Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:24:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ⭐ Ethereum Alt Yapısında Size Özel Tokeniniz Olsun ⭐ - Ethereum Token Oluşturma  (Read 570 times)
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 1

View Profile
May 11, 2018, 05:21:35 PM
Last edit: May 22, 2018, 02:35:43 PM by Chain-Dev
Merited by omorfi (1)

Merhabalar, ben Tuğberk; 7-8 ay kadar süredir solidity yazıyorum. Ethereum alt yapısında Token ve dilediğiniz özelliklere sahip Sözleşme oluşturabilirim. 1. işi tamamlayana kadar escrow kabul ediyorum ( forumda tanınan bir arkadaş ise ) değilse, tanınan ve güvenilen birine iş yapana kadar yine escrow kabul ederim.

İşletmenize ait ya da projenize ait Token oluşturabilir ve dilediğiniz özelliklere uygun erc-20 sözleşmesini hazırlayabilirim. Oluşturulan Token sizin belirttiğiniz ethereum adresinize gönderildikten sonra tüm sorumluluk size aittir.

Token yazıldıktan sonra kodlar etherscan üzerinde " Contract Source Code Verified " işlemi uygulanır. Contract name dilediğiniz şekilde yazılarak tamamen size özgün bir kod yapısı ile kodlar onaylatılır ve tamamen kullanıma hazır Tokeniniz hazır halde teslim edilir.

Sizden istediğim bilgiler;

Kısa Token açıklaması:  ( neye hizmet edecek, ne ile alakalı vb )
Total Supply:
Token Name:
Token Symbol:
Decimals:
Contract Name:
Oluşturulan Tokenin gönderileceği ethereum adresiniz:
E-Posta adresiniz:

İşlemlere etherscan üzerinde Token Info bölümü bilgileri, Tokeninize ait resim, web sitesi, email, blog, sosyal medya kanalları vb gibi bağlantıları eklemek dahildir.

Token oluşturma süresi sipariş ve ödeme alındıktan 48 saat içerisinde teslim edilir. (escrow kabul edilir)
İsteğe özel emir verilebilen sözleşme istekleriniz için ( ÖRN; crowdsale ) isteklerinize göre süre hesabı yapılır ve tarafınıza iletilir.

Fiyatlandırma;

Token oluşturma tüm ücretler dahil 0.30 ETH
Sözleşme oluşturma tüm ücretler dahil 3 ETH Not: Crowdsale gibi özel isteklerinizin çokluğuna göre fiyat artabilir.

İstekleriniz için PM gönderebilirsiniz.
İyi çalışmalar.
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715153080
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715153080
Reply with quote  #2

1715153080
Report to moderator
1715153080
Hero Member
*

Ignore
1715153080
Reply with quote  #2

1715153080
Report to moderator
1715153080
Hero Member
*

Ignore
1715153080
Reply with quote  #2

1715153080
Report to moderator
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
May 12, 2018, 01:33:25 PM

Local bölümde bu konu hakkında ilk konu açan kişi sizsiniz galiba. Yakında ufak bir proje hakkında token çıkarmayı düşünüyorum . Mesajım bulunsun yakında görüşebiliriz. Bu arada newbie olduğunuz için çoğu kişi kolay kolay size pm atamayabilir. Pm atamayan üyeler ayarlar kısmından Personal Message Options bölümünden newbieli kısmın tikini kaldırarak mesaj atabilirsiniz.

yobit.net is banned from signatures
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 12, 2018, 05:13:02 PM

Local bölümde bu konu hakkında ilk konu açan kişi sizsiniz galiba. Yakında ufak bir proje hakkında token çıkarmayı düşünüyorum . Mesajım bulunsun yakında görüşebiliriz. Bu arada newbie olduğunuz için çoğu kişi kolay kolay size pm atamayabilir. Pm atamayan üyeler ayarlar kısmından Personal Message Options bölümünden newbieli kısmın tikini kaldırarak mesaj atabilirsiniz.

Elbette, dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Projenize destek sağlayabilirim, umarım başarılı olur fikriniz.
PM konusundaki yardımınız için teşekkürler.
İyi çalışmalar.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
May 13, 2018, 01:56:07 AM

Güzel konu belki hatıra olarak bir token çıkarırım Smiley

Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 13, 2018, 02:07:49 PM

Güzel konu belki hatıra olarak bir token çıkarırım Smiley

Ne zaman isterseniz yardımcı olabilirim. Belki de hatıradan daha çok hayatınızı değiştirir Smiley
İyi çalışmalar.
ulabar22
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
May 13, 2018, 02:42:20 PM
Last edit: May 13, 2018, 11:35:02 PM by ulabar22

Benim aklımda 2 tane token fikri var. ancak yazılım ve medya konusunda yetersizim. aklımdaki fikirler şöyle;

1.

Öncelikle token 0 decimal olacak. Token copytrack ta olduğu gibi belirlenmiş oran dahilinde ether gönderene otomatik bir miktarı gönderecek. atıyorum birisi 1 eth gönderdiyse karşılığında 100 tane gönderecek. Yalnız bunun asgarisi olacak.yani 0,0001 eth gönderene gönderim yapmayacak.mesela en az miktar 0,1 eth olacak.0,1 eth ye otomatik 10 tane gönderecek. ondan fazlası her zaman mümkün olacak.

aynı adrese veya bana ait başka bir adrese ise bu tokenden belli bir miktarın üstündekileri(mesela 10 adet) gönderenlerin adreslerini kaydedecek bir sisteme ihtiyacım var. 10 token demek 1 çekiliş hakkı demek. çekiliş sayısı sınırlı olacak.

Amaç;

tokenlerin satışından elde edilen gelirin %80i bir yıl içinde token sahiplerinden birkaçına  haftalık snapshootlarla çekiliş usulü dağıtılacak. Atıyorum çekilişten 1 saat önce toplam satılan ether 500 tane ise bunu 500/52=9,6 eth o hafta kendi tokenimi satın alıp bana gönderenler arasından 3-5 kişiye dağıtılacak. bir sonraki hafta yine bu süreç tekrarlanacak. bunun matematiğini daha düşünmedim ama adil bir şekilde yıl boyu her hafta sürecek bir çekiliş olacak ve şanslılara dağıtılacak. veya her haftanın toplanan etheri o hafta %80 oranında dağıtılacak.(ilk hafta token alanlar için özel bir şey düşünülebilir)

toplanan eth nin %20 sini ben alacağım. bunun bir kısmını borsalara girmek için kullanacağım.

yıl sonunda kalan eth bakiyesinin(yeni girişler vs sebebiyle olursa) tamamı dolaşımdaki token sayısına oranlanarak çıkan miktar karşılığında elindeki tokenleri iade edenlere ikinci bir kontratla token sahiplerine eth ler otomatik iade edilecek.

böyle bir fikrim var ama uygulanabilirliği nedir bilmiyorum. bunu yapabilirmiyiz ve bana maliyeti ne olur?

2. fikrimi ise daha sonra açıklayacağım.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 13, 2018, 09:39:55 PM

Hazır smart contract yazma becerisine sahip arkadaşlarımız varken ortak bir fikir geliştirip bir proje yaratılabilir aslında. Bazan aklıma kargo otomasyon yazılımı şeklinde fikirler geliyor. Ama altyapı ihtiyacı cok büyük olmayacak proje fikirleri daha uygun olurdu ilk girişim açısından
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 13, 2018, 11:11:33 PM

Konuyu açan kişinin ne Solidty'den ne de akıllı sözleşmelerden anladığını düşünmüyorum çünkü akıllı sözleşmeler 48 saatte teslim edilebilecek kadar basit yapılar değil.

Bir proje var arkadaş onu kullanarak akıllı sözleşmeler yaratıyor, Türk lokalinde takip edilmiyor ama ilk gününden beri takip ediyorum aslında son zamanların en güzel projesi olduğunu söyleyebilirim. Bu proje ERC20 üzerine birçok işlev gerçekleştiriyor mesela sizin istediğiniz şekilde Akıllı Sözleşmeler yazıyor, projeniz hakkındaki bilgileri giriyorsunuz sizin için projenizi test bile ediyor, crowdsale gerçekleştirebiliyor ve whitelist ekleyebiliyorsunuz fakat projenin bu özelliğini forumda paylaşmadım çünkü Türk lokalinde yayılırsa burası dolandırıcı projelerle dolar ve adımız daha da fazla lekelenir zaten yeterince kötü şöhretlendik. İyi bir projesi olan eski üyeler varsa gelsin Bitcointalk üzerinde eski forum üyelerinin oluşturacağı her türlü projeyi destekliyorum token yaratmalarında yardımcı olurum, yenilere yardımcı olmayacağım konuyu açan arkadaştan ücreti bir şekilde yaptırabilirsiniz.
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 14, 2018, 12:36:13 PM
Last edit: May 14, 2018, 12:59:54 PM by Chain-Dev

Benim aklımda 2 tane token fikri var. ancak yazılım ve medya konusunda yetersizim. aklımdaki fikirler şöyle;

1.

Öncelikle token 0 decimal olacak. Token copytrack ta olduğu gibi belirlenmiş oran dahilinde ether gönderene otomatik bir miktarı gönderecek. atıyorum birisi 1 eth gönderdiyse karşılığında 100 tane gönderecek. Yalnız bunun asgarisi olacak.yani 0,0001 eth gönderene gönderim yapmayacak.mesela en az miktar 0,1 eth olacak.0,1 eth ye otomatik 10 tane gönderecek. ondan fazlası her zaman mümkün olacak.

aynı adrese veya bana ait başka bir adrese ise bu tokenden belli bir miktarın üstündekileri(mesela 10 adet) gönderenlerin adreslerini kaydedecek bir sisteme ihtiyacım var. 10 token demek 1 çekiliş hakkı demek. çekiliş sayısı sınırlı olacak.

Amaç;

tokenlerin satışından elde edilen gelirin %80i bir yıl içinde token sahiplerinden birkaçına  haftalık snapshootlarla çekiliş usulü dağıtılacak. Atıyorum çekilişten 1 saat önce toplam satılan ether 500 tane ise bunu 500/52=9,6 eth o hafta kendi tokenimi satın alıp bana gönderenler arasından 3-5 kişiye dağıtılacak. bir sonraki hafta yine bu süreç tekrarlanacak. bunun matematiğini daha düşünmedim ama adil bir şekilde yıl boyu her hafta sürecek bir çekiliş olacak ve şanslılara dağıtılacak. veya her haftanın toplanan etheri o hafta %80 oranında dağıtılacak.(ilk hafta token alanlar için özel bir şey düşünülebilir)

toplanan eth nin %20 sini ben alacağım. bunun bir kısmını borsalara girmek için kullanacağım.

yıl sonunda kalan eth bakiyesinin(yeni girişler vs sebebiyle olursa) tamamı dolaşımdaki token sayısına oranlanarak çıkan miktar karşılığında elindeki tokenleri iade edenlere ikinci bir kontratla token sahiplerine eth ler otomatik iade edilecek.

böyle bir fikrim var ama uygulanabilirliği nedir bilmiyorum. bunu yapabilirmiyiz ve bana maliyeti ne olur?

2. fikrimi ise daha sonra açıklayacağım.

Merhabalar, tarafınıza pm olarak detaylar için dönüş sağlayacağım anlayamadığım bir kaç nokta var.
Teşekkürler.

NOT: Tarafınıza pm olarak dönüş yapmak istedim ancak forum kurallarına takıldım (You have exceeded the limit of 1 personal messages per hour.)
Bu sebeple ilerleyen saatlerde size dönüş sağlamış olacağım.

Hazır smart contract yazma becerisine sahip arkadaşlarımız varken ortak bir fikir geliştirip bir proje yaratılabilir aslında. Bazan aklıma kargo otomasyon yazılımı şeklinde fikirler geliyor. Ama altyapı ihtiyacı cok büyük olmayacak proje fikirleri daha uygun olurdu ilk girişim açısından

Öncelikle merit gönderiminiz için teşekkür ederim.

Fikrinizi ya da detayları pm olarak gönderirseniz gerekli görüşmeyi sağlayabiliriz.
İyi çalışmalar.

Konuyu açan kişinin ne Solidty'den ne de akıllı sözleşmelerden anladığını düşünmüyorum çünkü akıllı sözleşmeler 48 saatte teslim edilebilecek kadar basit yapılar değil.

Bir proje var arkadaş onu kullanarak akıllı sözleşmeler yaratıyor, Türk lokalinde takip edilmiyor ama ilk gününden beri takip ediyorum aslında son zamanların en güzel projesi olduğunu söyleyebilirim. Bu proje ERC20 üzerine birçok işlev gerçekleştiriyor mesela sizin istediğiniz şekilde Akıllı Sözleşmeler yazıyor, projeniz hakkındaki bilgileri giriyorsunuz sizin için projenizi test bile ediyor, crowdsale gerçekleştirebiliyor ve whitelist ekleyebiliyorsunuz fakat projenin bu özelliğini forumda paylaşmadım çünkü Türk lokalinde yayılırsa burası dolandırıcı projelerle dolar ve adımız daha da fazla lekelenir zaten yeterince kötü şöhretlendik. İyi bir projesi olan eski üyeler varsa gelsin Bitcointalk üzerinde eski forum üyelerinin oluşturacağı her türlü projeyi destekliyorum token yaratmalarında yardımcı olurum, yenilere yardımcı olmayacağım konuyu açan arkadaştan ücreti bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Selam, " basit yapılar değil " dediğiniz kod öbekleri ile ben 7-8 aydır boğuşuyorum Smiley ön yargılarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Hayatımın 5-6 yılını sadece kod yazarak kazanan biriyim. Yazımın hemen hemen her noktasında escrow kabul edebileceğimi de belirttim.

Konuyu baştan sona okumadan yanıtladığınızı düşünüyorum çünkü;

1- Token oluşturma süresi sipariş ve ödeme alındıktan 48 saat içerisinde teslim edilir. (escrow kabul edilir)
2- İsteğe özel emir verilebilen sözleşme istekleriniz için ( ÖRN; crowdsale ) isteklerinize göre süre hesabı yapılır ve tarafınıza iletilir.

Sizin hayalini kurduğunuz kadar zor bir yapı değil token oluşturma. Lütfen beni saçma sapan bir tartışmanın içerisine çekmeye çalışmayın. İşimi yapmak istiyorum.

Bahsettiğiniz projenin hangi proje olduğunu biliyorum oradaki fiyatlandırmalar 1/2/3 ETH şeklinde olması gerekiyor burada benim token oluşturma için verdiğim maliyet çok çok düşük (bahsettiğiniz projeye oranla). Bu bahsi geçen projede 1 dakika içerisinde nasıl hazır kod öbekleri ile sözleşmeler oluşturulabiliyor dersiniz? bir işin hangi süreler içerisinde yapılacağı kurduğunuz sistemin kaynağına göre değişir.

Ek olarak, bu konu içerisinde sizden kimse yardım talebinde bulunmadı. Bu durumda kendi reklamınızı yapmak istiyorsanız cesaret gösterip bir konu açmayı deneyebilirsiniz. Yaptığınız etik bir durum değil.
TheVares
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
xxx
May 14, 2018, 01:04:23 PM
Last edit: October 13, 2018, 01:29:49 PM by TheVares

xxx
barcocan
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
May 14, 2018, 01:05:26 PM

Tebrikler güzel post olmuş.
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 14, 2018, 01:13:09 PM

https://www.ethereum.org/token

yukarıda adreste cok acık ve guzel bir bicimde nasıl token basabilirsniz nelere dikkat etmelisiniz ne nasıldır adeta ilokul ogrencisine anlatır gibi anlatmıslar arkadaslar.

bende token olusturucaktım beceremedım bu arkadastan rica ettim sagolsun ilgilendi ama 1000 dolardan daha fazla para istedi bugunun kuru ıle ve crowdsale yoktu
ethereum'un kendı anlatısı ıle dao bıle ekleyerek suan basarılı bir sekilde yapıyorum testnet'ten metamask testnet uzerınden deneyebılırsınız
istediginiz gibi ayarlayabılırsınız haftaya hava 22 derece olursa su cuzdana para gonder kodu bıle ekleyebılırsınız. her seyi basic duzeyde yapabilirsiniz
crowdsale olayında tarih ekleyebilirsiniz falan fistan hepsini detaylıca anlatmıs. Ben yeni buldum arastırıyorum sımdılık bilginiz olsun istedim.

ethereum mist indirmenize gerek yok buradan ( https://remix.ethereum.org/ ) metamesk ile de token basabilirsiniz.

ingilizcede takılan olursa yardımcı olurum ( bedava Smiley )

Tekrar selamlar, bazı özel istekler işin içerisine girdiğinde süre ve fiyat maalesef emeğe oran ile artıp azalabiliyor.
Hazır kod öbekleri ile bu işi web sitesi üzerinden kodlamış bazı kurum ya da kişiler daha uygun ücret ile yapıyor olabilir bu konuda bilgim yok ancak, burada bu tarz bilgileri vermek yerine kendiniz bir konu oluşturarak bunları yazsanız daha faydalı olmaz mı?

Şuanda yaptığınız şey bu arkadaşa para vermeyin de ne yaparsanız yapın gibi olmuş Smiley neyse, umarım verdiğiniz bilgiler diğer ihtiyaç sahibi arkadaşlar için faydalı olur.

İyi çalışmalar.

Tebrikler güzel post olmuş.

Selamlar, çok teşekkürler. Ne zaman isterseniz yardımcı olabilirim.
İyi çalışmalar.
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 17, 2018, 04:12:56 PM
Last edit: May 22, 2018, 02:36:52 PM by Chain-Dev

Güncel

Ethereum token oluşturma tüm ücretler dahil 0.30 ETH
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 18, 2018, 12:20:25 PM

mesajım bulunsun burda

Elbette, ne zaman ihtiyacınız olursa escrow aracılığında hizmeti sağlayabilirim.
İyi çalışmalar.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
May 20, 2018, 10:05:44 AM

chain-dev selam,
token coin altyapısını çözdüysen, C++ v11 ve üzerini biliyorsun demektir. bana bağzı projelerimde yardımcı olabilecek ve en az benim kadar kodlama bilen biri gerekiyor.
QT konusunda bilgin var mı?
var ise iletişim bilgini pm at görüşelim.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2018, 02:25:18 PM

chain-dev selam,
token coin altyapısını çözdüysen, C++ v11 ve üzerini biliyorsun demektir. bana bağzı projelerimde yardımcı olabilecek ve en az benim kadar kodlama bilen biri gerekiyor.

Selamlar Cyper;

Evet bilgim yeterli düzeyde mevcut. Projenizin detaylarını öğrenebilmek için size pm gönderiyorum.
İyi çalışmalar.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
May 22, 2018, 05:56:51 PM

chain-dev selam,

Selamlar Cyper;

Evet bilgim yeterli düzeyde mevcut. Projenizin detaylarını öğrenebilmek için size pm gönderiyorum.
İyi çalışmalar.

cevapladım

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
Chain-Dev (OP)
Newbie
*

View Profile
May 23, 2018, 01:01:24 PM

chain-dev selam,

Selamlar Cyper;

İyi çalışmalar.

cevapladım

Dönüş sağladım.

Güncel

Ethereum token oluşturma tüm ücretler dahil 0.30 ETH
kaldirimtasi
Member
**

Activity: 220
Merit: 10

View Profile
May 23, 2018, 03:26:39 PM
Merited by etkisizeleman (1)

helal olsun hocam ethereum token oluşturmak 0.30 eth diyorsunuz ancak parity üzerinden oluşturulan  0.01 eth fee ile fark nedir

birde tüm ücretler dahil derken?

qminer
Jr. Member
*

Activity: 62
Merit: 5

View Profile
May 24, 2018, 12:11:50 PM

chain-dev selam,

Qt ve C++ ile windows, linux, embedded linux, wince üzerinde uygulama geliştirdim.

İsterseniz ücreti karşılığında size yardımcı olabilirim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: