Bitcoin Forum
June 14, 2024, 02:29:49 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Döngünün neresindeyiz.  (Read 569 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 11, 2018, 12:07:38 PM

Altlar biraz yükseldi btc düşmeye başlayınca hepsi kendini saldı gene.
Bilmemiz gereken yer ise.
Ayı başlangıcındamıyız yoksa silkelenmeye çalışan balıkların arasında hissetmemiz için yapılan hamleler mi bunlar ?
işin özü boğa ortasındamıyız yoksa ayı başlangıcında mıyız ?
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 11, 2018, 12:13:42 PM

sorun şu ki ortada bir ''döngü'' olmaması. borsa dediğimiz iş basitçe paranın el değişmesidir ve bu genelde fakirden zengine olur. peki zengin fakiri hep aynı şekilde soysa yani bir döngü olsa fakir akıllanıp zenginle aynı pozisyonu almazmı ? alır. o yüzden ortada bir döngü yoktur o yüzdende zaten kripto para piyasında grafik vs çalışmaz.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 11, 2018, 12:30:33 PM

Yukarıdaki ziya1453 arkadaşımızın dediklerinin bir kısmına katılıyorum. Özellikle de grafiklerin bu piyasada çalışmadığı kısmı. Çalışanlar da vardır ama çok ufak bir azınlıktır. İstisnalar da kaideyi bozmaz.
Fakat bir döngü olduğuna inanıyorum. Yani döngüden kastım; geçmiş yıllarda yaşananların tekerrür ettiği düşüncesi var bende. Bunu da CMC sitesindeki "total market cap" grafiklerinden görüyorum. 2013 yılından bu yana, yılın ilk 6 ayı düşüş, ikinci 6 ayı ise yükselişle geçmiş. BTC'nin domine oranının yüksekliği dikkate alındığında bu döngünün %50'den fazlası da BTC ağırlıklı olarak gerçekleşmiş. Buradan hareketle diyebilirim ki; şu anda halen ayı piyasasındayız ve hazirandan sonra boğaya geçmiş olacağız.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
May 11, 2018, 12:46:43 PM

Mt Gox hareketleri piyasanın genel gidişine aykırı hacimli satışlar. Bir anda gidişatı bozuyor. Yine de genel olarak Accumulation dönemindeyiz gibi düşünüyorum.

Rippou
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 1

View Profile
May 11, 2018, 01:13:54 PM

Bence bir kez daha 6000 seviyelerini gördükten sonra yukarı doğru hareket başlayacak tekrar, döngünün aşağı yönlü ortasındayız ama uzun vadede daha yüksek noktalara gelecek gibi, accumulation döneminde olduğumuza katılıyorum.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 11, 2018, 01:15:36 PM

Ben hala tam güvengen olamıyorum. Ayı sezonundan çıktık demek bence çok iddialı olur, son ayıklamalardan sonra ise boğa sezonunu mutlaka göreceğiz..

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
May 11, 2018, 01:24:26 PM

gene düşüş başladı sanırım eth 682$'a kadar düşmüş bu şekilde devam ederse piyasa  alım sayım yapmakta pek doğru hareket olmaz

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 11, 2018, 01:27:33 PM

iki ucu pis bi değnek tam onun ortasındayız. Ne tarafa gitsek işimiz zor. bir iniş , çıkış döngüsü var ama bunun zamanını bilemediğimiz için bu şekilde apışıp kalıyoruz . Her defasında farklı bir sebep yüzünden aynı senaryoyu yaşıyoruz.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
May 11, 2018, 01:41:58 PM

şahsen bende heryerde paylaşılan borsa döngüsünün gerçekçi olduğunu, ya da tekrarlayacağını düşünmüyorum, her süreci kendi parametrelerinde değerlendirmek en sağlıklısı olur.Şu anda ayı bitti,boğa başladı, boğa bitti gibi söylemler maalesef tahminden ya da niyetten öteye gitmeyecektir. Boğa için btc dominasyonuna, ether in hareketlerine bakmak lazım, birde psikolojik tarafı var tabiki, insanalr boğa sezonunun geldiğine psikolojik oalrak inanaıp o yönde hareket etmeli. Şu anda bunların hiçbiri henüz gerçekleşmedi, emareler var, hacim artıyor ancak biraz daha sabretmemeiz gerekecek diye düşünüyorum.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 11, 2018, 02:00:01 PM

Ben de çözemedim dostlar aynen iki ucu boklu değnek, aşağı tükürsek sakal yukarı tükürsek bıyık bir türlü şu seviyelerden kurulamadık. Yani bazen dump yapsa da biraz coin toplasak diyorum Smiley
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
May 11, 2018, 02:14:30 PM

Market döngümüzü de koyalım tam olsun. Psikolojik durumumuza göre kendimize uygun bir yer seçeriz artık.

blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 11, 2018, 02:18:21 PM

Sakin olun genceler,  dususun aebebi belli,  daha niye boyle yazilar yaziyorsunuz ki.  Bu satislar sona erdi,  onumuzdeki gunlerde yine bunlar tekrarlanacak.  Hepi topu 68 tane cuzdan kaldi.  Onlarda satilsin daha da birsey olmaz btcye

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
May 11, 2018, 03:18:06 PM

Bu bakış açısıda güzel piyasa daha da dibi görebilir 1 2 sene kalkınmayabilir veya boğa ortasında da olabilir ama HODL layan kazanır her zaman.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
May 11, 2018, 03:56:45 PM

Piyasa sürekli hareketlenir böyle para birilerinden başkalarına geçer, bazen de hep aynı balinalar toplamaya piyasayı silkelemeye çalışır. Panik yapmadan sabırla bekleyip kahvemizi yudumlayacağız.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 11, 2018, 03:56:54 PM

Ne al sat nede grafik şuanda hiç birşeyle uğraşmıyorum tamamen kapandım beklemedeyim sabır edeceğiz başka çaresi yok şimdilik ,çok takılmayın bizim her dakika bakmamızla piyasa düzelecek değil dimi .
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 11, 2018, 04:08:28 PM

o kadar çok ayı piyasasındayız veya boğadayız şuan diye cümle duydum ki kafamız allak bullak oldu nerdeyiz bilmiyorum Cheesy tam arasındayız heralde diyorum bu seferde hangisine geçeceğiz diyorlar :d boğa mı ayı mı Cheesy
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
May 11, 2018, 04:16:40 PM

ayı gider boğa başlar boğa gider balina başlar bu piyasanın avcısıda bitmez avıda... fazla kaptırmamak lazım en iyisi. sabırlı bir şekilde arada girer bakarız pumplarda çıkarız dumplarda fişi çeker yatarız yapacak fazla bir şey yok her şeyin ilacı zaman Smiley
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
May 11, 2018, 06:29:36 PM

Şuan düşüş kısmındayız ama düşüş yayının ucundayız,1-2 haftaya sağlam bir çıkış bekliyorum.

Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
May 11, 2018, 06:37:26 PM

Kayyum satışları sıklaştırdı, galiba 2 haftada bir satış yapmaya devam edecek ise ona göre pozsiyon almak lazım.
%5 - %10 ne varsa alıp çıkmalı.
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
May 11, 2018, 07:19:20 PM

Bana sorarsanız ortada bir döngü yok. Döngüyü kendimiz bir şekilde uyduruyoruz diye düşünüyorum. Çok fazla bu döngülere takılmamak gerekir diye düşünüyorum.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: