Bitcoin Forum
July 29, 2024, 03:47:16 PM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hold mu trade mi?  (Read 787 times)
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
May 10, 2018, 04:21:48 PM

Hodl çoğu zaman kazandırır hocam. Ha ama 1yıl beklersin 2x 5x belki 10-20x yaparsın sevinirsin sonra Trade yapıp şansı yaver gitmiş biri sermayesini 50x yaptığını görürsün moralin bozulur. 20x 50x bunlar çok aşırı uç örnekler tabi ki sadece kafada şekillensin diye verdim.

FAKAT trade psikoloyi bozar
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1290

View Profile WWW
May 10, 2018, 04:29:56 PM

Benim şuan sepetimde sadece hold coinlerim var ayrıyetten ufak ufak trade de yapmaya başlıcam böyle kafam bi kaç coin oluştu acele etmemek en iyisi trade kısmında

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
May 10, 2018, 05:38:01 PM

örnek %50 geriledi. sen tepeye yakın yerden aldın. satmadın. tekrar o zirveye geleceğini düşünüyorsan ve gerçekleşirse hold yapman işine yarar. ama bak 20 bini gören bitcoin 5. aya geldi 20 binden uzak. 19 binden satın alıp tutan adamın psikolojisi 6 bini her zorladığında daha beter oluyor. hold bir yere kadar işe yarar. %25 zararı kabul ederim çıkarım deseydin. %60-%70 gibi zararı görmeyecektin. bir de böyle düşün.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 10, 2018, 05:50:51 PM

Gözüme kestirdiğim ICO'dan çıkmış birkaç coini genelde hold yapmayı tercih ederim. Bitcoin ve Ethereum'u ise trade yaparak arttırırım. Hold için asıl amaç; biriktirdikten sonra yüksekten satıp nakite geçmektir benim için. Trade ise adet arttırmak için kullanırım. Yerine göre değişir yani.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 10, 2018, 05:58:48 PM

Gözüme kestirdiğim ICO'dan çıkmış birkaç coini genelde hold yapmayı tercih ederim. Bitcoin ve Ethereum'u ise trade yaparak arttırırım. Hold için asıl amaç; biriktirdikten sonra yüksekten satıp nakite geçmektir benim için. Trade ise adet arttırmak için kullanırım. Yerine göre değişir yani.

İnsan trade yapmaya başladı mı zaten bazen coinlere takılıp kalıyor. Bende de iki tane var böyle. Bir türlü vazgeçemeyip düştükçe azar azar yine alıyorum. Öyle bir şey bu trade, bulaştın mı ekrana yapışıp kalıyorsun Cheesy
sentinus
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
May 10, 2018, 06:31:42 PM

Ben sonuna kadar holdcuydum. İlk piyasaya mth ile girdim çok güveniyorduk. 50 cent oldu satmadım 1 dolar olcak inancıyla. Şimdi görüyoruz durumu. Neyse ki 6 centken almıştım. Kardan zarar bunlar. Hadi mth kötü coin çıktı diyelim. Gvt mesela. 5.5 dolarken aldım yanlış hatırlamıyorsam 40 dolarları geçti satmadım. Şimdi 20 dolar seviyesinde. Aslında kazandım 5.5dan 20 dolar. Ama 40-50 dolardayken inat etmeyip satsaydım yine iyi kar. Yani güvenip hold yapılmalı ama belli bir seviyeyi geçince satıp düşerse tekrar almalı. Öbür türlü izle dur

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
May 10, 2018, 07:04:26 PM

Bu konuda sana yardımcı olmadan önce senin durumunu bu piyasayla ne kadar iç içe olduğunu ne kadar şey bildiğini bilmek çok önemli. Eğer gerçekten analiz kapasitene güveniyorsan trade yapılabilir fakat ben her zaman için uzun süreli yatırım taraftarıyım.

Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
May 10, 2018, 10:22:33 PM

Bir konu hakkında ne kadar bilginiz var ise o kadar para kazanırsınız; gelelim bu cümle ne demek neyi hodl yapacağınızı bilmeden okumadan araştırmadan elinizde tutaraınız bir bakarsınız anca yğzde 2 artar o kadar sürede yada nr alıp ne satacağınızı okumaan öğrenmezseniz yine aynı şekilde olur o yüzden önce bilgi, bir konu hakkında bilgili olacaksınız ki daha so rasından ne yapacağınıza karar vereceksiniz.
halleykum
Newbie
*

Activity: 159
Merit: 0

View Profile
May 10, 2018, 11:24:42 PM

Dipten alınca hodl ninjalık için trade. Ben trade yi beceremiyorum hodl daha kolay geliyor ancak hodl da kolay değildir spekulatif haberlere hatta aşırı yukselişlere dahi direnç gerekir.
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
May 10, 2018, 11:53:17 PM

Tamamen durum ve şartlara göre bazen trade bazense hiç kıpırdamadan beklemek daha iyi oluyor. Bunları ayırt etmek hep tecrübe gerektiriyor ama bir yerden başlanabilir, düşe kalka tecrübe edinilir zaten.
Beyzade
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
May 11, 2018, 09:04:26 AM

Bu durum tamamen kişiyle alakalı ve onun sahip olduğu donanımla bilgiyle alakalı diye düşünüyorum. Ben kendi açımdan sabırlı biriyim zaten alıp kenara at bekle olursa olurdan yanayım. Extrem bi durum olmadığı sürece trade yapmam ama adam biliyordur gerekli bilgiye sahiptir trade yapar yani burda hangisi iyi hangisi kötü diye tartışmakta anlamsız trade de herşeyini kaybeden insan var söylentilerle olacak iş değil kendi bilgine güvenip gireceksin bu işlere. Şuanda hold cüzdanımda 15i borsa da 27 si ico dan beklediğim az miktarlarda da olsa coinler var bekletiyorum sadece

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 11, 2018, 11:48:41 PM

Bu durum tamamen kişiyle alakalı ve onun sahip olduğu donanımla bilgiyle alakalı diye düşünüyorum. Ben kendi açımdan sabırlı biriyim zaten alıp kenara at bekle olursa olurdan yanayım. Extrem bi durum olmadığı sürece trade yapmam ama adam biliyordur gerekli bilgiye sahiptir trade yapar yani burda hangisi iyi hangisi kötü diye tartışmakta anlamsız trade de herşeyini kaybeden insan var söylentilerle olacak iş değil kendi bilgine güvenip gireceksin bu işlere. Şuanda hold cüzdanımda 15i borsa da 27 si ico dan beklediğim az miktarlarda da olsa coinler var bekletiyorum sadece

Hocam aslında bounty kampanyalarından gelen ufak icoları hodl yapmak en iyisi. Zaten farklı farklı borsalarda işlem görmeye başlıyorlar. Hepsinde tek tek hesap açıp kimlik bilgilerini gönderecek olursak bir yerden sonra takip edemeyecek duruma geliriz. En iyisi, bekle kazan....
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
May 12, 2018, 07:35:54 AM

Bu iş kişiden kişiye değişir hold sevende var trade yapmayı sevende. Ben şahsen holddan yanayım ama ayırdığım çok az miktarlada trade yapıyorum. Arada kazanıp kaybediyoruz ama en azından biraz tecrübe kazanmış oluyorum bu kripto dünyasında.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
the_others
Newbie
*

Activity: 78
Merit: 0

View Profile
May 12, 2018, 08:19:09 AM

Projesine güvendiğin yeni çıkmış bir coin hold edilebilir.

Ancak piyasa çok volatil yani değişken. O yüzden trade yaparak coin artırma şansın fazla, çok terste kalmamak için stop-loss şart.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 12, 2018, 08:48:52 AM

hold, trade yapılacak coinleri güzelce seçmelisiniz. ico alırsanız zaten bu hodl anlamına gelir. borsaya girer ve birkaç x'i görünce satışı size kalmış. birkaç x yapmış coini tutup alırsan yüzde bilmem kaç risk almışsın. yani işin zor. hold pahalandığında değil fiyat dibe doğru geldiğinde yapılır.

blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
May 12, 2018, 09:13:25 AM

Tabi ki hold.  Herkes al-sat yapamaz.  Aslina bakarsaniz cok tecrubelilerin haricinde kimse yapamaz.  Tesadufen birkac defa kazanc elde edilebilirsiniz ama sonunde garanti veriyorum terste kalirsiniz.  Al sat yapmaya valismak yerine hold yapsa herkes emin olun fiyatlar otomatik olarak artar.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
May 12, 2018, 10:22:04 AM

Dipten alınmış bir coin ve 6 ay hodl on numara karlar bırakabilir trade kısa vadede vur kaçta keyif veriyor ancak 6 aylık hodllara bakıldığında gerçekten kazanç küçük kalıyor. İstisnalar elbette vardır.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 12, 2018, 10:28:45 AM

Ben sonuna kadar hodl'cuyum. şunu tutsaydım şimdi şu kadarım vardı demekten bıktım.

evet hocam öyle de olmak lazım, biliyor musunuz, piyasa da hep insanları kandırıyorlar paralarını saçma sapan koinlere harcatıyorlar, bana kalırsa çok daha işe yarar koinleri hodl etmek en mantıklısı
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
May 12, 2018, 10:30:18 AM

Trade yapmak her zaman istenildiği gibi gitmez ama sizin güvendiğiniz projesi iyi biraz da popülerisi olan iyi işler yaptığına inandığınız coin varsa tabi ki HODL.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
May 12, 2018, 12:43:54 PM

Şuan trade zamanı sermaye varsa alım yapın bence

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: