Bitcoin Forum
June 23, 2024, 10:35:43 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: HSBC blockchain teknolojisi kullandı  (Read 221 times)
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
May 14, 2018, 11:38:59 AM

HSBC, içerisinde blockchain teknolojisinin kullanıldığı dünyanın ilk ticari olarak geçerli finansal işlemini gerçekleştirdi. Bankanın bu hamlesi, 9 trilyon dolar değerindeki ticaret piyasasında teknolojinin benimsenmesinin önünü açtı.

Birleşik Krallık merkezli banka tarafından yapılan açıklamada, yapılan işlemde, ABD'li gıda ve tarım grubu Cargill için bir kredi mektubunun işlendiği kaydedildi ve işlemin, blockchain platformunun sektörde ticari olarak benimsenmeye hazır olduğunu gösterdiği belirtildi. 

Bitcoin gibi kripto paraların temelini oluşturan blockchain teknolojisinin, işlem yapmak için gereken çok sayıda evrağı ve işleme süresini azaltarak finans sektöründe büyük bir değişim yaratması bekleniyor.

Financial Times

Bu haber ile birlikte kripto para ve borsanın hareketleneceği gözüküyor. Bu konu ile ilgili sizler neler düşünüyorsunuz. Bankacılık ile ilgili güzel coinler var. Örnek vermek gerekirse BABB projesi.
karadeli
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
May 14, 2018, 11:41:19 AM

Bi ara Akbank ripple ile anlaştı dedikoduları dönüyordu ortada Cheesy ona benzemesin dedim de haber kaynağı sağlam, hatta link koyayım hocam siz unutmuşsunuz sanırım, hayırlı olsun bakalım.
http://www.bloomberght.com/kripto/haber/2120379-hsbc-blockchain-teknolojisi-ile-ilk-ticari-islemi-gerceklestirdi
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 14, 2018, 11:47:04 AM

Artık bu haberleri çok sıkça duymaya başlayacağız diye düşünüyorum, dahaca blokchain teknolojisinin emekleme dönemi tabirini kullanan uzmanlar tespitlerin de gerçekten de haklı, dünya bir şekilde bu teknolojiyi özümseyecek ve benimsemeye başlayacak, işte asıl o zaman yatırımlarımız değer kazanmaya başlayacak, tabi bu sene olarak 2020 den sonrada olabilir.

SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 14, 2018, 11:51:16 AM

Bi ara Akbank ripple ile anlaştı dedikoduları dönüyordu ortada Cheesy ona benzemesin dedim de haber kaynağı sağlam, hatta link koyayım hocam siz unutmuşsunuz sanırım, hayırlı olsun bakalım.
http://www.bloomberght.com/kripto/haber/2120379-hsbc-blockchain-teknolojisi-ile-ilk-ticari-islemi-gerceklestirdi

Teşekkür ederim. Unutmuşum koymayı.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 14, 2018, 11:52:32 AM

Artık bu haberleri çok sıkça duymaya başlayacağız diye düşünüyorum, dahaca blokchain teknolojisinin emekleme dönemi tabirini kullanan uzmanlar tespitlerin de gerçekten de haklı, dünya bir şekilde bu teknolojiyi özümseyecek ve benimsemeye başlayacak, işte asıl o zaman yatırımlarımız değer kazanmaya başlayacak, tabi bu sene olarak 2020 den sonrada olabilir.

İşlem yapılıyor olması bile bu teknolojinin bir nevi benimsendiği anlamına geliyor bence. Bizim için gelecek var diye düşünüyorum Smiley
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
May 14, 2018, 01:00:35 PM

Bu da demek oluyor ki kaçınılmaz son gerçekleşmeye yakınlaşıyor, bankacılık sektörü de blockchain ile bütünleşmeye başlıyor. Bu tarz gelişmeler  bütün kripto para piyasa ve yatırımcılarının önünü açacaktır.

SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 14, 2018, 02:14:36 PM

Bu da demek oluyor ki kaçınılmaz son gerçekleşmeye yakınlaşıyor, bankacılık sektörü de blockchain ile bütünleşmeye başlıyor. Bu tarz gelişmeler  bütün kripto para piyasa ve yatırımcılarının önünü açacaktır.

Bu gelişme bankacılık ile ilgili olan ICO, token veya coinlerin önünü açıyor bence. Masternode yapılabilen coinler ve bu tarz bankacılık coinleri bence baya değerlenecektir.
w709190200
Member
**

Activity: 156

View Profile
May 14, 2018, 02:17:58 PM

yavaş yavaş bu tür haberler daha da yaygınlaşacak ve piyasadan fiziksel olarak para gidecek. Fiziksel paranın yerini dijital paralar alacak. Tabii daha yeni bir teknoloji olacağı için bir çok kişi hacklenecek veyahut kullanmayı bilmeyen yaşlı kesim özel erişim kodlarını kaybedecektir. Zamanla bu tip olaylarında önüne geçildikten sonra her şey güzel olacak.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
May 14, 2018, 02:22:25 PM

Bir beş yıllık dönemde tüm sektör ister istemez bu sistemi kullanmak zorunda. Bizim yapmamız gereken de bunlar gerçekleşmeden önce hazırlıklarımızı tamamlayıp, uygun bir noktada beklemek olmalı. Ben son dönemde Sophiatx ve Unibright gibi iş-şirket odaklı blockchain projelerine yatırım yapmaya başladım. Birazda sabırlı olursam gelecekten ümitliyim.
birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
May 14, 2018, 02:23:49 PM

HSBC  bankası çok önemli bir banka neden derseniz dünyayaı yöneten sayılı bankalar var ve bunların ilişkiler yumağı var, bunlardan da bir tanesi HSBC banksı.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 14, 2018, 02:29:10 PM

yavaş yavaş bu tür haberler daha da yaygınlaşacak ve piyasadan fiziksel olarak para gidecek. Fiziksel paranın yerini dijital paralar alacak. Tabii daha yeni bir teknoloji olacağı için bir çok kişi hacklenecek veyahut kullanmayı bilmeyen yaşlı kesim özel erişim kodlarını kaybedecektir. Zamanla bu tip olaylarında önüne geçildikten sonra her şey güzel olacak.

Fiziksel paranın kalkacağı kısmı biraz uzun süreli bir konu bence. Belki kalkmayabilir. Kalkacaksa bile Süperman'in dedesini anlatan bir dizi var. Krypton diye orada para yerine bi cihaz var oraya para yükleniyor. Harcamaların oradan çekiliyor. O tarz bir şey olabilir. Yani şu ledger gibi bi cihaz ile yükleme ve çekme olayı olabilir diye düşünüyorum.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 14, 2018, 02:30:01 PM

Bir beş yıllık dönemde tüm sektör ister istemez bu sistemi kullanmak zorunda. Bizim yapmamız gereken de bunlar gerçekleşmeden önce hazırlıklarımızı tamamlayıp, uygun bir noktada beklemek olmalı. Ben son dönemde Sophiatx ve Unibright gibi iş-şirket odaklı blockchain projelerine yatırım yapmaya başladım. Birazda sabırlı olursam gelecekten ümitliyim.

Bankacılık sektöründe mini ekonomi olarak başlayan BABB ile bende beklemedeyim. Bakalım bekleyip göreceğiz.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
May 14, 2018, 02:31:09 PM

HSBC  bankası çok önemli bir banka neden derseniz dünyayaı yöneten sayılı bankalar var ve bunların ilişkiler yumağı var, bunlardan da bir tanesi HSBC banksı.

İşte bu konu bizi sevindirebilecek. Yani kripto para tutan kişileri sevindirebilecek bir mesele. Malesef ki bizler korku anında hemen kripto paraları satmayı severiz. Aslında beklemek ve uzun vadede kazanç elde etmek daha karlı biz bunu unutuyoruz.
marn6767
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
May 14, 2018, 03:03:50 PM

aslında hem iyi haber hemde kötü haber. iyi haber şu kripto paralar benimsenmeye başlıyor ve yolu açılıyor kötü haber ise bankalar birşeylere el atmaya başlamışsa eğer kripto parların merkeziyetsiz kavramıda çökmeye başlar ve devlet düzenlemelerle kontrolü eline almaya başlar.
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
May 14, 2018, 03:22:08 PM

Şu zamana kadar bu piyasanın önünde ki en büyük engellerden biri bankalardı ve böyle büyük bir bankanın bu şekilde ki hamlesi piyasanın da teknolojinin de önünü açacaktır. Umarım bu gelişme yeşillenmeleri de beraberinde getirir.

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
May 14, 2018, 06:36:41 PM

HSBC gerçekten blockchain teknolojisiyle ilgileniyor, geçenlerde oax haberini gördüm hsbc'de sunum falan yapmışlar, zaten oax'da bir sürü bankacılık sektöründe çalışmış adam var.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
May 14, 2018, 07:09:51 PM

bankalarinda bu islere girmesi hatta ilk islemin yapilmasi guzel haber devaminda kendileri ayri sacmaliklarla gelebilirler. Paraya hakim olani takip etmek durumunda kalabiliriz

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
May 14, 2018, 07:13:14 PM

Dünyanın en büyük 3. bankası olarak anılan HSBC den blockchain için büyük bir adım. Ticari evrakları blockchain üzerinde kayda almışlar.

Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
May 14, 2018, 07:26:44 PM

Bankacılık sektörü ile blokchain haberleri piyasaya bahar havası estirir. Peşisıra bir olumsuz haber olmazsa yükseliş başlar gibi..

Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
May 14, 2018, 07:54:23 PM

Sadece hsbc değil hepsi başlayacak.Mesela Türkiye'de de Akbank ripple ile anlaştığını duymuştum.Er ya da geç tüm bankalar bu teknolojiye geçecek.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: