Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:00:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hold mu trade mi?  (Read 767 times)
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
May 09, 2018, 10:26:22 AM

ayı sezonunda trade yapmaya zaten fırsat olmuyo bu devirde hold yapmak mantıklı değil zaruri hale gelmiştir.zaten trade insanın psikolojisini bozuyo çok iyi takip ve zaman gerekiyo o yüzden hold diyorum

The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
3tam1robot
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
May 09, 2018, 10:35:48 AM

Bu bence duruma göre değişir. Ben hold yaptım ve sonra farkettim yaparak çoğu fırsatı kaçırdığımı. Ama, sonra satıp trade e geçeyim derken bu defa da sattığım coin yükselmeye başladı falan. O yüzden, çok sağlam düşünüp sağlam karar vermek lazım. Ya bir coine en düşük fiyatta girip hold yapacaksın. Ya da trade.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
May 09, 2018, 11:09:24 AM

Psikoloji sağlamsa ve yeteri kadar bilgi sahibiyseniz trade derim. Günlük olacak diye de birşey yok.
Yada bulun güvenilir projeleri uzun vade girin.

manisfifty
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
May 09, 2018, 11:11:55 AM

ben hedefe ulaşana kadar hold mantığındayım
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
May 09, 2018, 11:30:50 AM

BEn genelde hold yaparım baktımki elimdeki coin çok yükseldi satıp alttan almaya çalışırım.Aldıktan sonrada dahada yükselirse kazancım için allah berekt versin derim sonuçta iyi bir kar almışımdır ondan.Günlük al-satı çok denedim kazandımda ama illaki terste kaldığınız bir an oluyor ve elinizdekide gidiyor.trade psikolojik olarak zor ve takip gerektiriyor.hold ise görece olarak biraz daha rahat
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 09, 2018, 11:39:39 AM

Doğru zamanda girip doğru zamanda çıkana trade de holdda kazandırır. Bı piyasada bazen birkaç ay usd ye geçip dinlenmek gerekiyor.

freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 09, 2018, 11:41:06 AM

Bende hold tarafındayım lakin ne kadar hold olduğu ve belli aralıklarla yoklamalar yapmak önemli, trade etmek için bazen güzel fırsatlar geliyor da olsa ben yine hold ediyorum iksiini de yapayım diyenler olursa da portfoyu bölerek yapabilir mesela %75 hold iken %25 le trade yapabilirler kendileri bilir.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 09, 2018, 11:51:03 AM

İşi çok iyi biliyorsanız, piyasayı çok iyi takip edebiliyorsanız alıp satmak her zaman kazandırır. Ama riskide bi o kadar yüksek. ben genelde hold kısmındayım. Öyle veya böyle bir şekilde yükselecek piyasa. Kafamda belirlediğim rakama ulaştığım zamanda elimdeki coinlerden bazılarını çıkaracağım. Geri kalan yine hold.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
May 09, 2018, 11:59:11 AM

Aslında ikiside zordur. Hold da sabredip tutmak zor. Her çıkışta satayım diye düşünürsün. Trade de zor, hem piyasayı hem haberleri hemde trendleri takip etmek lazım.

SERKAN73MS
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
May 09, 2018, 12:10:10 PM

hodl candır, trade le stres yapar cıkarsın, artmıyor bu der zararına cıkarsın fakat hodl da gözünü kapattın mı kendine süre belirtmen lazım ona göre çıkmamak gerekiyor. hele ki boğa sezonunda hodl tadından yenmez Cheesy
kukoc
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
May 09, 2018, 01:20:36 PM

ikisini birden yapabilmek önemli. coine göre tabi bu durum şekillenmekte örneğin VEN'le anlık oynanırken, XRP'da attım köşeye duruyor. anlık takip edebilme zamanınız varsa bir kaç coin belirleyip al sat yapılıp eldeki btc miktarı arttırılabilir
kellendil
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
May 09, 2018, 01:35:12 PM

piyasada aktif olmak daha mantıklı geliyor bana. icoları takip ederek sağlam yatırımlar bulman mümkün. çok güvendiğin projeleri bekletebilirsin ama kısa vadede iyi kazançlar elde etmen de mümkün.
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
May 09, 2018, 01:50:49 PM

bende HODL diyorum, trade ile panik satıcısı olursan ipin ucu kaçıyor takip edilemeyip zarar edilmeye başlanıyor. En temizi alıp unutmak, NEO ETH gibi sağlam coinleri alıp kenara atıp piyasanın yükselmesini beklemek
phantasod
Newbie
*

View Profile
May 09, 2018, 01:53:31 PM

Öncelikle hold yapmak istediğim coinleri alıyorum sadece. Çok yükselme olunca trade yapıyorum geri alırsam yine alıyorum. Sadece trade yapayım diye aldığım bir coin olmadı
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
May 09, 2018, 01:55:21 PM

neyi tuttuguna göre değişir o durum. herkes te aynı cevabı vermiş zaten. doğru düzgün projesi olan coınler er gec kazancıracakdır. market cap buyudukçe.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
May 09, 2018, 02:33:50 PM

Ya şimdi eğer kısa sürede kazanmak istiyorsan ve risk almayı seviyorsan trade daha mantıklı ancak ben risk almak istemiyorum köşede dursun zamanla yükselince satarım diyorsan hold daha mantıklı. Bana kalırsa tokene göre bu durum değişebilir.

Koseli Jeton
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile
May 09, 2018, 02:39:18 PM

Ayı zamanı yapabiliyorsanız trade yada usd de bekleme, boğa zamanı hold düşüş başlayınca satış.
Biz türkler genelde tersini yapıyoruz.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 09, 2018, 02:56:18 PM

Bu piyasaya girip de bunları tecrübe etmemiş insan kanımca yoktur. Meraklı ve sabırsız insanlarız dolayısıyla bazılarımız hodl yapıyorsa zararda olduğundandır. Yoksa yeşillerin döndüğü bir piyasada hodlcuların bile aklı çelinebilir;D

Ben eski borsacıyım eskiden İMKB'de al-sat yapıyordum şimdi de kripto para borsalarında. İşlemler açısından bakarsak aralarında bir fark yok. İsterseniz siz de benim gibi çok küçük meblağlarla trade yapıp kazandıklarınızı da BTC, ETH, NEO gibi coinlere yatırarak hodl yapabilirsiniz.
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
May 09, 2018, 07:52:42 PM

Tabi ki ikisi de. Coini ne göre değişir, cüzdanınızda mutlaka iki tip coinde bulundurun, bir kısmı ile trade bir kısmı ile hold yapmakta fayda var.
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 09, 2018, 08:05:19 PM

Piyada da işlem yapa yapa ikiside gelişiyor. Tradingview'i ve trend çizgilerini ve birkaç indikatörü öğrenerek basit bir şekilde al sat yapılabilir. Çıkış zamanı da %5-%10 aramayıp tutmak gerekiyor.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: