Bitcoin Forum
April 26, 2024, 11:09:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: Türkiyede Bitcoin Kazanç Vergilendirilmesi  (Read 1032 times)
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
May 04, 2018, 07:53:40 PM

Vergilendirme elbet gelecek ama geçmişi kapsamaz daha önce duyduğuma göre. O yüzden geçmişi düşünmeye gerek yok. Birde ağır şartlarda vergiler gelmez herhalde. Devlet bu kaynağı kaçırmak istemez. Sonuçta sıcak para.
1714172945
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714172945
Reply with quote  #2

1714172945
Report to moderator
1714172945
Hero Member
*

Ignore
1714172945
Reply with quote  #2

1714172945
Report to moderator
1714172945
Hero Member
*

Ignore
1714172945
Reply with quote  #2

1714172945
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
May 06, 2018, 11:51:52 AM

Bir çok yazımda da belirtmiştim, Türkiye de kısa bir zaman içerisinden bitcoine sağlam bir vergi getirilecek. Tahminimce seçimden 2-3 ay sonra bu vergi gelecektir. Hazır olun.
meandmrjones
Jr. Member
*

Activity: 131
Merit: 8

View Profile
May 07, 2018, 07:29:58 PM

Şu anda bir vergi durumu yok, sıkıntı olmaz.
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
May 07, 2018, 07:31:30 PM

Türkiye'da yandaş olmayan vatandaş sağımı kripto paralar ile son bulacak...
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
May 07, 2018, 09:54:28 PM

btc ve vergi meselesi bir türlü bi düzene oturmadı. valla ben karşı değilim. millet çok para kazanıyor bu işten. versinler vergilerini. vatandasta faydalansın bu işten. türkiyede bunu düzene oturtmak zor.
ozanerrr
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
May 12, 2018, 09:22:22 PM

şimdilik rahatız.
coobx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 13, 2018, 08:02:52 AM

kazanci hesaplamak zor, bide keske kazanip vergi verebilsek
nogoodcoin
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 250

View Profile
May 13, 2018, 08:52:30 PM

gecenlerde bir arkadadisimi bir daire fiyati kadar hesabina btcturkten para geldigi icin maliye cagirmis ve parnain kaynagini sormus oda altin gibi bir sey oldugunu gecmiste de benzer seylere yatirim yaptigini ve onlari bozdurdugunu soylemis

▄█
            ██  ██
           ██  ████
          ██  ██  ██
         ██  ██    ██
        ██  ██  ██  ██
       ██  ██    ██  ██
      ██  ██  ██  ██  ██
     ██  ██  ████  ██  ██
    ██  ██  ██  ██  ██  ██
   ██  ██  ██    ██  ██  ██
  ██  ██  ██████████  ██  ██
 ██                    ██  ██
█████████████████████▄  ██  █
                         ██
▀███████████████████████████

█████ █   █ █████      ███          █████████████▄▄    ████            ████     ▄▄██████████      ▄▄██████████
  █   █   █ █         █████         ████████████████    ████          ████     █████████████     █████████████
  █   █████ █████    ███████        ███         ▀███     ████        ████     ███▀              ███▀
  █   █   █ █        ███ ███        ███          ███      ████      ████      ███               ███
  █   █   █ █████   ███   ███       ███          ███       ████    ████       ███               ███
                    ███   ███       ███         ▄███        ████  ████        ███▄              ███▄
                   ███     ███      ██████████████▀          ████████          ██████████▄▄      ██████████▄▄
                   ███     ███      ██████████████▄           ██████            ▀▀██████████      ▀▀██████████
                  ███       ███     ███         ▀███           ████                      ▀███              ▀███
                  █████████████     ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███████████████    ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███         ███    ███         ▄███           ████                      ▄███              ▄███
                ███           ███   ████████████████           ████           ██████████████    ██████████████
                ███           ███   █████████████▀▀            ████           ███████████▀▀     ███████████▀▀

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
TOKEN-SALE : Apr 16 2018
     DAICO :       May 16 2018

ANN Thread  ■  Whitepaper
■  Twitter
■  Telegram
■  Facebook
clonely
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
May 13, 2018, 08:58:35 PM

Türkiye'de bir vergilendirme şu an için yok diye biliyorum. Vergilendirme için de bir yasa çıkması gerekir. Vergi uzmanlarının bu konuyla çalışma yürüttüğüyle ilgili bir kaç yazı okumuştum. Sanırım sadece borsalar kazandıkları komisyon ile vergi ödemesi yapıyorlar. Aslında baktığınız zaman kripto para işi borsalar gibi. Borsalarda kazanılan paralardan çekim yaparken banka anında belli bir oranda stopaj kesintisi yapıyor. Benzer bir uygulama bizde de yapılabilir. Kazancın vergilendirilmesi makul. Ama işte durum şurada sıkıntıya giriyor ki, hangisi kazanç? Bunu sistem nasıl anlayacak ve hesaplama nasıl işleyecek. Ben tr de bir siteden 1 btc aldım diyelim. Binance a attım. O anda işler karışır Binance kazanç kayıp hakkında bilgi vermez. Verse ben sorun çıkarırım. Hadi onu geçtim. Para çekme işlemini elden yaparsan vergi yine sorun. Yani basit bir çözümü yok sanırım bu işin. Bakalım yakında kokusu çıkacaktır.

Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
May 13, 2018, 09:12:52 PM

Türkiye'de bir vergilendirme şu an için yok diye biliyorum. Vergilendirme için de bir yasa çıkması gerekir. Vergi uzmanlarının bu konuyla çalışma yürüttüğüyle ilgili bir kaç yazı okumuştum. Sanırım sadece borsalar kazandıkları komisyon ile vergi ödemesi yapıyorlar. Aslında baktığınız zaman kripto para işi borsalar gibi. Borsalarda kazanılan paralardan çekim yaparken banka anında belli bir oranda stopaj kesintisi yapıyor. Benzer bir uygulama bizde de yapılabilir. Kazancın vergilendirilmesi makul. Ama işte durum şurada sıkıntıya giriyor ki, hangisi kazanç? Bunu sistem nasıl anlayacak ve hesaplama nasıl işleyecek. Ben tr de bir siteden 1 btc aldım diyelim. Binance a attım. O anda işler karışır Binance kazanç kayıp hakkında bilgi vermez. Verse ben sorun çıkarırım. Hadi onu geçtim. Para çekme işlemini elden yaparsan vergi yine sorun. Yani basit bir çözümü yok sanırım bu işin. Bakalım yakında kokusu çıkacaktır.

vergilendirme icin neden yasa ciksin ki zaten suan bankaya giren cikan paralar icin her turlu devlet sizden vergisini alir hoacm o yuzden direk olarak vergi yasasi cikmasi gerek diye dusunmeyin bankaya giren her para icin devlete birgun hesap vermek zorunda kalabilirsiniz
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: