Bitcoin Forum
May 26, 2024, 10:13:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Piyasadaki dalgalanma ve yatırım değerlendirmesi!  (Read 167 times)
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
May 14, 2018, 08:49:09 PM

Güzel paylaşım hocam tebrikler. Tespitler doğru.

"Bir kripto paranın değerini dolar üzerinden değil de satoshi olarak BİTCOİN bazlı değerlendirmenin daha doğru sonuçlar verebileceği"

Ben başka bir başlıkta bu maddeyi anlatmaya çalıştığımda forumun çoğu kabul etmedi.

Bu piyasaya yeni giren insanlar itibari paralarla daha önceki meşguliyetini burada devam ettirdiği için bir coinin değerini dolar ya da euro olarak görüyor.Ben bunu elma ile armudu kıyaslamak olarak görüyorum. Bu düşünceme bir çok arkadaş katılmayabilir, ama şöyle düşünelim gümüş değerli bir metal bunun değerini ondan daha değerli olan altınla mı kıyaslamak daha doğru olur yoksa itibari para olarak kullandığımız dolarla mı? Ben artık kripto paraları birbiri cinsinden değerlendiriyorum. Ne zaman gündelik yaşamda paraya ihtiyacım oluyor işte o zaman dolar bazlı düşünüyorum Smiley
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
May 14, 2018, 08:58:48 PM

Piyasada önemli şeylerden biri de şanslı olmak malesef sana kazandıran coin başkasına kaybettirebilir doğru zamanda doğru olmak gibi bişey her zaman mümkün olmuyor.
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
May 14, 2018, 09:24:59 PM

Şans olgusu da hepimizin göz ardı ettiği aslında etmek istediği bir gerçeklik. Her me kadar teknik analizler, grafikler, ortaklıklar falan dikkate alınsa da biraz da şans gerekiyor. Kimilerinde şeytan tüyü mü ne oluyor arkadaş adam elini attığını uçuruyor Smiley

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
May 14, 2018, 09:46:27 PM

Değerli forum arkadaşlarım,
Kripto para piyasasını tanımam birkaç yıl öncesine dayansa da forumu aktif olarak kullanmam ve buradan öğrendiklerimle ilk yatırımı yapmam birkaç ay öncesine dayanıyor.
Burada yazılanları ve özellikle youtube kanalında analizlerine ve fikirlerine değer verdiğim dostlardan öğrendiğim kadarıyla;

• Piyasadaki ani hareketlenmelerde panik yapmadan sabırla beklemenin gerektiği
  • Bir kripto paranın değerini dolar üzerinden değil de satoshi olarak BİTCOİN bazlı değerlendirmenin daha doğru sonuçlar verebileceği
  • Duygusallığın ve aşırı kazanma hırsının yatırımlar açısından son derece tehlikeli olduğu
  • Risklerin farkında olarak kaybettiğimizde üzülmeyeceğimiz miktarlar yatırmanın daha doğru olacağını
  • ICO ların bounty kampanyalarına katılmada ya da yatırım için kaynak aktarmada Whitepaer-Team-İDEA üçlüsünün doğru seçilmesi ve birbiri içinde uyumlu olması gerektiği

Sonuçlarına ulaştım. Bu piyasada kendimi geliştirmek adına sizlerden daha çok bilgi ve tecrübe alış-verişinde bulunmak isteyen ve öğrenme açlığı çeken  Wink bir arkadaşınız olarak bu piyasa için daha başka önerileriniz nelerdir?

Şu gariban öğrenme hevesli arkadaşa merit zengini bir arkadaş yardımcı olsun da yükselen seviyesiyle güdülenme düzeyi artsın Smiley Dostum bu alanda hepimizin daha çok araştırarak, sorgulayarak ve analizlerimizi de geliştirerek kendimize bir yol çizmemiz gerekiyor. Şunu biliyoruz ki gelecek BlockChain'de; biz bunun üreten kısmında mı olacaz, reklam-pazarlama kısmında mı yoksa tüketen kısımda mı olacaz öncelikle buna karar verme yönünde adımlar atmalıyız.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
May 14, 2018, 09:47:59 PM

Dalğalanmalar hep olur ve olucakta piyasada nasıl hareket yapıcağın seni ilgilendirir seçimini doğru yapmana bak sen boşver gerisini
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
May 14, 2018, 11:36:11 PM

Analizlerinizin bir çoğuna katılmakla beraber ani hareketlerde sabırla beklenmesinden yana değilm ben. Hemen mantıklı bir karar verip hamle yapılmasından yanayım. Bunun zararını Ocak ayında gördük. Derlerya "kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz" diye. O mesele işte artık tövbeliyim o yüzden ani hareketlerde sabredilmesine. Özellikle holdluk olmayan coinlerde sabırlı davranmaya kesinlikle karşıyım. Projeye güvenirsin 1 2 sene hold dersin ona lafım yok tabi. Ama volatilite'nin zirve yaptığı böyle bir piyasada sabırlı olup beklemeyi tavsiye etmiyorum.

Bunun haricinde güzel yazı olmuş ellerine emeğine sağlık kardeşim.  Smiley

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
May 15, 2018, 12:54:23 AM

mümkün mertebe "olmaz" denilenlere meyledilmeli,
"olur, kesin olur, olacak" denilenlerden uzak durmalı,
mantığın devre dışı olduğu bir piyasada olunduğu unutulmamalı

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
mappefaar (OP)
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
May 16, 2018, 02:10:16 PM

Şu gariban öğrenme hevesli arkadaşa merit zengini bir arkadaş yardımcı olsun da yükselen seviyesiyle güdülenme düzeyi artsın Smiley Dostum bu alanda hepimizin daha çok araştırarak, sorgulayarak ve analizlerimizi de geliştirerek kendimize bir yol çizmemiz gerekiyor. Şunu biliyoruz ki gelecek BlockChain'de; biz bunun üreten kısmında mı olacaz, reklam-pazarlama kısmında mı yoksa tüketen kısımda mı olacaz öncelikle buna karar verme yönünde adımlar atmalıyız.

Önerileriniz ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim, Piyasa bir ara umut verici yükseliş sinyalleri verdi ama şu an ne yazık ki durağan bir hal içerisinde ama bu zorlu süreci de aşıp yine bir boğa sezonuna gireceğimizi ümit ediyorum.
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
May 16, 2018, 02:56:56 PM

-Piyasadaki ani hareketlenmelerde panik yapmadan sabırla beklemenin gerektiği
-ICO ların bounty kampanyalarına katılmada ya da yatırım için kaynak aktarmada Whitepaer-Team-İDEA üçlüsünün doğru seçilmesi ve birbiri içinde uyumlu olması gerektiği
Bu iki maddenin önemi daha fazla ve daha gerekli panik satışları o kadar oluyorki beraberinde zararı getiriyor diğer madde içinde O kadar çok ICO var kı bunları ayıklamada en önemli etken ikinci madde.

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
May 16, 2018, 03:08:27 PM

Boğa sezonu öncesi insanların ellerindekileri belirsizlik yaratarak almaya çalışıyorlar yakında bir sıçrama göreceğiz diye düşünüyorum
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
May 16, 2018, 03:12:46 PM

tespitler yerinde , aslında herkesin bildiği uygulamak istediği ama yapamadıkları altında toplamışsınız maddeleri. en önemlisi para kazanma hırsı ve sabretmek. Bu ikisini başardığınızda diğerleride peşlerinde geliyor...

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: