Bitcoin Forum
May 14, 2024, 02:45:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: New York Kripto Para Konferansı  (Read 177 times)
seymenyunus1654 (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
May 08, 2018, 06:05:46 PM

Fundstrat'ın kurucu ortaklarından Tom Lee'yi bir çoğumuz tanımıyor. Fakat tek cümle ile özetlemek gerekirse bullish bir Wall Street abisi oluyor kendisi. 2018 yılı içinde bitcoin'in 25 bin dolar , 2022'de ise 125000 dolar olacağını düşünüyor kendisi. Fakat ocak ayında 9 binin altına düşmeyeceğini söyleyip yanılmıştır. Bunu da hatırlatmakta fayda var.

Önümüzdeki günlerde Manhattan'da düzenlenecek bir konferans var duyanlarımız olmuştur. Kaldı ki bu yıl dördüncüsü düzenlenecek. Her geçen sene katılımcı sayısının neredeyse iki kat arttığı bir konferans bu. Ve uzmancoin haberine göre geçen yıl bu konferansın ardından yaklaşık olarak %70 değer kazanmış. Tabi ben de inceledim gerçekten de doğru. He tabi ki sadece olay bu değildi artışında ama konferans sonrası 3 ay incelersiniz daha büyük bir artış olduğunu söyleyebiliriz.

Tom Lee ise bitcoin'in yine bu konferans ile beraber güzel bir ralli başlatabaileceğini öngörüyor. Tabi piyasanın ufak kıvılcımlar ile harekete geçtiğini düşünürsek bu yeniden mümkün olabilir. Bu da tabi bizim gibi kripto yatırımcılarını muhakkak mutlu edecektir.

Bu forumda bizden eski bu piyasayı daha iyi tanıyanların da bu olaylae hakkındaki fikrini merak ediyorum açıkçası. Ve haberin tamamının linlini de aşağıya bırakıyorum.

https://uzmancoin.com/bitcon-tom-lee-kripto-para/
1715654710
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715654710
Reply with quote  #2

1715654710
Report to moderator
1715654710
Hero Member
*

Ignore
1715654710
Reply with quote  #2

1715654710
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715654710
Hero Member
*

Ignore
1715654710
Reply with quote  #2

1715654710
Report to moderator
1715654710
Hero Member
*

Ignore
1715654710
Reply with quote  #2

1715654710
Report to moderator
1715654710
Hero Member
*

Ignore
1715654710
Reply with quote  #2

1715654710
Report to moderator
clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
May 08, 2018, 06:15:11 PM

Bitcoin ve altcoinler üzerine tahmin yapma işi her geçen gün artıyor. Ama Lee bu piyasanın içinden ve kurtlarından birisi. Öncelikle şunu söylemek lazım A'dan Z'ye kimse Bitcoin fiyatı üzerinde kesin tahminler yapamaz. Çünkü artık her geçen gün daha büyük bir kitleye hitap ediyor ve insan davranışının nasıl olacağını kimse bilemez. Bende 20K seviyesinden bir daha en fazla 12K'lara kadar düşeceğini tahmin ediyordum. Ama bir baktık ki 6'nın bile altına indi. Tom LEE ve öngörüsü kısa süre sonra öğrenebileceğimiz sonuçlar verecek ve artık Bitcoin bir süre 9-12 aralığında gidip gelecektir bence. Tam döngüsünü bu yıl tamamlaması zor gibi. Asıl yükselişin 2019-2020 arası geleceğini tahmin ediyorum. Bunu söylerken bende geçmiş hareketlere göre söylüyorum. Yani, baktığımız zaman her 2-3 yıl da bir Bitcoin hızlı yükseliş yaşamış ve ardından ciddi bir düşüş. 20K'ya hızlı gidişin ardından dönüş, 6K'ya kadar gelmişti. Şimdi bu döngünün tamamlanması için 1-2 yıl bu düzeyde kalıp sonra güçlü bir sıçrayış yapması gerekiyor. Tabi ki bu döngü farklı işleyip yeni bir döngü başlayabilir. Bugüne kadar böyle oldu bakalım bundan sonra nasıl olacak.

crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 08, 2018, 09:06:50 PM

Ben bu tarz konferansların kripto paraların geleceği açısından fikir alışverişi üzerinden gelişime büyük bir katkı sunacağını düşünüyorum. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Her gün başka birinin çıkıp Bitcoin 20 bin olacak, yok yok 50 bin olacak, var mı arttıran tadında olayı mezata çevirmesinin kripto paralara büyük zarar verdiğini düşünüyorum. Artık olay kabak tadı vermeye başladı.
clonely
Member
**

View Profile
May 08, 2018, 09:29:46 PM

Ben bu tarz konferansların kripto paraların geleceği açısından fikir alışverişi üzerinden gelişime büyük bir katkı sunacağını düşünüyorum. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Her gün başka birinin çıkıp Bitcoin 20 bin olacak, yok yok 50 bin olacak, var mı arttıran tadında olayı mezata çevirmesinin kripto paralara büyük zarar verdiğini düşünüyorum. Artık olay kabak tadı vermeye başladı.

Kesinlikle katılıyorum. Herkesin kendince bir açıklama yapması ve bunları tamamen sallama yöntemiyle yapmaları çok can sıkıcı olmaya başladı. Hayır ben çok ciddiye almıyorum ancak bunları okuyan insanlar, bazılarının mesleki durumlarına güvenerek normalde almayacakları şekilde yatırım yapacaklar ve sıkıntı yaşayacaklar buna üzülüyorum. Mesela benim 3-5 lira ayır kenara ne olur ne olmaz, canını yakmayacak kadar parayla Bitcoin al dediğimde beni hiç dinlemeyen arkadaşım, geçen gün McAfee'yi okumuş bir yerde 1 milyon olmazsa şunu yerim bunu yerim demesini okumuş ve bana alıyorum ben Bitcoin dedi. Hayırdır dediğimde okuduğunu anlattı. İlk başta almaya niyetli arkadaşıma McAfee'nin spekülatif bir adam olduğunu anlatınca vazgeçip almadı. Yani demek istediğim şu ki, bu atıp tutanlar bugün sıkıntı çıkmasa da ileride yaşanacak problemlerin farkında değiller ya da basitçe umursamıyorlar.

Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
May 08, 2018, 10:02:57 PM

Bi bitmediler. Sürekli atış talimi Smiley
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
May 08, 2018, 11:02:24 PM

Bitcoin'in ticaret hacminin çoğunluğu Japonya ve Güney Kore'den geliyor. Öğrenecek çok şeyimiz var. Japonlar ve Koreliler Tom Lee'yi umursamıyorlar, İngilizce haberleri bile okumuyor bu adamlar.
DemirelEylul
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 09, 2018, 11:31:24 PM

Umarım böyle bir korelasyon sahiden vardır. Yükselmesi bizim gibi bu piyasaya yeni girenler için çok motive edici olur
gozlukluHobbit
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
May 11, 2018, 03:22:26 AM

Tarih yazılmamış oldu mu olacak mı? Olduysa fiyata etkisi ne oldu
seymenyunus1654 (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
May 14, 2018, 08:36:55 PM

Tarih bugündü ve pozitif etkisini de gördük sanırım Smiley
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
May 14, 2018, 09:11:54 PM

Bu tarz konferanslar kesinlikle çok faydalı oluyor. Ancak tahminlerin havada uçuşması bence komik. Konuşanların büyük kısmı kripto para piyasası üzerine fantezilerini rahatlıkla dile getirebiliyor. Bence bu tarz konferanslarda konuların belli olması gerekli. Bence kripto paraların güvenliği, devletin konuya bakış açısı ve fiyat stabilitesinin getirilmesi gibi konulara kafa yormak gerekli. Genelde büyük konferans ve oturumlarda büyük sonuçlar çıkmıyor. Bunlar daha çok ICO projelerinin tanıtım etkinliği gibi oluyor. Takımını takip ettiğim bir ICO ekibi her hafta farklı bir ülke de. Sürekli konferans geziyorlar. Amacının biraz daha yapıcı olması gerekir bence.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
May 15, 2018, 09:41:10 AM

Fazla tahmin yapmış.O kadar yükselmesi şuan için mümkün görünmüyor belki 2-3 yıl sonra olabilir.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 15, 2018, 09:32:04 PM

Kesinlikle katılıyorum. Herkesin kendince bir açıklama yapması ve bunları tamamen sallama yöntemiyle yapmaları çok can sıkıcı olmaya başladı. Hayır ben çok ciddiye almıyorum ancak bunları okuyan insanlar, bazılarının mesleki durumlarına güvenerek normalde almayacakları şekilde yatırım yapacaklar ve sıkıntı yaşayacaklar buna üzülüyorum. Mesela benim 3-5 lira ayır kenara ne olur ne olmaz, canını yakmayacak kadar parayla Bitcoin al dediğimde beni hiç dinlemeyen arkadaşım, geçen gün McAfee'yi okumuş bir yerde 1 milyon olmazsa şunu yerim bunu yerim demesini okumuş ve bana alıyorum ben Bitcoin dedi. Hayırdır dediğimde okuduğunu anlattı. İlk başta almaya niyetli arkadaşıma McAfee'nin spekülatif bir adam olduğunu anlatınca vazgeçip almadı. Yani demek istediğim şu ki, bu atıp tutanlar bugün sıkıntı çıkmasa da ileride yaşanacak problemlerin farkında değiller ya da basitçe umursamıyorlar.

Mcafee hakkında çokta olumlu duyumlar almadım. Hatta para karşılığı bazı ico projelerini öven tweetler attığı dedikoduları dolaşıyor ortada. Bir kere tahmin yapan birinin buna dayanak olarak göstereceği bir şeyler olmalı. Bu çakallar kendi ellerindeki kripto değerini yükseltmek için sıktıkça sıkıyorlar.
clonely
Member
**

View Profile
May 15, 2018, 10:45:15 PM

Mcafee hakkında çokta olumlu duyumlar almadım. Hatta para karşılığı bazı ico projelerini öven tweetler attığı dedikoduları dolaşıyor ortada. Bir kere tahmin yapan birinin buna dayanak olarak göstereceği bir şeyler olmalı. Bu çakallar kendi ellerindeki kripto değerini yükseltmek için sıktıkça sıkıyorlar.

McAfee'nin para için yaptığı doğru olabilir. Aslında buna çok da ters bakmamak lazım sanırım. Yani adam bir şekilde para kazanmak zorunda. Bunu reklam yoluyla yapıyor. Kemal Sunal'ın bir filmi vardı hatırlarsanız. Yaptığı her reklam ürünü kötü çıkıyordu. Televizyon ve internette gördüğümüz reklamların hepsi doğru değil ya da eksik diyelim. McAfee de para kazanmanın kolay yolunu bulmuş. Bir kaç ICO için Tweet atıyor ve bunun karşılığında bir ödeme alıyorsa da bence çok yanlış değil. Belli bir takipçi portföyü var ve bunu nakite çeviriyor adam. Şimdi burada manipüle etmemek için söylemiyorum ama bir kaç TV yüzünün geçenlerde SCAM çıkan bir projede Airdrop bonusu almak için reklamını az yapmadı. SCAM olduğu anlaşılınca da Twitter'da sosyal içerikli mesajlar atmaya başladı. Smiley Çok da yadırgamamak lazım.

mamostem
Member
**

Activity: 162

View Profile
May 16, 2018, 06:57:19 AM

Ben yeni girdim bi etkisini daha görmedim ileride görürüm herhalde
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 16, 2018, 12:56:01 PM

Bu tür konferansların kripto topluluğunun tanıtılması açısından olumlu olduğunu düşünüyorum . Herkes kimse blockchainin sadece bitcoin olmadığını altında 100 lerce altcoin binlerce ico olduğunu bilmiyor
Pages: [1]
  Print  

Jump to: