Bitcoin Forum
May 10, 2024, 03:54:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Gas limitinde rakamı kaç belirlemeliyiz?  (Read 584 times)
freim (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 11, 2018, 04:11:56 PM

Arkadaşlar biliyorsunuz mew ' da gönderme işlemi için gas limiti ödüyoruz. Buna fee diyebiliriz. Fakat benim merak ettiğim tecrübeli arkadaşlara soruyorum özellikle bu gas limitiyle hiç oynamayalım mı ? Aynı kalsın mı ? Yoksa bir oranınız var mı ? Şu kadar yap yeterli dediğiniz?
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715313277
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715313277
Reply with quote  #2

1715313277
Report to moderator
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
May 11, 2018, 04:25:17 PM

şöyle bir durum var. bununla ilgili olarak tam manasıyla hizmet veren bir web sitesi var aslında . internetten ethgasstation diye aratırsan karşına çıkacak sayfada anlık olarak kullanman gereken gas miktarını belirten bir sayfa açılacaktır
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 11, 2018, 04:29:59 PM

https://ethgasstation.info/

Burdan kontrol edilip anlık bilgi alınabilir. En ideal rakamları söylüyor bu site.
Şu an 10 gwei yetiyor mesela.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
May 11, 2018, 04:51:19 PM

Benim cüzdanda gas limitim 2 de sabit bırakılmış durumda. Çok acil bir durum olmadığı sürece de değiştirmiyorum. Transfer biraz geç gerçekleşse de bugüne kadar sorun yaşamadım, hatta katıldığım icolara da hep bu limitle katıldım.Transferiniz aciliyet gerektiriyorsa yukarıda paylaşılan siteden kontrol etmeden kesinlikle transfer yapmayın derim.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 11, 2018, 07:17:24 PM

Benim gas limiti genelde hep 4 de olur. Çok acil işim varsa yükseltiyorum. Ama aciliyetim yoksa düşük tutuyorum. Yüksek tutup para ödemenin bir anlamı yok. Yavaş gitsin ne yapalım Smiley
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
May 11, 2018, 07:22:02 PM

https://etherscan.io/gasTracker

Burayı kullanın işlem yapmadan önce kesinlikle doğru değerler veriyor , kaç gwei ile işlem yapıldığında ortalama süresi en doğru olan yer etherscan
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
May 11, 2018, 10:21:50 PM

Aceleniz yoksa arkadaşların yazdıkları sitelerdeki değerlerin altında gas değeri girerek işlem yapabilirsiniz. Ama çok düşük olursada transfer süresi çok fazla uzayabilir

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 12, 2018, 08:10:49 AM

https://etherscan.io/gasTracker

Burayı kullanın işlem yapmadan önce kesinlikle doğru değerler veriyor , kaç gwei ile işlem yapıldığında ortalama süresi en doğru olan yer etherscan
Burası iyiymiş. Ethgasstation'ı kullanıyordum etherscan'in bu servisinden haberim yoktu teşekkürler. Bundan sonra burayı da kullanacağım.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
May 12, 2018, 08:33:41 AM

Hızlı gitmesinin önemli olmadığı durumlarda 10 gwei yapıyorum ben, boşuna 20-30 vermenin bir anlamı yok ama hızlı durumlarda 40 dan aşağıya düşürmüyorum
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 12, 2018, 08:49:17 AM

Mew'de geçen gün 41 gwi diye ödeme yazdılar. tam bakamadım dolar değerine. sonradan tx den gördüm. 5 dolar fee. gönderdiğim token sayısı 50 küsür. gwi'yi takip edip bundan sonrasında daha makul gas price seçimi yapacağım.

Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
May 12, 2018, 02:03:09 PM

Bu ağdaki yoğunluğa göre değişir tek yapman gereken ethgastation 'dan uygun rakamları öğrenmen. Ben her transferde buraya bakarak atıyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
May 12, 2018, 02:17:02 PM

Ethgasstation ya da IDEX ile gereken gwei miktarını anlık görebilirsiniz. Eğer ağda yoğunluk yoksa 6 gwei yeterli oluyor. Eğer hızlıca satmanız gereken bir bounty falan varsa 2-3 dolara bakmayın gası yüksek tutun sonra dump yiyince üzülürsünüz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 12, 2018, 02:21:22 PM

ethereumgasinfo sitesinde yazan gwei rakamından biraz daha yüksek tutmak mantıklı olabilir hemen gönderim yapmayabiliyor oradaki rakamı girerseniz bekleme zorunluluğunu olabilir.

necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
May 12, 2018, 05:17:47 PM

gas price için otomatik hesaplama yapılan yani transfer edeceğin sitedeki gwi değerine bak. sonra gasprice calculator mı ne araması yap orada kim hangi gwi ile transferini ne kadar sürede yapmış onları incele. 100 bin token vardır gas parası ederini karşılamaz yani dikkat.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
May 12, 2018, 06:47:13 PM

Valla ben ne verirse okay diyorum yanlış mı? bir kaç kere düşürmeyi denedim hem param gitti hem de gönderemedim o yüzden ne derse ödüyorum normal gitsin. Çok fazla ücret alıyor bana göre keşke daha ucuz olabilseydi.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
May 12, 2018, 07:00:15 PM

Ben bu siteden bakıp 1 üstünü seçiyorum . https://ethgasstation.info
Çok fazlada secmemek lazım bazen transfer iptal falan oluyor maksimum fee alınıyor

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
May 12, 2018, 07:04:12 PM

0.000000002 Ether (2 Gwei) anında hesapta Wink
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 12, 2018, 07:09:21 PM

Ne amacla kullandigima gore degisiyor. Forkdeltada alim satim yaparken dusuk tutmaya calisiyorum ama para transferi yaparken daha yuksek. birde bu aralar gas ucreti yukseldi.
petrichor
Member
**

Activity: 406

View Profile
May 12, 2018, 07:25:08 PM

Bu benimde aklıma takılan bir konuydu ve sağolsun arkadaşlar gayet iyi aydınlatmış. 41 gwei yazıyordu sanırım sitede ama hiç gerek olmadığını görmüş olduk. Bir transfer maliyetine 4-5 transfer yapabiliriz böylece. Bilgi veren arkadaşlara teşekkürler.
freim (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 12, 2018, 09:05:34 PM

bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ederim gerçekten faydalı oldu . burada sormak istedim şey https://ethgasstation.info/ sitesi ile https://etherscan.io/gasTracker sitesi arasında gas limitleri bana çok farklı geldi ilkinde 3 / 4 rakamları orta ve hızlı ilen diğerinde 10 normal 50 hızlı diyor aralarında uçurum var ortasını seçeriz heralde SmileySmiley
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: