Bitcoin Forum
May 25, 2024, 08:36:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: cgminer.conf için yardım aranıyor -ödüllü-  (Read 2322 times)
raistlinthewiz
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
December 12, 2013, 12:28:15 AM

hafıza limitlerine takılıyorsunuz.

nejatın da dedigi gibi "Error -61: clCreateBuffer (padbuffer8), decrease TC or increase LG" Thread concurrency'den kaynaklanmakta. Kartın default TC'sini bul oncelikle. Nejat anlatmıs zaten ama temelde scrypt-kernel dosyasından alabılırsınız bu degeri (http://www.cointurk.net/topic/50-mining-hakkında-teknik-sorular-cevaplar/?p=183)

8192 gibi standart bir degerde deneyebilirsiniz.

Ek olarak bat/shell dosyanıza windows ise

Code:
 setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

linux ise

Code:
export GPU_MAX_ALLOC_PERCENT=100
export GPU_USE_SYNC_OBJECTS=1

ekleyin (http://www.lurkmore.com/wiki/Cgminer).

ayrıca ekran goruntusu vermıs olsaydınız hw error varmı onu da gorebılırdık.

ek olarak su ada soyleniyor;

You will get this error message if your thread-concurrency is set high but the memory clock on the graphics card is under clocked.
I've ran into this problem while trying to mine litecoins, then I restored my graphics card settings back to original and it started hashing without problem.

Yani thread-concurreny cok yuksek oldugunda ve card under-clock oldugunda. Parametre olarak gpu-engine gpu-memory clock ayarı kullanıyorsanız once onları kaldırın ve dogru TC'yi yakalayıp clock ayarlarına oyle gecin.

yaviz (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
December 12, 2013, 12:35:45 AM

usta ödül sorun değil maksat işin çözülsün aklımıza gelen aksaklıkları yazıyoruz. bence büyük ihtimalle sorunun ayarlardan değil güç kaynağın yeterlimi marka model yazarmısın. antivirüs varsa kapat öyle dene (bazı antivirüsler mining programlarını virüs olarak görüyolar engelliyo olabilirler) olmazsa kartları tek takıp denermisin bide öylede problem devam ederse işletim sistemini windows yapıp gerekli driverları vs yükleyip dene birde. birde 2. kart için dvi to vga adaptor ile kısa devre yapılıp ekran kartına monıtor bağlıymış gibi yapılıyodu o sistemi yaptın mı?

hocam benim sistem xubuntu, windows değil. antivirüs de yok. o dvi-adaptör mevzuu windows içindi sanırım. ben zaten iki kartı da görebiliyorum cgminer'da. güç kaynağı da 1000 watt akasa. bütün sistem sıfır yeni toplandı. mesele şu ki optimum ayarlara hiç yaklaşamadım, bin tane öneri geldi, hiçbirinden netice alamadım. parametreleri de tam kavramış değilim, kavrasam belki kendim bi yere varıcam. biraz da o yüzden ödül koydum, artık kafam yanma noktasına geldi. bi ustası gelsin yapsın istiyorum açıkçası, yoksa bu işin kafa maliyeti daha pahalıya çıkacak bana.
raistlinthewiz
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
December 12, 2013, 07:34:23 AM

hocam selamlar;

bu kısmı nereye ekliyorum, nasıl çalıştırıyorum anlayamadım. tc'yi bashettiğiniz yöntemle aldım, dosya adı şöyle idi: scrypt130511Tahitiglg2tc8128w256l8

buradan nasıl yol alabilirim? hakikaten mağdur durumdayım artık, bu işi bir an önce çözemezsem haraç mezat satıp kurtulucam rig'i. şimdiden teşekkürler, selamlar.

hocam ubuntu galiba sizin sistem ozaman bi sh dosyasına ihtiyacınız var;

Code:
prico run.sh

Code:
cgminer satırı

ctrl +o, enter

Code:
chmod +x run.sh

Code:
./run.sh