Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:35:42 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Çinli Yatırımcı 10.000 Bitcoin Biriktirdi  (Read 342 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
May 09, 2018, 06:58:51 AM

Çin’de, bir yatırımcı ve fotoğraf rötuş uygulaması sağlayıcısı Meitu‘nun başkanı olan Cai Wensheng, 10.000 Bitcoin kazanma hedefine ulaştığını söylüyor.

Cai, Perşembe günü teknik girişimci Wang Feng ile birlikte, açık bir soru-cevap oturumunda, bu yılın Ocak ayında tek bir Bitcoin’e sahip olmasına rağmen, 2018’in ilk çeyreğinde portföyünü aşağı yönlü pazarın düşük fiyatlarına doğru artırmaya devam ettiğini açıkladı.

Aralık ayındaki rekor 20.000 dolardan sonra, Bitcoin fiyatı Ocak ayında düşmeye başladı. Şubat ayında, bugüne kadar hiç görülmeyen, 6.000 dolar seviyesinin altına doğru bir düşüş yaşandı. Bitcoin Fiyat Endeksi‘ne göre, Cai’nin işletmeleri şimdi 96 milyon dolar değerinde.

Cai, soru-cevap sırasında yaptığı yatırım için gerekçelerini şöyle açıkladı: “Ocak ayında,sadece eğlenmek bir birim Bitcoin’im vardı. Ama bu Bitcoin ve Blockchain geleceğinden emin olduğumda, 10.000 Bitcoin tutma hedefi belirledim. Bu yüzden Ocak ayının sonlarında fiyat düşüşünü takiben, ne kadar düştükçe o kadar çok satın aldım ve şimdi misyonum temel olarak tamamlandı.”

1970’lerde doğan Cai, ismini ve ilk servetini internet balonu sırasında alan adlarına yatırım yaparak kazanmıştı ve yatırım portföyünü 10 yıl içinde bir yatırımcı olarak genişletti.

Şu anki girişimi, popüler bir fotoğraf rötuş aracı olan Meitu’nun, 90 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip olduğu iddia ediliyor. Söz konusu girişim Aralık 2016’da Hong Kong‘ta, 5 milyar dolar değerindeyken halka açılmıştı.

Cai, Çin’deki Bitcoin varlıklarını açık bir şekilde açıklayan birkaç büyük yatırımcıdan biri oldu. Aynı zamanda, Meitu’nun Ocak ayında yayınlanan beyaz bir makaleye göre, kullanıcıların verilerini depolamak için Blockchain teknolojisini kullanmayı hedeflediği zaman dilimi yaklaşıyor.

Kaynak: coindesk.com
mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
May 09, 2018, 10:12:21 AM

Biraz abartılı bir haber gibi geldi bana , çinde bir adam ve 10 bin bitcoin ayrıca bu elindeki bitcoin rakamını açıklayacak kadar saf biri, bu biraz uzak ihtimal , 10 bin bitcoin ne demek 10.000 *10.000 Usd =100 milyon dolar yapar bu kadar parayı bitcoine yatıran birinin serveti kimbilir ne kadardır.

sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
May 09, 2018, 10:26:59 AM

10 bin bitcoin biriktirmek kulağa çok hoş geliyor , bu kadar bicoini biriktirmek için çok ciddi bir servete sahip olmak gerekiyor , ayrıca bu haberi yapanların bitcoin alım talebi oluşturmak için uydurduklarını düşünüyorum.

virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 09, 2018, 01:04:12 PM

Bukadar para yatırmak cesaret ister, adam rahatça böyle bir yatırım yapabiliyorsa baya varlıklı olmalı.
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
May 09, 2018, 01:57:05 PM

Bende 10.000 bitcoini olan bir adamın özellikle çin gibi bir ülkede bunu açıklayacağını sanmıyorum. Sadece bize göre değil, her yere göre çok para.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
May 09, 2018, 02:11:51 PM

Bu kadar Bitcoin'im var diye dile getirmek gerçekten yürek ister. Yatırımcının şirketi belli iyi ciro yakalıyor ve amaca ulaşması çok uzun zaman almamış.
Şirketini blok zinciri uygulamasına entegre etme çabaları sonuç verecek mi merak içerisindeyim  Smiley
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
May 09, 2018, 03:16:59 PM

10 bin bitcoin güzel para. birileri bir gün şunu yapabilir mi? 5 milyon bitcoin tek yerde toplandı. adam dedi ki borsada işlem yapmayacağım saklıyorum. fiyata etkisi ne olur. veya cüzdana attı ve private key erişimini kaybetti ne olabilir? cüzdanda unutulan bitcoinleri geri getirme olayı yok bildiğim kadarı ile.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
BoldBroker
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
May 09, 2018, 03:33:39 PM

İyi bir azimle hepsini toplamış Smiley
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 09, 2018, 03:38:05 PM

10 bin tane dile kolay diyecem de hiç kolay değil. 1 tane bile yok bende olmasını isterdim. foto rütus uygulaması beğenildi ki bitcoin ile ödeme alınması falan ilerde fiyatı iyice patlama yaparsa ooo deme o yazılımcının keyfine.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
May 09, 2018, 03:58:53 PM

Çinli yatırımcı 10 000 bitcoinini , bitcoin  dipte iken almış ama geleceğe yatırım yapmak adına bitcoini seçmiş ve 10 000 bitcoin almış ve bunu rahatlıkla açıklayabiliyor bu gerçekten cesurca bir hareket adamı doğru kararından dolayı kutluyorum.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
May 09, 2018, 04:03:16 PM

Bence kaybı yok en azından zarar etmez. Ama bir günde 10 dolar artış olsa bile adam çok fahiş bir kazancın sahibi olucak.  Sadece 10 dolarlık artışta sadece 10 bitcoin daha alabilecek duruma geliyor. Birde coştuğu zamanlar artış,  O zaman bu adamın sırtını yere getiremezler.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 09, 2018, 04:28:38 PM

Bitcoine yatırım yapmak her zaman kazandırır ama önce sabırlı olmak lazım. Çinli cai bitcoin düşerken toplamış ve sonrasında beklemeye geçmiş. Sabrederse çok iyi kazançlar elde edecektir.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
May 09, 2018, 05:04:56 PM

Ne diyelim helal olsun çinli kardeşimize adam potansiyeli görüp yatırım yapmaya başlamış. Bizim yatırımcılarımız da potansiyelin farkın varıp bunun ardındaki teknolojiyi ve kripto sektörünü benimsemeli
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
May 09, 2018, 08:25:50 PM

Valla iyi biriktirmiş adam, helal olsun, heralde sağlam bir  tradermiş, adama bakıyorsunuz neler neler yapmış anlattıkları eğer doğru ise, btc ile trade yapmak gerçekten çelik gibi sinirler istiyor, bu açıdan önemli bence
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
May 09, 2018, 09:38:32 PM
Last edit: May 09, 2018, 11:07:11 PM by therealbigcoin

Buna Bitcoin biriktirmek denmez, adam bildiğin dört ay içinde, Bitcoin fiyatı düşmüşken akıllıca bir yatırım yaparak 10.000 Bitcoin satın almış. Çinli yatırımcının dört ayda biriktirdim dediği Bitcoini bütün ömrümce biriktiremem herhalde.
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 09, 2018, 10:23:27 PM

Şirketinin değeri kadar bitcoini var. Çok mantıklı bir yatırım yapmış şimdi fiyatları karşılaştırarak vakit geçirecek büyük ihtimal, şirketim mi daha değerli bitcoinlerim mi diye
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
May 09, 2018, 10:49:03 PM

Al sana bir balına daha para parayı çeker terimini gene kullanıyoruz malesef bu adamlara yatırımcı demek yanlış olur bildiğin fırsatçılar
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
May 09, 2018, 11:06:03 PM

Bitcoin biriktirmek elbette çok mantıklı ancak önce dolar bazında biraz kazanmak lazım 10.000 btc biriktirmek gerçekten buyuk bir yatırım ve yakın dönemli olduğunuda düşünmüyorum.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
May 09, 2018, 11:12:19 PM

Bu durumda Çinli yatırımcının balina diye nitelendirdiğimiz yatırımcılardan biri olduğunu söylersem, mübalağa etmiş sayılmam herhalde. Umarım uzun vade yatırımcısıdır.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 10, 2018, 01:16:41 AM

Yıllar yıllar öncesinden ucuza mi satın aldı. Yoksa bu kadar coin almak ve bu kadar coini bekletmek akıl karı iş değil.
1.si deli gibi paran var ve katlamak istiyorsun onun yerine ye onu torunlarına bile yeter
2.si bu kadar paran var ve ülkeye faydası yok. Onun yerine bir işletme fabrika şirket acsan en azından istihdam olur. Yine para kazanırsın. Bu durumda torunlarına iş kalır.
O yüzden mantıksız buldum ben. 
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: