Bitcoin Forum
May 10, 2024, 08:58:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Namecoin NMC hakkında?  (Read 3036 times)
emperor37 (OP)
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
December 14, 2013, 01:03:31 PM

Merhaba,

NMC hakkında fikir paylaşımında bulunmak isteyen, gelecek var mı bu coinde?
Trade için bu coini kullaniyorum hiç zarar etmedim şu ana kadar ama diğer altcoinlere göre düşüşlere daha sert tepki veriyor.
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715331480
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715331480
Reply with quote  #2

1715331480
Report to moderator
1715331480
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715331480
Reply with quote  #2

1715331480
Report to moderator
sowanted
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 14, 2013, 01:47:50 PM

Ben uzun süre nmc'de kaldım fakat artık yordu beni, LTC göre oranlıyorum artış zamanlarında daha cok kazandırıyor ama düşüşlerdede o kadar fazla kaybettiriyor. Bu yüzden artık riski daha da azaltmak için ltc geçtim. fakat riski sevenler için düşük rakamlardayken nmc alıp 1-2 dolar artınca satmak oldukca karlı diger coinlere göre.a

metadata
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
December 14, 2013, 02:24:05 PM

Namecoin,Gamecoin,Sexcoin gelecek var bunlarda.
emperor37 (OP)
Full Member

View Profile
December 14, 2013, 05:42:12 PM

Namecoin,Gamecoin,Sexcoin gelecek var bunlarda.

Neye dayanarak bunu söylediniz?

@Sowanted

Doğru ama ben 1 dolarlık artışları beklemiyorum, min 0.1 max 0.5 lik alı msatımlar yapıyorum genele, günde bi iki tane yaptım mı yetiyor zaten 200 nmc yle
cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
December 14, 2013, 06:21:03 PM

NMC toplamda 21 milyon adet var yani tam olarak BTC kadar bu yüzden yükselme potansiyeli çok yüksek. Bunun dışında en fazla bilinen coinlerden fakat en önemlisi sektörün öncü firmalarından cex.io milyonlarca NMC stoklamış kendi hesabına bu adamlar eski forexciler ve nasıl zamanında basit hisseleri alıp yüzlerce katına çıkardılarsa NMC de böyle bir çıkış her an beklenebilir.

Gelecek olarak ise hosting, domain satışları, web tasarım, web site reklamları vs. için düşünülmüş bir alt coin ben kullanımının zamanla artacağını ve LTC fiyatlarını yakalıyacağını düşünüyorum.

sowanted
Full Member

View Profile
December 14, 2013, 06:46:07 PM

NMC toplamda 21 milyon adet var yani tam olarak BTC kadar bu yüzden yükselme potansiyeli çok yüksek. Bunun dışında en fazla bilinen coinlerden fakat en önemlisi sektörün öncü firmalarından cex.io milyonlarca NMC stoklamış kendi hesabına bu adamlar eski forexciler ve nasıl zamanında basit hisseleri alıp yüzlerce katına çıkardılarsa NMC de böyle bir çıkış her an beklenebilir.

Gelecek olarak ise hosting, domain satışları, web tasarım, web site reklamları vs. için düşünülmüş bir alt coin ben kullanımının zamanla artacağını ve LTC fiyatlarını yakalıyacağını düşünüyorum.

son 1 haftadırki hareketleri tamamen ltc ve btc ye baglı olarak artış ve düşüş sergiliyor bu yüzden önceki umutlarımı düşürdü nmc  Sad

cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
December 14, 2013, 10:08:44 PM

Aslında BTC den bağımsız haraket ediyor NMC/BTC fiyatı geçen hafta 0.0087 iken bu hafta 0.0066 ya kadar düştü yani başka bir değişle BTC karşısında %30 değer yitirdi. Bunun nedenide elinde yüklü MNC olan birisi fiyatı sürekli aşağı çekmeye çalışıyor satışta 104807.14022905 gibi tuhaf rakamlar görebiliyoruz.

Zaten düşen bir piyasada tek bir basamağa bu kadar yüksek bir miktarın satışa konmasının iki nedeni olabilir 1. neden gerçekten acilen birisin paraya ihtiyacı var ki bu şekilde o malı satamaz yada satış baskısı oluşturup alttan tüm MNC leri alıp fiyatı yukarı çekmek istiyor. Bakalım bende merekla bekliyorum elimde 1000'e yakın MNC var ya fiyat bir kaç gün içinde 0.005 lere kadar düşecek yada 0.015 lere kadar çıkacak.
emperor37 (OP)
Full Member

View Profile
December 14, 2013, 10:22:40 PM

Evet BTC ve LTC haftasonu düşüşünde çok stabilken NMC çok düşük gidiyor, pek normal gelmedi banada, bana birileri fyatı yukarı çekecekmiş gibi geliyor yada iyimser düşünüyorum Smiley
sowanted
Full Member

View Profile
December 14, 2013, 11:46:51 PM

ben nmc nin düşününden rahatsız olup 2 gün önce ltcye geçtim acaba diyorum suan tekrar nmcye geçmek için doğru zamanmı pazartesi salı artış oldugunda nmc daha cok mu kazandırır?

emperor37 (OP)
Full Member

View Profile
December 15, 2013, 08:04:55 PM

Valla hocam ne desek boş, bence herşey çok belirsiz ve riskli Smiley kafana göre takıl
kralkral
Sr. Member

Activity: 323
Merit: 250

View Profile
July 12, 2015, 06:06:43 PM

Namecoin takip eden var mı? Nasıl buluyorsunuz fiyat hareketlerini? Nereden alıp nerede satmak lazım?

▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀

.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses 100% original codebase
  Superfast with 30 seconds instant finality
  Tested 5000 tx per block on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
July 12, 2015, 07:02:49 PM

Namecoin takip eden var mı? Nasıl buluyorsunuz fiyat hareketlerini? Nereden alıp nerede satmak lazım?
Namecoin Bitcoin ile paralel hareket eden coinlerden biri. Yaptığı işi ve amacını (dağıtık dns) cidden beğeniyorum. Çok iyi bir sistem kurmuşlar. DNS tabanlı engellemeleri aşmak için .bit uzantılı alan adları kullanımı artarsa fiyatı daha da değerlenecektir.
(p*rno sektörü farketmedi .bit uzantılı alan adlarını henüz).

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
July 12, 2015, 07:17:37 PM

Namecoin en eski coinlerden olmasına rağmen hak ettiği değeri görmüyor bana kalırsa. Btc-e üzerinden tradeini yapmayı sevdiğim coinlerdendir.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
July 12, 2015, 07:42:50 PM

Namecoin en eski coinlerden olmasına rağmen hak ettiği değeri görmüyor bana kalırsa. Btc-e üzerinden tradeini yapmayı sevdiğim coinlerdendir.

Hatta bitcoin'i saymazsak en eski coin.
Hatta ve hatta en eski altcoin'dir namecoin Smiley
Zz
Legendary
*

View Profile
July 12, 2015, 07:49:07 PM

Aynen öyle. Değerine hiçbir zaman ulaşamadı. Bu durum topluluk desteğinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cryptocurrencies
Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
July 12, 2015, 10:06:11 PM

Aynen öyle. Değerine hiçbir zaman ulaşamadı. Bu durum topluluk desteğinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.

Değerine bence ulaştı ve geçti. https://cryptfolio.com/historical?days=2year&id=btce_btcnmc_daily&delta= 28 Kasım 2013 tarihi zirvesiydi. Btc-e exchange'den kaldırırsa fiyatının çok rahat 100k satoshi altına inebilecek bir coin. Bir proje tutmayınca tutmuyor. Ama eski traderlerin sevdiği bir coin.

Spekülasyon açısından değerlendirecek olursak , BTC ve LTC nin ralli yaptığı dönemlerde ralli yapıyor, haricinde düşük hacim düşük fiyat.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
July 12, 2015, 11:45:28 PM

Değerine bence ulaştı ve geçti. https://cryptfolio.com/historical?days=2year&id=btce_btcnmc_daily&delta= 28 Kasım 2013 tarihi zirvesiydi. Btc-e exchange'den kaldırırsa fiyatının çok rahat 100k satoshi altına inebilecek bir coin. Bir proje tutmayınca tutmuyor. Ama eski traderlerin sevdiği bir coin.

Spekülasyon açısından değerlendirecek olursak , BTC ve LTC nin ralli yaptığı dönemlerde ralli yapıyor, haricinde düşük hacim düşük fiyat.

Aynen katılıyorum, eğer NMC ve PPC BTC-E de işlem görmese şimdiye kadar çoktan tarih olmuştu. BTC nin yükselişe geçtiği zamanlarda en güzel karı bunlar bırakıyor iyi takip edilirse.
Misal geçen hafta BTC 260$ dan 285 lere çıktığında PPC 0,5'den 1$ üstüne çıktı neredeyse 100% kar demek.

kralkral
Sr. Member

Activity: 323
Merit: 250

View Profile
July 14, 2015, 04:04:34 PM

Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar yatırım yapmaktan vazgeçtim. Fiyat hareketleri çok tahmin edilemez geldi.

▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀

.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses 100% original codebase
  Superfast with 30 seconds instant finality
  Tested 5000 tx per block on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
Zz
Legendary
*

View Profile
July 14, 2015, 05:13:11 PM

Bitcoin çıkış yapmaya başlayınca Namecoin'de de hareket görülecektir. 1$ altından düzenli olarak toplanırsa çıkış zamanı yeterli coine ulaşılır. Sonra dumplarsınız 2-3$ civarı.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
July 16, 2015, 12:02:24 AM

Şu sıralar NMC tam toplanmalık aslında, yakın zamanda bitcoin yine dalgalanıp 300$ üstünü görürse nmc de epey artar.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x