Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:50:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Singapur Hükümeti Müdahale Etmeme Kararı Almış  (Read 1344 times)
hrnclk57 (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

View Profile
December 23, 2013, 02:14:15 PM
Last edit: December 25, 2013, 07:34:08 AM by ealfskillz

Mod Edit: Kafa karışıklığı olmaması için başlığı değiştirdim.

http://www.techinasia.com/singapore-government-decides-interfere-bitcoin/

Haber daha yeni düştü. Sizce bitcoinin geleceğini etkiler mi?
1714989034
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714989034
Reply with quote  #2

1714989034
Report to moderator
1714989034
Hero Member
*

Ignore
1714989034
Reply with quote  #2

1714989034
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714989034
Hero Member
*

Ignore
1714989034
Reply with quote  #2

1714989034
Report to moderator
avarnet
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 250

View Profile
December 23, 2013, 02:17:02 PM

piyasa zaten durgun iyice durulur.. herkes yükselmesini bekliyorum tabi arada panik satışlarıda oluyor. fiyatlar yine düşecektir  Roll Eyes
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
December 23, 2013, 02:30:04 PM

Haberi yanlış anladınız galiba müdahale kararı değil müdahale etmeme kararı almış tam tersi olumlu bir haber bu, isteyen kullanır istemeyen kullanmaz herkesin kendi keyfine bizi ilgilendirmez karışmayız demişler.
raistlinthewiz
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
December 23, 2013, 02:36:44 PM

zaten ne oluyorsa boyle haberleri ters anlamaktan oluyor lol

hrnclk57 (OP)
Member
**

View Profile
December 23, 2013, 02:37:08 PM

özür dilerim yanlış çevirmişim
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 23, 2013, 02:39:23 PM

piyasa zaten durgun iyice durulur.. herkes yükselmesini bekliyorum tabi arada panik satışlarıda oluyor. fiyatlar yine düşecektir  Roll Eyes

Herkes yükselmesini mi bekliyor? Tam tersi herkes düşmesini bekliyordu ama bu düşüş gerçekleşmedi.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
hrnclk57 (OP)
Member
**

View Profile
December 23, 2013, 02:46:06 PM

zaten ne oluyorsa boyle haberleri ters anlamaktan oluyor lol

Kusura bakmayın daha yeniyim iyice araştırıp yatırım yapmayı istiyorum. Para yatırıyoruz sonuçta güvenilirliğini araştırmak sormak zorundayım
51trillion
Jr. Member
*

Activity: 56

View Profile
December 23, 2013, 02:46:48 PM

what
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 23, 2013, 02:52:21 PM

Herkes yükselmesini mi bekliyor? Tam tersi herkes düşmesini bekliyordu ama bu düşüş gerçekleşmedi.

1100 dolardan 500 dolara kadar düştü zaten daha ne kadar düşecekti ki ? bana göre 600-700 usd arasında gidip gelecek.
hrnclk57 (OP)
Member
**

View Profile
December 23, 2013, 02:52:35 PM

http://sosyalmedya.co/bitcoin-in-sonu-mu-geliyor/

Haber 5 Kasımda çıkmış. Prof. Emin Gün Sirer'in bi açık bulduğundan bahsediyor. Konu hakkında birşey bilen var mı acaba. Yada şöyle soruyum. kısa vadede yatırımın çalınma ihtimali nedir?
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 23, 2013, 02:53:39 PM

Haber 5 Kasımda çıkmış. Prof. Emin Gün Sirer'in bi açık bulduğundan bahsediyor. Konu hakkında birşey bilen var mı acaba. Yada şöyle soruyum. kısa vadede yatırımın çalınma ihtimali nedir?

kısa vadede gireceksen bu işe hiç boşuna girme. ayrıca büyük paralarla girmediğin müddetçe de çok kazanamazın. boşuna kafa yorma bence değmez.
raistlinthewiz
Member
**

View Profile WWW
December 23, 2013, 02:57:14 PM

haber de araştırmanın kendise şaka gibi;

Cornell University akademisyenleri sanal para birimi Bitcoin’in kırılabilmesine yol açan bir güvenlik açığı tespit etti. Araştırmaların öne sürdüğü üzere bu açıktan yararlanan saldırganlar Bitcoin sistemini tamamen yok edebilir.

Araştırmanın detaylarını blogunda paylaşan üniversitenin akademisyenlerinden Prof. Emin Gün Sirer, sistemdeki açığın Bitcoin üretmede kullanılan Bitcoin madenciliğinin içinde yer aldığı söylüyor. Sirer, birden fazla madencinin bir araya gelerek geri kalan Bitcoin ağından daha fazla güce sahip olmasının sistemin adil dağılımına zarar verebileceklerini belirtiyor.

en iyi cevabı şu comment'te vermişler zaten;

I like how a researcher at a very well respected university finds a weakness in Bitcoin that has essentially been explained in the Bitcoin wiki for years and thinks it's something new.

*yawn* Thank you for your contribution.

free fame peşinde koşan akademisyen kafası işte..

acedia
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
December 23, 2013, 03:06:15 PM

Hocam siz her konuda daha da düşmesini beklediğinizi söylüyorsunuz. Anlamadım kaça düşmesini bekliyorsunuz. 10$ olmasını mi bekliyorsunuz. o gün düştü 450$ civarında seyretti daha ne kadar düşmesini bekliyorsunuz? BTC fiyatı çok düşük bir seviyeye inerse    tahtı sallantıdadır.
avarnet
Sr. Member

View Profile
December 23, 2013, 03:10:49 PM

Hocam siz her konuda daha da düşmesini beklediğinizi söylüyorsunuz. Anlamadım kaça düşmesini bekliyorsunuz. 10$ olmasını mi bekliyorsunuz. o gün düştü 450$ civarında seyretti daha ne kadar düşmesini bekliyorsunuz? BTC fiyatı çok düşük bir seviyeye inerse    tahtı sallantıdadır.

aynen bana göre de büyük düşüş buydu ! 1200 USD'den bi anda 450 USD'ye kadar eridi. btc daha fazla direnç göstermezse yatırım alamaz  Roll Eyes
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 23, 2013, 03:11:22 PM

Ben hiçbir konuda düşecek demedim. Zaten çıkar-düşer demek spekülasyondan başka bir şey değil. 10$ olmasını kimse beklemiyor. Grafiklere göre zıplamadan sonra yeniden 500'ün altı test edilip ikili dip yapması bekleniyordu, herkesin düşme beklentisi dediğim bu 2. düşüş oluyor yani. Henüz gerçekleşmedi, belki ileride gerçekleşir ama ben artık düşeceğini sanmadığım için yeniden alımlarımı yaptım ve beklemeye geçtim.
Türkçe bölümü dışında insanların genel düşüncesini görmek istiyorsanız bu spekülasyon konusuna bakabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
December 23, 2013, 04:05:17 PM

haberde birşey yok ki, singapur hükümeti bitcoin e karışmamayı tercih etti diyor, ne güzel işte. Smiley
TakashiMakat
Member
**

Activity: 93

View Profile
December 23, 2013, 05:57:35 PM

Yatırımının çalınması ile ilgisi yok bu konunun. Burda bahsedilen bir madencinin bencil davranıp avantaj elde edebileceği bir açıklık. Tabi madenciler bunu yapınca kendilerini de yaralamış oluyorlar çünkü Bitcoin'e zarar vermiş oluyorlar. Şu ana kadar bu açığı kullanan bir madenci olmadı.
dalak
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
December 23, 2013, 06:31:05 PM

kısa vadede gireceksen bu işe hiç boşuna girme. ayrıca büyük paralarla girmediğin müddetçe de çok kazanamazın. boşuna kafa yorma bence değmez.

%51 attack denen fenomenden bahsediyor, makalede neden %33 yazıldığını bilmiyorum. Bitcoin için pratik anlamda böyle bir ihtimal artık söz konusu değil.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: