Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:38:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: coine yatırım yaparken en çok neye dikkat edilir ???  (Read 139 times)
elektronikposta (OP)
Member
**

Activity: 177
Merit: 10

View Profile
May 15, 2018, 10:39:29 AM

bir miktar param altcoine yatırım yapmak istiyorum ama seçim konusunda kafam karışıyor sizce neye dikkat etmeliyim neyi göz önünde bulundurmalıyım seçim yaparken
1714927111
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714927111
Reply with quote  #2

1714927111
Report to moderator
1714927111
Hero Member
*

Ignore
1714927111
Reply with quote  #2

1714927111
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714927111
Hero Member
*

Ignore
1714927111
Reply with quote  #2

1714927111
Report to moderator
1714927111
Hero Member
*

Ignore
1714927111
Reply with quote  #2

1714927111
Report to moderator
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
May 15, 2018, 10:42:49 AM

İlk olarak uzun süre takip etmek gerekiyor piyasanın yükseliş ya da düşüşünden nasıl etkilenmiş ya da etkilenmiş mi? Daha önce pump yemiş mi? Hangi borsalarda işlem görüyor vs vs hepsini göz önünde bulundurman gerekiyor.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
May 15, 2018, 10:57:45 AM

Aynen takip ve borsa olayı önemli, bu piyasada yeni isen sağlam coinlerle başlaman daha iyi olablir (ETH, Ripple, NEO vs.) Burada araştırmanı iyi yap, fiyatı yüksek iken almamaya çalış düşüşlerde al yükselince sat.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 15, 2018, 01:09:26 PM

Riske girmek istemiyorsanız ETH her zaman rahat bir yatırımdır. EOS ve NEO da aynı şekilde orta vadede kazanç garantisi olabilecek coinler. Ayrıca günümüzün parlayan yıldızlarından ZRX ve QTUM'u da araştırmanızı tavsiye ederim. Altcoin yatırımlarında önemli olan şey, projelerini gerçekleştirmiş ve yürüyen sistemlere yatırım yapmaktır. ICO'dan yeni çıkmış olan coin ve tokenler için de bakılacak ilk nokta; piyasadaki rakiplerine göre "yeni" olarak ne ortaya koyduklarıdır.
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
May 15, 2018, 01:21:22 PM

farklı kriterlerde yazardım ama şu bana daha farklı geliyor. borsadaki ilk işlemlerine bakın. yatay başladı ve çok geçmeden 5x gibi yaptı buna dikkat edin. bir de borsaya başladığından beri pump başlatıp işlem hacmide öyle yok olup gidecek gibi değil 5-10 milyon dolar ve üzeri günlük işlem hacmi varsa o coini incelemeye alıyorum. 5x yapmış kaçırdık treni diye hayıflanmam, kuzu kuzu fiyatı gerileyecek.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 15, 2018, 01:22:51 PM

Öncelikle potansiyel, grafik ve varsa haber. Bu içi birlikteyse zaten çok büyük ihtimalle kazandırır.

Fuyuki_Wataru
Member
**

Activity: 167

View Profile
May 15, 2018, 01:25:17 PM

Hocam projenin roadmapı'na bak takıma bak ne yapacaklarmış ne kadar yapılabilecek bir şey bunlara bak. Aldığı yatırıma bak tanıdık isim var mı takımda ona bak içine sindiyse yap yatırımı hadi hayırlı olsun

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
vmww
Member
**

Activity: 154

View Profile
May 15, 2018, 01:26:36 PM

Projenin amacına ve temeline dikkat ediyorum daha sonra ekip gecmısını arastırıyorum kımler nereden bır araya gelmıs ve daha once ne ıle ugrasıyorlarmıs.Telegram gruplarından bır kac soru sorarak ılgılerını olcuyorum hislerim dogrultusunda kendımı uzmeyecek bır yatırım yapıyorum.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
May 15, 2018, 01:48:04 PM
Merited by Zz (1)

bir miktar param altcoine yatırım yapmak istiyorum ama seçim konusunda kafam karışıyor sizce neye dikkat etmeliyim neyi göz önünde bulundurmalıyım seçim yaparken

1. olarak kurumsal kimlik, marka kimliği ve web sitesi tasarımı önemlidir ki kişiye güven vermelidir.
2. olarak ekip üyeleri kimlerdir? gerçekten böyle şahıslar var mı bu önemli, linkedin gibi profilleri var mı bu kişilerin vasıfları nelerdir bunlardan bahsedilmiş mi buna göz atmalısınız.
3. olarak bu x altcoin projesi yada ico'su neye hizmet ediyor? verdiği hizmet nedir? gerçekleşmesi mümkün bir projemi piyasada rakipleri var mı varsa şu an o projeler roadmap'lerine göre neredeler ve neleri başarmışlar bunlara göz atmalısınız.
4. olarak bu x altcoin'in total supply adeti kaç? çok fazla adetli token veya coin'ler risk yaratabilir. keza bu x coin projesinin sahipleri ellerinde % kaç bu token yada coin'den tutuyor? yatırımcılar yüksek adetli / yüzdeli çıkardıkları coin'i elinde tutan projelere pek güvenmezler.
5. olarak bu x altcoin'in white paper'i nasıl hazırlanmış? bir yerden çalıntı mı yoksa saçma sapan şeyler mi yazılmış? yada çok kısa detaysız bir şekilde m yazılmış buna göz atmak gerek.
6. olarak bu x altcoin'in roadmap'i açık ve net mi çok kısa zamanda gerçek üstü şeyler vaat ediyorsa uzak durmak gerekir.
7. olarak bu x altcoin'in bitcointalk vb sosyal mecraları nasıl kullandığına dikkat edin, iletişim ve ulaşılabilirlik kripto para dünyasında en büyük unsur ve güven kaynağıdır bana göre.
8. olarak bu x altcoin'in güncel anlaşma vb. benzeri planları var mı? varsa bu kurumlar nasıl firmalar bunların iyi bir şekilde araştırılması gerektir.

bunlar naçizane benim x bir token yada altcoin'e yatırım yapmadan önce araştırılması gerektiğini düşündüğüm şeylerdir, bol şans.
ohmannomma
Member
**

Activity: 144

View Profile
May 15, 2018, 01:55:52 PM

Ben genel olarak proje ekibine ve max supply'e dikkat ediyorum. Roadmapta mantıklıysa yatırım yapmamak için bir sebep yok gibi

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: [1]
  Print  

Jump to: