Bitcoin Forum
May 26, 2024, 10:42:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: İnsanlarla yüzyüze buluşacaklar bu haberi okumadan buluşmasın  (Read 575 times)
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
August 07, 2018, 04:36:23 AM

evet bence de ziyadesiyle dikkat etmek lazım, buluşulacak insanlara, önce tanımak lazım

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
August 23, 2019, 07:58:10 PM

Hacı ağabeyler, resüsitasyon biriminde çok hard, çok sıkı bir eğitim almış birisi olarak bir bilgi de ben vereyim: Eğer adli bir olay sonucu bıçaklanır iseniz, ambulans önce tutanak tutar ve izler. 30 dakika boyunca ölmezseniz hastaneye götürürler. Bıçaklanan bölgeye yüzde 85 ihtimal ile müdahale etmezler. Sadece damar yolu açarlar.
Bakın eğitimimi acilde değil "resüsitasyon"da aldım, günde temizinden 3 adli vaka geliyor idi. Yok öyle olmaz, müdahale edilir hemen vsvs demeyin, kalbinizi kırarım.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
August 25, 2019, 01:33:40 PM

Buluşursunuz, buluşmazsınız orası beni ilgilendirmiyor ama buluşmaları bu haberle ilişkilendirmek bana biraz abes geldi. Bu haberin videosunu da izlemiştim, bıçakla saldıran kişi değnekçi ve beykoz'da akli dengesi yerinde olmayan biri olarak biliniyor. Kaldı ki burada suçlu varsa, o da bu adamı sabıkalarına rağmen, hastaneye yatırmayan devlettedir. Neyse bence bu olayı buluşmalarla ilişkilendirmekten ziyade, bu tarz değnekçi-vale tarzı adamlarla çok yüz göz olmamak gerekir diye yorumlamak lazım. Sonuçta illa işini iyi yapan valeler vardır ama bunların oranı %10'u geçmez, hal böyle olunca da %90 sayko olması muhtemel bir adamla 5-10 lira için pazarlığa girmemek lazım. Oradan ayrılır ilgili belediyeye şikayet edersin.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
August 26, 2019, 07:15:34 PM

türkiyede çeşit çeşit tip var dikkatli olmak lazım, Allah herkesi korusun ülkemizin yolu yol değil
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
August 26, 2019, 10:17:26 PM

Buluşursunuz, buluşmazsınız orası beni ilgilendirmiyor ama buluşmaları bu haberle ilişkilendirmek bana biraz abes geldi. Bu haberin videosunu da izlemiştim, bıçakla saldıran kişi değnekçi ve beykoz'da akli dengesi yerinde olmayan biri olarak biliniyor. Kaldı ki burada suçlu varsa, o da bu adamı sabıkalarına rağmen, hastaneye yatırmayan devlettedir. Neyse bence bu olayı buluşmalarla ilişkilendirmekten ziyade, bu tarz değnekçi-vale tarzı adamlarla çok yüz göz olmamak gerekir diye yorumlamak lazım. Sonuçta illa işini iyi yapan valeler vardır ama bunların oranı %10'u geçmez, hal böyle olunca da %90 sayko olması muhtemel bir adamla 5-10 lira için pazarlığa girmemek lazım. Oradan ayrılır ilgili belediyeye şikayet edersin.
Hocam akli dengesi yerinde olmayan insanlar Anadolu da bir hayli fazla var. Suç ehliyeti olmayan bu insanları sokağa salan yetkilinin kafasına sıksak mantıken meşru müdafaa olması gerekir.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
October 03, 2019, 08:03:01 AM

ya türkiye öyle bir hal aldı ki normal insan görünce insan seviyor, herkes nevrozlu sinirli primatlar gibi dolanıyor, aslında ormana salacaksın bu tipleri orada maymunlarla, kaplanlarla her türlü savaşı verecek kabiliyetteler

Bu tarz haberler insanları birbirinden iyice koparıyor. Zaten dediğiniz gibi kötü bir dünyada yaşıyoruz o yüzden kolla .tü diyoruz Smiley

Bu tarz forumlar yada skype telegram gibi alanlar üzerinden birbirini bulan ve gerçek hayatta buluşacak arkadaşlara tavsiyem kalabalık avm cafe banka şubesi gibi kameralı alanlarda buluşsunlar.
hxtop
Hero Member

Activity: 1071
Merit: 500

View Profile
October 04, 2019, 08:26:10 AM

Bu konuda bir rehber hazırlamak gerek sanırım. Çünkü çok hassas bir konu. Bunla alakalı daha önce baya olumsuz haberler okumuştum. Hatta paribunun ceo'su bile kaçırılmıştı Türkiyede yada btc'leri çalınmıştı net hatırlamıyorum. Antalyada da biri kaçırılıp btc'leri alınmıştı. Daha sonra bıçaklamışlardı adamı.

Hırsızlar belki şuan tam olarak ne işe yaradığını ne olduğunu bilmiyorlar ama nihayetinde para bu ve altından daha değerli. Gelecekte bu tarz olumsuzluklar muhtemelen artabilir. Dikkatli olunmalı.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 04, 2019, 04:41:07 PM

daha 2 gün önce bir akrabamızın alt katına hırsız girdi. çok da işlek bir yerde böyle göbek bir yerde oturuyorlar, hatta lüks bir apartman pencerelerde garaj kapısı gibi olan şık aluminyumdan perdeler var dışarıdan kapanan. buna rağmen gece vakti bunları kırıyorlar eve girip altını üstüne getiriyorlar 1 saat para takı vs artıyorlar, kimse de burada ne oluyor kardeşim demiyor. çok da işlek bir yer,  polisin zaten umrunda olmaz, görse de bulaşmaz, iş bittikten sonra tutanak tutar, sigortası var mıydı diye sorar. bu da şey demek sigorta varsa söyle zaten hiç işleme almayız, evrağı veririz biter gider. türkiyede şansa yaşıyoruz vallahi. herkes dümenini tutturmuş o şekilde çarkını döndürüyor.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: