Bitcoin Forum
July 06, 2024, 09:06:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hold mu trade mi?  (Read 779 times)
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
May 13, 2018, 02:57:22 PM

Su an ELIX ve WAVES haricinde her türlü coin ile trade yapabilirim, zamanim olsa ve piyasayi dikkatlice takip edebilsem tabii. Ama zamanim olmadigi icin, hic ellemiyorum. Son aylarda WAVES'i izliyorum ve söyle bir kaniya vardim:

WAVES ve STRATIS sürekli birebir yaris icindeler sanki. Bi biri birini geciyor, bi digeri öbürünü.

Yani:
STRATIS, WAVES'in altina düstügünde tüm WAVES'lerimi STRATIS'e cevirsem, STRATIS eninde sonunda kisa sürede WAVES üzerine geciyor.
Sonra STRATIS'leri satip hemenn WAVES alsam, WAVES'te kisa sürede üste geciyor.
Bu sekilde WAVES-STRATIS arasinda al-sat yapa yapa biseyler olurdu heralde...

Bunun gibi muhakkak baska coinlarda vardir. Benim STRATIS ve WAVES dikkatimi bariz cekti.
Hocam elixirleri hala tutuyorsunuz vay be, o athları görmeye rağmen satmamışsınız, ben keşke ayı gelmeden satsaydık düşünce 4-5de birinden alırdık diyordum. Elixir hakkında ilerisi için fikriniz nedir nezaman toparlıcak sizce, konuşulmuşken sormak istedim.

mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
May 13, 2018, 03:02:39 PM

bitcoin geriliyor, altlar kırmızıya döndü hadi aldın diyelim hodl yap bak ne oluyor. bitcoinin nereden "tamam artık ralli başlıyor, ışınla beni skati" diyeceği yeri hangimiz biliyor. tutup ölümüne hold diyoruz. bitcoini 17k dan alıp hodl yapmak mı? paraya geçip 350-400 aralığından alıp %80 gibi kar yapmak mı? yılın 365 günü trade yapamazsınız. dolara geçip doları hodl etmek bunu da aklınızın ucuna yazın.
Allonee (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
May 13, 2018, 03:06:21 PM

bitcoin geriliyor, altlar kırmızıya döndü hadi aldın diyelim hodl yap bak ne oluyor. bitcoinin nereden "tamam artık ralli başlıyor, ışınla beni skati" diyeceği yeri hangimiz biliyor. tutup ölümüne hold diyoruz. bitcoini 17k dan alıp hodl yapmak mı? paraya geçip 350-400 aralığından alıp %80 gibi kar yapmak mı? yılın 365 günü trade yapamazsınız. dolara geçip doları hodl etmek bunu da aklınızın ucuna yazın.

Tamam da diğer tarafını da düşünelim. Şimdi aldım sonra sizin senaryo gerçekleşti ve ben hiç dokunmadım. Bitcoin ralliyi bitirip yataya bağladığında alıp tuttuğum coin eski yerinden daha yukarıda olmayacak mı? Geçen yıl olan şey bu değil miydi?
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
May 13, 2018, 07:17:09 PM

ICO da tutturmak ayrı bir şey evet ama bence genel olarak HODL daha mantıklı geliyor bana daha az risk var.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
kukoc
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
May 13, 2018, 07:29:21 PM

HODL bence hem daha garanti oldugunu dusunuyorum hem kafam rahat oluyor trade yapildiginda anlik ufak kayiplar buyuyebiliyor
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
May 13, 2018, 07:35:29 PM

bencede hold zaten bekliyoruz sadece bu fiyatlardan satmak zor bir şey kimse zararına satmasın şu coinlerini sakince beklesinler yoksa kazanamayız uçtuğunda

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
May 13, 2018, 08:36:15 PM

yani sabırlı bir insansan bul karayı al parayı, hold yap yani, araştır icoları, günü geldiğinde şampanya patlat, ille de çok para kazanacağım diyorsan, ama sabırsızım diyorsan, gir trade yap, zevkli iştir, burada da en çok dikkat edeceğin husus, açgözlülük yapma, al kaç hemen, bekle yakala tekrar, küçük küçük, yaa çıkmasaydım %20 gelceti, ama ben %5 ten çıktım dersen, bir sonraki hamlende %5i de göremeden boşaltırsın kasanı.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
May 13, 2018, 08:45:12 PM

En iyisi hold diyorum ama hol edeceğiniz coini iyi araştırmanız ve potansiylini kavramanız lazım ondan sonrada alın atın köşeye eğer gerçekten iyiyse mutlaka istediğinizi alırsınız.trade işi takip ekran başında olma ve analiz bilgisi falan gerektiriyor ve meşakkatli bi iş bence.çoğu zaman kaşıkla aldığınızı kepçeyle verirsiniz.benim taktik genelde hodl üzerine artık
CLS63
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1692

View Profile
May 13, 2018, 09:12:46 PM

trade daha kazancli olabilir bence. insanlar genelde aldiktan sonra beklemeyi tercih ediyor ama benim tercihim alirken beklemek. boylece riski azaltmis oluyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
May 13, 2018, 10:34:51 PM

Ben de trade konusunda fikri beyanında bulunuyorum. Hodl bir strajidir okey de 1-2 sene unutup zengin uyanmak da çok fantastik be abii.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 13, 2018, 10:40:06 PM

Su an ELIX ve WAVES haricinde her türlü coin ile trade yapabilirim, zamanim olsa ve piyasayi dikkatlice takip edebilsem tabii. Ama zamanim olmadigi icin, hic ellemiyorum. Son aylarda WAVES'i izliyorum ve söyle bir kaniya vardim:

WAVES ve STRATIS sürekli birebir yaris icindeler sanki. Bi biri birini geciyor, bi digeri öbürünü.

Yani:
STRATIS, WAVES'in altina düstügünde tüm WAVES'lerimi STRATIS'e cevirsem, STRATIS eninde sonunda kisa sürede WAVES üzerine geciyor.
Sonra STRATIS'leri satip hemenn WAVES alsam, WAVES'te kisa sürede üste geciyor.
Bu sekilde WAVES-STRATIS arasinda al-sat yapa yapa biseyler olurdu heralde...

Bunun gibi muhakkak baska coinlarda vardir. Benim STRATIS ve WAVES dikkatimi bariz cekti.
Hocam elixirleri hala tutuyorsunuz vay be, o athları görmeye rağmen satmamışsınız, ben keşke ayı gelmeden satsaydık düşünce 4-5de birinden alırdık diyordum. Elixir hakkında ilerisi için fikriniz nedir nezaman toparlıcak sizce, konuşulmuşken sormak istedim.

ELIX'irleri 5-10 USD görmeden vermeyi düsünmüyorum... Tabii 2 USD iken satip simdi misli misli almak vardi ama ben dokunmuyorum ve uzuncu oldugum icin de beni 5-10 USD alti fiyatlar ilgilendirmiyor... Ya herro ya merro; oynayabilecegim diger coinlarim var ama beni zengin edebilecek sadece 1-2 coin var... insanin eline her zaman böyle firsatlar gecmez, tabii hersey yine nasip meselesi...
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 13, 2018, 11:32:48 PM

Trade yapmak beceri sabir ve irade istiyor. Ayrica borc parayla girilmemesi lazim. Hold ise proje konusunda iyi analiz gerektiriyor bazen yeni cikan tokenler borsada ico fiyatindan ucuza alinabiliyor.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
May 14, 2018, 08:50:49 AM

Ayı piyasasında alındıktan sonra hold her zaman kazandırır fakat boğa döneminde alıp hold yapmak çok büyük pişmanlık getirebilir hem trade ile edilecek kardan olursunuz hemde zarara geçip çok uzun süre hold yapmak durumunda kalırsınız.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
May 14, 2018, 10:36:13 AM

Bu tamamile coinlere bağlı bir şey. Hold yapılacak coinler var, trade yapılacak coinler var.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
serkan5051
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
May 14, 2018, 11:48:11 AM

en başta hold takılırken son zamanlarda değiştirdim bu fikrimi çünkü zamanla al-satta iyileşince beklemek pek mantıklı değil
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
May 14, 2018, 11:07:12 PM

Günlük trade yapmak için yeterli bilgi, tecrübe ve sermaye yoksa hold yapmak bence daha kazançlı.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
May 14, 2018, 11:16:34 PM

Coinden coine değişir.Oynak coinlerde al-sat yapmak mantıklı.Devamlı çıkan coinde hold yapmak daha mantıklı.Tabi hold da proje önemli.Proje güzelse hold yapılmaya devam etmel.Projenin gidişatı ya holda devam ettirir yada satmak lazım.
jari76
Member
**

Activity: 165
Merit: 10

View Profile
May 14, 2018, 11:27:15 PM

Hold kanka daha az riski var bana göre topla ne kadar sağlam token varsa at bi sağlam cüzdana unut gitsin orda ne yapacan trade yapıp heyecan arıyorsun kendine

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
May 14, 2018, 11:36:09 PM

Hodl diyorum. Dip yakaladıktan sonra gerçekten fiyat artışını izlemek çok keyifli ancak ara sıra yüzde 10 kardan zararı göze alıp satış vermemek lazım. Zordur hodl.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1148

View Profile
May 15, 2018, 01:05:45 AM

walla hold da trade de bir halta yaramıyor adamda kısmet olacak önce, giriyorum düşüyor, çıkıyorum 2-3x yapıyor. Beni mi bekliyorlar nedir sanki anlamadım gitti! Öyle yüksek bir sermaye de yok ama   Sad Huh

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  

Jump to: