Bitcoin Forum
June 24, 2024, 05:44:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: MyEtherWallet Token Gönderme ve Görünmeyen Tokenları ekleme  (Read 385 times)
anticrypto (OP)
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 3

View Profile
May 12, 2018, 05:44:57 PM
Last edit: May 14, 2018, 09:56:52 PM by anticrypto
Merited by melekseverce (2), btcpara (1)

Gaz limitleri için
https://ethgasstation.info/
https://etherscan.io/gasTracker
bunları kullanırsınız
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MyEtherWallet Ethereum'un resmi cüzdanıdır. Cüzdan içerisinde ETH alma/gönderme, token alma/gönderme, kontrat açma gibi birçok özellik barındırmaktadır. Çoğu kişi token göndermeye çalışırken sorun yaşadığını, daha doğrusu tokenleri göremediğini farkettim. Bu yüzden sizler için böyle bir konu açmaya karar verdim.
Şimdi başlayalım.
1.Token Gönderme

1- MyEtherWallet sitesine girelim. Üst taraftan "Ether ve Tokens Gönder" menüsüne tıklayalım.

2- Gelen ekranda "Keystore/JSON File" seçeneğini seçip "Cüzdan Dosyası Seç" yerinden cüzdanınızı seçip daha önce belirlediğiniz şifre ile cüzdanımıza giriş yapalım.

3- Giriş yaptıktan sonra büyük ihtimal Tokens bölümünde ve değerlerde herşey 0 olarak gözükecektir başta. Token ve değerlerin gözükmesi için "Show All Tokens" seçeneğine tıklayalım.

4- Buradan sonra ETH tabanlı bütün tokenler gözükecek. Siz hesabınızda hangi token varsa onu bulup "Click to load" yazan yere basıyoruz. Bende BMC tokeni olduğu için ben BMC'yi seçiyorum. Seçtikten sonra coin miktarları gözükmeye başlayacaktır orada.

5- Artık göndermeye başlayabiliriz. Bunun için "ETH" yazan yere tıklayıp göndermek istediğiniz tokeni seçin.

6- Gerekli alanları doldurduktan sonra "Generate Transaction" daha sonra "İşlemi Gönder" seçeneklerine tıkladıktan sonra işlem tamamlanıyor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Görünmeyen Tokenları Ekleme

Değerli arkadaşlar çoğu kişinin myetherwallete gelen tokenlerin nereye geldiğini kontrol etmeyi bilmediklerini ve eklemeyi bilmediklerini öğrendim. Bu nedenle bilmeyen siz değerli dostlara bilgi vermesi ve yardımcı olması amacıyla bu paylaşımı yapıyorum.
1. Adım

2. Adım Cüzdana giriş yapma

3. Adım

4. Adım Tokenlerin geldiğini kontrol etme

5. Adım Gelen Tokenler

6. Adım Token Ekleme (Yanlış yazmışım mazur görün Özel Token Ekle yazıyor. İngilizce olanlarda Add Custom Token yazıyor.)

7. Adım Eklenecek Bilgiler

8. Adım Token eklenmesi ve tamamlanması

9. ve Son Adım Artık token myetherwallete girdiğinizde gözükecek.

grkmbykl01
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
May 12, 2018, 06:23:51 PM
Last edit: May 12, 2018, 06:44:06 PM by grkmbykl01

Güzel merit abuse kardeşim hayırlı işler. Seninle aynı konuyu açan birine merit atman gerçekten çok mantıklı bravo tek zeki sizsiniz.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
May 12, 2018, 06:40:25 PM

Bana kalırsa bu şekilde hiç kullanmayın daha iyi, dns hack varken girseydiniz hiçbir şey farketmeden hesaba girecektiniz tokenler uçacaktı en iyisi aslında ledger almak bir tane.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
May 12, 2018, 07:27:08 PM
Last edit: May 15, 2018, 04:46:32 PM by khasank

Bana kalırsa bu şekilde hiç kullanmayın daha iyi, dns hack varken girseydiniz hiçbir şey farketmeden hesaba girecektiniz tokenler uçacaktı en iyisi aslında ledger almak bir tane.

Myetherwallet i offline kullanmak daha mantıklı. Online web sitesi üzerinden kullanıldığında hack yemen daha kolay. Offline kullanmak için minik bir web server , github myetherwallet kodları yeterli olur. Örneğin :

Web server : Açık kaynak kodlu miniweb kullanılabilir. Link : https://sourceforge.net/projects/miniweb/?source=directory

Myether wallet için : https://github.com/kvhnuke/etherwallet/releases/tag/v3.21.10
FaTBeY
Newbie
*

Activity: 102

View Profile WWW
May 12, 2018, 07:30:34 PM

gas limit nedir? hesabımızda ki eth lerimi kullanıyor? değiştirmek gerekli mi? mew hesabımıza ne kadar eth göndermeliyiz tokenları borsaya hesabımıza çekmek için?
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
May 12, 2018, 08:04:10 PM

Benimde merak ettiğim bir şeydi. Çok yararlı başlık olmuş hocam. Bakalım ileride deneyeceğim favorilerime ekledim hemen. Eline emeğine sağlık eyvallah.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 12, 2018, 08:56:39 PM

Öncelikle açılan konu güzel ve konuyu sade anlaşılır şekilde anlatan arkadaşa teşekkürler, mew ile ilgili acemilik çeken arkadaşlar için gerçekten yararlı bir paylaşım olmuş burada 4.adımda BMC yi seçiyorum derken coin adetini görmek için seçiyoruz denilmesi iyi olabilirdi çünkü insanlar oradan coini seçmemiz gerekiyor vs sanabilir.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
May 12, 2018, 09:14:21 PM

Bu konu yaklaşık 20 kere açıldı fakat arka sayfalara düşünce insanlar aratmak istemiyor heralde her yeni gelen sorun yaşıyor. Forumda arama kısmına yazı yazmak bu kadar zor olmamalı.

mecazherif
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
May 13, 2018, 05:46:20 AM

Elinize saplık hocam güzel ve açıklayıcı bir konu olmuş, bana kalırsa  DNS ye de değinmenizi önereyim,

hatta ben değineyim MEW bazen DNS hack yiyor geçen ay yedi , işlem yaparken dikkat ediniz
sentinus
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
May 13, 2018, 06:37:43 AM

Bu konu çok açılmasına rağmen sürekli aktif kalması gereken bir başlık. Merak edip karıştıran çok kişi oluyor. Bu paylaşımı bountyden kazanan tokenları tanımlamalarda neler yapıldığını anlatarak zenginleştirebilirsiniz. Ben ilk başta onun tanımını yaparken de zorlanmıştım

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 13, 2018, 07:03:42 AM

Güzel konu olmuş bilmeyenler için ama keystore/json ile bağlanmayı kullanmasanız daha iyi olur, hele private key ile iç bağlanmayın. Tavsiyem metamask ile bağlanın her zaman.
hatateng
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
May 13, 2018, 07:36:50 AM

Başa tutturulması gereken en önemli konulardan biri güncel gas limitini bulmaya ve ayarlamayada değinseniz dahada güzel olur emeğinize sağlık teşekkürler

Turkish Translations Services

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5038198.0

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
May 13, 2018, 08:00:23 AM

Bu tarz gönderileri tek bi başlık altında toplamak gerek tekrardan. Eskileri güncellenmiyor artıkın. Paylaşım çok iyi yeni başlayan arkadaşlar başlık açmak yerine görürler hiç değilse forum çöpe dönmez gerçekten...
papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
May 13, 2018, 11:26:06 AM

Güzel paylaşım birçok yeni başlayan arkadaş bilmiyor bu olayı ilk öğrenilmesi gerek bilgilerden birisi bu  token gönderme gas olayı vs. gibi
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
May 13, 2018, 11:28:13 AM

Güzel paylaşım emeğin için öncelikle teşekkür ederim ama durmadan açılmasın böyle konular sabitlense herkes yararlansa süper olur bu konudan artık devam etmeli insanlar
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 13, 2018, 11:29:50 AM

Faydalı bir anlatım olmuş, yeni başlayanların işine yarayacaktır. Bu konuda resimli bir anlatım yoktu yanlış hatırlamıyorsam.
Bu arada myetherwallet türkçe de mi oluyormuş ya hiç görmemiştim çok garip geldi Cheesy siteyi böyle görsem phishing var der kapatırım ben (:

Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
May 13, 2018, 11:29:58 AM

Arkadaşta demiş zaten offline kullanmak daha mantıklı olur şu dns hack sonrası bende çekingenim mew kullanırken.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
May 13, 2018, 01:01:45 PM

konu yeni başlayanlar için gayet tatmin edici olmuştur eminim ki. arkadaş gayet güzel resimli anlatmış herşeyi ama ben de bir ekleme yapmak istiyorum. bazen insanlar cüzdanlarındaki tokenın kontrat adresini sağa sola sorup duruyorlar. bu durumda etherscan.io dan kendi adresinizi sorgulayıp ilgili tokenı tıklayarak açılan sayfada ilgili tokenın kontrat adresini görebilirsiniz. millete sormanıza gerek yok yani. daha sonra bu adresi kopyalayıp ilgili sütüna yapıştırırsınız. decimal kodu ile birlikte...
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
May 13, 2018, 01:10:39 PM

Bununla ilgili sürekli bilgi aradım.Ama en açıklayıcı yazı bu olmuş.Keşke gözükmeyen tokenleri nasıl ekleyeceğiz onu da anlatsaydınız.
anticrypto (OP)
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 3

View Profile
May 13, 2018, 01:55:18 PM

Bununla ilgili sürekli bilgi aradım.Ama en açıklayıcı yazı bu olmuş.Keşke gözükmeyen tokenleri nasıl ekleyeceğiz onu da anlatsaydınız.
eklendi hocam oda
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: