Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:00:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: [TRK] Turko - Yeni Kriptoakçe  (Read 16162 times)
evrendede (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 27, 2013, 06:28:31 PM
Last edit: March 31, 2014, 05:55:11 PM by ealfskillz

https://i.imgur.com/weswsEL.png

Yerli kriptoakçe diyebileceğimiz Turko'yu duyurmaktan mutluluk duyarım.
Turko bir litecoin klonu olarak POW için scrypt kullanıyor.

Özellikler

- 1 dakikalık blok süresi.
- Her 2102400 blokta üretim yarılanacak. (~4 yıl)
- Blok başına 1 akçe.
- Zorluk yaklaşık olarak her 6 saatte bir tekrar ayarlanacak.
- 25,000,000 toplam akçe.
- testnet portu 41683
- mainnet portu 51683

Web sitesi:
http://turkos.info

Kaynak kodu:
https://github.com/akchecoin/Turko

Derlenmiş cüzdanlar
https://github.com/akchecoin/Turko/releases (Mac, Ubuntu ve Windows için)

Şimdilik network iki tane tohum nodu kullanıyor (ekstra bir ayara gerek yok bilgi için yazıyorum):
95.85.35.214
162.243.215.221

Üretim havuzu (mining pool)
http://wemineturko.info/

Musluk (faucet)
http://wegiveturko.info/

Blockhain bulucu
turkoexplorer.info

Takas platformu
Şimdilik yok. Kullanım artarsa cryptsy.com'dan istekte bulunabiliriz.

Blok sayısı şu an sıfır. Yani önceden üretim hiç yapılmadı. TSİ 22:00'da havuzu aktive edeceğim.

Yeni bir ikon tasarlamak isteyen olursa benimle iletişime geçebilir. Şu anki ikonu değiştirebilir / üzerinde oynayabiliriz.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 27, 2013, 06:37:33 PM

ulusal bir isim uluslararası piyasada yer edinebilir mi? Vizyonunuz misyonunuz amacınız nedir. Yaptık oldu demişsiniz.

brknmrl
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
December 27, 2013, 06:47:11 PM

Valla Türk olarak gurur onur duyarız destekte oluruz elimizden geldiğince fakat arkadaşın sorduğu sorular çok önemli. Özellikle de ciddi farklılıklar olmadıkça piyasada coinlerin ömürleri pek uzun olmuyor.
evrendede (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 06:48:38 PM

Esasen Franko isimli kriptoakçe isim konusunda bana ilham kaynağı olmadı değil.

Herhangi bir misyonum yok. Amacım belki yenilik, biraz eğlence. Bir sürü altcoin'in olduğu markette nereye oturacağımızı zaman gösterir.

İsmi de ikonu da duruma göre değiştirebiliriz. Üretilen akçelere bir zeval gelmiyor isim değişiminde  Grin
evrendede (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 07:03:57 PM

Virtualbox'a kurup bunu deneyeceğim, teşekkürler.
Mac için olan cüzdanı indirdiğimde açılmıyor, tekrar indirilmesi gerekiyor üreticiye başvurun diyor, tekrar indirdim ama durum aynı, bilginize..
brknmrl
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 07:06:35 PM

vizyon misyon önemli üstad. yaptım oldu mantığında olmamalı yoksa ömrü çok uzun olmaz. madem böyle bir niyet var bence oturup bir ekip oluşturup bir plan yapılmalı. hazırlıklar tamamlandıktan sonra tüm sosyal ağlarda duyurup güzel bir reklam yapılmalı. insanların ilgisini toplayabilmek için diğer alt-coinlerden bir farkı olmalı. gibi gibi ...
romeozoom
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 27, 2013, 08:15:50 PM

ekip kesinlikle önemli websitesi diğer sistemler için ciddi bir ekip ve yatırım yapılıp iyi yerlere gelebilir.
SpeedFreak
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
December 27, 2013, 08:16:45 PM

Bunun tutacağını sanmıyorum ama uğraşmak güzel bu bir deneme olur eksiklerinizi hatalarınızı görürsünüz. Daha iyi sunumla ve yenilikler ile çıkarsa tutma olasılığı çok daha fazla olur çünkü çok fazla birbirinin aynı altcoin çıktı ve çıkıyor önemli olan diğerlerinden bi adım önde olmak. Yardım lazım olursa yardımetmekten memnuniyet duyarım.(Yazılım vs.)
evrendede (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 08:22:38 PM

Bunun tutacağını sanmıyorum ama uğraşmak güzel bu bir deneme olur eksiklerinizi hatalarınızı görürsünüz. Daha iyi sunumla ve yenilikler ile çıkarsa tutma olasılığı çok daha fazla olur çünkü çok fazla birbirinin aynı altcoin çıktı ve çıkıyor önemli olan diğerlerinden bi adım önde olmak. Yardım lazım olursa yardımetmekten memnuniyet duyarım.(Yazılım vs.)
Teşekkürler, dediğiniz gibi önemli olan deneyim kazanmak. Aklımıza gelen fikirleri birleştirirsek farklı birşey çıkarıp onun üzerine de yoğunlaşabiliriz.

Şu anda üretim havuzunda bir problem var sanırım. İstatistikler güncellenmiyor. Cron joblar ile ilgili bir problem. Ona bakıyorum.
evrendede (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 09:10:14 PM

Şu anda statları güncelliyorum. Kısa bir süreliğine havuzu kapattım. Maksat arada biriken blokları ayıklamak.

10-15 dakikaya açacağım. cgminer'da priority 0'a aldıysanız tekrar açınca otomatik dönecektir.
emperor37
Full Member

Activity: 140

View Profile
December 27, 2013, 09:12:49 PM

Mutlaka guzel bi websitesi lazım, sonra alternatif logolarla anket vs yapmak lazım, bu logo pek olmamış sanki
Alternatif isimde Turqa olabilir mesela
halisakal
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
December 27, 2013, 09:16:08 PM

benim aklımdaki isim "Bitti" veya "Bitpara" idi. :=)
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
December 27, 2013, 09:19:13 PM

benim aklımdaki isim "Bitti" idi. :=)
Süper Smiley Bitticoin'di o Smiley
emperor37
Full Member

Activity: 140

View Profile
December 27, 2013, 09:24:27 PM

benim aklımdaki isim "Bitti" veya "Bitpara" idi. :=)

Olabilir hatta Akçe bile olabilir Smiley
mycointr
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 27, 2013, 09:29:03 PM

oto cash-out yapmıyor, gözden geçirmenizde fayda var....
aslına bakarsanız daha geniş bi lansmanla tekrar başlamak daha iyi olabilir..
amaç olarak online oyun parası-kredisi vb. alım-satımı ve benzeri şekilde tutunabilir TR şartlarında, yoksa mining yapabilecek çok insan çıkacağını sanmıyorum...
oyunlar için kredi-premium vb satan bir site coini kabul ederse ya da böyle bir site oluşturulursa yürür belki bu ulusal coin projesi..
evrendede (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 09:41:55 PM

oto cash-out yapmıyor, gözden geçirmenizde fayda var....
aslına bakarsanız daha geniş bi lansmanla tekrar başlamak daha iyi olabilir..
amaç olarak online oyun parası-kredisi vb. alım-satımı ve benzeri şekilde tutunabilir TR şartlarında, yoksa mining yapabilecek çok insan çıkacağını sanmıyorum...
oyunlar için kredi-premium vb satan bir site coini kabul ederse ya da böyle bir site oluşturulursa yürür belki bu ulusal coin projesi..

şimdi düzelmiş olması lazım. server tekrar aktive oldu.
evrendede (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 10:02:04 PM

2000kh/S la mining yaparken bu hatayı aldım "You have exceeded the pools configured TRK warning threshold. Please initiate a transfer!" çıktım pool'dan.

Hesapta 1000 TRK'nin üstünde olunca öyle bir uyarı veriyor sanırım. Peki üretim durmuş muydu, yoksa bu sadece bir uyarı mıydı?

Config'de bir yerlerde ayarı olmalı bulursam değiştiririm.
brknmrl
Newbie
*

View Profile
December 27, 2013, 10:39:27 PM

yazılımdan çok anlamamakla beraber grafiksel ve web programlaması konusunda elimden geldiğince bende yardım edebilirim.
en azından yukarıda arkadaşlarında belirttiği gibi bir deneyim olur.ileride daha iyi bişeyler için zemin hazırlar kanaatindeyim.
CrayzHackeR
Full Member

Activity: 219

View Profile
December 27, 2013, 11:55:24 PM

qt programı uzerinden nasıl madencılık yapabılırız ? ben açtım çalışıyor ama hesaba nasıl aktarıcak ?
evrendede (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2013, 06:06:50 AM

qt programı uzerinden nasıl madencılık yapabılırız ? ben açtım çalışıyor ama hesaba nasıl aktarıcak ?

http://162.243.215.221/ sitesinden üye olup "worker" oluşturacaksın.
Sonra qt programında o kullanıcıadi.workeradi ve workerşifresi bilgileri ile madencilik yapabilirsin.

şurada da biraz bilgi var (ingilizce): http://162.243.215.221/index.php?page=gettingstarted
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: