Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:38:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoinin 4 Büyük Düşmanı  (Read 3341 times)
hakanke
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
June 26, 2018, 04:06:55 PM

tuz, un, şeker. bi de cigara.
dodocum
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

View Profile WWW
June 27, 2018, 07:43:54 PM

Bence en önemlisi, baş düşman FUD.

+ Pozitif haberlerde kaşık ile verirler,
-  Negatif haberlerde kepçe, kürek, dozer ile alırlar.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
July 10, 2018, 06:21:50 AM

Bitcoinin başka bir düşmanı sürekli olarak yeni kripto para birimlerinin çıkması . Yeni kripto para birimleri piyasaya sürüldükçe halihazırda sınırlı sayıda olan bitcoin yatırımcısının paraları diğer kripto para birimlerine kayıyor  . Bu da bitcoin dominancesini azaltıyor
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 10, 2018, 09:34:10 AM

Artık bütün dünyadan herkesin az çok bir bilgisi oluştu ve yeni yeni kişiler öğrenmeye devam ediyor. Zamanla aynı internet gibi herkes tarafından bilinip kullanılmaya başlayacak
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
July 10, 2018, 10:09:50 AM

borsa hacklenmesi sıklıkla oluşuyor. ülkelerden gelen satışa dönüştürücü haberler o kadar sık değil. senede birkaç defa. hack saldırılarına bakın her ay bir, iki gelmeye başladı. piyasayı iyice ucuzlatıyorlar. ico toplayan sitelere ether, bitcoinleri gönderiyorsun. adamlar hasılatı toplamış ama satış baskısı ile onlar da satıyor belki asıl satışa yön verenler de onlar.

Benim merak ettiğim borsalar hackleniyor bu hackerlar ele geçirdikleri coinleri Tokenları satarken nasıl sorun yaşamıyor buna karşı hiç bir önlem yasa yok mu?

hocam bakın bugün bancor hacklendi haberi geldi. güvenlik açığından çakmış hackerlar. şu anda tüm piyasa kırmızı. bu hackerların hem hackledikleri coinler ile hem de borsada short kaldıraçlı pozisyon açarak voleyi vuruyor bence. açıkları bulup uygun zamanı bekliyor. önlem alsalar ne olacak. yine bir yolu bulunuyor. yazık valla.

absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
July 10, 2018, 01:24:36 PM

Bunların hepsini gelişim süreci içerinde görmek gerek, düşman tanımı ne kadar doğru bilmiyorum ama blockchain ve kripto henüz emekleme döneminde, bu badireler atlatıldıktan sonra gerçek dinamizmine ve değerine kavuşacağına inanıyorum.
eymareddd
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 10, 2018, 03:25:44 PM

Bence en büyük iki düşmanı balinalar ve merkezi borsalar. söylentiler gelip geiyor hükümetler ılımlı yaklaşıyor artık güvenlik çözülmeyecek bir sorun değil. balina spekülasyonları ve borsa hackleri çok kötü etkiliyor piyasayı.
ogzramiz
Newbie
*

Activity: 74

View Profile
July 10, 2018, 03:28:00 PM

ödeme sistemleri düşünülünce mobil ve atm işlemlerinden daha zor bir yapıya sahip değil. ama 12 dolar ya da tl tam olarak ne kadar bitcoin ediyor? bunu akıldan söylemesi ve işlem yapması zorluklardan biri. bir diğer zorluk ise nakit kadar kullanışlı olmaması. şuan nfc teknolojisi ile kredi kartı ödemelerinin yapılmasına benzer bir teknolojinin gelecekte kripto paralarda kullanılması bu etkiyi azaltacaktır.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 10, 2018, 03:46:18 PM

Burda sayılanlar sadece bitcoin in değil diğer kriptoların da düşmanı sayılır. Tabii düşman olarak görülürse. Ama öldürmeyen şey güçlendirecektir.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
ikra38
Newbie
*

Activity: 29

View Profile WWW
July 10, 2018, 07:35:35 PM

Elinizde ilgili token/koin varsa yüksekten satılır, haricinde alım filan yapılmaz. Elinize verirler.
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 15, 2018, 08:09:01 PM

hocam müthiş bir yazı olmuş ilk önce bu yazıyı yazdığın ve bilgilendirme yaptığın için emeğine sağlık ve bitconin 4 büyük düşmanına bende katılıyorum ve böyle spekülasyonlar yaratıyorlar bu 4 madde ile çok başarılı bilgilendirme yazısı tebrik ederim...
blogmute
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
August 16, 2018, 06:53:25 PM

ben de söylentileri çok büyük düşman olarak görüyorum hocam, bence bunlar büyük problem btc için
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
August 17, 2018, 07:31:43 AM

Bence en zararlı olan şey yalan haberler şu boş hack haberleri arkadaş bu habere inanan satıyor kimisi doğru kimisi yalan ama bundan sonra hep düşüş oluyor
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
August 18, 2018, 10:03:04 PM

Kripto para dünyasının bilinirliğinin mevcut durumda nisperen az olmasının düşmandan çok ciddi bir potansiyel olarak görüyorum. İşin önemli noktalarını öğrenmek biraz zaman alıyor bu yüzden insanlar biraz isteksiz olabiliyor. Potansiyein kullanımı kriptoparalara ciddi para girişini sağlayacaktır. Bunun için mutlaka kullanıcı dostu, kullanılabilirliği kolay sistemler kurmak gerektiğini düşünüyorum.
Ben en büyük riskin güvenlik endişesinden kaynaklanan güven azalması olarak görüyorum. Bunu ünlü bir gıda işletmesinin ürünlerinden bir kaç kişinin zehirlenmesine benzetebiliriz. Etkilenen kişi sayısı az bile olsa insanlar o markayı kullanmaktan vazgeçerler. Kullanımı yaygınlaştırmak için mutlaka güven arttırıcı önlemler alınmalı. Bitcoin artık bir markadır, her adım dikkatli atılmalı. 

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
August 18, 2018, 10:04:38 PM

Bitcoinin en büyük düşmanı abd olacak yakında kripto paralar kullanılmaya başlanırsa
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195
Merit: 10

-

View Profile
August 20, 2018, 08:55:21 PM

bence en büyük düşmanlar spekülasyoncu manipulasyonculardır,  bunların yanında twitter fenomenleri de büyük problem
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
August 20, 2018, 11:25:37 PM

bitcoine en çok zararı bence john mcfee denilen adam verdi, adam resmen motor gibi hiç susmuyor
samiyun
Jr. Member
*

Activity: 67
Merit: 1

View Profile
August 23, 2018, 09:04:41 AM

Şuan için bitcoinin en büyük düşmanı balinalar Cheesy Fiyatıyla öyle oynuyorlar ki. Şu seviyelerde tıkanıp kalmasının belki de en büyük sebebi balinalar Cheesy Bu piyasadan ciddi bir para kazanırsam okyanusa balina avına çıkacam görür onlar. Smiley
altancumhur
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
August 23, 2018, 01:01:34 PM

Bence  en büyük düşmanı Kiripto para satın alıp ertesi  güne  zengin uyanacağına İNANAN / İNANDIRAN  zihniyet.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
September 09, 2018, 08:01:30 PM

hükümetler şu an için düşman sınıfında yer alsa da g7 ülkesinden tek bir ülke bile öncülük yapsa düşman dediğimiz kesim en büyük yardımcımız olabilir.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: