Bitcoin Forum
August 30, 2024, 01:25:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İlk Kez Bitcoin Alacağım, ama nasıl ?  (Read 1682 times)
eddiebg (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
December 24, 2013, 08:22:31 PM

Yaklaşık 5000$ lık bitcoin yatırımı yapmayı düşünüyorum. Param şu an Türkiyede bir banka hesabında. Normalde yurtdışında yaşıyorum. Şu yolu izlemem sizce nasıl olur ?

btcturk.com üzerinden btclerimi alıp, işlem hacmi yüksek bir yabancı siteye bitstamp veya başka bir siteye aktarabilirmiyim ? En son olarakta istedğim karı yaptıktan sonra Alman Bitcoin sitesine aktarıp alman banka hesabına çekmem mümkün mü ?

Biraz karmaşık oldu ama , yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hangi yolu izlmem gerekiyor size ?  

romeozoom
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 24, 2013, 08:32:01 PM

evet dediğin gibi olur daha önce bu yöntemi kullanarak para kazananlar oldu zaten.
halisakal
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
December 24, 2013, 08:35:03 PM

Yaklaşık 5000$ lık bitcoin yatırımı yapmayı düşünüyorum. Param şu an Türkiyede bir banka hesabında. Normalde yurtdışında yaşıyorum. Şu yolu izlemem sizce nasıl olur ?

btcturk.com üzerinden btclerimi alıp, işlem hacmi yüksek bir yabancı siteye bitstamp veya başka bir siteye aktarabilirmiyim ? En son olarakta istedğim karı yaptıktan sonra Alman Bitcoin sitesine aktarıp alman banka hesabına çekmem mümkün mü ?

Biraz karmaşık oldu ama , yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hangi yolu izlmem gerekiyor size ?  

btcturk' e TL yatır.. BTC ye çevir.
Çevirilen BTC' yi crypsy veya btc-e deki hesabına gönder. İstediğin karı altcoinlerde yapmak istiyorsan crpsy en uygunu. catcoin bugün yarın işleme başlar.
daha sonra BTC ye çevirip https://www.bitcoin.de/en bu siteye BTC lerini aktarıp alman hesabına çekebilirsin.
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
December 24, 2013, 08:37:38 PM

hocam şuan btcturk ile btc-e parelel gidiyor. yani btcturk ten alıp btc-e ye aktarırsan herhangi bir zararın olmadan network e dahil olmuş olursun. eğer para yı direk btc-e, bitstamp a vs gönderirsen komisyonlardan dolayı paran %10 erir. btc-e de işlemlerini yaptıktan sonra alman bankalarına aktarmanda sorun olacağını sanmıyorum.
kolay gelsin.
eddiebg (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
December 24, 2013, 08:41:14 PM

hocam şuan btcturk ile btc-e parelel gidiyor. yani btcturk ten alıp btc-e ye aktarırsan herhangi bir zararın olmadan network e dahil olmuş olursun. eğer para yı direk btc-e, bitstamp a vs gönderirsen komisyonlardan dolayı paran %10 erir. btc-e de işlemlerini yaptıktan sonra alman bankalarına aktarmanda sorun olacağını sanmıyorum.
kolay gelsin.

birtek komisyonsuz transfer edebileceğim btc-e adresimi hocam ? yaklaşık 2 haftadır coin piyasasını takip ediyorum acemiyim anlayacağın, bu kadar büyük paraylada güme gitmek istemiyorum. Önce küçük bir miktarla sistemi test edeceğim sanırım.

tüm cevap verenlere teşekkürler.
muratdur
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 25, 2013, 11:39:47 AM

kolay gelsin.

birtek komisyonsuz transfer edebileceğim btc-e adresimi hocam ? yaklaşık 2 haftadır coin piyasasını takip ediyorum acemiyim anlayacağın, bu kadar büyük paraylada güme gitmek istemiyorum. Önce küçük bir miktarla sistemi test edeceğim sanırım.

hesabındaki parayı BTC-Turk yatır ama hemen alım yapma. 2 haftadır takip ediliyor isen yine kontrol et düşüşte mi yoksa yükselişe geçecek mi ? yine düşecek gibi bir yorum çıkarırsan bekle ve düşükten alım yaparsın ama yok yükselme trendine girdi ise fiyatın biraz altından emir verirsin ve btc almış olursun. ister btc-turk üzerinden al sat yap btc'ni istersen BTC-e yada diğer borsalara transfer edip alt coin alabilirsin bu senin neye yatırım yapmaya kalır.  başka tavsiye edebilieceğim de kademeli alım yapmandır pat diye  düştü hepsine alayım yerine  paranın bölerek alım yaparsın. verdiğim bilgiler taktiktir. zaten yatırım yapmayı düşünüyorsun. ama yolunu iyi belirle tavsiyemdir.

NOIZ
⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒
○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK ○ ○ ○
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
December 25, 2013, 04:48:50 PM

kolay gelsin.

hesabındaki parayı BTC-Turk yatır ama hemen alım yapma. 2 haftadır takip ediliyor isen yine kontrol et düşüşte mi yoksa yükselişe geçecek mi ? yine düşecek gibi bir yorum çıkarırsan bekle ve düşükten alım yaparsın ama yok yükselme trendine girdi ise fiyatın biraz altından emir verirsin ve btc almış olursun. ister btc-turk üzerinden al sat yap btc'ni istersen BTC-e yada diğer borsalara transfer edip alt coin alabilirsin bu senin neye yatırım yapmaya kalır.  başka tavsiye edebilieceğim de kademeli alım yapmandır pat diye  düştü hepsine alayım yerine  paranın bölerek alım yaparsın. verdiğim bilgiler taktiktir. zaten yatırım yapmayı düşünüyorsun. ama yolunu iyi belirle tavsiyemdir.

hocam sanırım türkiyede en çok bilinen 2 borsa var, biri btc-e diğeri btcturk. ben şahsen parayı direk btc-e ye (yandex money--> payeer yolu ile) yatırdım. yaklaşık %10 bir komisyon ödedim.
tabi o zaman 2 borsa arasında fiyat farkı çok olduğu için btcturk-->btc-e yolunu kullanamadım. şuan tam dengedeler yani komisyon vermeden işlem yapabilirsin.
ayrıca btc-e bence hem kullanışlı hemde çok aktif bir yer. dalgalanmalar fazla. tabiki iyi pozisyon alırsan bu iyi birşeydir. ayrıca arkadaşın dediği taktiği uygula, tüm parayla tek sefer de alım yapıp başını bekleme.
örneğin parayı 4 e böl. 1 parça ile alım yap, onun altında diğer parça ile pozisyon al. eğer düşerse düşükten almış olursun, yükselirse aldığını satmış olursun. aldığın coin için bence hemen satış pozisyonu gir.
ayrıca bu piyasaya aktardığın parayı yok bil, unut. eğer kaybettiğinde seni sarsacaksa girme veya az para ile gir.
diğer borsalara gelince mt.gox ve bitstamp var ancak onları hiç kullanmadım. kullanan arkadaş varsa yardımcı olursa iyi olur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: