Bitcoin Forum
May 15, 2024, 07:01:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Rusya'da Kripto Paralar Mülk Olarak Tanımlandı  (Read 497 times)
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
May 14, 2018, 03:49:27 PM

Rusya'nın kripto paralarla ilgili tutumu zaman zaman farklılıklar gösterebiliyor son zamanlarda çok üstüne düştüğü kesin ama eğer böyle bir açıklama yapıldıysa vergi olayına da el atarlar
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
May 14, 2018, 04:12:25 PM

belirsizliktense bir tanım getirilmesi daha iyi olmuş tabiki.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 23, 2018, 12:53:11 PM

Seçim öncesi Türkiye'de de haberler çıkmaya başladı. Daha 1-2 gün önce bir sitede vergilendirme konusuna değinilmişti. Bugün de Kripto para yasağı konuşuluyor. Daha vergilendirme konusu çözülmeden yasak getirilmeye çalışılması, bence işlerin sarpa sardığını gösteriyor. Apar topar bir şeyler olacak ama bakalım sonuçları nasıl olacak....

turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
May 23, 2018, 01:46:24 PM

Bir mahkeme kararının bağlayıcılığını hepimiz biliyoruz fakat bu hükümetin tanıdığı anlamına gelmiyor. Fakat Rusya açısından Putin kadar zeki bir liderin geleceğe ışık saçan  böyle bir teknolojiyi göz ardı edeceğini düşünmüyorum.

ckaran
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile WWW
May 23, 2018, 01:49:02 PM

Mülk olarak tanımlanması çok anlamlı olmuş, taşınmaz bir değer hükmü gelmiş dolar euro veya benzer para birimleri üzerinden bir değerlendirme yapılmamış sanırım, Venezuela'nın bitcoin okulu açması rus mahkemesinin bitcoin-i mülk olarak tanıması hükme varması ve daha henüz  bilmediğimiz dünyanın herhangi bir yerinde kim bilir ne olaylar oluyor. Tüm bunlar bitcoin-in geleceği açısından olumlu gelişmeler.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
May 23, 2018, 05:03:18 PM

Aslında iyi birşey yani güzel haber piyasa için. Bu diğer ülkelerde de olursa borclarimizi bu şekilde odeyelim ozman. Gerçi parası olmayanın kripto dünyasında ne işi var diyecemde belli mi olur demi. Valla ne oldu da dinle bugün btc gerilemeye başladı yine. Yükselirken nedense az az giderken düşüşte çakılıyor resmen ya.. bu sene umudumuzu kessek mı piyasadan. Böyle dev edip gidecek gibi.

pikiditor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
May 23, 2018, 07:01:43 PM

kripto paraları genelde emtia olarak tanımlıyorlar. mülk tanımlaması da verginin önünü açar. alınıp satılabilen varlık gibi düşünülebilir. rusyanın tümden kriptolara bağlı kalacağını sanmıyorum. bunlar amerika kadar olmasalarda zeki insanlar.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
May 23, 2018, 08:17:10 PM

Bakalım vergiler bizim ülkemizde ne zaman başlayacak umarım çok yüksek olmaz %18 vergi alan ülkeler var bizimkiler bence daha yüksek olur oda karımızı çok düşürür tabi önce kar etmemiz gerekli Cheesy
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
May 23, 2018, 08:45:28 PM

Bizim ülkede de yapmaları ihtimal ama ben yapacak olsam bunu borsalar üzerinden otomatik yapardım. Tabi borsalarında kontrol altına alınması lazım . İpini koparan borsa açıyor

tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
May 23, 2018, 09:31:18 PM

evet ipini koparan borsa açıyor resmen,  yani bunun bir regulasyona tabi tutulması gerekiyor diye düşünüyorum, çünkü bana kalırsa bu önemli bir mesele, bu açılan borsaların da bir kısmı fake yani sahte borsa oluyor, en tehlikelileri bunlar, pılı pırtıyı toplayıp kaçıyorlar milletin parasını alıp
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
May 24, 2018, 10:03:05 AM

mülk olarak tanımlayabilirler ama ondan sonrasında yasal olarak bazı şeyleri değiştirip düzenleme getirmeleri lazım herkesin söylediği gibi vergilerde mesela.

zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
May 24, 2018, 10:35:50 AM

rusya'dan güzel bir atılım. ethereum rus tabanlı ki vitalik'le görüşüyor bile putin, rusya doları bitirmek istiyorsa dijital ruble projesini vitalik'le götürebilir çok rahat. dijital ruble olursa dolar'ın tahtı sallanmaya başlar keza abd'de dijital dolar çıkarabilir tüm bunlar olası şeyler. 10 sene sonra belki dünyada fiziksel para kalmayacak.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 24, 2018, 02:59:59 PM

Rusya buna legal şekilde dahil olursa ve devamı gelirse çok daha fazla yaygınlaşır ama  bu dengeyi iyi ayarlamak gerek düzenlemeler öldürücü ve de  engelleyici olursa piyasayı bitirir ben düzenlemenin her türlüsüne karşıyım. ANcak yine de dolandırılan tipler oldukça piyassanın adı kötüye çıkacaktır bu da gerçek.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
May 24, 2018, 03:25:09 PM

rusya'dan güzel bir atılım. ethereum rus tabanlı ki vitalik'le görüşüyor bile putin, rusya doları bitirmek istiyorsa dijital ruble projesini vitalik'le götürebilir çok rahat. dijital ruble olursa dolar'ın tahtı sallanmaya başlar keza abd'de dijital dolar çıkarabilir tüm bunlar olası şeyler. 10 sene sonra belki dünyada fiziksel para kalmayacak.

Kesinlikle katılıyorum. Düzenleme olması işin doğasına aykırı ama gerekli bir yerde. Ve artık doların tahtının bir şekilkde sallanması gerekiyor.
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
May 24, 2018, 07:20:10 PM

Kripto paraların mülk olarak tanımlanması değerinin artmasına sebeb olur ama bunun yanında da vergi getirebilirler. Vergiler çok uçuk olmazsa iyi haber bence.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
May 27, 2018, 12:12:46 AM

Kripto paraların mülk olarak tanımlanması vergilendirmenin önünü zorunlu olarak açacak ki başımızdakilerin vergi bağımlısı olduğunu varsayarsak abartacaklardır illaki ama bütün bunlara rağmen harika bir haber kesinlikle. Tanıtım açısından ve en önemlisi bunu Rusya'nın kabul etmesi fazlasıyla etkisini gösterecektir. Sonuçta boru değil bu Rusya.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 27, 2018, 11:14:34 AM

yasaklanmasına yada tanımsız olmasındansa bir tanıma ulaşmış olması rus yetkili mahkemesince gayet güzel bir gelişme bu.
thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
May 27, 2018, 11:56:53 AM

İşte böyle büyük yeniliklerle kripto para daha yüksek seviyelere çıkabilir, bitcoin gaza basabilir. Artması dileğiyle.

cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
May 27, 2018, 01:26:28 PM

Türkiye de artık kripto paralarla alakalı bir karar verse iyi olur yoksa treni kaçıracağız gibi duruyor, o kadar okumuş yazmış çizmiş insan var ama bir türlü hak ettiği değeri bulamıyor yazık.

complexity7
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
May 27, 2018, 02:28:46 PM

kripto geleceği adına olumlu bir adamdır olumlu adımları çoğalması ve yeni düzenlemeler geldikçe daha çok güenilirliğin artacağını düşünüyorum buda yeni yatırmcılar demek rusya bu konuda ılımlı görünüyor darısı türkiyenin başına

Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: