Bitcoin Forum
May 25, 2024, 09:50:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hold mu trade mi?  (Read 767 times)
Allonee (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
May 09, 2018, 06:09:03 AM

Merhaba arkadaşlar. Çeşitli insanlarla fikir alışverişi yaptığımda bir kısmı hold ile kazanmanın daha mümkün olduğunu diğer kısmı ise artık hold ile kazanmanın geride kaldığını (İCO'da tutturabilmek hariç) trade ile kazanç elde edebileceğini söylüyor. Ben hala hold taraftarıyım ama daha tecrübeli arkadaşlar fikirlerini belirtirse daha aydınlatıcı olur strateji geliştirmede.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 09, 2018, 06:20:54 AM

Burada HOLD yapacağınız ve TRADE yapacağınız coinleri iyi belirlerseniz, aslında teknik olarak ikisini de yapmamanız için bir neden yok.

Burada HOLD coin/tokenların gelecek vaad eden, scam çıkma ihtimali olmayan coinler olması lazım. Bu kişiye göre değişir ama bana göre; ETH, LTC, BTC, NEO, ICON, VEN, WAN gibi yatırım yapılarak beklenebilir. Tabi buradaki ICON, VEN, WAN için yine yılda bir de olsa piyasayı yoklamanız lazım. Diğer coinlere 5 yıl da bakmasanız tahminen yerlerinde olacaktır.

Gelelim TRADE coinlere, bunlar sağlam coinler de olabilir ama çok kar bırakmazlar. Siz al-sat yapacağınız için spekülasyona açık coinleri takip etmeniz gerekir. Ya da pump/dump gruplarından bir şekilde önceden haber alıyor olmalısınız. Diğer bir yöntem de sosyal medya fenomenlerinin shillediği coinleri takip ederek mümkün mertebe %5 görüp çıkmaktır. Bu anlattığım tabi biraz bilinçsiz TRADER oldu, daha bilinçli olanlar aynı HOLDER'lar gibi coini takip eder, güncellemeleri kovalar ve bunlardan biraz önce giriş yaparak -%5 stoploss ile yukarıya doğru kaydırarak devam eder. Zordur açıkcası TRADER olmak, çok fazla vakite ihtiyaç vardır, temel ve teknik analize ihtiyaç vardır.

Tavsiyem piyasada çok tecrübeniz yoksa, bir sepet yapmanızdır. Bu sepete ETH, BTC, NEO gibi risksiz coinler belirli oranda, WAN, ICON, VEN gibi orta riskliler belirli bir oranda son kısımında da ICO yatırımı ya da piyasaya yeni girmiş INS, WePower gibi projesi olan coin/tokenlara bölüştürmektir.

Şimdiden bol kazançlar.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378

View Profile
May 09, 2018, 06:21:41 AM

En temizi iyi proje bularak icodan girebilmek, icodan gidip temiz para kazandıklarınızı satarak gelen karlar ile başka icolara girmek, ama işte o icoları tercih ederken dikkat etmek gerekiyor
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 09, 2018, 06:40:19 AM

Ne aldığına bağlı bu hold ya da trade işi. Mesela bcn yi tanıyanlar uzun vade asla hold yapmazlar. Dün ki durumdan faydalanıp trade yapar. Ama projesi olan ve uzun vadede iş yapacağını düşündugu coini hold yapar. Mesela bende mükemmel bir dgb aşkı var ama sonuna kadar tutmam. Her coinin belirli bir yeri vardır. O fiyatı görünce satmak lazım. Tek kral vardır o da BTC gerisi boş
Allonee (OP)
Member
**

Activity: 392

View Profile
May 09, 2018, 06:50:38 AM

Trade teoride çok kolay görünmesine rağmen pratikte bence düzenli kazanacak şekilde devam ettirilmesi hayli zor. Aslında beni bu ikilemde bırakan hold ederek para kazanma devrinin geride kaldığını düşünen büyükçe bir grubun varlığı. Yoksa benim amacım günlük haftalık veya aylık al-sat değil yatırım yaptığım coine hedef fiyat belirleyip emrini girip beklemek.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
May 09, 2018, 07:03:58 AM

Ben bir iki kere trade etmeye kalktım acemi halimle. Elimde ki coin uçtu gitti ve aza tama ettim. Diğer bir husus ayı piyasasında trade ama boğa piyasasi gelince hold. En kötü giden zaten X3 yapar. Ayrıca neyi alıp sattigin önemli, kin gibi sent gibi bcn gibi saçma sapan coinler ancak trade edilir ama onun dışında güvendiğin proje. Ki araştırma yapmalısın kesinlikle, hold olarakjabul edebiliriz. O bile belli değeri görünce satilmalidir. BTC dışı şuan için kullanışlı ve herkes tarafından duyulan. Bir coin yok daha

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
May 09, 2018, 07:06:10 AM

Ben kesinlikle HODL öneririm. Trade işi bu kadar spekülatif ve keskin iniş çıkışlar olan bir piyasada kazandırabilir ama 1 kazandırıp 3 te kaybettirebilir. O nedenle ben sağlam icolar yakalayıp hodl yapmaya çalışıyorum.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
xxxgr
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

Metahash

View Profile
May 09, 2018, 07:09:13 AM

İkisini de yapıyorum. Bence kesin yargı ile yaklaşmamak lazım tuttuğum coinleri fırsat gördüğümde satıp tekrar alıyorum ama aynısından alıyorum. Miktar artmıs oluyor genel olarak

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
May 09, 2018, 07:24:48 AM

Duruma göre hold yada trade yapılmalı.Ama ben genelde hold taraftarıyım.Aldığım coin bana avantaj sunuyorsa hold yaparken onu tercih ederim.Ayrıca ekibin projesi ve çalışma durumuna görede holda ya devam ya tamam derim.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
May 09, 2018, 07:29:03 AM

Piyasanın yükseldiği zamanlarda genel al-sat yaparak daha fazla kazanç elde ediyorum. Tabi hodl için coini iyi araştırmanız gerekir

vvthd
Member
**

Activity: 194
Merit: 10

View Profile
May 09, 2018, 07:43:33 AM

Altları trade yapıyorum ve bitcoin değeri olarak yükseltmeye çalışıyorum ben. Ama uzun vadede hepsi duracak yani bitcoin olarak hedefim var oraya kadar trade e devam
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 09, 2018, 07:48:06 AM

Bulunulan duruma göre ikiside yapılabilir. Düşüş eğilimi varsa hold tercih edilebilir yada duruma göre dalgalanmalı eğilim varsa trade de yapabilirsin. Yükseliş başladımı çıkacağın yeri çok iyi ayarlaman gerekir ki trade yaparakta para kazanabilirsin. Trade zaman ayırman gereken bir iş yalnız, zamanın yoksa hold yap, yükseliş gördünmü sat gitsin.
barlasb
Newbie
*

Activity: 96
Merit: 0

View Profile WWW
May 09, 2018, 07:58:32 AM

Duruma göre ikisi yapılır doğrusu, zamanında bende hold yaptım aldığım fiyata geri dönmüştü o zaman satsaydım belki 2 veya 3'e katlamış olacaktım o sebeple kısmı trade yapmak en doğrusu misal %50'sini trade için kullan aldığın coin için %50'si hold olsun
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 09, 2018, 08:06:28 AM

Trade ve hodl seçeceğiniz coine göre değişir aslında biraz da. Misal neo, eos,icx  trade yapılacak coinler değil, uzun vadede bekletilebilecek hodl edilebilecek coinler benim şahsi fikrime göre, hatta en güzeli hem hodl yapacağın bir miktar yatırıma ayıracak bakiyen olmalı birazda trade için ayırabilirsin.

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
May 09, 2018, 08:08:59 AM

Kişiye coin'e zaman'a paraya göre değişir yani ben şu şundan her zaman iyidir görüşüne katılmıyorum. Değişir yani sen çöp coin'i hodl yaparsan belki elindeki de gider.
barcoinn
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
May 09, 2018, 08:41:38 AM

İkisinin de yeri ayrı ve kazanç mümkün bence. Trade işi her babayiğidin harcı değil bu sebeple çoğu insan hodl savunuyor. Lakin trade ile güzel kazançlar sağlayan insanlar var. O yüzden bu soru bence yanlış bir soru. Sadece hold, daha risksiz ve sabır gerektiren bir yol.
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191

View Profile
May 09, 2018, 09:27:14 AM

Bence  en azından sayıyı arttırmak için trade yapılmalı bazen elimdeki tokene bakıyorum herhangi bir haber duyuru vs yok ama %50 artmış satıyorum illaki geri geliyor tekrar alıyorum bazen 50 tane fazla alıyorum bazen 300 tane.Tabi bazen de en tepe noktadan sattığımı sanıp geri gelmesini beklerken arkasından bakakaldığım da oluyor .
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 09, 2018, 09:46:53 AM

holdun saçma tarafı yüksekten aldın düştükçe düşüyor hold yapıyorsun. bunu yaparsan zaten kendi kendini bitirirsin. bitcoine bak, gerileme oluşssun ve izle. nerelerde yükselişe karar verdi o noktalarda alıp hodl yapmak mantıklı. ama biraz yükselir de geri dönüşüne karar verirse ve zarar yazıyorsa sana kabul edilebilir seviyeden çıkıp parada kalmak artık orası sana kalmış.

düşükten alıp hold edeceksin. pahalıdan satıcaksın. fiyat yükseldiği daha gider orası belli olmaz. tüm kar da buharlaşabilir. kar ne ise onunla yeni icolara gireceksin. olay bu.
srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
May 09, 2018, 09:54:08 AM

hodl tabiki herzaman haa yok ben en yüksekten cıkar en dipten  girerim diyorsan buyur kolay gelsin

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
criptocash
Jr. Member
*

Activity: 240
Merit: 7

View Profile
May 09, 2018, 10:12:29 AM

Kesinlikle HODL öneriyorum. Trade bu kadar spekülatif ve keskin iniş çıkışlar olan bir piyasada kazandırabilir ama 1 kazandırıp 3 te kaybettirebilir. Ayrıca ekibin projesi ve çalışma durumuna göre holda  devam yada tamam derim.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: