Bitcoin Forum
June 06, 2024, 09:59:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: 5 ETH'Lık Yatırım Yapmak İstiyorum. Hangi Coin Tercih Etmeliyim?  (Read 611 times)
Beyzade (OP)
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
May 06, 2018, 09:24:17 AM

Öncelikle herkese merhabalar. Daha önce de ufak yatırım girişimlerim oldu fakat hiçbirinden istediğim sonucu alamadım. Şuanda kendi açımdan 5 ETH geniş çaplı yatırım olarak düşündüğüm sepet oluşturmak istiyorum. Sizlerden öneri bekliyorum bu konuda. Sizce nelere dikkat etmeliyim sepet oluştururken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyum. Ve son olarak ETH'ların bir kısmıyla sağlam bir ICO'ya katılmalımıyım sizce?

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
May 06, 2018, 09:28:23 AM

Benim şahsi görüşüm Zil, Nano, Icx olurdu. Verilen coinler ile ilgili kendi araştırmanı yapmanı ayrıca tavsiye ederim. Birileri söyledi diye coin almak risktir.
Beyzade (OP)
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 06, 2018, 10:26:20 AM

Benim şahsi görüşüm Zil, Nano, Icx olurdu. Verilen coinler ile ilgili kendi araştırmanı yapmanı ayrıca tavsiye ederim. Birileri söyledi diye coin almak risktir.
Tabi ki öyle dediğiniz gibi. Sadece tercih ederken projenin hangi kriterlerini göz önünde bulundurmalıyım. O yönde bilgi eksikliğim var yalnızca grafiklere bakarak girmek istemiyorum bu işe.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
raskolnberg
Full Member

Activity: 222
Merit: 100

View Profile
May 06, 2018, 10:27:31 AM

uzun sürelik düşünüyorsan bence ethereum güvenli limandır icolar falan ise biraz şans işi gibi projeyi iyice anlamak çalışmak tutar mı tutmaz mı bakma gerekli
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 06, 2018, 10:52:02 AM

%35 icx, %25 wan, %15 neo, %15 bnb , %10 zrx den oluşacak bir sepeti genel olarak tavsiye edebilirim. tabiki tüm sermayenizin kısa sürede eriyebileceğini riskinide anımsatarak. bol kazançlar.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 06, 2018, 11:09:50 AM

Sanırım ben eos alırdım 5 eth fazladan olsa.Beklenti büyük bundan.
400-500 dolarları görebilir.Proje çok uçuk ve sağlam.Ethereumu patlatabileceği bile söyleniyor.
Rippou
Jr. Member
*

Activity: 110

View Profile
May 06, 2018, 02:37:22 PM

Bence sepet oluştururken tek bir birime bağlı olmamak gerekiyor ancak gereğinden fazla coine yatırım yapmak portfolyoyu çok dağıtarak yönetmesini zorlaştıracaktır. Eğer daytrading yapmayı düşünmüyorsanız 4-5 coini geçmemek mantıklı olacaktır. Arkadaşlar kendine yer edinmiş coinlerden bahsetmiş ama yine de araştırma yaparak girmekte fayda var, çok şişirilen bir proje bazen pazarlaması iyi yapılmış bir çöp de olabiliyor.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
May 06, 2018, 03:13:05 PM

Eth şu siralar en yüksek dönemini yaşıyor diyebiliriz o yüzden satış yapabilirsin onu. Ayrica bnb düşüş dönemine yavaştan girdi alım için tam zamanı olarak düşünüyorum. Diğer coinlerde yükselmeye devam ediyor o yüzden güvenemem ben. Tabiki tüm para bnb ye de yatırılmaz ama bir kısmı orada olabilir.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3010
Merit: 1508

View Profile
May 06, 2018, 03:16:34 PM

Bence ETH olarak bırakman daha iyi olur uzun vadede. Hem paran güvenli şekilde durur, gece rahat uyursun. Paranı aptal scam coinlerde pul etmezsin. Tabi risk almak istiyorum dersen seçenek bol. Ne alırsan al ama kendi araştırmanı yapmadan yatırım yapma derim.
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
May 06, 2018, 04:04:58 PM

Bence ETH olarak bırakman daha iyi olur uzun vadede. Hem paran güvenli şekilde durur, gece rahat uyursun. Paranı aptal scam coinlerde pul etmezsin. Tabi risk almak istiyorum dersen seçenek bol. Ne alırsan al ama kendi araştırmanı yapmadan yatırım yapma derim.

Eth uzun vade de daha fazla kazandirmaz gibi geliyor bana. Elbette artacaktır ama bunu 4 5 ay içinde bin dolar üstü beklemiyorum ben onun yerine eth satıp bnb Ripple alınabilir
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 06, 2018, 05:42:20 PM

Hocam. Onu kimse size söylemeyez çünkü yatırım. Tavsiye vermek kadar mantıksız bir işlem yoktur onu siz araştırıp uygun gördugunuzu yatırım yapabilirsiniz
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 06, 2018, 05:57:26 PM

Eth uzun vade de daha fazla kazandirmaz gibi geliyor bana. Elbette artacaktır ama bunu 4 5 ay içinde bin dolar üstü beklemiyorum ben onun yerine eth satıp bnb Ripple alınabilir

Ethereum satıp Ripple almak intihar olur. Yüzlerce kere söyledik şu coinden uzak durun diye, hala Ripple için yatırım yapanlar var (:

5 Ethereumluk yatırım yapacaksanız hepsini aynı yere yatırmayın. Neo, Ether, Btc hepsi şu anda güvenli coinler. Bunlara bölünebilirsiniz

KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
May 06, 2018, 08:55:31 PM

1 ETH ETH olarak kalsın
1 ETH BTC olarak
1 ETH USD olarak sakla
1 ETH Altın al
1 ETH'ı 5'e böl: Süper riskli seçimi: MAX, yüksek riskli: Waves, orta şekerli: XRP, az risk: LTC, minimal risk: BCC

Minimal risk dediğim BCC bile altından veya USD'den milyon kat daha riskli. Ona göre düşün. 5 ETH bana koymaz diyorsan en alttaki 5 paraya bağla...
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
May 06, 2018, 09:14:10 PM

3 eth kenarda dursun, 1 ile bitcoin al kalanına da GES alabilirsin ama şu anda borsada değil. Kendisi 20.000 eth lik ico yaptı ve hard cap ulaştı. Yatırım tavsiyesi değildir. ( bu neyse amk herşeyi söyleyip, bunu yazmak sonuna ) .

Para yatırıyorsun hocam iyice araştır çünkü kaybedince kimse seni tanımaz . Bekara karı boşamak kolaydır.
zabisux
Sr. Member

Activity: 401
Merit: 250

Presale is live!

View Profile
May 07, 2018, 10:12:28 AM

Şahsi düşüncem piyasası olmayan ya da piyasa derinliği olmayan coinlere hiç adım atmamanız. Evet riskli ve yağlı yatırım ama çok uzun seneler beklemeden elde patlayabiliyor. Kimi zaman bekleyerek de..
Gönül rahatlığıyla alın diyebileceğim de 3 coin var: Bitcoin, Ethereum, Monero.

▄▄█████████▄▄      █████████████▄▄       █████████████▄▄        █████     █████        █████   ███████████████████    ██▄                ▄██
   ███████████████▄    ████████████████▄     ████████████████▄      █████     ██████       █████   ███████████████████    ████▄            ▄████
  █████▀     ▀▀███▀    █████     ▀▀█████▄    █████     ▀▀█████▄     █████     ███████      █████          █████           ██████▄        ▄██████
 █████          ▀      █████        ▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀        ▀▀▀██     █████     ████████     █████          █████           ████████▄    ▄████████
 █████▄                ███▀▀                                          ▀▀█     █████████    █████          █████            ▀██████▀    ▀██████▀
 ▀██████▄▄               ▄▄▄        ▄████    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄       ▄         ██████████   █████          █████              ▀██▀  ▄██▄  ▀██▀
  ▀█████████▄▄         █████     ▄▄█████▀    █████     ▄▄█████▀     ███▄▄       ▀▀█ █████  █████          █████                  ▄██████▄
     ▀▀█████▀  ▄▄▄     ████████████████▀     ████████████████▀      █████     ▄▄     ▀▀▀██ █████          █████                ▄██████████▄
         ▀▀ ▄█████▄    █████████████▀▀       ██████████████▀        █████     ████▄       ▀▀▀███          █████              ▄██████████████▄
             ▀█████    █████                 █████     █████        █████     █████    ▄▄▄                █████            ▄████████▀▀████████▄
 ▄█▄          █████    █████                 █████      █████       █████     █████     █████▄▄▄
          █████           ████████▀    ▀████████
▄████▄▄     ▄█████     █████                 █████       █████      █████     █████      ███████
          ▀████           ██████▀        ▀██████
▀████████████████      █████                 █████        █████     █████     █████       ██████
            ▀██           ████▀            ▀████
  ▀▀██████████▀▀       █████                 █████         █████    █████     █████        █████
              ▀           ██▀                ▀██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
    ██
   ██
  ██
 ██
██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
Whitepaper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ANN Thread

██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
    ██
   ██
  ██
 ██
██

Telegram
Facebook
Twitter
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
May 07, 2018, 10:18:16 AM

Hocam zaten yatırımı yapmışsınız. Ama bunu dağıtmak istiyorsanız tercihim yine ETH olurdu. Ama yok arkadaş ben riski de bölmek isterim diyorsan; BTC, NEO, LTC gibi sağlam limanlaar demir atın ve keyfinize bakın.

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
May 07, 2018, 10:19:45 AM

hiç tavsiye vermem bilen bilir.
ancak 1 ETH lik HBZ alıp 1-2 haziranda bozdurmanı şiddetle tavsiye ediyorum.

0.0000320 den 1 ETH=  31250 HBZ alabilrisin su anda.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 07, 2018, 10:29:04 AM

Kesinlikle wepower ve wanchain almanı önerebilirim, onun haricinde diğerlerine pek bulaşmayın şu dönemde
pkblgn
Member
**

Activity: 180
Merit: 10

Risk takes great win or die.

View Profile
May 07, 2018, 10:49:18 AM

Az riskli yatırımlar Fame Coin olarak geçen Ethereum NEO gibi platform coinlere uzun vadeli yatırım yapılmalı diye düşünüyorum.Bunlardan öne çıkan EOS WAN diyebilirim.Ayrıca Binance merkeziyetsiz borsaya geçecek uzun vadede BNB coin de kazandırır.
Sen hangilerine yatırım yaptın diye sorarsan değer kaybı yaşamış geleceği açık gemleri tercih ediyorum.Bunun yanı sıra Hype'ı yüksek icolara yatırım yapmaya çalışıyorum.Tabi benim yatırımlarda risk oranları fame coinlere göre daha yüksek

Pundi X kar oranım %450 dolar bazında .Eth bazında ise 3.45 eth yatırım 20 ethereum dan çıkış yaptım.
Helbiz : Girilebilir gemler arasına aldım benim için ico altı çakılan gemleri almak herşeyden önemli.Sebebi ico lar Scam da çıkabiliyor ortaya ürün koymak çok çok önemli.
Arcblock icodan girdim %300 de çıktım dolar bazında eth bazında 3 ethereum yatırımla 11 ethereum dan çıkış yaptım makul seviyelerden tekrar alım yapacağım.
Dragonchain: ATH fiyatından 5x aşağıda 1 dolardan giriş yaptım %400 de çıkarım.

Şunu unutmayalım Mal alırken kazanılır.Ucuza alırsan istediğin yerden satarsın.

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
May 07, 2018, 10:51:00 AM

Ben olsam biraz daha farklı bir sepet yapardım.
Bu piyasaya yatırım yapma kararı aldıysanız yüksek risk ve buna bağlı olarak yüksek kar beklentiniz var diye düşünüyorum.
Bu parayı peşinen kaybedilmiş olarak görerek teknolojisine inandığınız ileride var olacağını düşündüğünüz.
Bu gün itibariyle cent ler ile ifade edilen coin lere yatırım yapmanızı ve unutmanızı öneririm.
Misal dgb unify boost olabilir.
Yok teknoloji benim şeyimde değil, macera arıyorum diyorsanız herhangi bir ether token ına yatırım yapabilirsiniz.
Bunların içinde de sürpriz kazançlar vadeden tokenlar yok değil, misal hbz monetha ve bunun gibi.

yok hem teknolojik olsun hem geleceği olsun, çok da maceraya girmeyeyim, sabredip ileride iyi fiyatlara geldiğinde mutlu olacağım proje lere yatırımlar yapayım derseniz,
OAX, waves, neo öneririm.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: