Bitcoin Forum
June 27, 2024, 01:11:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Daostack fiyat tartışma alanı  (Read 733 times)
zfrey (OP)
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
May 08, 2018, 08:16:31 AM
Last edit: May 19, 2018, 09:12:15 AM by zfrey

DAOstack nedir?

İşbirliğinin geleceğini harekete geçirmek için tasarlanan DAOstack, merkezi olmayan şirketlerin, fonların ve pazarların ortak hedefler veya değerler etrafında kolayca organize olabilmelerini sağlayan merkezi olmayan bir yönetim platformudur.

DAOstack kolektif zeka için bir işletim sistemi veya DAO’lar için WordPress olarak da nitelendirilmekte.

Platform esnek bir akıllı sözleşme çerçevesi, dostça bir javascript geliştirici ortamı ve teknik bilgi olmadan herkesin merkezsiz bir organizasyon oluşturmasına veya katılmasına izin veren sezgisel bir kullanıcı arabirimi içerir.

DAOstack token satışından beklenen gelirin birçoğu, GEN token sahipleri topluluğunun kaynakların tahsisi için teklifler oluşturacağı bir DAO fonu tarafından yönetime ayrılacak.

İhtiyaç
Tarihsel olarak insanlar, büyük insan gruplarını koordine etmeye ve onları kolektif eyleme yöneltmeye ihtiyaç duyulduğunda; şirketler, hükümetler ve ordularda olduğu gibi yukarıdan aşağıya hiyerarşi sistemlerine güvenmişlerdir.

Yukarıdan aşağıya doğru sıralanan hiyerarşilerle ilgili temel sorunlardan biri, bireylerin kötü etkilere, kötü oyunculuğa veya yalnızca kötü yargıya maruz kalabilmeleri nedeniyle, yoğun başarısızlık yaşamalarıdır. Ayrıca güçlü azınlığın çıkarları, çoğu zama, daha güçsüz olanlarla benzerlik göstermez ve karar vericilerin sık sık ortak hakka karşı harekete geçmeye teşvik eder.

Merkezsizliğe doğru bir hareket şeklinde, heyecan verici bir alternatif ortaya çıktı; bu grupta akranlar, bu tür yoğun güç merkezleri olmadan kolektif olarak hareket etmek için kendi kendini örgütlemektedirler. Böyle bir organizasyon türü, DAO veya “merkezi olmayan özerk kuruluş” olarak bilinir.

Ancak, bu noktaya kadar, DAO’lar, bir avuç sınırlı dava haricinde, pratikte değil, büyük ölçüde soyut bir fikir olarak kaldılar. Ve merkezsizlik hareketi henüz ölçeklenmedi.

Bunun başlıca nedenlerinden biri, büyük gruplar arasındaki karar alma sürecini, hem yolsuzluk hem de kötü davranışlar açısından etkili ve kırılgan bir şekilde koordine etmek için etkili yönetişim çözümleri ve yazılım teknolojisinin olmaması olarak gösteriliyor. DAOstack işte tam olarak bu çözümü sağlıyor.

Yaklaşım

DAOstack’ın orijinatörleri, merkezi olmayan yönetişim için mimari çözümlere yöneldiklerinde; sorunun karmaşıklığı göz önüne alındığında, en iyi çözümlerin özellikle her bir DAO’nun ihtiyaçları değişeceğinden, yalnızca zaman içinde ortaya çıkacağını fark ettiler.

Bu nedenle, her şeyden önce, DAOstack’ı merkezi olmayan yönetişimde sabit bir teklif olarak tasarlamadılar. Bunun yerine LEGO yapı blokları gibi her kuruluş için bit ve yönetim altyapısının kolayca karıştırılabildiği ve eşleştirilebileceği sürekli bir deneme için bir sistem yarattılar.

Ayrıca, kullanıcıların sistemle etkileşimde bulunabilmeleri için birden fazla yol sunmayı da istediler. Böylece herkesin ihtiyaçlarına göre Blockchain yönetişim programcılarından en çok teknolojisi olan DAO katılımcılarına hizmet verecekti. Ayrıca, yığının arka ucuna dayalı olarak özel ön uç uygulamalar oluşturmayı kolaylaştırmak istediler çünkü birçok kullanım durumunun kendi arayüzlerini gerektirdiğini fark ettiler.

Arc

Arc adı verilen yığının taban katmanı, her biri belirli bir DAO için tam yönetim protokolü oluşturmak adına karıştırılabilen, eşleştirilebilen ve hatta değiştirilebilen işlevsel unsurları temsil eden Ethereum Blockchain üzerinde uygulanan akıllı sözleşmelerin bir kütüphanesidir. Arc, merkezsiz yönetişimin önde gelen bilim insanlarının bir kaç yıllık araştırmasının ürünüdür.

Arc.js

Arc.js, ön uç geliştiricilerin, Solid ya da Blockchain hakkında bilgi sahibi olmadan, Arc’in üstüne kolaylıkla uygulama yapabilmelerini sağlayan bir JavaScript kütüphanesidir. Arc.js ile herhangi bir organizasyon veya endüstri kendi kullanım durumları için uygun bir özel arayüz oluşturma seçeneğine sahiptir. DAOstack nihayetinde yüzlerce veya binlerce Dapps’ı (merkezi olmayan uygulamalar) Arc.js.’de konuşlandırıyor.

The Application Layer

DAOstack’ın çoğu kullanıcısı, Blockchain geliştiricisi veya yazılım mühendisi değil. Merkezi olmayan kuruluşlarda ve bazı durumlarda içerik oluşturucuların katılımcısı da olmayacaklar. Bu bireyler, öncelikle Arc.js ve Arc üzerine kurulu Dapps aracılığıyla DAO yığını ile etkileşime girecekler.

Taraftarların toplu olarak takımlara sahip oldukları ve eylemlerini yönlendirdikleri spor DAO’ları için bir Dapp olabilir; merkezsiz bir Spotify gibi, aracı olmayan müzik hizmetleri için başka ve sanayi ticaret kuruluşları için bir başka… Sapien bir sosyal haber ağı oluşturmak için DAOstack kullanıyorken Menlo, Blockchain projelerinin merkezi olmayan bir şekilde finanse edilmesine yönelik bir platform oluşturur. Cultu.re ise uluslar ve devletlerin paralelinde dünya çapında eşler arası bir kimlik ve sözleşme sistemi planlıyor.

Yığın üzerine inşa edilen ilk uygulama, merkezi olmayan kuruluşlar için bütçeleme ve kaynak tahsisi için sezgisel bir kullanıcı arayüzü olan Simya’dır. Simya ile herkes birkaç tıklamayla bir DAO oluşturabilir, istenirse bir ERC20 kripto tokeni oluşturabilir ve diğerlerini karar verme ve yetenek paylaşımı merkezine katmaya davet edebilir.

Tüm bu düşünceler göz önünde bulundurulduğunda, ekip DAOstack’ı temelden modüler, temelde modüler ve açık kaynaklı yaptı.

DAOstack kullanım amaçları
İşbirliği

DAOstack, bireylerin katkılarına ne kadar değer verileceği veya altyapıya yatırım yapılıp yapılmayacağı gibi bir sonuç üretmek için çalışan büyük gruplar arasında karar vermeyi koordine etmeye yardımcı olabilir. 1000 sanatçıdan oluşan bir film projesi, 10.000 geliştiricinin açık kaynak kodlu bir yazılım projesi, 50.000 bilim insanının iklim girişimi veya 100.000 gazetecinin işbirlikçi bir haber ağını düşünün.

Varlık yönetimi

DAO kullanım amaçlarının büyük çoğunluğu, varlıkların yönetimini ve fonların tahsisini içerir. Girişim fonlarının, sigorta ağlarının, bağış fonlarının veya gayrimenkul yatırım kolektiflerinin merkezi olmayan versiyonlarını hayal edin.

Tedavi

Ölçekleme ağları, herhangi bir şeyin kalitesini sıralamak için kullanır. Yelp veya TripAdvisor benzeri restoran veya otel rehberlerinin merkezi olmayan sürümlerini hayal edin. Sosyal haber beslemelerine veya Reddit’e benzer makale veya video yayınları, sosyal olarak seçilmiş bir Google araması gibi web sitesi listeleri…

İşbirliği ekonomisi
DAOstack, yetenekleri ve fikirleri paylaşabilen, yalnızca bireysel organizasyonları değil, birlikte çalışabilir bir DAO ekosistemini destekleyecek şekilde tasarlandı. DAO’lar, diğer DAO’ların üyeleri olarak hareket edebilecek ve “DAO ağı” veya “internet” iş akışını yaratacak. DAOstack, bu tür bir işbirliği ekonomisine yüz milyonlarca insanın katılacağını öngörüyor.

GEN token satışı
Bir ERC-20 tokeni olan GEN, DAOstack platformunun yerel tokenidir. DAOstack ekosistemindeki temel faaliyetler, tekliflerin ortak ilgiye artırılması gibi, GEN harcamalarını gerektirecektir. Ayrıca, kalkınma, tanıtım ve kabulü teşvik ederek, DAOstack çerçevesinin kendisi aracılığıyla değere katkıda bulunanlara da dağıtılacaktır.
Hard cap: 30 milyon dolar

Toplam token: 60.000.000 GEN

Satılacak token: 40.000.000 GEN

website: https://daostack.io/

kaynak: https://kriptoparahaber.com/daostack-onsatis-basladi.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

edit: private salede yaklaşık 32k eth toplanırken , pre-sale de yatırım yapanların %50si kabul edildi (misal 10 eth attıysanız pre salede 5 eth geri gönderildi 5 ethlik yatırımınız onaylandı fusion gibi) , bugün saat 7 de başlanan ico ise yaklaşık 81 saniye sürdü ve bitti.

bounty başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3334839.0

arkadaşlar bounty ödülleri hesaplanmış  https://docs.google.com/spreadsheets/d/10qOpa28olLMZlKOke4AbE1fwaNvjl28rmLd_zSAsRvA/edit#gid=229760992 yalnız ödüller gen olarak değil eth olarak dağıtılacak. Bunun sebebi ise kyc de usa vatandaşı olanları almayıp bounty de olabilirler sebebi ile eth olarak dağıtılıyor ödüller.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 08, 2018, 09:02:42 AM

Dao da güzel hype var ancak çoğu bounty gibi bunun da bounty si tam bir fecaat oyunun ortasında kural değiştiriyorlar. Bu şekilde davranan projelere açıkçası pek yanaşmak istemiyorum.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
May 08, 2018, 09:05:55 AM

Ortada hiç bir şey yokken son anda toplam bountyi yüzde yetmiş beş oranında azalttılar. Bu kadar zaman emek veren , çeviri yapan , imza kasan arkadaşların emeğine yazık oldu.
zfrey (OP)
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
May 08, 2018, 09:08:53 AM

arkadaşlar adamların yaptıkları anlaşma bu yönde. Yani adamlar 8 haftalık token için 400.000 gen dediler ama 4.cü haftanın içinde bittiği için 4 haftalık yani 200.000 gen dağıtılacak. Bu gayet normal olan birşey.

Adamlar en başından beri hardcap yapacaklarına inanıyorlardı yani.

Bence hak yemek falan yok bounty konusunda da bunu görmüştüm ben.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
May 08, 2018, 09:13:17 AM
Last edit: May 08, 2018, 10:06:40 AM by primeer

3-4 haftalık emek için çok iyi para dağıtacaklar. halinize şükredin 5-6 ay süren bounty kampanyaları var. projeye gelirsek en fazla hype yapılan projelerden biri daostack ama bu kadar hype'ı hakkettiğini söylemek zor.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 08, 2018, 10:03:40 AM

Baştan berı o kural vardı zaten sonradan kural değişmedi. millet 6-7 ay imzada kalıyor da doğru dürüst birşey alamıyor, en azından azda olsa birşeyler alacaksınız arkadaşlar. Zaten 2x ile çıkar borsaya
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
May 08, 2018, 01:19:05 PM

Dao da güzel hype var ancak çoğu bounty gibi bunun da bounty si tam bir fecaat oyunun ortasında kural değiştiriyorlar. Bu şekilde davranan projelere açıkçası pek yanaşmak istemiyorum.

evet acıkcası bende sizinle aynı fikirdeyim bir projeye başlanıyosa kurallarına sadık kalınmalı ama dao dan büyük umutluyum ben bu şekilde davranmaları hoş olmamış ama inşalah doğru yolu bulurlar
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 08, 2018, 03:35:24 PM

Ortada hiç bir şey yokken son anda toplam bountyi yüzde yetmiş beş oranında azalttılar. Bu kadar zaman emek veren , çeviri yapan , imza kasan arkadaşların emeğine yazık oldu.
Nerde azalttılar bi azaltma yok!
Baştan bounty konusunda yazıyor her şey. Ben de bu durumdan memnun değilim ama baştan belliydi kurallar. Dao'nun ann konusunda da yazdım hatta bu durumu

Daostack güzel bir proje. Bundan yukarıda da bahsettim. Araştırmalarım sonucu çok iyi olduğunu düşünüyorum hatta. Ama bounty'de bir çakallık yapmışlar ki bildiğiniz şark kurnazlığı.

Bounty konusunda diyor ki
This bounty campaign will last for 8 WEEKS, or until the DAOstack token sale reaches its hard cap, whichever is sooner.
The total of Bounty bonus to be paid for participants is equivalent to 1% of the number of tokens available in the token sale, 400.000 GEN.
In the event the campaign ends before 8 weeks, rewards will be paid proportionally based on the number of active weeks.

Yani bounty 8 hafta sürecek ya da daha erken hard cap yaparsak hard cap yaptığında bounty bitecek. Buna eyvallah. Zaten genel mantık bu şekilde işler.
Satılacak tokenlerin %1'i yani 400k token vereceğiz diyorlar. Bu da tamam. %1 belki az 2-3 olsa harika olurdu ayrı mevzu.
Ama 3. satıra gelelim. Eğer daha erken hard cap yaparsak bounty ödülü aktif hafta sayısına bölünerek verilir diyorlar. Şu an 3. hafta içindeyiz haftaya main sale var. Yani mainsale bir anda hard cap yaparsa 4 hafta üstünden ödül belirlenir diyorlar. 400k/4=100k token dağıtılacak yani bu durumda.
Bu resmen şark kurnazlığı bence.
Hem hard cap yapmak, daha fazla token satmak amacıyla bounty düzenliyorsun. Ki bounty'nin amacı reklam yapmak, reklamlardan milletin görmesi ve hard cap yapmak istemektir.
Hem de diyorsun ki "ama erken hard cap yaparsak hepsini vermeyiz haa, kaç haftaysa o kadar." E iyi de belki hard cap yapmayı bounty sayesinde sağladın niye hepsini dağıtmıyorsun?
Çakallık değil de nedir bu Cheesy

Ama yine de proje sağlam ve özgün şu anda. Pre sale'den alamadım mainsale'de kalırsa biraz almayı düşünüyorum. Bounty'lerden de biraz gelir bizi götürür.

Sonradan karar değiştirme gibi bi durum yok. Baştan böyle dedi adamlar. Hard cap yapmasa ve son güne kadar devam etse 400k token dağıtılacaktı. Hard cap yaptı 4 haftalık 200k token dağıtılacak.

Hem bounty'lere girdim hem de main sale'den bir miktar aldım. Geleceği çok parlak olan bir proje. Şu an başka bir örneği yok.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
grkmbykl01
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
May 08, 2018, 03:56:59 PM

Bence güzel para bıraktığı sürece kısa sürmesi daha bile iyi ne projeler var aylarca süründürüp beş kuruş vermeyen. Geleceği parlak bir proje.
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
May 08, 2018, 04:03:03 PM

Adamlar en azından dağıtıcaklar zamanında bizimkisi iki kere ico erteledi hala duruyoruz kaç hafta oldu allah bilir siz yine direk başka imzaya geçebilirsiniz burda ama bizde öyle değil

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
May 08, 2018, 04:25:21 PM

Bountyleri dağıtacak olmaları bile iyi bir şey bence, emeğin tam karşılığı olmasa da piyasadaki bir çok ico hem imza süresini uzattı ve aylar geçmesine rağmen imza ödemelerini yapmadılar malesef.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
May 08, 2018, 10:39:28 PM

Bountysi hakkında bişey diyemem takip etmedim ama yatırım yaptım projeye pre-icodan katıldım.ico okuduğuma göre 81 saniye sürmüş ve cüzdanlarına baktığımda yüklü alım yapan çok kişi vardı.yani projedeki hype bayaüı üst seviyede.anlamadığım ise şuanda etherdeltada işlem gçrüyor ve ico fiyatına satan adamlar var.anlam veremiyorum madem ico fiyatına satacaksın girmeseydin kardeşim icoya

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
May 09, 2018, 12:37:43 AM

Bountysi hakkında bişey diyemem takip etmedim ama yatırım yaptım projeye pre-icodan katıldım.ico okuduğuma göre 81 saniye sürmüş ve cüzdanlarına baktığımda yüklü alım yapan çok kişi vardı.yani projedeki hype bayaüı üst seviyede.anlamadığım ise şuanda etherdeltada işlem gçrüyor ve ico fiyatına satan adamlar var.anlam veremiyorum madem ico fiyatına satacaksın girmeseydin kardeşim icoya
Muhtemelen fake tokendır o dikkatli olun.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 09, 2018, 06:22:43 AM

forkdeltada dün 1.5x den alıcı 2x den satıcı vardı, fena gitmiyor adam gibi borsaya en az 2x ile girecek demektir. Hızlı hardcap yaptı
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 09, 2018, 06:29:14 AM

Muhtemelen fake tokendır o dikkatli olun.

Arkadaşa katılıyorum, ilk başlarda çok dikkatli olmak lazım.

İlerleyen zamanda tahminen Binance giriş yapmak isteyeceklerdir. Gerekli parayı bulurlarsa, ilk hype'ın etkisi ile güzel paralar kazandırabilir. Maalesef ICO sürecini kaçırdım.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 09, 2018, 06:42:34 AM

Etherdelta'ya ico'dan hemen sonra giren bütün tokenlere dikkatle yaklaşmak lazım. Fake kontrat oluşturup gen token diye ekliyorlar. Kontrat adreslerini mutlaka kontrol edin alım satım yapmadan önce.

elithamal
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
May 09, 2018, 09:31:39 AM

öncelikle teşekkürler bunu paylaştığınız için bu projeye ben de yatırım yaptım ve telegram kanallarında söylenenlere göre ağır ama sağlam adımlar atacaklar. 81 saniyede ico yapmak her yiğidin harcı değil. Meritim olsaydı +1 bi dahakine Smiley

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
May 09, 2018, 11:35:19 AM

Bende katılmıştım ICO ya satmak için acele etmiyorum ama icoya giremeyen varsa etherdeltadaki fiyatlar bence ucuz şimdilik ordan satın alabilirler yakında idex düzelirse veya farklı borsaya açılırsa fiyatta yükseliş olabilir.idex'te işlem yapan bi kaçtane tane balina var son günlerde gireni pumpluyorlar hot,auc,zco gibi.yüksek ihtimalle aynı hareketleri daostackta görebiliriz
PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 09, 2018, 06:04:24 PM

DDEX'ê girmişler https://twitter.com/ddex_io/status/994246426766073856

Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
May 09, 2018, 09:09:52 PM

Etherdelta forkdelta ve ddexteişem görüyor ama tabiri caizse çöp borsalar, merkeziyetsiz olarak idex fena değil oda kaç gündür bakımda yeni açılmış yarın öbürgün orayada girer muhtemelen.açıkçası o kadar hype olunca en az 2 3x açmasını bekliyordum ama beklediğimden düşük başladı işlemler.sanırım düzgün bir borsaya girene kadar bekletecek flip fırsatı vermedi malesef
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: