Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:39:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Classic'e yatırım yapılırmı ?  (Read 390 times)
Sobe038 (OP)
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
May 08, 2018, 01:16:48 PM

Ethereum Classic yakın zamanda acayip bi sıçrama yaşıycak diye düşünüyorum sizcede uzun bir bekleyişin ardından bir sıçrama yapması muhtemel değilmi 20 bin yatırmayı düşünüyorum bu hafta etc ye sizce  de mantıklı olmazmı ?fikir ve önerilerinizi bekliyorum
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
May 08, 2018, 01:23:56 PM

Mayıs başı için Yeni bir callisto fork olacağı konuşuluyordu. Zorluk ile alakalı da haberler var. 
Yatırım konusunda birşey demek zor. Neo ile beraber fiyatlanmayan eski coinlerden.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 08, 2018, 01:50:14 PM

Geçen kasım ayında ETC 16 USD civarındayken yazmıştım bu forumda bir yere detaylı olarak. ETC ile ETH benzer bir yaşam grafiği sergiliyor ilk çıktığı günden itibaren.
14 Ocak'ta ETC 45 USD ile tarihi zirvesine ulaşmıştı. Tabi bu fiyat tam da boğa sezonunun bitip ayı sezonuna geçtiğimiz anda oldu. Daha da çıkma potansiyeli vardı yani.
Yine boğaya geçtiğimizde rekorunu tazeleyeceğini düşünüyorum. 100 USD'yi geçebilmesi bence mümkündür.
Edit: 20.000 yatırmanız hakkında bir şey diyemem, büyük bir rakam. Sadece görüşlerimi söylemek istedim yukarıda.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
May 08, 2018, 01:54:45 PM

bu fiyattan asla dibi görüyor siz onu 16 usd iken yapacaktınız ki cok fazla hareketli bir coin değil beni illallah ettirdi o coin allah belasını versin hayatta yanaşmam bir daha ona
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
May 08, 2018, 02:06:32 PM

Geçen kasım ayında ETC 16 USD civarındayken yazmıştım bu forumda bir yere detaylı olarak. ETC ile ETH benzer bir yaşam grafiği sergiliyor ilk çıktığı günden itibaren.
14 Ocak'ta ETC 45 USD ile tarihi zirvesine ulaşmıştı. Tabi bu fiyat tam da boğa sezonunun bitip ayı sezonuna geçtiğimiz anda oldu. Daha da çıkma potansiyeli vardı yani.
Yine boğaya geçtiğimizde rekorunu tazeleyeceğini düşünüyorum. 100 USD'yi geçebilmesi bence mümkündür.
Edit: 20.000 yatırmanız hakkında bir şey diyemem, büyük bir rakam. Sadece görüşlerimi söylemek istedim yukarıda.

o makas açılalı epey oldu. eth ath rekorları kırmadan önce eth/etc orantılı olarak artıyor düşüyordu. etc ne yaparsa yapsın bireysel olarak 100 usd gibi bir rakam görmesi mümkün değil bana göre. boğaya gireriz btc 20k olur 30k olur eth 1.5k-2k bandına girer o zaman o rakamlar görülebilir. ama piyasa büyüklüğü ile alakalı olur yine.
bi neo gibi bi litecoin gibi tek başına piyasadan bağımsız ath yapmasını çok olası görmüyorum
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 08, 2018, 02:24:36 PM

Etc den bir ara bayağı ümitliydim. Ancak hiçbir zaman bu ümidimin karşılığını alamadım elbet arttı ama akranları daha çok kazandırdı ve verdiğini hemen almasını bildi. Uzun vadede tutacağım koinlerden biri değil.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
May 08, 2018, 02:26:10 PM

o makas açılalı epey oldu. eth ath rekorları kırmadan önce eth/etc orantılı olarak artıyor düşüyordu. etc ne yaparsa yapsın bireysel olarak 100 usd gibi bir rakam görmesi mümkün değil bana göre. boğaya gireriz btc 20k olur 30k olur eth 1.5k-2k bandına girer o zaman o rakamlar görülebilir. ama piyasa büyüklüğü ile alakalı olur yine.
bi neo gibi bi litecoin gibi tek başına piyasadan bağımsız ath yapmasını çok olası görmüyorum

Diffuculty bomb bu görüşünüzü biraz değiştirebilirdi ama ekip risk alamadı ve küçük bir düzenlemeye gideceklerini açıkladılar.

Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
May 08, 2018, 02:44:03 PM

Piyasanın aksine hareket eden bir coin, genel artışlardan pek etkilenmiyor kafasına göre takılıyor. Hareketleri de biraz ağır kanlı yavaş artıp yavaş yükseliyor.
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
May 08, 2018, 03:20:49 PM

Eth Classici yatırım yapma taraftarı değilim.Bu coinden ettiğim zararı anlatamam.Bıktırır,usandırır,bezdirir.ETH varken classicle uğaşma bence.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
May 08, 2018, 03:24:15 PM

yatırım yapacak arkadaşlar DAO hack olayını önce araştırsınlar, belki vazgeçerler. Ethereum'un orjinal zinciridir.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 08, 2018, 03:34:04 PM

Bu etherum clasic bizim ortamda uyuz coin diye tabir ettiğimiz coinlerin arasında geçiyor takip edenler bilir bir ara bölünme gibi bir durumu vardı o zaman aldık gidecek uçacak vs diye abi hiç bi hareket olmadı sattık çıktık özetle o zaman bile uçup kaçmadıysa benim bi beklentim yok.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
May 08, 2018, 03:39:21 PM

Ethereum Clasic 2017 yılında da epey beklentiye soktu yatırımcılarını, beklenen yükselişi bir türlü gösteremedi ama yatırımcısına para kazandırdı yine de. Bu yıl ne olur öngörmek zor.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
May 08, 2018, 04:10:29 PM

2017 içerisinde epeyce alıp sattım ama öyle yüksek beklentim yoktu. 100 dolar seviyelerine geleceği sürekli konuşuluyordu o ara biraz alıp elimde beklettim ama çok az artış gösteren ağır ilerleyen bir coin. 2018 24 mayıstan itibaren güzel şeyler olabilir ama yine iyice inceleyip öyle yatırım kararı almak gerekiyor.

ETC 2018 takvimi : https://coinmarketcal.com/?form%5Bdate_range%5D=08%2F05%2F2018+-+01%2F09%2F2021&form%5Bcoin%5D%5B%5D=Ethereum+Classic+%28ETC%29&form%5Bsort_by%5D=&form%5Bsubmit%5D=

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
May 08, 2018, 04:48:13 PM

Alıp unutacaksanız ECT kazandırır.En az 1-2 sene sabretmeniz gerekir.Bende ltc gibi bir sıçrama yapabileceğini düşünüyorum.Uzun süre dip fiyatlarda indi çıktı.Bir anda patlama yapabilir
 ama ne zaman.Belki 1 sene sonra belki 2 sene sonra.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 08, 2018, 05:29:09 PM

Bana kalırsa en son alınacak coinlerden biridir kendisi. Şu son 1 aydaki hareketine dahi bakarsanız anlarsınız. En kötüsünün hareketlendiği bu dönemde bile ölü gibi bekledi. İnsanı yorar bence uzak durun. Ki zaten hikayesiin bilen uğramaz bence.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
May 08, 2018, 05:29:44 PM

Forklara sıcak bakan bir insan değilim fakat boğa sezonunun hızlanması ile güzel getirileri olabilir fakat paranızı bölmenizve her ihtimali değerlendirmeniz en mantıklı hareket olacaktır sanırım.

TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
May 08, 2018, 06:32:37 PM

Boğa ( pump ) dönemlerinden etkilenmeyen bir coin etc. Alırsın belki seni yıllarca bekletir artması için ne gerekiyor hala çözemedim. En boktan shit coin dediklerimiz bile boğada kaç x yaptı sayamadık. Etc elbette artacaktır ne zaman bilimez. Tekrar boğaya girdiğimizde 50-75-100 dolar seviyelerinde fiyatlanmasını bekliyorum Wink
20k büyük yatırım, o parayla en mantıklısı 15k ethereum almak 5k etc alıp beklemek olur. En azından eth artar etc durulganlığından zararını çıkartırsın hesabı

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
CoinSlayer
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
May 08, 2018, 06:44:29 PM

bu ara forku var sanırım. birkaç güzel borsa desteklerse güzel yükselir ama terste kaldımı adamın anasını ağlatır çok sabit hareket ediyor can sıkıyo biraz
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
May 08, 2018, 06:51:39 PM

Bu coinin pek tavsiye etmem. Ether alın daha iyi ne yapacaksınız  etc yi. Ha dersin ben alıcam elimde birkaç sene bekletebilirim o zaman olur ama bana kalırsa uzun süre beklemeye değecek bir coin olduğunu düşünmüyorum.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 08, 2018, 06:54:31 PM

Ben Ethereum un daha sağlam olduğunu düşünüyorum, neticede etc den forklanarak oluşturulan coin daha fazla yatırımcıyı kendisine çekti ve değerini yükseltti. Uzunca bir süre de bu ivmeyle devam ederse süper olur.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: