Bitcoin Forum
June 26, 2024, 02:08:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Son zamanlarda artan "Türkiye'nin ilk ve tek Bitcoin Forum(ları)"  (Read 1246 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
December 26, 2013, 03:45:01 PM

Arkadaşlar, nedir bu Tayyip'lik? Herkes "benim forumum benim forumum" moduna girmeye başladı.

Şuan zaten "ealfskillz" arkadaşımız moderatörken başlıktaki gibi herkes kendine göre "Türkiye'nin ilk ve tek" forumu diye forum kurmaya başladı, herkes bu forumlarla egolarını tatmin etmeye çalışıyor. Yapmayın, etmeyin.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
December 26, 2013, 04:13:24 PM

Arkadaşlar, nedir bu Tayyip'lik? Herkes "benim forumum benim forumum" moduna girmeye başladı.

Şuan zaten "ealfskillz" arkadaşımız moderatörken başlıktaki gibi herkes kendine göre "Türkiye'nin ilk ve tek" forumu diye forum kurmaya başladı, herkes bu forumlarla egolarını tatmin etmeye çalışıyor. Yapmayın, etmeyin.

Bence burada hiç bir sorun yok. Tek sıkıntı moderasyon eksikliği idi. Global bir piyasada neden yerel bir forum olsun? Tüm veriye tek bir nokrada erişilebiliyor burada.

Emeği geçenlere teşekkürler.
merket
Newbie
*

Activity: 62
Merit: 0

View Profile
January 10, 2014, 05:56:01 AM
Last edit: January 10, 2014, 01:12:00 PM by merket

Dürsüt olmak gerekirse vaktiyle size moderatörlük teklifi sunduğumuz için pişmanız xDeathwing. Ekibim ve bizzat ben bu forumları (bitcointalk.org) geçen seneden beri takip ediyoruz. Bu sitede Türkler için alt konu başlıkları açılmadan önce burası tek bir odaya kapatılmış misafir çocuklarına ayrılmış oyun odası gibiydi. Tıklım tıkış ve her kafadan bir sesin tek başlık altında çıktığı "zorlama" bir foruma benziyordu.

Daha önceden de dile getirdiğimiz gibi "bitcointalk.org"un lokal başlıklara imkan sağlaması (ve son dönemlerde alt başlıklara) takdir edilecek bir şey.

Fakat buradaki sıkışıklığı gözlemleyip, Türk Lirası harcayarak, "gönüllü" çalışmalarla oluşturulan sitelere (bknz. kriptopara.org, cointurk.net, coingaraj.com vs.) ve bu sitelerin kurucularına "Ego mu tatmin ediyorsunuz?!" demek, hem çok rencide edici, hem emeğe karşı saygısızlık, hem de bu gibi forum platformlarında bulunan ve birbirlerine yardım sunmak ve almak isteyen insanların, hele hele bir moderatörün asla sergilememesi gereken bir davranış biçimi.

Bu siteleri açan insanlar sizlere daha kolay, daha geniş ve en önemlisi sizlere özel, alternatif platformlar sunmaya çalışan Bitcoin severler ve gönüllüler.

Uslubunuzu kınıyoruz.
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
January 10, 2014, 08:24:53 PM

Dürsüt olmak gerekirse vaktiyle size moderatörlük teklifi sunduğumuz için pişmanız xDeathwing. Ekibim ve bizzat ben bu forumları (bitcointalk.org) geçen seneden beri takip ediyoruz. Bu sitede Türkler için alt konu başlıkları açılmadan önce burası tek bir odaya kapatılmış misafir çocuklarına ayrılmış oyun odası gibiydi. Tıklım tıkış ve her kafadan bir sesin tek başlık altında çıktığı "zorlama" bir foruma benziyordu.

Daha önceden de dile getirdiğimiz gibi "bitcointalk.org"un lokal başlıklara imkan sağlaması (ve son dönemlerde alt başlıklara) takdir edilecek bir şey.

Fakat buradaki sıkışıklığı gözlemleyip, Türk Lirası harcayarak, "gönüllü" çalışmalarla oluşturulan sitelere (bknz. kriptopara.org, cointurk.net, coingaraj.com vs.) ve bu sitelerin kurucularına "Ego mu tatmin ediyorsunuz?!" demek, hem çok rencide edici, hem emeğe karşı saygısızlık, hem de bu gibi forum platformlarında bulunan ve birbirlerine yardım sunmak ve almak isteyen insanların, hele hele bir moderatörün asla sergilememesi gereken bir davranış biçimi.

Bu siteleri açan insanlar sizlere daha kolay, daha geniş ve en önemlisi sizlere özel, alternatif platformlar sunmaya çalışan Bitcoin severler ve gönüllüler.

Uslubunuzu kınıyoruz.

Benim lafım hakkıyla site açanlara ve güzel bir şekilde yönetene değil. Bazı siteler oluyor, özel mesaj yoluyla atanlar oluyor, yönetici direk buradaki bütün konuları teker teker kopyala yapıştır yapıyor, ha burada kalmışsın, ha orada.

Ancak tabii ki hakkı ile kendi forumlarını açıp, kendi konularını yazıp özgün bilgiler yazan var. Bunlara kesinlikle herhangi bir lafım yok ve saygım var. Şu anda zaten çoğu forum daha gün yüzüne çıkamadan düşmeye başlıyor, sıkışıklık zamanında açılan onlarca forumdan adam gibi paylaşımlara başlayıp, üye sayısı artan sadece taş çatlasın 3 veyahut 4 forum kaldı ve hepsinin kurucularına saygım var, güzel bir şekilde işletiyorlar. Gördüğüm bütün Bitcoin ve Türk camiası ile ilgili bütün siteler teker teker giriyor ve inceliyorum.

Yanlış birşey dediysem, af ola.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3766
Merit: 2120

Crypto Swap Exchange

View Profile
January 10, 2014, 08:40:06 PM

Burada büyütülecek bir şey yok bence. Konu açıldığı zaman gerçekten forum kurup burada ilk ve tek diye tanıtma furyası vardı ve o forumların çoğu şu an aktif bile değil. 15 günde bile çok şey değişiyor Bitcoin dünyasında. Smiley

Sizin konunuza baktığımda "ilk, tek" gibi bir ibare dahi görmüyorum. Biraz gereksiz bir alınganlık olmuş. xDeathwing'in artniyetli olmadığına eminim, konu tatlıya bağlanır umarım.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████