Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:03:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: -  (Read 226 times)
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
-
May 09, 2018, 10:18:20 AM
Last edit: October 28, 2020, 06:13:08 PM by Blacknavy

-
1715360632
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715360632
Reply with quote  #2

1715360632
Report to moderator
1715360632
Hero Member
*

Ignore
1715360632
Reply with quote  #2

1715360632
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715360632
Hero Member
*

Ignore
1715360632
Reply with quote  #2

1715360632
Report to moderator
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 09, 2018, 10:31:47 AM

Hedefteki kitle pis işlere bulaşıp para aklamak için yer arayan mafya tipli vatandaşlar. Gelin hallederiz abi diyorlar. Yani mantalitede gram değişme yok. Bayır aşağı yuvarlanmaya devam.

Ülkeyi de artık uyuşturucu satıcıları, beyaz kadın ticaretçileri ile muasır medeniyetler seviyesine çıkarırlar.

Aklı olan, temiz para kazanmış her vatandaş kaçıp kurtulmanın peşindeyken OHAL ile yönetilen ve görünüşe göre de devam edecek olan ülkede %3'e ancak böyle tipler tav olur.

Pekala, ülkemiz zaten hakettiği gibi yönetiliyor bizim insanımızın kalitesi bu kadar. Ülkemizin etnik yapısı bu kadar bozulmuşken kara para aklanması sorun edeceğim son şey. Şimdi ben bu kanunun bizim gibi alın teriyle helal para kazanmış, risk almış insanlara yarayıp yaramayacağını merak ediyorum. Bence buna kriptoparalar dahil, döviz getirdim der vergisini ödersin gibi.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 09, 2018, 01:10:00 PM

Bu yasalar neden hep kötülerin faydasına çıkıyor, gerçekten çok merak ediyorum.

Bu ülkede düzenli vergisini ödeyen, borçlarını zamanında veren hep kaybediyor.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
May 09, 2018, 01:12:14 PM

Hedefteki kitle pis işlere bulaşıp para aklamak için yer arayan mafya tipli vatandaşlar. Gelin hallederiz abi diyorlar. Yani mantalitede gram değişme yok. Bayır aşağı yuvarlanmaya devam.

Ülkeyi de artık uyuşturucu satıcıları, beyaz kadın ticaretçileri ile muasır medeniyetler seviyesine çıkarırlar.

Aklı olan, temiz para kazanmış her vatandaş kaçıp kurtulmanın peşindeyken OHAL ile yönetilen ve görünüşe göre de devam edecek olan ülkede %3'e ancak böyle tipler tav olur.

Bende okuduğumda hemen hemen aynı şeyleri düşündüm. Bizim düşündüğümüzden fazla olarak haksız kazanç olarak elde edilen komisyonlarda vardır, çok detay yazamıyorum.

Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
May 09, 2018, 05:15:59 PM

Haklısınız hep geç kalanların işini doğru yapmayanlar , borçunu zamanında ödemeyenlere yarıyor tam mal gibi sistem.
 En azında yasa çıkar ise kriptoları türkiyeye getirebileceğiz . (Sanırsam )
Rippou
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 1

View Profile
May 09, 2018, 05:31:42 PM

O kadar para kalmadı ki ülkede ne yapacaklarını şaşırdılar gerçekten, kendi paralarını yurtdışına kaçırırken herkese siz gelin burası çok güzel diyolar.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
May 09, 2018, 06:07:11 PM

Ülkelerin kalkınma düzeyleri artık gelişen dünya üzerinde büyük oranda ticaret ile gerçekleşiyor bu sebepten ülkemize çekilecek her yeni sermaye her yeni ticari atılım ülke kalkınmasına katkıda bulunacaktır. Bir çok arkadaş ülkenin durumunu eleştiriyor ve avrupa ile kıyaslıyor fakat coğrafi konum çerçevesinde olaya baktığınızda ne kadar zor bir coğrafyada yaşadığımızı daha net anlayabilirsiniz. Ben burada kesinlikle kimsenin savunuculuğunu yapmıyorum lütfen ne kadar ülkenin durumundan şikayetci olsak da Türk insanına laf atan burada ki iki üç cahil insana kulak vermeyin unutmayın ki ''Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!'' MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
May 09, 2018, 06:14:40 PM

Yanıyoruz söndüren mi yok mu çalışmaları devam ediyor. Kriptoparalara çoktan el atmaları lazımdı aslında ama nedense yapmadılar hala. Borsaları kapatıp elinizdeki coinleri bize vereceksiniz el koyuyoruz deseler nolur acaba Cheesy
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
May 09, 2018, 06:25:20 PM

%3 gibi bir oran çıkarsa kripto paralarla alakalı herkes bunu seve seve öder.Zaten bildiğim kadarıyla borsadan yatırırken ve çekerken yüzde 2 gibi bir kesinti yapılıyor.Baştan kesiyorlar zaten.Pek müdahele edeceklerini düşünmüyorum.BTC düşüşe geçtikten sonra baya zarar oldu yatırımcıların.Onlarda üzülmüşlerdir heralde bu duruma. Wink
Rippou
Jr. Member
*

Activity: 110

View Profile
May 09, 2018, 06:39:02 PM

Haklısınız hep geç kalanların işini doğru yapmayanlar , borçunu zamanında ödemeyenlere yarıyor tam mal gibi sistem.
 En azında yasa çıkar ise kriptoları türkiyeye getirebileceğiz . (Sanırsam )

Sistem mal gibi değil, sadece sistemi yönetenlerin çıkarlarını koruyor.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
May 09, 2018, 06:51:08 PM

Kriptopara dünyasındakileri sevindirecek haber fakat bu yasanın asıl çıkarılma sebebi yandaşların, rüşvetçilerin , hangi yolla kazanıldığı belli olmayan paranın aklanması işi... Bu alemde bundan yararlanacak yada kriptoparalar ne şekilde yasa kapsamına alınacak göreceğiz. Ayrıca bu yasa bize şunu söylüyor, devletin kasası ciddi oranda azalmış olmalı. Buna bel bağladığına göre..
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 09, 2018, 08:44:57 PM

Ulkedeki para kaynaginin bittiginin tescilidir bu aciklama.  Gozu yurt disindaki gurbetcilerin parasina dikmis durumda Reis-i Cumhur.  Ulke ekonomisini oldugu hibi olu yatirim(yol,  hastane vb)  yaparsan olacagi bu.  Bir tane para kazandiracak kurulus acmassan ekonominin icine en guzel boyle pislersin. 
Bu durumuda kandirmaca olarak goruyorum,  %3 vergi ile getir ama getirdigin parayi harcarken kol gibi vergi alacagiz senin parandan demenin sempatik yontemidir bu. 
Allah sonumuzu hayir etsin.  Bu yonetim insaah degisir,  zaten kaybedecegimiz birsey kalmadi belki bir sansimiz olur.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
Kuzeyli34
Member
**

Activity: 151
Merit: 12

View Profile
May 09, 2018, 08:45:38 PM
Last edit: May 10, 2018, 05:16:31 AM by Kuzeyli34

Maalesef ülke ekonomisi inşaat ile ayakta duruyordu.Sektörün içinden biri olarak diyebilirim ki inşaat işi de bitmek üzere.Çok büyük firmalar dışındaki orta ve küçük firmalar batmaya başladı bile.
Konut satışları inanılmaz düşüşte.5 yıl önceki 1 milyona satılan bir evi şu an 600-700 bin liraya tiko para alabilirsiniz.

Uzun lafın kısası devlet kasasında para kalmadı gibi.Şimdi para bulmak için varlık barışı da çıkar,imar affı da.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 09, 2018, 09:03:40 PM

Maalesef ülke ekonomisi inşaat ile ayakta duruyordu.Sektörün içinden biri olarak diyebilirim ki inşaat işi de bitmek üzere.Çok büyük firmalar dışındaki orta ve küçük firmalar batmaya başladı bile.
Konut satışları inanılmaz düşüşte.5 yıl önceki 1 milyona satılan bir evi şu an 600-700 bin liraya tiko para alabilirsiniz.

Uzun lafın kısası devlet kasasında para kalmadı gibi.Şimdi para bulmak içib varlık barışı da çıkar,imar affı da.

İnşaat gibi hayvancılık ve tarım gibi kendimizi zamanında güçlü bildiğimiz şeyler de birer birer yok oldu gitti onları da ithal ediyoruz bunların ihmalden veya beceriksizlikten böyle olduklarını düşünmüyorum. Basbayağı bilinçli olarak bitirildi bunlar. Bu kadar vebali nasıl ödeyecekler merak ediyorum.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
May 09, 2018, 09:20:03 PM

Yurtdışından giren para içen ne gibi bi vergi alınıyodu şu anda? Yani para soktuk diyelim tr'ye vergi mi isteniyo, nerden buldun diye zaten sorulmuyodu. Neye derman oluyor tam olarak anlayamadım. Cryptodan gelen para için zaten düzenleme yok neden vergi veresin.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
May 09, 2018, 09:21:10 PM

Bu da demek oluyor ki bizde para kalmadı, siz bize para getirin. Ne yolla kazandığının önemi yok, bize bi el atıver de rahatlayalım demek. Kripto paraları dahil ederler mi bilmiyorum fakat her olanağı kullanmak isteyeceklerdir.
Ekonominin bu hale gelmesi hepimize zarar veriyor.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
tuanvie
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
May 10, 2018, 12:55:19 AM

Seçim öncesi böyle hamleler yapmalarına hiç şaşırmadım, işin kötüsü ülkenin ekonomisinin ne derece perişan olduğunun ispatı olmuş. Kripto anlamında bizler de dahil olursak vergi açısından işimize gelir o ayrı konu.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
May 10, 2018, 01:24:11 AM

Ben de aynı konuyu nerde gördüm diyordum  Grin Bizi de ilgilendiren bir durum varmı diye millete heyecan çöktü tabi. Aslını astarını iyice bi öğrenmek lazım.
andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
June 19, 2018, 07:27:34 PM

Yani seçim öncesinde bu hareketleri yapmak vatandaşını salak yerine koymaktan başka birşey değil ama üzülmüyorum. Nasıl istiyorsak öyle yönetiliyoruz.
Mobi Coin
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:42:52 PM

Bir şekilde bizi de kapsasa bile , dışarıya kendi çıkardıkları paraları  getirmek için olduğunu düşünüyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: