Bitcoin Forum
June 19, 2024, 08:27:03 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: kucoin kyc zorunluluğu  (Read 472 times)
mustafa1876 (OP)
Newbie
*

Activity: 191
Merit: 0

View Profile
May 11, 2018, 01:14:31 PM
Last edit: May 11, 2018, 04:42:11 PM by mustafa1876

Düzeltme: aşağıdaki yazıyı detaylı açıklama gelmeden yazdım daha sonrasında  2 btc üzeri çekim yapılmadıkça kyc zorunluluğu yok açıklaması geldi.

Bilginize.

Kucoin kyc yi zorunlu yapacağını duyurdu ama limit var mı yok mu hakkında bir şey bulamadım.

Şu an kyc'siz withdraw yapılabiliyor , borsadaki coinleri çekip gidişata göre kullanmaya devam etmek daha mı mantıklı acaba?

Çok fazla yatırımım yok kucoini de seviyorum aslında ama  her ne kadar sevsem de volume düşük ve coinler genelde bir ileri iki geri  durumunda.Redditdeki tepkilere de bakınca kyc ile volume daha da düşecek gibi görünüyor.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
May 11, 2018, 01:19:47 PM

KuCoin, piyasaya hızlı bir giriş yapmıştı ancak nedense istikrarı sağlayamadı ve günden güne hacmi azalan bir borsa oldu. Belki de ayı piyasası KuCoin'in yıldızının parlamasını engelledi. Eğer KYC'yi tüm kullanıcılara zorunlu tutarlarsa şahsen ben de hacminin daha da düşeceğini düşünüyorum.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
May 11, 2018, 01:26:09 PM

kyc gelirse borsa çöp olur sahsen ben tüm yatırımımı çektim ordan.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
May 11, 2018, 02:32:09 PM

kyc yok diye aldanmayin, ayni durumu bittrex de yapti. umursamadik kullanmaya devam ettik. once onaysiz hesaplarda withdraw limiti dusurdu gunluk 0.2 btc falandi galiba. neyse dedik sktr et bu da yeter zaten fazla cekim yapmiyoruz. sonra bir anda 0 layinca hesap onaylatmak icin tutustu ortalik kyc incelemeleri 3 haftaya kadar sarkti.
eger kullanacaksaniz kyc onaylatin. kucoin de hafife alinacak bir borsa degil.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
May 11, 2018, 02:37:40 PM

Kucoin mevcut durumunu iyleştirmeden insanların kendisini kullanmasını baltalamak istiyor anlaşılan. Herhalde bazı mevzuatlara uyum sağlamak için yapıyor ama yaptığı herşey insanların işini kolaylaştırmak yerine hep zora sokmak. Bakınız Binance eet onun da şartları var ama devamlı bir geliştirme telaşı içinde.
hatateng
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
May 11, 2018, 02:38:26 PM

Bilgilendirme için teşekkürler mobil uygulamayıda pek iyi kullanamıyordum sıkıntı olmadan çekmekte yarar var

Turkish Translations Services

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5038198.0

mustafa1876 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 11, 2018, 02:52:06 PM

Ben de çektim cüzdana.
Binance yerine kucoine  yatırım yaptım , kucoinden aldığım binance a veya büyük bir borsaya  girer diye ama binance a değil yerin dibine girdi resmen ama kendimi alıkoyamıyordum kyc olayı bahanem oldu.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
May 11, 2018, 03:13:24 PM

Kucoinden biraz daha uzak durabilirsiniz coine bağlı tabi ama büyük borsa opsiyonunuz varsa onu tercih etseniz daha mantıklı olur.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434

View Profile
May 11, 2018, 03:26:19 PM

KuCoin'in açıklaması aşağıda. Herhangi bir KYC yapma zorunluluğu yok. KYC yapmayanlar için günlük 2 BTC'lik çekim limiti olacakmış.

https://news.kucoin.com/en/kucoin-new-kyc-system-went-live-today/
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 11, 2018, 03:38:02 PM

bence şimdiden kyc yapın yada başka borsaya paranızı çekin.

kyc şartı değişir ve kyc onayı için haftalarca bekleyebilirsiniz. isminizde türkçe karakter vs varsa bir türlü onaylamazlar beklersiniz.

thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
May 11, 2018, 03:48:26 PM

KYC artık her adımda aksiyonda yapılmaya başladı. Halihazırda ICOlarda yapılıyordu, şimdi bountylere de sıçradı. Ben destekliyorum.

heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
May 11, 2018, 03:58:32 PM

KYC olayı yapılan işlem boyutuna göre getirilmeli, madem amaç kaynağı belli olmayan kara para aklama vs. şeylerin önüne geçmek; yüksek limitte işlem yapanlardan istesiler. Bizim gibi gariban yatırımcıları uğraştırmasınlar.
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
May 11, 2018, 03:59:15 PM

Ilk basta KYC ile baslansaydi sorun olmayacakti, fakat simdi kullanicilardan KYC istenmesi biraz zor bir islem. Bu sebepten dolayi Kucoin'u mumkun mertebe daha az kullanacagim.

freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 11, 2018, 04:05:17 PM

konuyu açan arkadaş kyc nin zorunlu tutuluacağını söylüyorsunuz fakat açıklamada şu şekilde yazıyor. " KYC zorunlu değildir, yani müşteri KYC'yi tamamlamamayı seçerse, müşteri her zaman herhangi bir kısıtlama olmadan ticaret yapabilir. Ancak, 24 saat içinde çekilme tutarı için 2 BTC sınırı olacaktır. KYC onaylanmamış hesabın çekilmesindeki sınır 1 Kasım 2018'de uygulanacaktır. " HANGİSİ DOĞRU ?

Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
May 11, 2018, 04:17:56 PM

Türkiye'de bile bir çok borsada KYC yapıyoruz neyin muhabbeti ki. Borsalarda doğrulama yapmadığınız taktirde işlem haklarınız limitli oluyor. Eğer limitlerin yükseltilmesini istiyorsanız zaten yapmanız gereken KYC doğrulaması. Bu doğrulamayı geçtiğinizde otomatikman üst limit gönderimler yapabiliyorsunuz.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
May 11, 2018, 04:23:37 PM

kucoin piyasaya hızlı bir giriş yaptı. fakat son zamanlarda tam anlamıyla dump mekanı oluverdi. ne babayiğitleri devirdi takip edenler bilir. kyc tabiki yapılabilir çünkü hangi coinin ne zaman nereye gireceği hiç belli olmuyor
mustafa1876 (OP)
Newbie
*

View Profile
May 11, 2018, 04:36:56 PM

konuyu açan arkadaş kyc nin zorunlu tutuluacağını söylüyorsunuz fakat açıklamada şu şekilde yazıyor. " KYC zorunlu değildir, yani müşteri KYC'yi tamamlamamayı seçerse, müşteri her zaman herhangi bir kısıtlama olmadan ticaret yapabilir. Ancak, 24 saat içinde çekilme tutarı için 2 BTC sınırı olacaktır. KYC onaylanmamış hesabın çekilmesindeki sınır 1 Kasım 2018'de uygulanacaktır. " HANGİSİ DOĞRU ?

Ben açtığımda detay verilmemişti sadece kucoin enforce kyc gibi bir başlık kullanılmıştı  hatta herhangi bir sınır var mı diye özellikle baktım bulamadım o anda fakat daha sonrasında detaylı açıklama yapılmış.Şuandaki durum bence de normal.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
May 11, 2018, 04:47:13 PM

Yahu ne istiyorsunuz şu Kucoin'den anlamış değilim.  Grin Piyasada bulunmayan çoğu coin ya da tokeni buradan uygun şartlarda alabiliyorsunuz, komisyonları rahatsız edici seviyelerde de değil; kimse zorla bunu kullanacaksınız da demiyor ama herkes laf çakmak için sıraya giriyor.  Cheesy Sonuçta ticari bir işletme olarak bağlı bulunduğu devletin dayatması nedeniyle Kyc sürecini işletiyor ki bu da Binance'nin ilk döneminde olduğu gibi tercihe bırakılmış. Çok da şey yapmamak lazım!
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 11, 2018, 05:59:23 PM

binance de istemiyor. günlük 2 btc lik çekim limitin var. ama bu işlerin sağı solu belli olmaz birden pat diye isteyebilirler. yukarıda bir arkadaş bittrex örneğini vermiş. çok doğru demiş. o da gerek görmedi ama sonra isteyince bayağı bir kişiyi mağdur etti. çekime engel koyunca mağdur etti. sonra herkes kyc ye yüklenince bu sefer sistemleri error verdi. şimdi fırsat varken yüklemek lazım. ama şunu da belirteyim ben de her ikisi de var ama kucoin de hacim yok. alım satımda ciddi fiyat farkı doğuyor sırf hacimsizlikten dolayı. binance yi tavsiye ederim.
jesselui
Full Member

Activity: 854

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
May 11, 2018, 06:13:52 PM

Bence pek fazla yaklaşılmaması gereken bir yer ku coin başka yerlere bakın derim.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: