Bitcoin Forum
July 03, 2024, 11:32:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Sokak sanatçısından Bitcoin'li duvar resimleri  (Read 344 times)
goncalvopietro (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
May 15, 2018, 07:00:45 PM
Merited by Cashcash (1), mariogomer (1)

Sokak sanatçısı Pascal Boyart, duvar resimlerine Bitcoin bağışı almak için QR kod ekliyor.

Blockchain teknolojisi ve kripto paralar, sanata da yayıldı. Fransız sokak sanatçısı Pascal Boyart, yeni sanal para trendini eserlerine yansıtıyor. Bitcoin teknolojisinin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan etkilenen sanatçı, kripto parayı duvar resimlerinin merkezine yerleştiriyor. Bitcoin sadece resimleri tamamlayan bir parça değil, aynı zamanda Boyart’ın eserlerine maddi katkı sağlama yolu olarak öne çıkıyor.

Boyart, “İlk olarak QR kodu Kasım 2017’de çalışmama dahil ettim. Bu çalışmada bir çocuk babasına, ‘Baba para nedir?’ diye soruyordu. Ben de resimde QR kodu imzamın yanına iliştirdim” şeklinde konuştu. “Birilerinin şidiye kadar bu şekilde herhangi bir bağış yapıp yapmadığından emin değilim ama ben insanların sokak sanatçılarına bağışlarıyla destek olup olamadıklarını görmek istedim” diyen sanatçı, “Bunu Andreas Antonopoulos’un The Internet of Money (Paranın İnterneti) kitabına bir saygı duruşu olarak yaptım” şeklinde konuştu.

Bitcoin blockchain istatistikçilerine göre Boyart’a şimdiye kadar bu yolla bin doların üstünde (yaklaşık 0,11 Bitcoin) bağış yapıldı.

-- Olur da Fransa'ya yolunuz düşerse belki aklınıza eser ve gidersiniz  Smiley   Görseller için haberin linkini ve kaynağını paylaşıyorum.

NTV Haber - https://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/sokak-sanatcisindan-bitcoinli-duvar-resimleri,boJ-Ars8S0uT-Da8j86XUA
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
May 15, 2018, 07:16:46 PM

İşte inovasyon budur. Adam sanatı bile blockchainle buluşturabiliyor. Crypto ile maaş konularının konuşulduğu bugünlerde bu sanatçıda ekmeğini bitcoin ile kazanmayı seçmiş. Güzel de bağış toplamış aslında.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 15, 2018, 07:22:33 PM

Bitcoin'i bu yolla bu kadar cazip bir şekilde sunmak ve onbinlere reklamını yapmak takdir edilesi bir durum. Eserleri çok bir göz zevkim olmamasına rağmen epey dikkatimi çekti diyebilirim, bağış konusuna gelince bence daha iyi rakamları hak edebilirmiş ama bunun için öncelikle kripto para kullanıcılarının sayısının artması lazım  Smiley

jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
May 15, 2018, 07:33:38 PM
Last edit: May 16, 2018, 09:23:07 AM by jeks

düşünceye hayran kaldım diğer sokak sanatçılarıda örnek alırsa güzel olur. bir gün bir yerlerde görürsem mutlaka bağış atarım umarım bu tarz yaratıcı düşünceleri ülkemizde de görürüz.
frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
May 15, 2018, 08:16:41 PM

Bitcoin hesabını ayarlamak zaten çok kolay, bu yüzden tek yapması gereken QR kodu için bir lazer kesim kalıbı sipariş etmek, harika ve başarılı olmuş.  Wink
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
May 15, 2018, 09:42:38 PM

Resimleri inceledim gerçekten süpere yakın bir şey diyebilirim çok beğendim umarım daha fazla bu tarz resim şölenleri görebiliriz  belki hepimiz için bir umut olur.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
May 15, 2018, 09:45:03 PM

Bitcoin bağışı toplamak için sokak 'ta resim yaparak sanatını kullanmak kimsenin aklına gelmezdi herhalde sanatçı demek yaratıcı demek
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
May 15, 2018, 10:54:26 PM

Bitcoin ve sokak sanatı bir arada düşünüldüğünde ,farklı hedefleri olan ancak  birbirini tamamlayan iki unsur olarak epey dikkat çekici nir çalışma olmuş. “Baba para nedir” diye soran çocuk resmi çok manidar. Bir gün Bitcoin ortak para birimi olursa Bitcoini temsil eden bir görsel olarak kayıtlarda yerini alabilir.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
May 15, 2018, 11:03:08 PM

Güzel çalışma olmuş BTC ile sınırlı kalmasa daha yaratıcı eserler çıkarabilir .

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
May 16, 2018, 12:52:57 AM

gerçekten yaratıcı bir iş yapmış . takdir ettim kendisini . ilerleyen zamanlarda daha çok para gönderen olacaktır kendisine .

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
tebessum
Member
**

Activity: 314

View Profile
May 16, 2018, 06:48:54 AM

dahiyane olmuş çok beğendim düşünceye hayran kaldım resimleri de harikaymış tebrik ederim
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
May 16, 2018, 06:59:28 AM

Sanata yakından ilgi duyan birisi olarak haber çok hoşuma gitti. Dahiyane bir fikirle ortaya atılmış. Sanata ve kripto paralara saygı duyan herkesin elini cebine atması lazım  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
May 16, 2018, 08:27:46 AM

Çok başarılı bir iş olmuş. Sanatçı insanların bu yönüne bayılıyorum. Yeniliklere ayak uydurup bunu sanatlarına yansıtabiliyorlar. Bitcoin gibi bir devrimi  sanata dönüştürmek çok yaratıcı bir fikir.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
May 16, 2018, 08:36:28 AM

Emin çapanın da dediği gibi zamana ayak uydurmazsan yok olur gidersin. Adam şimdi boşuna mı astrofizik quantum vb dersler alıyorum diyor. Bu da onun gibi birşey. Hepsi resim çiziyor bazıları gerçekten kaliteli resimler çiziyor lakin aralarından bazıları farklı yönlere yönelip biraz daha fark açabiliyor. Bu da güzel bir örnek olmuş.
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
May 16, 2018, 09:01:00 AM

Bambaşka br dünyaya kapı açılıyor. Eserler ödüllendirilmek için küçüçük bir qr kodu yetiyor. Gerçekten mevcut finansal hatta sosyo-ekononik düzen alaşağı olabilir.
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
May 17, 2018, 01:47:55 PM

Yaratıcı ve farklı bir hamle bin dolar kadar bir bağışta almış , resimlerde fena değil. Ressamı tebrik ediyorum , yenilikçi bir arkadaşmış.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 17, 2018, 02:20:38 PM

Çok başarılı bir yöntem bağış toplamak için. Bitcoin sayesinde farkındalık oluşturmuş ve dikkat çekici olmuş. Bağış yapmak isteyenler içinde büyük kolaylık olmuş. tek yapmaları gereken QR kodu okutup parayı göndermek.
calmaral
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
May 17, 2018, 02:58:20 PM

Bağış toplamanın farklı bir yolunu bulmuş adam, karekod bile oluşturmuş helal olsun. Bence verdiği o kadar emeğe karşın 1000$ civarı bitcoin az olmuş. Ama bu kripto para sanat ilişkisini çok güzel ortaya koymuş.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
May 17, 2018, 03:45:30 PM

Geçek bir sanatçı örneği sergilemiş, sanatçılığını digital ekonomi ve teknoloji konusu ile resme dökmüş , artık bitcoin sokaklarda ve halkın sürekli gözönünden yer almaya başladı , herkesin kripto dünyasından haberi olacak.

matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
May 17, 2018, 05:00:38 PM

Dikkat çekici bir yöntem bulmuş ressam, resimler de fena değil bu yöntemle bağış toplamayı başaracaktır. Acaba ne kadar süre bağış toplayacak ve toplanan miktar açıklanacak mı?
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: