Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:52:59 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: 10 Milyon Suriyeli de olsa alacağız. Her şeyimizi Paylaşacağız  (Read 581 times)
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
May 19, 2018, 02:42:06 PM

Darbeci fetöcülere karşı mı savaştı? Ulan kendi ülkesinde savaştan kaçan kendi ülkesinde baş kaldırmayan insan gelir burada enayi bir devlet için savaşır mı? az akıllı ol.

Bu 3 milyon suriyeliyi senin milli gelirinden pay ile bakılmıyor iranlı_tacir sen yurtdışında rahatsın bizim vergilerimizle bunların karnı doyuruluyor. bunlara akan para bizim cebimizden çıkıyor sana giren çıkan yok tabi rahatsın.

Bu suriyeliler senin anana bacına laf atmıyorlar burada rahatsız etmiyorlar tabi rahatsın

Bu suriyeliler toplanıp senin komşunun dükkanını basmıyor tabi sen rahatsın

Yine bu suriyeliler eğitim, sağlık ve yardım desteklerinde benim milletimin, benim önüme geçiyor. tabi sana oralarda giren çıkan yok. rahatsın. avusturyamıydı avustralyamıydı oradan konuşması basit. bu yabanilerle yaşayan biziz burada.

bütün yardımları geçtim bu suriyeli kafilelerle sadece savaştan kaçan garibanlar gelmedi. yps'side geldi pkk'sıda girdi daeş'ide. şimdi onlar uyuyan hücrelerinde rahat rahat hareket ediyorlar. daha önce gelen 3 milyonun arasında kaç tane terörist ellerini kollarını sallaya sallaya ülkeye girdi bunun hesabını ne mit verebilir ne emniyet verebilir. Kanal açıldı hepsi girdi türkiyeye.

yarın bu adamları sen ülkeden nasıl temizleyeceksin? diyelim ki 10 milyon daha suriyeli aldı. bu adam bir seçim telaşıyla yine vatandaşlık dağıttı. Bu 10 milyonun nasıl ürediğini tahmin ediyor musun? lan adamlar savaştan kaçmış ben olsam çüküm kalkmaz düşünmekten bu adamların ellerinde 2 yaşında çocuk kucağında 7 aylık çocuk kadına bakıyorum yine hamile. bu nasıl bir üremedir.

yarın ülkemde bir suriyeli sorunu olmayacağını kim garanti edebilir? edemez. bu üreme hızlıyla kimse bunu garanti edemez. 1 milyonluk bir nufüsumuz yok bizim 80 milyon ve her geçen gün suriyeli oranı artıyor.

sen yıllarca uğraşmışsın birçok aşı tedavileri ile hastalıkları silmişsin. bu suriyeleliler bu hastalıklarla geldi. kızamık, çocuk ölümleri artıyor ülkemizde. sebebi içtiğimiz sudan değil. bunlar bütün tedavi haritasını bozdu. tabi sen rahatsın. sana giren çıkan yok oralarda.

lan günahlarını almayayım ama 2 yıldır daire kapımın önünde ayakkabılarım çalınmıyordu son 3 aydır 2 ayakkabım çalındı. ben doğrudan apartmana ve mahalleye taşınan suriyelilere sorarım bunu.

benim sokağımda kız öğrenci yurdu var. kızlar gece gündüz istedikleri gibi dolaşırlardı sokakta. artık her köşebaşında itler var. rahat yürüyemiyorlar. daha hızlı adımlar. devamlı arkalarını kontrol ederek yürümeye çalışıyorlar. bizim huzurumuz kaçtı sen rahatsın oralarda.

Bundan yıllar önce siz bilmezsiniz çünkü haberlere çıkmasına izin verilmedi. bu piçlerin suyu kaynadığı zaman bir polisimizi şehit etti. bak ettikleri kavgaları saymıyorum polisimi şehit etti. o gün toplandılar kuğulu parkında hemen dağıttılar grubu. bir medya ajansı bile yoktu orada. bir kamera yoktu.

Beladır bu araplar. müslüman olmaları tamam müslüman ama düzelmeyen bir ırk bu araplar. düzelmedikleri için devamlı peygamber gelmiş zaten. dedelerinin yaptıklarını torunlarına yüklemem ama bunların torunları da aynı. katar emirleri suudi prensleri altın kaplamalı araçlarıyla gezerken 1 tane bile mülteci almışlar mı? biz zalimin düşmanı garibanın yoldaşı her zorluklarında yardımlarına koşmuşuz sonra ilk fırsatta bizi vurmuşlar arkamızdan.

çok meraklıysan bunlara yaz bir davetiye mektubu al evine koy bir tane aileyi. al bak. şahsen biz evimizde olmasa bile bakıyoruz. istemesek de bakıyoruz sen isteyerek bak. götün yiyorsa al getir evine bak. öyle havadan konuşma.
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
May 19, 2018, 04:49:45 PM

Geri gideceklerse sıkıntı yok. Savar varsa savaşılır diyen arkadaşlarda kim kiminle savaşiyor o bile belli değil. İç savaş çok lanet bir şey.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
May 19, 2018, 07:46:14 PM

Alsın 10 milyon değil hepsini alsın. Hiç bir derdimiz yokmuş gibi bir de kalanları toplasın.
aynalitarak
Newbie
*

Activity: 129

View Profile
May 21, 2018, 05:47:04 PM

şu başlığı listede görünce bile sinir oluyorum ya böyle bir açıklamayı nasıl yapıyorlar anlamıyorum bizim imkanlarımız bize kullanılmıyoken neden elin ülkesini terkedip kaçmış suriyelilerine kullanılsın neden yani neden akıl almıyor
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
May 21, 2018, 05:58:47 PM

Hocam eğer oy getirecekse teröristi dahi vatandaş yapabilirler.

1881 - 193∞
ectto
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
May 21, 2018, 10:49:31 PM

bizim karnımız doyuyorda sıra araplaramı geldi
kaynakli
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 10

View Profile
August 02, 2018, 06:12:51 AM

valla oldukça saçma bir konu olmuş,

yani  ne alakası var, suriyeliler nasıl vatanı kurtardı onu çözemedim ?
kiymetli
Member
**

Activity: 210

View Profile WWW
August 02, 2018, 06:20:37 AM

valla oldukça saçma bir konu olmuş,

yani  ne alakası var, suriyeliler nasıl vatanı kurtardı onu çözemedim ?

Ellerinde pankartlarla dolaştılar ya bu geri zekalılar da o Suriyelileri sahiplendiler. Kendi vatanını kurtarmayan oradan kaçan Araplar bizim vatanımızı kurtarmışlar

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
Michael67
Member
**

Activity: 109

View Profile
August 02, 2018, 08:50:33 AM

Gelenlere tek başına mı ekonomik yardım yapıp istihdam sağlayacaksın ideolojisine soktuğum ? Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış büyük millet olduğumuzu mu sanıyorsun şuan ? Eskiden öyleydi o işler bu gün dünyanın her yerinde Türkler ya özerk devletlere yada fakir devletlere hükmediyor. Hemde bu gün bu halde olmamızın sebebi kim ? Bu koruduğun insanların ataları 1. dünya savaşı sırasında attıkları kazıktan sonra götümüzü bir türlü toparlayamadık. Imı dünyi bisi kiskiniyor ! Ulan dünyanın sikinde değilsin haberin yok.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
August 02, 2018, 08:53:52 AM

O Suriyelileri sikeyim. Çok meraklıysan yardım etmeye al evine aşını paylaş paranı paylaş isterse eşini paylaş. Ben istemiyorum sokaklarım da bunları görmeyi.
srd22
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
August 02, 2018, 11:02:57 AM

Bize kalsa da kalmasa da başımıza sardılar zaten bunları. Keşke imkanımız olsada hepsini ülkenin sınırlarından dışarı atabilsek. Daha kendi ekonomimizi bile toplayamıyorken bir de bunları beslemek zorunda bırakıyorlar bize.
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 545
Merit: 124

View Profile
August 02, 2018, 11:50:40 AM

her şeyde milli irade milli irade deyip çıkıyorsunuz mk. madem millet irdesini çok önemsiyorsunuz gidin milete sorun bakalım kim suriyelilerden memnun? adamların işi gücü parklarda sahillerde nargile içmek. kadınlara , çocuklara , yaşlılara eyvallah da mk 20 yaşında ibne karı kız kesiyor. savaş bitince hangisi geri dönecek? iranlı, galiba sen herbiden milletten küfür yemek için bu başlığı açtın
canpare
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 3

View Profile WWW
August 02, 2018, 12:58:33 PM

her şeyde milli irade milli irade deyip çıkıyorsunuz mk. madem millet irdesini çok önemsiyorsunuz gidin milete sorun bakalım kim suriyelilerden memnun? adamların işi gücü parklarda sahillerde nargile içmek. kadınlara , çocuklara , yaşlılara eyvallah da mk 20 yaşında ibne karı kız kesiyor. savaş bitince hangisi geri dönecek? iranlı, galiba sen herbiden milletten küfür yemek için bu başlığı açtın

bu arkadaş zevk alıyor kendisine küfür ettirmekten başka da bir açıklaması yok. Ben artık kadınına da karşıyım. Ulan 300bine yakın çocuk yaptılar ülkede. Savaştan kaçan o psikolojide olan bir insan yabancı bir memlekette nasıl çocuk yapabilir ben ona şaşırıyorum. Hadi birisini yaparsın arka arkaya patlatmanın nasıl bir mantığı var. Elleri niye silah tutmuyor belli oldu elleri devamlı şeylerindeymiş bunların.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
August 02, 2018, 08:38:41 PM

'Dünyada hiç kimse dahi Türkiye’ye yardım etmese, hiç kimse Türkiye’nin bu fedakarlığına duyarlı olmasa dahi, istemeyiz tabi. Asla böyle bir dilek içerisinde değiliz. 3.5 milyon değil 7 milyon, 8 milyon, 10 milyon dahi olsa kapılarımızı kapatmayacağız. Gelenlerle her şeyimizi paylaşacağız' sonradolar neden 5 oldu diye tartışıyoruz..
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
August 02, 2018, 09:55:12 PM

neden paylaşalım?biz aynı durumda olsak onlar bize aynı şekilde yaklaşacak mı?müslüman kardeşlerimiz diyecekler mi?hiç zannetmiyorum.
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172

View Profile
August 02, 2018, 10:02:41 PM

peki bu insanlar gelmek istiyor mu?böyle açıklamalar çok gereksiz.en güzel açıklama orada ki sorunlar bir an önce hallolsun hemen yollayacağız.
Michael67
Member
**

Activity: 109

View Profile
August 02, 2018, 10:55:48 PM

neden paylaşalım?biz aynı durumda olsak onlar bize aynı şekilde yaklaşacak mı?müslüman kardeşlerimiz diyecekler mi?hiç zannetmiyorum.

Ben bir kaç tanesi ile sohbet etmeye çalıştım. Çalıştım diyorum çünkü daha sonra sinirden sohbeti falan bırakıp oradan uzaklaştım. Sorduğum soru sizinde aklınızdan geçen : - Bizim başımıza aynısı gelse ne olurdu ? sorusuydu aldığım cevapsa : - Kafanızı keserdik ülkeye almazdık ! oldu. Başka bir tanesi ile de biz IŞİD hakkında arkadaşlar ile normal sohbet ederken çay ocağında askıcı olarak çalışan genç çay getirdiğinde muhabbete kulak misafiri olup yarım yamalak türkçesi ile durup dururken IŞİD sizinde kafanızı kesecek dedi ve üzerine şamarlamak sureti ile dükkandan kovduk. Bir kafa kesme takıntıları var fakat çözemedik henüz. Şimdi bu başlığı açan kişilik gibi tipler diyecekki uyduruyor. Uyduruyorsam ülkemizde bile bizlere yaptıklarına bir bakın haber okumaktan aciz değilseniz daha sonra içlerinden esnaf olmayanlar ile sohbet etmeye çalışın ne demek istediğimi anlayacaksınız. Esnaflar çevreden tepki görmemek maddi zarara uğramamak ve müşteri kazanmak adına daha ılımlı davranıyorlar.
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
August 03, 2018, 06:03:35 AM

peki bu insanlar gelmek istiyor mu?böyle açıklamalar çok gereksiz.en güzel açıklama orada ki sorunlar bir an önce hallolsun hemen yollayacağız.

Yollayabilecegimizin garantisi olsa keşke. Gitmek isteyenler gider kalmak isteyen yine başımıza kalacak 3-3.5 milyon insanın kaçta kaçı gider merak ediyorum
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
August 03, 2018, 08:10:45 AM

Ne meraklıymışsın bu kendine ve dostlarına bile hayrı olmayan arapları ülkeye almaya. Ülkede hiç pislik yokmuş gibi bir de bunların pislikleriyle uğraşıyoruz artık. Almak isteyen alsın evinin baş köşesine koysun ama ben ülkemde bunları istemiyorum. Benim verdiğim paralarla bunların beslenmesini hiç istemiyorum.
nurseyman
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
August 03, 2018, 05:37:42 PM

son 1 yılda türkiye ne kadar araplaştı haberi var mı bu devlet büyüklerinin acaba. geçen bir belgeselde izledim ankaradaki suriyeli mahallelerini biri bana dese ki burası türkiye, dalga mı geçiyosun derdim.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: