Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:32:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: TurkCoin tartisma alani  (Read 4239 times)
cudjex (OP)
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
December 08, 2013, 02:58:30 PM
Last edit: December 08, 2013, 08:37:11 PM by cudjex

LAMER TEZGAHI
1714858354
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714858354
Reply with quote  #2

1714858354
Report to moderator
1714858354
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714858354
Reply with quote  #2

1714858354
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
TurkCoin
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 08, 2013, 04:03:44 PM

Değerlendirdiğiniz için teşekkür ederiz.
Anonim Türkiye Corp. değil efendim Anonim Corp.
Bu şirketin ne yazık ki Türkiye şubesi bulunmamakta, gönül isterdi ki Türkiye şubesi açsınlar, güzel projelere imza atsınlar.
Ayrıca yeterli ingilizceniz varsa kendileriyle de iletişim kurabilirsiniz Smiley
http://www.vcorptech.com/

Yazılımın kaynak kodunu telefonunuzdan göremezsiniz, çünkü android bir veri tabanında yazılmadı.

Biz Elsan Ltd. Şti.  olarak Anonim Corp. şirketiyle ortak bir çalışma içerisinde bulunduk ve böyle güzel bir projeye imza attık.
Bu proje amatör veya kişisel bir proje değildir. Bu proje ulusal çaptaki iki büyük şirketin ekip çalışmasıyla oluşturulmuş bir projedir. TurkCoin ismi ise şirketimizin üstüne kayıtlı ve patentlidir. Ama;

Neye dayanarak TurkCoin isminin heba edildiğini iddia ediyorsunuz çok merak ettim açıkçası ? Bu görüşünüzün bir dayanağı veya bir sebebi varmıdır efendim ? Veya TurkCoin ismiyle başka ne tür şeyler yapılırsa heba edilmemiş olurdu ?

Görüşlerinizi belirtirseniz yerine getirmek bizim görevimizdir.
cudjex (OP)
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
December 08, 2013, 04:28:44 PM

Cevao icin tesekkurler.Turkcoin diyince aklima ilk gelen sey ortada bir coin olduguydu yani benim gibi herkes yanilgiya dusebilir. Gelgelim turkcoin gibi bir isim de coin icin uygun olur mu tartisilir.
TurkCoin
Newbie
*

View Profile
December 08, 2013, 05:01:24 PM

Efendim aslında dediğiniz şeyi biz çok düşündük. Olabilir mi olamaz mı konularında kapsamlı araştırmalar yaptık. Ama ne yazık ki "bir ülke veya millet ismi"'nin devlete ait olmayan, resmi olmayan uygulamalarda kullanılamayacağı, kullanılırsa yasal yaptırımlar uygulanacağı konusunda bilgilendirildik.

Keşke böyle birşey olabilseydi Smiley Ama merak etmeyin umudumuz ve araştırmalarımız devam ediyor. Kendimize ait dev bir cyrpto mining sistemi kurmayı planlıyoruz.

Bu sistemle cex.io'nun yerli verisyonunu, Türkiye lokasyonlusunu kurmayı hedefliyoruz. Dikkatinizi çekerim sadece "cyrpto" bazlı coinler için.

Ayrıca Atatürk Havalimanı'ndaki Travelers Box'un tüm Türkiye'de ağ oluşturabilmesi için görüşmeler yapıyoruz. Kim bilir, belki BTC'yi resmi olarak kabul eden ilk ülke bile olabiliriz Smiley

Eleştirileriniz, görüşleriniz bizim için çok önemlidir. Her konuda bizlere iletişim adreslerimizden danışabilirsiniz. Soru, öneri, şikayetlerinizi gönülden dinliyor olacağız.
avarnet
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 250

View Profile
December 08, 2013, 05:15:46 PM

Bu programı indirip kurmaktansa siteye kayıt olarak bilgileri mail olarak almamız mümkün değil mi?
TurkCoin
Newbie
*

View Profile
December 08, 2013, 05:42:38 PM

Tabiki mümkün.
İletişim bölümümüzden telefon numaramızı arayıp mail adresinizi ve almak istediğiniz ücretsiz hizmeti isteyebilirsiniz veya mail adresimize bilgi almak istediğinizi bildiren bir maille mail adresinizi gönderirseniz en kısa zamanda dönüş yapılıp, istediğiniz servise kaydınızı gerçekleştirebiliriz.
Ayrıca kısa mesaj olarak gelmesini istiyorsanız telefon numaranızı da ekleyebilirsiniz.

Ek bilgi : Programın amacı bilgisayar başında olduğunuz zaman anlık ve daha hızlı bilgilendirme alınmasıdır.
Mail ve kısa mesaj sistemimizin amacı sürekli bilgisayar başında olamayıp piyasayı takip emek isteyenler içindir. Sürekli rahatsızlık verilmemesi adına sadece kritik durumlar olursa bilgilendirme alırsınız.
Takdir ve seçim sizlerindir Smiley

İlgilerinizi eksik etmeyin lütfen. Sizlerle büyüyüp daha iyi hizmetler vermek istiyoruz.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 08, 2013, 06:50:23 PM

Tabiki mümkün.
İletişim bölümümüzden telefon numaramızı arayıp mail adresinizi ve almak istediğiniz ücretsiz hizmeti isteyebilirsiniz veya mail adresimize bilgi almak istediğinizi bildiren bir maille mail adresinizi gönderirseniz en kısa zamanda dönüş yapılıp, istediğiniz servise kaydınızı gerçekleştirebiliriz.
Ayrıca kısa mesaj olarak gelmesini istiyorsanız telefon numaranızı da ekleyebilirsiniz.

Ek bilgi : Programın amacı bilgisayar başında olduğunuz zaman anlık ve daha hızlı bilgilendirme alınmasıdır.
Mail ve kısa mesaj sistemimizin amacı sürekli bilgisayar başında olamayıp piyasayı takip emek isteyenler içindir. Sürekli rahatsızlık verilmemesi adına sadece kritik durumlar olursa bilgilendirme alırsınız.
Takdir ve seçim sizlerindir Smiley

İlgilerinizi eksik etmeyin lütfen. Sizlerle büyüyüp daha iyi hizmetler vermek istiyoruz.

bu programa nasıl ulaşabiliriz sitede verilen linkler kırık ek olarak dosyatc ye upload edilmesinin mantığı nedir kendi serverlarınız dururken
TurkCoin
Newbie
*

View Profile
December 08, 2013, 07:10:55 PM

Efendim dosyatc bizim ortak olduğumuz sitelerimizden biridir. Yazılımımızın sitesine (http://turkcoin.webnode.com.tr/) herhangi bir reklam kabul etmediğimiz için ücretsiz olarak sunduğumuz yazılımımızı dosyatc'den indirerek bir tık ile destek vermeniz için oraya upload edilmiştir.

Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz, an itibariyle yazılım sitenin içine tarafımca gömülmüştür.
Şimdi deneyip bana geri dönüş yaparsanız minnettar kalırım.

Ek olarak: Siteye gömülü yazılım sadece BTC  ve LTC analizleri yapmaktadır. Diğer alt coinler ile senkronizasyon kurmasını isteyenler "alternatif link"ten daha büyük boyutlu olan verisyonunu tercih etmelidir. Veya Siteye gömülü yazılımın yanında, google'da "multibit wallet" diye aratıp multibit'in official sitesindeki yazılımı indirmeleri gerekir. Multibit yazılımını indirdikten sonra yazılımımızın "seçenekler" bölümünden multibit'i seçip onay verdiğiniz takdirde senkronizasyon kurulup, diğer alt coinleri de görüntüleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için ziyaret edebilirsiniz: http://turkcoin.webnode.com.tr/
firaneb
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
December 08, 2013, 07:18:26 PM

ESET: birden çok tehdit bulundu !!!
TurkCoin
Newbie
*

View Profile
December 08, 2013, 07:26:46 PM

Beyefendi güncelleme yapmadan önce antivirüslerinizi kapatırsanız, "REKLAM TOOL" olarak algılanmaz. Çünkü web sitesi üzerinden güncelleme yapıyor. Bunu web sitesinde de açıklamıştık halbu ki.

"reklam tool" bir virüs değildir. Antivirüsleriniz "reklam tool"ları google chrome gibi tarayıcılarda sağda, solda reklam çıkmamasını engellemek için sizi rahatsız eden reklam (banner) olmaması için yasaklar. Sizi temin ederiz ki güncellemekten kastımız sadece virwox gibi yüzlerce coin sitelerin databasesine bağlanmaktır. Hepsi yazılımımızın açık kaynak kodlarında yer almaktadır. Hangi siteye bağlanıp hangi verileri size sunduğunu güncelleme yaptıktan sonra beraberinde gelecek olan açık kaynaktan görebilirsiniz. Kesinlikle sağda sola reklam çıkaran bir araç değildir. Googleda'da ararsanız eminim birçok bilgi bulabilirsiniz.
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
December 08, 2013, 07:36:45 PM

avg de direk trojan olarak gördü böyle olmaz dışardan veri transferi yapan binlerce program var zararlı olarak görüyorsa potansiyel tehdit içeriyor demektir.

güncelleme için antivirüslare kapatıp açmayla alakası yok hem exe hemde güncelleme için verilen exe ikiside virus uyarısı veriyor .

dosyayı virustotale gönderdim sonuç
https://www.virustotal.com/tr/file/a91741bac3422b57d5fdec7eb2a46a7e061f4e2223451566e2833a6e8e41e78f/analysis/
TurkCoin
Newbie
*

View Profile
December 08, 2013, 07:47:00 PM

Eminmisiniz efendim dışarıdan veri çeken programlar banner tool veya malware olarak algılanır. Siz de takdir edersiniz ki tamamen zararsız yazılımlardır.
Yazılım geliştiricilerimize mail atmış bulunmaktayım. Yarın mesai saatlerinde bu konuyu inceleteceğim. Hangi kodun trojan uyarısı vermeye sebep olduğunu çözeceğiz. Lütfen bizlerden haber bekleyin.

Tekrar tekrar söylüyorum, geri dönüşleriniz gerçekten çok önem arz etmektedir. Takdir edersiniz ki Windows işletim sistemi bile hata raporu alarak kendini geliştirdi. Önemli olan kullanıcıların geri dönüşüdür.

@avarnet

Mail aboneliği talebiniz sistemimize düşmüştür efendim. Yarın mesai saatleri içerisinde size mail yoluyla dönüş yapılıp, mail adresiniz sistemimize kaydedilecektir. Ayrıca sistemimizin mail-haber bültenine kayıt olan ilk kişi olduğunuz için sizi tebrik ve teşekkür ederiz Smiley
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 08, 2013, 07:49:55 PM

Hala şüpheleri olan veya deneyen var mı bizi de bilgilendirin lütfen
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
December 08, 2013, 07:52:05 PM

Eminmisiniz efendim dışarıdan veri çeken programlar banner tool veya malware olarak algılanır. Siz de takdir edersiniz ki tamamen zararsız yazılımlardır.
Yazılım geliştiricilerimize mail atmış bulunmaktayım. Yarın mesai saatlerinde bu konuyu inceleteceğim. Hangi kodun trojan uyarısı vermeye sebep olduğunu çözeceğiz. Lütfen bizlerden haber bekleyin.

Tekrar tekrar söylüyorum, geri dönüşleriniz gerçekten çok önem arz etmektedir. Takdir edersiniz ki Windows işletim sistemi bile hata raporu alarak kendini geliştirdi. Önemli olan kullanıcıların geri dönüşüdür.

@avarnet

Mail aboneliği talebiniz sistemimize düşmüştür efendim. Yarın mesai saatleri içerisinde size mail yoluyla dönüş yapılıp, mail adresiniz sistemimize kaydedilecektir. Ayrıca sistemimizin mail-haber bültenine kayıt olan ilk kişi olduğunuz için sizi tebrik ve teşekkür ederiz Smiley
programı kullanabilmek için güvenliğimizden feragat edeceğiz antivirüs kullanmayacağız programın downloader içerdiğini bile bile sizin içiniz rahat olurmu böyle bir şeyde sizin kafanıza yatıyormu böyle bir olay.
virus totaldede görüldüğü üzere program potansiyel zararlı trojen!! mevcut haliyle kimse kullanmaz bunu
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 08, 2013, 07:56:16 PM

@avarnet

programı kullanabilmek için güvenliğimizden feragat edeceğiz antivirüs kullanmayacağız programın downloader içerdiğini bile bile sizin içiniz rahat olurmu böyle bir şeyde sizin kafanıza yatıyormu böyle bir olay.
virus totaldede görüldüğü üzere program potansiyel zararlı trojen!! mevcut haliyle kimse kullanmaz bunu

Yarın bu şirketi araştıracağım adres telefon v.s. Tüm bilgileri buradan paylaşacağım arkadaşlar bilginize
TurkCoin
Newbie
*

View Profile
December 08, 2013, 07:58:39 PM

Haklısınız efendim. Yazılımımız versiyon 1 (v1)'dir, temin ederim ki ilerleyen versiyonlarda ve geliştirmelerde downloader durumları kaldırılıp, bütün sorunlar çözülecektir. Bu tür durumlar için program içermeyen mail veya kısa mesaj abonelik sistemlerimiz bulunmakta. Tamamen ücretsizdir.

Sorun için şirket adına özür dilerim. Bütün görüşleriniz developerlara iletilecektir.

Şirketimizi merak edenler sitede verilen adres üzerinden ulaşabilir, gelip gezebilir, yöneticilerimizle konuşabilirler. TURKCoin bölüm sorumlusu Arda Yılmaz beyefendi'dir. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz kapımız her zaman açıktır efendim.
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 08, 2013, 08:01:41 PM

Peki diğer bir önemli sorum ise böyle bir şirketin webnode gibi ücretsiz site veren bir yerden site kurması veya alan adına bile sahip olmaması insanda şüphe uyandırıyor  Huh
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
December 08, 2013, 08:03:13 PM

Haklısınız efendim. Yazılımımız versiyon 1 (v1)'dir, temin ederim ki ilerleyen versiyonlarda ve geliştirmelerde downloader durumları kaldırılıp, bütün sorunlar çözülecektir. Bu tür durumlar için program içermeyen mail veya kısa mesaj abonelik sistemlerimiz bulunmakta. Tamamen ücretsizdir.

Sorun için şirket adına özür dilerim. Bütün görüşleriniz developerlara iletilecektir.

Şirketimizi merak edenler sitede verilen adres üzerinden ulaşabilir, gelip gezebilir, yöneticilerimizle konuşabilirler. TURKCoin bölüm sorumlusu Arda Yılmaz beyefendi'dir. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz kapımız her zaman açıktır efendim.
Bu tür durumlar için program içermeyen mail veya kısa mesaj abonelik sistemlerimiz bulunmakta. Tamamen ücretsizdir.
bu sistemi denemek istedim fakat detayları bulamadım sitenizde nerede yazıyor,
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
December 08, 2013, 08:06:00 PM

Konuya artık moderatör yetkim olmadığı için resmi bi' kilit vuramasamda, scam olduğundan kilit vuruyorum. Aklınızda bulunsun Smiley
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 08, 2013, 08:07:28 PM

Geçen günkü elemana benziyor konuşma tarzı. Dikkat edin. Ben de konuyu ilk gördüğümde şüphelenmiştim ama yorumları bekleyeyim dedim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████