Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:49:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Cinayet'i bir bu eksikti. Dikkat Edin.  (Read 265 times)
vatalay (OP)
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
May 11, 2018, 07:51:27 AM

Antalya'nın Serik ilçesinde geçen yıl Şükrü Mert Ersoy'u (23) hesabındaki sanal para bitcoini almak için boğarak öldürdükleri suçlamasıyla 5 sanığın yargılandığı dava başladı. Şükrü Mert Ersoy'un babası Turgut Ersoy, olayın planlanarak yapıldığını savundu. Avukatı Onur Bilge Özdemir de olayın Türkiye'de bitcoin ile alakalı ilk cinayet olduğunu söyledi.

BOĞAZI SIKILIP ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞ

Ölüm sebeplerinin ardı arkası kesilmiyor. Geçmiş dönemlerde hızlı bir şekilde , Hırsızlık , gasp , soygun olaylarının yaşandığı ülkemizde artık ciddi anlamda daha büyük bir problem bulunmaktadır. Bana birşey olmaz diyip geçmeyin. Özellikle son yıllarda ülkemizde ki iç huzursuzluktan dolayı böyle Psikopat kişilikler kendilerine çıkış yolu bulabilmek için yeni hırsızlık ve gasp yönetimi olarak Bitcoin ve Altcoin borsası ile uğraşanlara göz dikmiş durumdalar.

Emin olun ki sizin etrafınızda bu Borsa ile uğraştığınız bile öğrenen bu tarz kişiler sizler ile bir şekilde temas kurmaya çalışıp böyle yöntemler ile canınızı yakabilirler. Benim sizlere tavsiyem her ne olursa olsun uğraştığınız bu Borsa'yı etrafınızda ki insanlar ile çok fazla paylaşarak kendinizi deşifre etmeyin. Benim başıma asla gelmez demeyin.
1714146546
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714146546
Reply with quote  #2

1714146546
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 11, 2018, 08:12:01 AM

Geçen senenin haberini yeni bir habermiş gibi başlık atmışsınız. Bunun bitcoin ile ilglisi yok bence, parası olan herkesin başına gelebilecek birşey. Yüklü miktarda varlığınız olduğunu hiçbir yerde paylaşmayın. Elden alışverişleride  güvenmediğiniz kişilerle yapmayın, yapacaksanız da güvenli yerlerde yapın.
vatalay (OP)
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
May 11, 2018, 08:18:44 AM

Geçen senenin haberini yeni bir habermiş gibi başlık atmışsınız. Bunun bitcoin ile ilglisi yok bence, parası olan herkesin başına gelebilecek birşey. Yüklü miktarda varlığınız olduğunu hiçbir yerde paylaşmayın. Elden alışverişleride  güvenmediğiniz kişilerle yapmayın, yapacaksanız da güvenli yerlerde yapın.

Ben daha yeni haberlerde okudum güncel olarak davaya başlanmış , ciddi anlamda da bu vakaların artacagini düşünüyorum vev bu tarz hırsız arsız kişilerin bitcoin dünyasına bakış açıları çok cahilce olduğunu görmüyorda değilim o yüzden artık daha dikkatli olunmalı
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
May 11, 2018, 09:26:40 AM
Merited by ingiltere (1)

Geçmiş bir olay malum mahkemelerimizin yavaş olmasından dolayı geç karar verilmiş. Ondan dolayı gazeteler tekrar basmıştır. Lakin asıl olay şu bunu bitcoin cinayeti değil de hırsızlık sonucu yapılmış bir cinayet olarak yorumlamak lazım. Yani sen ortalıkta cebimde binlerce lira var dersen birileri onu almak için senk rahatlıkla öldürür.
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 12, 2018, 06:51:49 AM

bitcoin ile alakalı bilgi edinmek için olan olayların haberlerine fazla dikkat etmedim sanırım bende yeni duyuyorum, zaten sadece Türkiye de değil tüm dünyada bunun benzeri olaylar oluyor ne yazıkki cinayet boyutuna ulaşmış demekki çoktan, gerçekten çok dikkat etmeli ve bu konularla ilgili olanlarında pek fazla dışa yansıtmamaları yada çok güvenilir kişilerle iletişim içinde olmaları lazım sanırım Sad
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
May 12, 2018, 08:49:51 AM

bizim ülkemiz için bilinmeyen şey her zaman tehlikelidir vatandaslarca kaka dır vs.

ancak bizim insanımızaı rahatlıkla para ile satın alabilirsin alamadığın zamanlarda da bu sonuç kaçınılmazdır.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
May 12, 2018, 09:57:58 AM

madem bişey yapacan adamın telefonunu arakla sıkıştırıp öldürmüşler.. Dikkat etmek lazım ulu orta yaprıklarınızı anlatmamanız gerek
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
May 12, 2018, 10:05:12 AM

Antalya'nın Serik ilçesinde geçen yıl Şükrü Mert Ersoy'u (23) hesabındaki sanal para bitcoini almak için boğarak öldürdükleri suçlamasıyla 5 sanığın yargılandığı dava başladı. Şükrü Mert Ersoy'un babası Turgut Ersoy, olayın planlanarak yapıldığını savundu. Avukatı Onur Bilge Özdemir de olayın Türkiye'de bitcoin ile alakalı ilk cinayet olduğunu söyledi.

BOĞAZI SIKILIP ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞ

Ölüm sebeplerinin ardı arkası kesilmiyor. Geçmiş dönemlerde hızlı bir şekilde , Hırsızlık , gasp , soygun olaylarının yaşandığı ülkemizde artık ciddi anlamda daha büyük bir problem bulunmaktadır. Bana birşey olmaz diyip geçmeyin. Özellikle son yıllarda ülkemizde ki iç huzursuzluktan dolayı böyle Psikopat kişilikler kendilerine çıkış yolu bulabilmek için yeni hırsızlık ve gasp yönetimi olarak Bitcoin ve Altcoin borsası ile uğraşanlara göz dikmiş durumdalar.

Emin olun ki sizin etrafınızda bu Borsa ile uğraştığınız bile öğrenen bu tarz kişiler sizler ile bir şekilde temas kurmaya çalışıp böyle yöntemler ile canınızı yakabilirler. Benim sizlere tavsiyem her ne olursa olsun uğraştığınız bu Borsa'yı etrafınızda ki insanlar ile çok fazla paylaşarak kendinizi deşifre etmeyin. Benim başıma asla gelmez demeyin.

Bu bilgi gerçekten çok önemli.. Soyguncu hırsız kan emici pezevenk çok ortalıkta. Kimseye bahsetmemek lazım bu konuları gerçekten ciddi bi mesele az paralar dönmüyor çünkü kimliği belirsiz olmakta yarar var. Dikkat edin arkadaşlar güvenmeyin herkese hayatınızı riske atmayın.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
May 12, 2018, 10:40:13 AM

Aman abicim çok dikkat edin. Sağda solda bitcoin falan lafı etmeyin. Azcık bile olsa bitcoin im var derseniz, geri zekalı insanlar  anlamaz sanarlar ki çok birşey bu. Adamı öldürürler. Kendi kendinize, yakın arkadaşlarınız bilsin yeter.
NakitCoins
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 6

NakitCoins.com ⭐ Instant Exchanger

View Profile WWW
May 12, 2018, 11:02:16 AM

Çevremize ve müşterilerimize verdiğimiz tavsiyelerden biri: Siz siz olun yatırımlarınızı kimseyle paylaşmayın. Bu bilgi sizde kalsın! Forex, borsa veya kripto, hiç fark etmiyor. Arkadaşların da üstte söylediği gibi, bu tür konuları paylaşmak veya yaymak gereksiz.

⚡️⚡️⚡ NakitCoins.com ⚡️ NO ACCOUNT ⚡️ INSTANT EXCHANGER ⚡ OTC ⚡⚡ ✅ BTC->XMR ✅ BTC->ZEC ✅ BTC->Bank Card ✅
- Instant CRYPTO Exchanger "Non-Custodial & Decentralized" High Privacy Guaranteed ⭐⭐⭐⭐⭐
- Crypto <-> Cash physical Exchanger Located in Istanbul / Ankara / Antalya / Izmir ⭐⭐⭐⭐⭐
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 12, 2018, 11:47:06 AM

Çok eski haber, forumda sayfalarca konusu vardı zaten. Bedava baklava için insanlar birbirini eziyor, bitcoin ya da gerçek parayı duyan kişi de doğal olarak birbirini gasp etmeye çalışıyor ya da öldürüyor. İlk bitcoin cinayeti diye dramatize etmeye gerek yok

EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
May 12, 2018, 12:15:20 PM

Haberin geçmişte olmasının önemi yok ve burada yapmış olduğunuz uyarıya katılıyorum çevremizde Bitcoin ve borsalar konusunda ve varlıklarımız konusunda konuşurken dikkat etmeliyiz çünkü  Bitcoin değeri artık kötü niyetli insanlar tarafından da iyi biliniyor.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 12, 2018, 01:49:47 PM

Allah belalarını versin. Yazık günah ya insan öldürmek bu kadar basit olmamalı. İnşallah cezasız kalmaz. Allah kalanlarina da sabır versin ne diyelim üzüldük Sad
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
May 12, 2018, 02:27:32 PM

Bu biraz geride kalmış ve ne yazık ki hala tazeliğini koruyan bir haber. Herkesin üzerine pay çıkartması lazım. Ben kendi adıma mümkün olduğunda kripto paralarla ilgilendiğimi tanımadığım insanlara söylemiyorum.

jubilinek
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 10:12:15 AM

bu haberi duyduktan sorna kimseye bende btc oldugunu söylemedim söylememde
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
August 25, 2018, 12:10:36 PM

Bu biraz geride kalmış ve ne yazık ki hala tazeliğini koruyan bir haber. Herkesin üzerine pay çıkartması lazım. Ben kendi adıma mümkün olduğunda kripto paralarla ilgilendiğimi tanımadığım insanlara söylemiyorum.

ben çok yakınım haricinde tanıdıklarımada söylemiyorum. Gerekte yok zaten. Yarın daha da düştüğü zaman doğrudan arıyorlar  Grin
adamlar kaybetmemizden mutlu oluyorlar
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
September 09, 2018, 05:59:10 PM

bu olay temelde sadece hırsızlıktır. bitcoine özel bir durum yoktur ortada. hesabında tl olsa tl dolar olsa dolar için öldürürdü o adamlar o adamı.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
TurkumBenTURK
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
September 10, 2018, 10:24:10 AM

bitcoin bizi  öldürdü birde insanlar kaldı öldürecek desenize bu devirde dikkatli olmak lazım kimseye bitcoinim var diye söylememek lazım, zaten benim hepi topu 0.3 bitcoinim var ama olsun.
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
September 10, 2018, 11:55:37 AM

Bu konu btc ile alakalı bir şey değil her parası olan her zengin olanın başına gelebilecek bir olay ondan dolayı çok dikkatli olmak gerek parası olan bu devir kötü her an tehlikeyle karşı karşıya gelebilir...
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
September 10, 2018, 07:17:37 PM

Para nerde varsa orda herşey olur bitcoine bağlamak biraz reklam amaçlı başka bişey değil şahsi görüşüm bu herkese saygılar
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: