Bitcoin Forum
May 31, 2024, 12:31:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: CME Grup Ortakları, Ether Oran Endeksini Yayınlamaya Başlayacak  (Read 78 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
May 14, 2018, 08:25:20 PM

Vadeli işlem borsasını işleten CME Group, İngiltere merkezli dijital alım satım hizmeti sağlayan crypto işletmeleri ile ortaklaşa çalışarak, ether referans oranı ve gerçek zamanlı eter-dolar endeksi hakkında çalışmalarını başlatıyor.

Operatör Pazartesi günü açılacak ve her 24 saatte bir “ABD doları cinsinden günlük bir gösterge fiyatı” sağlayacak.Bunun yanı sıra bir basın bültenin haberine göre, Kraken ve Bitstamp cryptocurrency alışverişlerinden elde edilen işlem ve sipariş defteri faaliyetlerine dayanan gerçek zamanlı fiyat bilgisi sağlayacağı kaydedilmiştir.  Fiyatlar, CME Group ve Crypto Facilities’in web sitelerinde şu anda zaten çevrimiçi olarak mevcuttur ve 4 Haziran’dan itibaren CME Group Market Data Platformunda da sunulması beklenmektedir.

CME Group‘un genel müdürü ve alternatif sermaye piyasaları müdürü Tim McCourt’un yapılan yatırımlar konusundaki açıklaması şu şekildeydi: “Ether Referans Noktasının ve Gerçek Zamanlı Endeksin, bu pazarın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandığını söylemek yanlış olmaz ve bu seviye fiyat şeffaflığının ve güvenilir fiyat referans kaynağının sağlanması, etherum kullanıcıları için önemli bir gelişmedir.

Benzer şekilde, Crypto Tesisleri CEO‘su Timo Schlaefer şunları söyledi: “En büyük ikinci cryptocurrency olan Ether, akıllı sözleşmeler için önde gelen blockchain’e dönüşerek 2017 yılında inanılmaz bir büyüme yaşadı.

Yeni endeksler ,CME Group tarafından Kripto Tesisleri ve diğer sektör katılımcılarından oluşturulacak bitcoin gözetim komitesi tarafından açıklanacak. Bu gözetim komitesi, referans oranlarının bütünlüğünü korumak için metodolojiyi, uygulamaları ve standartları düzenli olarak gözden geçirecektir.

Uygulamanın, 11 Mayıs ‘ta düzenlenen bir platform aracılığıyla başlatıldığı duyuruldu.

Kaynak: www.coindesk.com
Pages: [1]
  Print  

Jump to: