Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:19:34 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bounty kampanyalarından düzenli gelir elde etmek  (Read 528 times)
Allonee (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
May 13, 2018, 02:51:06 PM

Evet arkadaşlar uzun süredir bu işlerle ilgilenen üyelerimizden yardım bekliyorum. Böyle bir şey mümkün mü? 1 yıl uğraşılsa 2000 dolar gibi bir getiri sağlanamaz mı? Airdroplarla desteklendiğini de varsayarsak.
Rhamon
Member
**

Activity: 98
Merit: 12

View Profile
May 13, 2018, 02:54:40 PM

Saol kardeşim bugun bu baslıgı tekrar göremedim vallahi merak ediyordum gene kim acacak diye. Aramak yerine 321321465465. kez aynı baslıgı acıtıgın için tesekkür ederim.
hatateng
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
May 13, 2018, 02:56:29 PM

Yüksek rütbeli bir hesap imza kampanyalarına katılarak rahat bir şekilde kazanabilir.Onun dışında çeviri yaparakta iyi rakamlar kazanmak mümkün tabi ama girdiğin kampanyaları iyi seçme gerek.Airdroplar ise şansın varsa senede 1 2 kere iyi bir şey denk gelebilir

Turkish Translations Services

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5038198.0

Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 02:57:39 PM

Seni hayal kırıklığına uğratmadığım için sevindim. Diğer başlıkları dolaştım genelde en çok ne kadar kazandınız bir kampanya ne kadar getirir gibi şeyler yazılmış. ben daha uzun vadede kayda değer bir getirisi olur mu diye merak edip açtım başlığı.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
May 13, 2018, 02:58:00 PM

1 usd de elde edersin 20.000 usd de de tamamen şans işi. ancak merit sisteminden sonra yeni üyelerin merit kazanamaması yüzünden kimse rütbe atlayamıyor o yüzdende sizler gibi yeni gelen arkadaşların bounty den gelir elde etmesi zor.

rahat bir şekli falan yok bu arada
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 02:59:25 PM

Yüksek rütbeli bir hesap imza kampanyalarına katılarak rahat bir şekilde kazanabilir.Onun dışında çeviri yaparakta iyi rakamlar kazanmak mümkün tabi ama girdiğin kampanyaları iyi seçme gerek.Airdroplar ise şansın varsa senede 1 2 kere iyi bir şey denk gelebilir

Yılda 2000 dolar hocam ayda değil. Böyle olduğunda da söyledikleriniz geçerli mi?
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 03:02:31 PM

1 usd de elde edersin 20.000 usd de de tamamen şans işi. ancak merit sisteminden sonra yeni üyelerin merit kazanamaması yüzünden kimse rütbe atlayamıyor o yüzdende sizler gibi yeni gelen arkadaşların bounty den gelir elde etmesi zor.

Zor olan kısmı tam olarak ne ben onu merak ediyorum herkes uğraştığımıza emek verdiğimize değmez diyor da diğer benzer başlıkları inceledim kazanamıyoruz diye ağlayanların bile tahminime göre yılda 1-2 bin lira geliri olmuş. Normal memur bile boşa geçen vaktini değerlendirmek için yapsa hiçbir işi aksamaz. Kaçırdığım bir şey mi var yoksa?
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 13, 2018, 03:06:12 PM

Bounty dahilindeki imza kampanyaları için en önemli şey forum rütbesi. Member ve üstü olmak gerekiyor. Junior member'ları da kabul edenler var ama kazançlar çok çok az olur. Mesela full member bir üye yılda 4-5 imza kampanyasına girse; o kampanyanların başarı oranına göre toplamda 5.000 USD de alabilir, 15.000 USD de alabilir. Eğer scam bir kampanya çıkmazsa ve başarılı bir şekilde borsalara girerse elbette.

Facebook ve Twitter kampanyalarında ise forum rütbesi yerine takipçi sayısına bakılıyor. Sosyal medyada 1000+ takipçisi olanlar düzenli paylaşım yaparak ve kurallara uyarak gelir elde edebilirler. Ama çoğu kampanyanın sosyal medya bütçesi, imzalara ayırdıkları bütçeden daha az oluyor. Konu başında yazdığınız yıllık 2.000 USD mümkündür bu şekilde. Airdroplar ise artık piyango gibi. 100 tanesine katılsanız belki 10 tanesi ancak gönderiyor.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
May 13, 2018, 03:07:45 PM

Zibilyon tane başlık var hocam ordan rahatlıkla okuyabilirsin forumda aratman yeterli.Ayrıca yılda 2k doları twitter kampanyalarına katılarak bile rahatlıkla elde edersiniz.genelde twitter ödülleri 50-100 dolar arasında oluyor ama coin değer kazanırsa daha fazlada olabilir.örneğin pundix twitter katılımcılarına 250-300k token dağıttı.şuanki değeri 5 etherum yapıyor.şaka gibi ama gerçek
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 03:08:53 PM

Bounty dahilindeki imza kampanyaları için en önemli şey forum rütbesi. Member ve üstü olmak gerekiyor. Junior member'ları da kabul edenler var ama kazançlar çok çok az olur. Mesela full member bir üye yılda 4-5 imza kampanyasına girse; o kampanyanların başarı oranına göre toplamda 5.000 USD de alabilir, 15.000 USD de alabilir. Eğer scam bir kampanya çıkmazsa ve başarılı bir şekilde borsalara girerse elbette.

Facebook ve Twitter kampanyalarında ise forum rütbesi yerine takipçi sayısına bakılıyor. Sosyal medyada 1000+ takipçisi olanlar düzenli paylaşım yaparak ve kurallara uyarak gelir elde edebilirler. Ama çoğu kampanyanın sosyal medya bütçesi, imzalara ayırdıkları bütçeden daha az oluyor. Konu başında yazdığınız yıllık 2.000 USD mümkündür bu şekilde. Airdroplar ise artık piyango gibi. 100 tanesine katılsanız belki 10 tanesi ancak gönderiyor.

Teşekkür ederim gayet tatmin edici bir cevap. Jr için verdiğiniz miktarların onda birini kazanabileceğimizi varsaymak doğru bir yaklaşım olur mu acaba?
grknondr
Member
**

Activity: 182
Merit: 20

View Profile
May 13, 2018, 03:11:40 PM

Zor olan kısmı tam olarak ne ben onu merak ediyorum herkes uğraştığımıza emek verdiğimize değmez diyor da diğer benzer başlıkları inceledim kazanamıyoruz diye ağlayanların bile tahminime göre yılda 1-2 bin lira geliri olmuş. Normal memur bile boşa geçen vaktini değerlendirmek için yapsa hiçbir işi aksamaz. Kaçırdığım bir şey mi var yoksa?

Zor tarafı yok ama şans tarafı var. Mesela ben 90 tane bountye katıldım. 10 -15 tanesi patladı. Şimdi senin girdiğin bountyler bu patlayanlara denk gelirse ne kazanacaksın? Ben 4 aydır uğraşıyorum. Şu ana kadar girdiklerimden 20 taneye yakın biten var. Devam ettiğim 80 tane falan var. Sadece bir tane bountyden 50 dolar geldi. Diğer bitenlerden gelme ihtimali var, bekliyorum ama sonuçta şu an elimdeki toplam 60 dolar.
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 03:11:57 PM

Zibilyon tane başlık var hocam ordan rahatlıkla okuyabilirsin forumda aratman yeterli.Ayrıca yılda 2k doları twitter kampanyalarına katılarak bile rahatlıkla elde edersiniz.genelde twitter ödülleri 50-100 dolar arasında oluyor ama coin değer kazanırsa daha fazlada olabilir.örneğin pundix twitter katılımcılarına 250-300k token dağıttı.şuanki değeri 5 etherum yapıyor.şaka gibi ama gerçek

Teşekkür ederim. Telegram harici kampanyalara katılamıyorum pek takipçim falan yok aktif kullanmıyorum sosyal medyayı.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
May 13, 2018, 03:13:35 PM

Düzgün projeye denk gelirsen 3 5 bisey alırsın JR. member ile gelmezsen ki cogunlukla öyle olur 3 ün 1 ni alır çekilirsin kenara. Misal ocak ayında Repux diye bir kampanya girmiştim imza için 14 hafta tasıdım sonuç 3 gün önce 40$ değerinde token yollamıslar.

14 haftaya = 40 $ sence değmişmi?

Twitter facebook telegram zaten baslı basına yalan dolan 2 ay kampanya yapiyor adam 15-20k takipcili hesapla takılıyorum ondada gelen token 3 bilemedin 5 dolar. 5 aydır giripde bisey alamadım daha.

Sana iyi şanslar cünkü cok lazım olacak  Grin Grin
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 03:16:23 PM

Zor tarafı yok ama şans tarafı var. Mesela ben 90 tane bountye katıldım. 10 -15 tanesi patladı. Şimdi senin girdiğin bountyler bu patlayanlara denk gelirse ne kazanacaksın? Ben 4 aydır uğraşıyorum. Şu ana kadar girdiklerimden 20 taneye yakın biten var. Devam ettiğim 80 tane falan var. Sadece bir tane bountyden 50 dolar geldi. Diğer bitenlerden gelme ihtimali var, bekliyorum ama sonuçta şu an elimdeki toplam 60 dolar.

Şans kısmına kesinlikle katılıyorum. Ama diğer taraftan bir hesaplama yaptığımızda yaklaşık yüzde 30 başarı ile 2000 dolar seviyesi görülüyor hocam yanlış mıyım? Dolar kuru sağ olsun neredeyse 10 bin Türk lirası yapıyor bu da yaklaşık. Hiç azımsanacak bir miktar değil. Ama sanırım sorun yaratan ve tatminsizliğe yol açan birden değil de 30-40 dolarlık parçalar halinde alınıyor oluşu.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
May 13, 2018, 03:19:05 PM

düzenli gelir yazmış bi de  Grin ne duyuyorlarsa sağda solda artık  Grin artık çok zor bu işler. düzenli gelir istiyorsan git bi işe gir kardeş
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 03:20:15 PM

Düzgün projeye denk gelirsen 3 5 bisey alırsın JR. member ile gelmezsen ki cogunlukla öyle olur 3 ün 1 ni alır çekilirsin kenara. Misal ocak ayında Repux diye bir kampanya girmiştim imza için 14 hafta tasıdım sonuç 3 gün önce 40$ değerinde token yollamıslar.

14 haftaya = 40 $ sence değmişmi?

Twitter facebook telegram zaten baslı basına yalan dolan 2 ay kampanya yapiyor adam 15-20k takipcili hesapla takılıyorum ondada gelen token 3 bilemedin 5 dolar. 5 aydır giripde bisey alamadım daha.

Sana iyi şanslar cünkü cok lazım olacak  Grin Grin

Hahaha teşekkürler  Grin Ben ana gelir kapısı olarak görmekten ziyade yan gelir olarak düşünüyorum bel bağlama gibi bir durum yok ve olası kazançlarımı satmam beklerim hedef fiyat koyup bunun olası kazanç miktarını arttıracağını düşünüyorum.
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 03:23:44 PM

düzenli gelir yazmış bi de  Grin ne duyuyorlarsa sağda solda artık  Grin artık bitti bu işler düzenli gelir istiyorsan git bi işe gir kardeş

Gayet güzel bir işim var hocam orasını dert etme sen işim gereği haddinden fazla boş zamana sahip olduğum için ve bu piyasaya son derece ilgili olduğumdan olabilecek her şeye saldırıyorum  Wink Yatırımlarımdan ayrı bir şekilde yüksek hedef ve limitler koymadan şansımı denemeyi düşünüyorum ve uygulanabilirliğini görmek istedim illa yazan açıklayan bir arkadaş olur ki oldu da sağ olsunlar.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 13, 2018, 03:27:49 PM

Teşekkür ederim gayet tatmin edici bir cevap. Jr için verdiğiniz miktarların onda birini kazanabileceğimizi varsaymak doğru bir yaklaşım olur mu acaba?

Rica ederim hocam. İmzalardaki kazanç örneğimi Full Member için vermiştim. İmzalar için en alt düzey rütbe Jr Member. Full'e kıyasla 1/10 kazanç mümkündür elbette. Yılda 500 tane imza kampanyası açılıyorsa bunlardan belki 50 tanesi Jr kabul ediyordur. Eğer bunlardan minimum 5 tanesine katılabilirseniz ve başarılı olursa hedef getiri sağlanır.
Ha mesele bu kampanyalardan biri de tutarsa, siz de satmayıp bekletirseniz ve 10X falan yaparsa Full member'ın ortalama kazancını da katlarsınız:)
Sosyal medyada yeterli takipçinizin olmadığını okudum yukarıda. Bu durumda öncelikle Jr Member olarak imzalara katılmanız gerekiyor. Bunun dışında geriye çeviri yapmak ya da airdrop kovalamak kalıyor.
Allonee (OP)
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 03:31:31 PM

Rica ederim hocam. İmzalardaki kazanç örneğimi Full Member için vermiştim. İmzalar için en alt düzey rütbe Jr Member. Full'e kıyasla 1/10 kazanç mümkündür elbette. Yılda 500 tane imza kampanyası açılıyorsa bunlardan belki 50 tanesi Jr kabul ediyordur. Eğer bunlardan minimum 5 tanesine katılabilirseniz ve başarılı olursa hedef getiri sağlanır.
Ha mesele bu kampanyalardan biri de tutarsa, siz de satmayıp bekletirseniz ve 10X falan yaparsa Full member'ın ortalama kazancını da katlarsınız:)
Sosyal medyada yeterli takipçinizin olmadığını okudum yukarıda. Bu durumda öncelikle Jr Member olarak imzalara katılmanız gerekiyor. Bunun dışında geriye çeviri yapmak ya da airdrop kovalamak kalıyor.

Benzer projelere bakıp hedef fiyat belirleyip o hedefe ulaşana kadar satmam hocam iki yıl yatsın isterse kuruyup gitse de satmam  Grin Denemeye değer görünüyor zaten kaybedecek bir şey de yok Smiley Tekrardan çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.
grkmbykl01
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
May 13, 2018, 03:32:50 PM

Hocam bende senin gibi düşünerek yeni başladım bu işlere daha bounty parası gelmedi ama birkaç airdroptan 100 dolar kadar kazandım. Diğer arkadaşların dediği gibi biraz şans işi jr.member olarak imza kampanyalarında stake olayına dikkat et ve birbirine en yakın stake veren projelere katıl. Tahminimce yılda 2k dolar kazanmak zor değil yapabilirsin.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: