Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:26:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 »  All
  Print  
Author Topic: [LTC] Litecoin Bilgi Paylaşımı Bölümü  (Read 58428 times)
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
June 11, 2017, 07:58:29 PM

Charlie Lee coinbase den ayrılmış, tamamen litecoine odaklanacakmış
https://twitter.com/satoshilite/status/873343321296429056
Charlie Lee bir zamanlar Litecoin'in yeniliğe ihtiyacı yok, önemli olan markette kullanımı falan diyordu.
Baktı Ether vb piyasayı ele geçiriyor o da çalışmalara geri döndü. Yoksa LTC ölecekti...

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
June 11, 2017, 08:09:21 PM

haberle beraber bir pump geldi, devami da olabilir..

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 11, 2017, 10:03:20 PM

haberle beraber bir pump geldi, devami da olabilir..

Bunlar güzel haberler bir de bitstamp meselesi ne oldu oraya eklendiğinde bir pump daha gelecektir.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 11, 2017, 10:05:34 PM

LTC to the moon diye tweet atti adam %10 da yukseldi ilk gunden fena degil.
gokturk_34
Member
**

Activity: 106
Merit: 10

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
June 11, 2017, 10:37:57 PM

Arkadaşlar merhaba,

LTC için kısa bir analiz zamanı geldi gibi görünüyor.

1) Coinbase'e eklenmesi: 46 bin tüccarla çalışan, 7.7 milyon kullanıcısı olan sisteme, LTC'nin eklenmesi bence azımsanamayacak kadar büyük bir gelişme. Özellikle BTC transfer ücretlerindeki inanılmaz rakamlardan sonra birçok tüccarın LTC kullanımını düşünmeye başlayacağı aşikar. Bunun fiyatlamasının daha yapılmadığını düşünüyorum. 35$'a kısa bir sıçrama oldu ancak çok daha büyükleri gelecektir.

2) Bitstamp'a eklenmesi: Önümüzdeki günlerde Bitstamp'a eklenmesi de volatilitenin artacağına işaret. En nihayetinde borsalar, para hareketlerinden kazanıyor. BKZ: Bitstamp'a XRP'nin eklenmesi... LTC'de de bu ışığı görmüş olmalılar.

3) Segwit-Lightning Network: Evet, asıl gelişme bu!.. Charlie; yıldırım ağını LTC'ye uyguladığında, yok sayılabilecek transfer ücretleri ile mikro ödemeler hızlıca halledilebilir olacaktır. Yani coffee shop dan espresso alırken 1$ ödeme yapıp 15$ fee ödemeniz gerekmeyecek. Çok komik ücretlerle yapılabilecek.
Tabii ki bunlar BTC ile de yapılabilir, ancak öncelikle Segwit ve Lightning Network, LTC üzerinde denenecek ve başarılı olursa BTC üzerinde de uygulanacaktır. Benim kişisel fikrim BTC bu işte (micro payments) hiçbir zaman kullanılmayacaktır. Çünkü BTC'yi Altın'a benzetiyorum. Hepimiz neden Altınla değil de kağıt paralarla ödeme yapıyoruz? BTC yerini hep koruyup, Altın gibi bir değer koruma aracı olarak kalacaktır.

Bunlar; LTC'nin günlük kullanımda, gerçek hayatta kullanılabilecek bir para birimi olarak sahneye çıktığını gösteriyor. Haberlere bakarsak Your's micro ödemeler için artık tamamen LTC'ye geçeceğini mediumda açıklamıştı haftalar önce. Bunun gibi haberler yakında daha çok olacaktır.

Arada mutlaka pump&dump olacaktır ancak, daha birkaç ay öncesine kadar bir kaya parçası ile kıyaslanan LTC'nin çok yol aldığını da görmezden gelemeyiz.

Bunlar benim kişisel fikirlerimdir, yatırım fikri olarak değerlendirmek isterseniz sorumluluğu size aittir.
Başka fikirleri de dinlemek, okumak isterim. Lütfen konu hakkında bilgilerinizi paylaşınız, hatalarım varsa düzeltiniz.

Selam ve saygılarımla
kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
June 11, 2017, 11:25:47 PM

yükselişi bir süre daha devam eder gibi duruyor.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
June 12, 2017, 06:35:49 AM

Uzun vadede tutmak gerekiyor bu coini. Al unut.
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
June 12, 2017, 06:38:27 AM

gokturk_34 analiz için teşekkürler, ben de uzun vadede ltc'nin epey iş yapacağını düşünüyorum. Her ne kadar kendim dayanamayıp wavese çevirsemde Smiley
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 12, 2017, 08:51:26 AM

Şuan çıkmaya devam ediyor, giriş yapamadık  Undecided
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
June 12, 2017, 09:14:56 AM

Arkadaşlar merhaba,

1) Coinbase'e eklenmesi: 46 bin tüccarla çalışan, 7.7 milyon kullanıcısı olan sisteme, LTC'nin eklenmesi bence azımsanamayacak kadar büyük bir gelişme. Özellikle BTC transfer ücretlerindeki inanılmaz rakamlardan sonra birçok tüccarın LTC kullanımını düşünmeye başlayacağı aşikar. Bunun fiyatlamasının daha yapılmadığını düşünüyorum. 35$'a kısa bir sıçrama oldu ancak çok daha büyükleri gelecektir.

2) Bitstamp'a eklenmesi: Önümüzdeki günlerde Bitstamp'a eklenmesi de volatilitenin artacağına işaret. En nihayetinde borsalar, para hareketlerinden kazanıyor. BKZ: Bitstamp'a XRP'nin eklenmesi... LTC'de de bu ışığı görmüş olmalılar.

3) Segwit-Lightning Network: Evet, asıl gelişme bu!.. Charlie; yıldırım ağını LTC'ye uyguladığında, yok sayılabilecek transfer ücretleri ile mikro ödemeler hızlıca halledilebilir olacaktır. Yani coffee shop dan espresso alırken 1$ ödeme yapıp 15$ fee ödemeniz gerekmeyecek. Çok komik ücretlerle yapılabilecek.
Tabii ki bunlar BTC ile de yapılabilir, ancak öncelikle Segwit ve Lightning Network, LTC üzerinde denenecek ve başarılı olursa BTC üzerinde de uygulanacaktır. Benim kişisel fikrim BTC bu işte (micro payments) hiçbir zaman kullanılmayacaktır. Çünkü BTC'yi Altın'a benzetiyorum. Hepimiz neden Altınla değil de kağıt paralarla ödeme yapıyoruz? BTC yerini hep koruyup, Altın gibi bir değer koruma aracı olarak kalacaktır.

Bunlar; LTC'nin günlük kullanımda, gerçek hayatta kullanılabilecek bir para birimi olarak sahneye çıktığını gösteriyor. Haberlere bakarsak Your's micro ödemeler için artık tamamen LTC'ye geçeceğini mediumda açıklamıştı haftalar önce. Bunun gibi haberler yakında daha çok olacaktır.

Arada mutlaka pump&dump olacaktır ancak, daha birkaç ay öncesine kadar bir kaya parçası ile kıyaslanan LTC'nin çok yol aldığını da görmezden gelemeyiz.

Bunlar benim kişisel fikirlerimdir, yatırım fikri olarak değerlendirmek isterseniz sorumluluğu size aittir.
Başka fikirleri de dinlemek, okumak isterim. Lütfen konu hakkında bilgilerinizi paylaşınız, hatalarım varsa düzeltiniz.

Selam ve saygılarımla

lightning network gerçekleşmesi durumunda litecoinin para transferlerinde bir devrim yaratacağını düşünenlerdenim. bıktık BTC nin bu yüksek fee ve onay süresi problemlerinden... bunu çözebilen bir litecoin her türlü yatırım ve teşviği alır. ufak ufak biriktirmekte fayda görüyorum...
kripto para
Hero Member

Merit: 501

View Profile
June 15, 2017, 07:02:18 PM

Arkadaşlar merhaba,

Selam ve saygılarımla
Genel olarak güzel bir analiz, ancak 3. maddeye pek katılmıyorum. Altcoinlerde yapılan bir çok yenilik bitcoin'e entegre edilebilir.
Bitcoin topluluğu mikro ödemelerin bitcoine gelmesini isterse fork'la bu ödemeleri sağlayacak sistemlere geçilir. kısa vadeli altlara kaçış olabilir ancak btc her zaman en tepede olmaya devam eder.
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 16, 2017, 03:32:03 PM

Dün aldım düştü hemde hemen sonrasında, şimdi sattım 5 dakika sonra fiyatı yukarı çıktı. Böyle de bir ibne coin olarak hafıza kazıdım şuan seni. Giden zamanımı ne geri getirecek acaba ? Şimdi alt coinlere geçip biraz pump arayacağım. Tanrı benimle oyun oynuyor.
Rick S
Member
**

Activity: 90

View Profile
June 16, 2017, 03:38:03 PM

dünden bugüne güzel bir artış gösterdi. btc düşük olmasına rağmen 30 dolar bandına ulaştı
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 16, 2017, 03:59:15 PM

dünden bugüne güzel bir artış gösterdi. btc düşük olmasına rağmen 30 dolar bandına ulaştı

Herkesin 50-100 dolar olacak dediği ortamda alımlar yapıyoruz düşüyor insan deliriyor. Sabır da bir yere kadar geçen aydan 0.02 Tahminim vardı gelmedi gitti. Aman ya deyip sattım şimdide yükseliyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım artık. En iyisi uyumak.
Rick S
Member
**

Activity: 90

View Profile
June 16, 2017, 04:34:14 PM

Herkesin 50-100 dolar olacak dediği ortamda alımlar yapıyoruz düşüyor insan deliriyor. Sabır da bir yere kadar geçen aydan 0.02 Tahminim vardı gelmedi gitti. Aman ya deyip sattım şimdide yükseliyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım artık. En iyisi uyumak.

ltc'yi al sattan ziyade al köşede bulundur 6 ay sonra bir daha bak olarak görüyorum ben. düşüş oldu, borsa komple düşerken yükseliş de yaşadı. enteresan olaylar dönüyor. ben uzun vadede çok daha yükseleceğini düşünüyorum.

yatırım tavsiyesi değildir çorba tarifidir.
gokturk_34
Member
**

Activity: 106

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
June 16, 2017, 04:37:27 PM

Dün aldım düştü hemde hemen sonrasında, şimdi sattım 5 dakika sonra fiyatı yukarı çıktı. Böyle de bir ibne coin olarak hafıza kazıdım şuan seni. Giden zamanımı ne geri getirecek acaba ? Şimdi alt coinlere geçip biraz pump arayacağım. Tanrı benimle oyun oynuyor.

Öncelikle merhaba,
Litecoin'de bir ipnelik yok, sorun sizde... Forumdaki bütün mesajlarınızdan yaptığım çıkarım; aşırı heyecanlısınız. Bugün yatırdığımı yarın X2 yapayım tarzında bir mantığınız var sanırım.
O aradığınız Pump'u hiçbir zaman bulamayacaksınız, çünkü sebat etmiyorsunuz. Daha dün güvenilir dediğiniz bir coini, yarın yerin dibine sokabiliyorsunuz. Bi ara BTC spekülasyonda yazmayacağınızı söyleyip 1 gün dayanabilmiştiniz.

Konunun özü; bilmiyorsanız yazmayın, biliyorsanız da paylaşın ki herkes faydalansın.
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 16, 2017, 07:29:28 PM

Pazartesiye kadar artış sürecektir ancak ondan sonra ne olur tam kestiremiyorum. Burada birçok arkadaşın da yazdığı gibi Litecoin gelecek vaad ediyor ama kısa vadede değil.
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 16, 2017, 08:01:36 PM

Yeni bir Ath yapmayan tek coin litecoin kalmıştı, bugün  al satta 1 ltc kurban gitti ama sepetin çogu hala ltc de. 50 dolar olursa kredi karti borclarim kapanir.
temeler
Sr. Member

Activity: 588

View Profile
June 16, 2017, 09:06:43 PM

Uzakdoğu da dönüyor bişeyler.

kripto para
Hero Member

Merit: 501

View Profile
June 16, 2017, 09:11:15 PM

Uzakdoğu da dönüyor bişeyler.

https://i.hizliresim.com/9d55Nk.jpg
Bu grafikten ziyade LTC/CNY çiftine bakmak lazım.
https://bitcoinwisdom.com/markets/okcoin/ltccny
CNY/BTC paritesine göre yükseliyor biraz.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 »  All
  Print  

Jump to: