Bitcoin Forum
June 15, 2024, 08:24:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Binance, Bermuda Hükümeti ile 15 Milyon Dolarlık Yatırımda Anlaştı  (Read 91 times)
baycoco (OP)
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
May 09, 2018, 05:19:07 AM

Binance, Bermuda Hükümeti ile 15 Milyon Dolarlık Yatırım ve İstihdam Anlaşması İmzaladı

Bermuda’nın Başbakanı ve Maliye Bakanı David Burt, Bernews’un 27 Nisan’da bildirdiği üzere Cuma günü Binance Group ile mutabakat anlaşması imzaladı. Anlaşma, fintech ve blockchain girişim şirketlerine ilişkin eğitim programları için finansman oluşturuyor.

Burt anlaşmayı, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile imzaladı. Burt, “Binance’in hedeflerinin fintech endüstrisinin gelişimine uygun iyi düzenlenmiş bir yetki alanı sağlamak için amaç ve hedefleriyle uyumlu olduğunu” belirtti.

Burt, Binance’in Bermuda’da “küresel bir uyum temeli” geliştirmeyi planladığını belirtti. Bu temelin, 40 yeni iş alanı oluşturacağını ve 30’unun Bermudalılar için olacağını söyledi.

Anlaşmaya Binance, Binanca Vakfı aracılığıyla Bermudalılara Blockchain teknolojisi konusunda üniversite düzeyinde eğitim vermek için 10 milyon dolar yatırım yapacak.  Şirket aynı zamanda Binance Labs aracılığıyla Bermuda merkezli yeni blockchain şirketlerine 5 milyon dolara kadar yatırım yapacak.

Bermuda hükümetinin, sanal para birimleri ve blokchain dostu bir yasal çerçeve geliştirmeyi planladığı bildiriliyor. Zhao, Binance tarafından yürütülen araştırmaya göre Bermuda’nın, sanal para birimleri için “önde gelen düzenleyici kurumlardan birine” sahip olduğunu söyledi:

“Bermuda Hükümeti ve düzenleyici kurumunun gezegendeki en ulaşılabilir, en makul ve en ileri görüşlü kurumlardan biri olduğunu düşünüyoruz.”

Zhao’ya göre borsa, yeni ofisin yasalarla uyumlu olmasını sağlamak yerel avukatlarla çalışmaya çoktan başladı.

Burt, hükümetin Bermuda’yı ilk para arzlarını (ICO) “kapsamlı bir şekilde yöneten dünyadaki ilk ülke” yapmak istediğini söyledi.

“Bermuda’nın düzenleme açısından bu sektör içindeki bir numaralı ülke olmasını sağlamak istiyoruz. Korumamız gereken bir itibara sahibiz ve bunu koruyacağız. Ancak bu noktada, bu ülkenin insanları için gelişme, iş olanağı ve gelecek sunduğuna inandığımız tüm kişilerle birlikte çalışacağız.”

Bu haftanın başlarında Binance, ülkedeki ekonomik kalkınmayı ve genç istihdamını desteklemek için Ugandalı blokchain kuruluşu Crypto Savannah ile ortaklık kurdu. Ortaklık aynı zamanda Doğu Afrika ülkesine yatırım çekmeyi planlıyor.

kaynak: https://bitcoingazete.com/binance-bermuda-hukumeti-ile-15-milyon-dolarlik-yatirim/
adile
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
May 09, 2018, 05:21:24 AM

bu tarz adımların atılması gerçekten cok güzel. bermuda nında buna destek  veremesi coin piyasasında kendinden söz ettirmesi anlamına gelir ekonomik olarakta güçlenirler.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 09, 2018, 03:40:32 PM

blockchaine yani teknolojiye yatırım yapıyorlar. binance için 15 milyon dolar çerez tabağındaki çekirdeki bile değil. kendisine katkısı olacak ki böyle anlaşmalara imza atıyor. binanceye dahil olan coinin hacmini inanılmaz artıran borsa be.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
May 09, 2018, 04:05:54 PM

Binance'sı çalışma prensiplerini taktir ediyorum ve kripto piyasası açısından yapıcı bir misyon üstlenmek istediklerini görüyorum bu yeni anlaşmaları blockchain sistemini için çok anlamlı umarım bu diğer kripto para borsalarına da örnek olur ve borsalardan kazandıkları paraları bu sistem içerisinde yatırımlara dökebilsinler.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
May 09, 2018, 04:38:08 PM

Bu da güzel bir haber. Küçük bir ülke ama tamamen kripto para ortamını iyi yönde etkileyecek bir haber. Binance akıllı hareket etmeye devam ediyor. Zaten en büyüklerden biri olması da tesadüf değil. Ama benim üzüldüğüm hep ülkemizin bu alanlarda geç ve eksik kalması. Bir türlü bir atılım yapamadık. Sanayi devrimi ile yaşadığımız gecikme belimizi büktü ve cari açıklar canımızı sıkıyor. Aslında sistem olarak bize o kadar makul ki kripto paralar. Ama bir türlü ısınamadık bu işe. Halen BTC üzerinden alım satım yapılan şöyle ciddi bir yerli borsa yok. Yani paribuyu anladık o sadece BTC üzerinden iş yapıyor. Ama ben mesela Binance üzerinden yapabildiğim işin aynısını Türk bir mantıklı site de yapsam çok mutlu olurdum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: