Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:15:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Blockstack - Yeni İnternet (merkeziyetsiz internet) - Tartışma Platformu  (Read 137 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
May 15, 2018, 11:50:18 AM

Decentralized New Internet adıyla çıktılar. Destekleyen şirket kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Çok sağlam yatırımlar aldılar en son kasım-aralık 2017 aylarında 50 m USD yatırım aldılar.

Sitesi: https://blockstack.org
Github adresi: https://github.com/blockstack/
Token Satışı: 2018 Q3-Q4 olarak düşünüyorlarmış, anladığım kadarıyla 1 parti satış olmuş. 2. parti yapılacak 1 yıl arayla.

- Takip edenler, katkı sağlamak isteyenler, desteğe ihtiyacı olanlar varsa yazabilirler. Fikir alişverişi yapabiliriz.

signature not found.
1714968929
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714968929
Reply with quote  #2

1714968929
Report to moderator
1714968929
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714968929
Reply with quote  #2

1714968929
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
May 15, 2018, 12:33:49 PM

Yeni bir fikir değil, daha önce benzerleri yapıldı. Örneğin Internxt projesine göz atabilirsiniz. Türkçe kaynak da var. Cointürk projeyi burada tanıtmış: https://coin-turk.com/yeni-internet-duzeni-internxt-interneti-merkezsizlestiriyor-ico-yaklasiyor
Karlı olabilir ama ICO zaman aralığı çok fazla. O zamana kim bilir Bitcoin, Ethereum, dolar hangi fiyatlarda olacak.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
May 15, 2018, 12:56:24 PM

Yeni bir fikir değil, daha önce benzerleri yapıldı. Örneğin Internxt projesine göz atabilirsiniz. Türkçe kaynak da var. Cointürk projeyi burada tanıtmış: https://coin-turk.com/yeni-internet-duzeni-internxt-interneti-merkezsizlestiriyor-ico-yaklasiyor
Karlı olabilir ama ICO zaman aralığı çok fazla. O zamana kim bilir Bitcoin, Ethereum, dolar hangi fiyatlarda olacak.

ICO sundan ziyade projenin hayat bulması ile ilgileniyorum. İlk değil onun dışında maidsafe.net var. Fakat faaliyet, ekip, başarılı adım, dogru tanıtım mantığı ile ilerleyen şuan gözlemlediğim bu var.
Projelerin de hali hazırda uygulamalar yayınlanmaya başladı bile ki daha token Satışı yapılmadı bile. Ekipleri çok geniş ve düzenli olarak sürekli büyütüyorlar.

signature not found.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
May 15, 2018, 02:23:28 PM

Verdiğiniz kısa bilgiden sonra şöyle bir sitelerini inceledim. Proje 2013 yılında başlamış ve aktif olarak kullanımda. 2017 başlarında Lux Capital, Naval Ravikant, and Shana Fisher'den yatırım alarak 1. yatırım turunu kapatmışlar. Ayrıca bir alan adı hizmeti de veriyorlar sanırım. Tarayıcıları Windows 10 kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Denemek için indirmeyi düşünüyorum. Mevcut durumda blockchain tabanlı tarayıcı olan BRAVE tarayıcısını aktif kullanıyorum. Performans konusunda faydalı bulursam BlockStack da yeni tarayıcılarım arasında yer alabilir.

cangxang
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
May 15, 2018, 02:33:31 PM

Baya bi hype olmuş proje. Ama ben sizin yazınızla  tanıdım böyle fırsatlar kaçırmamak daha önceden bilgisini almak daha önemli Sad

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
May 15, 2018, 03:03:11 PM

Verdiğiniz kısa bilgiden sonra şöyle bir sitelerini inceledim. Proje 2013 yılında başlamış ve aktif olarak kullanımda. 2017 başlarında Lux Capital, Naval Ravikant, and Shana Fisher'den yatırım alarak 1. yatırım turunu kapatmışlar. Ayrıca bir alan adı hizmeti de veriyorlar sanırım. Tarayıcıları Windows 10 kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Denemek için indirmeyi düşünüyorum. Mevcut durumda blockchain tabanlı tarayıcı olan BRAVE tarayıcısını aktif kullanıyorum. Performans konusunda faydalı bulursam BlockStack da yeni tarayıcılarım arasında yer alabilir.

orada ufak bir detay var. Bunların browser dedikleri şey mevcut chrome,firefox gibi tarayıcıların aslında decentralized APP lerle konuşması için blockchain de yer alan ağ düğümleri ile iletişime geçen bir protokol olarak geliyor. Ben MacOS da denediğimde öyleydi en azından.
Brave gibi dogrudan kullanılan bir tarayıcı değil

signature not found.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
May 15, 2018, 03:10:59 PM

Benzer projeler var, birbirlerine rakip olacak özellikler katmadıkça ve potansiyellerini açığa çıkaracak ürünler ortaya koymadıkça bir an için etkili bir çıkış yapabilirler ama uzun vadede çok başarılı olabileceklerini sanmıyorum.
grkmbykl01
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
May 15, 2018, 03:55:56 PM

Aklıma silicon valley dizisini getirmiş proje  Grin. Gerçekten çok klişe bir fikir ama neler başarılı oldu neler. Bu projede olabilir ama bence pek bel bağlamayın.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
May 15, 2018, 05:43:00 PM

Rekabet iyidir projelerin hızlanmasını ve gelişmesini sağlar  . Takım bilgilerine nereden ulaşabilirim .

Pages: [1]
  Print  

Jump to: