM
 #6

Jak Ci wygodniej, kazda opcja ma swoje wady i zalety. Ja korzystam z jednego i drugiego.

Jakbys zdecydowal sie na Bitcoin-Qt to pamietaj robic backup wallet.dat co 100 transakcji (otrzymywanie lub wysylanie; wlicza sie do tego tez tworzenie ''nowych'' adresow), bo domyslnie keypool=100, czyli po tych 100 transakcjach w przywroconym backupie mogloby byc mniej BTC jesli dostalbys jakies BTC na nowy adres, ktorego nie bylo w backupie. Keypool mozna zwiekszy z poziomu linii komend "-keypool=x", gdzie x tam liczba adresow.

W przypadku blockchain.info backupy moga isc na maila po kazdym ruchu, ktory cos zmienia w portfelu (np. tworzenie/importowanie/usuwanie adresow/kluczy), wiec jest to rozwiazane wygodniej.

Signature space available for rent.
ireczek
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
December 03, 2013, 01:16:33 PM
 #7

Nie używaj stron z portfelami, po co ryzykować?
Qbeczeq (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
December 03, 2013, 01:49:47 PM
 #8

Nie używaj stron z portfelami, po co ryzykować?

Masz na myśli, żeby ich tam nie trzymać, ale wymienić chyba mogę?
Qbeczeq (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
December 06, 2013, 06:32:28 PM
Last edit: December 08, 2013, 01:30:54 PM by Qbeczeq
 #9

To jest dobre
https://www.bitaddress.org

Ale teraz pytanie. Jak zajrzeć do tego portfela, żeby zobaczyć stan jego konta bez narażania się na włamanie (tj. nie chcę używać klientów typu Electrum, Bitcoin itd.)?

Dobra, wiem, blockchain Wink
didusia77
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
December 08, 2013, 05:56:17 PM
 #10

Nie używaj "darmowych" portfeli... lepiej (BEZPIECZNIEJ) utrzymywać go na własnej maszynie.
Qbeczeq (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
December 09, 2013, 03:31:51 PM
 #11

No rozumiem, ale chyba generując 'paper wallet' przy użyciu powyższej stronki dalej mogę sobie mieć bezpiecznie wydrukowany papierek? Wink
pdrobek
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile WWW
January 15, 2014, 12:27:22 PM
 #12

Witam

Posiadam w portfelu masę małych transakcji (wypłaty z reklam). Czy jest jakiś sposob aby wyslac ta kase na gielde bez placenia prowizji gdyz jest ona wieksza jak laczne saldo portfela :-).

Przelew moze isc i 2 miesiace, nie ma to znaczenia
EvilPanda
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 658
Merit: 500


Small Red and Bad


View Profile
January 15, 2014, 01:33:13 PM
 #13

Witam

Posiadam w portfelu masę małych transakcji (wypłaty z reklam). Czy jest jakiś sposob aby wyslac ta kase na gielde bez placenia prowizji gdyz jest ona wieksza jak laczne saldo portfela :-).

Przelew moze isc i 2 miesiace, nie ma to znaczenia
Jeśli kwota która wysyłasz jest bardzo mała i nie zapłacisz za przesył to może utknąć w kolejce i po prostu wisieć bez potwierdzenia kilka tygodni. Ale z drugiej strony przy groszowych sprawach to i tak nie masz wyboru. Co do wysyłania na giełdę to niektóre zastrzegają sobie minimalną wpłatę i wypłatę. Na bitcurexie jest to 0,05BTC przy wpłacie i 0,025 przy wypłacie.

virrond
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
January 15, 2014, 03:05:08 PM
 #14

Jak wygląda sytuacja z tworzeniem adresu BTC przez vanitygen na komputerze podłączonym do internetu? Jest szansa, że ktoś wykradnie klucz prywatny zaraz po wygenerowaniu? Wygenerowany adres chciałbym użyć do papierowego portfela
pdrobek
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile WWW
January 16, 2014, 07:33:00 AM
 #15

Witam

Posiadam w portfelu masę małych transakcji (wypłaty z reklam). Czy jest jakiś sposob aby wyslac ta kase na gielde bez placenia prowizji gdyz jest ona wieksza jak laczne saldo portfela :-).

Przelew moze isc i 2 miesiace, nie ma to znaczenia
Jeśli kwota która wysyłasz jest bardzo mała i nie zapłacisz za przesył to może utknąć w kolejce i po prostu wisieć bez potwierdzenia kilka tygodni. Ale z drugiej strony przy groszowych sprawach to i tak nie masz wyboru. Co do wysyłania na giełdę to niektóre zastrzegają sobie minimalną wpłatę i wypłatę. Na bitcurexie jest to 0,05BTC przy wpłacie i 0,025 przy wypłacie.


No właśnie tylko jak wysłać kasę bez płacenia prowizji, może to lamerskie ale używałem tylko bitcoin-qt a tam jest opcja

Czy chcesz zapłacić prowizję "Tak" "Anuluj transakcję". Nie ma opcji aby nie płacić.

Znacie jakieś portfele które mają wysyłkę choćby 5 tygodniową ale bez prowizji?
EvilPanda
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 658
Merit: 500


Small Red and Bad


View Profile
January 16, 2014, 12:19:43 PM
 #16

Witam

Posiadam w portfelu masę małych transakcji (wypłaty z reklam). Czy jest jakiś sposob aby wyslac ta kase na gielde bez placenia prowizji gdyz jest ona wieksza jak laczne saldo portfela :-).

Przelew moze isc i 2 miesiace, nie ma to znaczenia
Jeśli kwota która wysyłasz jest bardzo mała i nie zapłacisz za przesył to może utknąć w kolejce i po prostu wisieć bez potwierdzenia kilka tygodni. Ale z drugiej strony przy groszowych sprawach to i tak nie masz wyboru. Co do wysyłania na giełdę to niektóre zastrzegają sobie minimalną wpłatę i wypłatę. Na bitcurexie jest to 0,05BTC przy wpłacie i 0,025 przy wypłacie.


No właśnie tylko jak wysłać kasę bez płacenia prowizji, może to lamerskie ale używałem tylko bitcoin-qt a tam jest opcja

Czy chcesz zapłacić prowizję "Tak" "Anuluj transakcję". Nie ma opcji aby nie płacić.

Znacie jakieś portfele które mają wysyłkę choćby 5 tygodniową ale bez prowizji?
W moim QT wchodzę wybieram preferencje>opcje>główne i masz pole prowizji gdzie wpisujesz ile ma wynosić.

kmllmk
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
June 17, 2014, 06:11:46 PM
 #17

Chłopaki pomożecie nowemu ? Chciałem się zapytać co będzie w przypadku założenia portfela na dysku. A kiedy będę chciał otworzyć portfel na innym komputerze lub sformatować dysk ? Jak go odzyskać przecież tam nie ma procesu rejestracji tylko numer nam generuje. " ? " Mniej więcej trochę rozumiem jego działanie ale tylko trochę. Czy dobrym rozwiązaniem by było pobrać i zsynchronizować portfel otrzymać jego numer , komputer wyłączyć a ponownie włączyć np. po miesiącu tylko w celu wymiany BTC na PLN ?
AirFlame
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 784
Merit: 500



View Profile
August 23, 2014, 10:39:47 PM
 #18

Chłopaki pomożecie nowemu ? Chciałem się zapytać co będzie w przypadku założenia portfela na dysku. A kiedy będę chciał otworzyć portfel na innym komputerze lub sformatować dysk ? Jak go odzyskać przecież tam nie ma procesu rejestracji tylko numer nam generuje. " ? " Mniej więcej trochę rozumiem jego działanie ale tylko trochę. Czy dobrym rozwiązaniem by było pobrać i zsynchronizować portfel otrzymać jego numer , komputer wyłączyć a ponownie włączyć np. po miesiącu tylko w celu wymiany BTC na PLN ?

Jaki portfel ?
CCFund
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile WWW
August 27, 2014, 11:46:40 AM
 #19

Jaki portfel ?

Do trzymania dużych ilości BTC zdecydowanie polecam Bitcoin-Qt lub Bitcoin Armory.
Do użytkowania na co dzień: blockchain.info , multibit.org
Na Androida polecam: hivewallet.com
wargo
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 250

Technician


View Profile WWW
August 29, 2014, 08:29:43 AM
 #20

Chłopaki pomożecie nowemu ? Chciałem się zapytać co będzie w przypadku założenia portfela na dysku. A kiedy będę chciał otworzyć portfel na innym komputerze lub sformatować dysk ? Jak go odzyskać przecież tam nie ma procesu rejestracji tylko numer nam generuje.
Skopiuj wallet.dat z katalogu danych bitcoina. Możesz też wyeksportować klucze prywatne, a potem zaimportować gdzie indziej, ale to dla bardziej doświadczonych.
Jeżeli przenosisz kopię portfela na zewnętrzny nośnik, zaszyfruj go odpowiednią opcją.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!