Bitcoin Forum
June 25, 2024, 07:54:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Samimi olalım bounty katılımcıları. Hiç whitepaper okudunuz mu?  (Read 429 times)
denizci (OP)
Newbie
*

Activity: 93
Merit: 0

View Profile
May 16, 2018, 08:04:42 PM

yalanı dolanı bırakalım kenara kaç tane whitepaper okudunuz. ben aşagı yukarı hepsine bakmaya çalışırım . eğer katılacaksam tamamını okurum.
ama genelde gördüğüm çok az kişi okuyor?
sizler yazın bakalım.
başkası girdi diye mi giriyorsunuz yoksa rastgelemi yoksa okuyarak mı?
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
May 16, 2018, 08:23:08 PM

Ben açık konuşuyorum, bounty için hiç okumadım. ama gireceğim ico ve ilgimi çeken projeler için, bol bol okudum,   ama genel olarak bizim milletin okuma yönünde problemi var diye düşünüyorum, okuma alışkanlığımız yok
zafa
Newbie
*

Activity: 136

View Profile
May 16, 2018, 08:24:18 PM

Çok az kişi okuyor malesef whitepaper ları. Bountyleri geçtim zaten kripto dünyasında malesef kaliteli coinlere yatırım yapan yok, herkes 1 koyup 1 ay sonra 10 katı nasıl yaparım onun peşinde.
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
May 16, 2018, 09:41:12 PM

ICO için okunur fakat bounty için hiç okumadım gerçekten . Tabii bounty sine girdiğimin çoğuna ICO sunada yatırım yaparım .
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 16, 2018, 09:51:45 PM

Bounty için niye okuyayım yatırım yapmıyorum para vermiyorum. Onun dışında bounty de olsa neyle ilgili olduğuna bakarım 2 cümle. Decentralized trading marketplace peertopeer gibi blockchain özelliklerini kendi özelliği gibi sıralayıp size satmaya çalışıyosa bi cacık olmaz geçin. İsmi Bitvsvs gibi bit ile başlayan tokenlarıda ciddiye alamıyorum. Bi de sitesine göz gezdirin bunların sonunda anlarsınız eğer yeterince gördüyseniz.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 16, 2018, 09:57:54 PM

Bende bountysine gireceğimin okumaya çaılştım ama Adamlar genelde ingilizce yazıyorlar. Bir kaç kere translate ile çevirmeye çalıştım oda tam verim vermedi. Genelde katılımı az, süresi kısa olanları tercih etmeye çalışıyorum.
Birde okusak ne olacak okumasak ne olacak? Sonuçta adamların projeyi tamamına erdireceğini bilmiyoruz ki. Bu proje tutar dediklerimiz çöp oldu bu proje tutmaz dediklerimiz ise kral oldu.
Bu iş tamamen şans işi.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 16, 2018, 10:05:43 PM

Bounty için hiç okuma ihtiyacı duymadım zaten her projeye girmiyorum, genelde belli başlı menejerlerin bountylerine giriyorum. Bu adamlarda boş proje almadığı için gerek yok okumama.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 16, 2018, 10:13:45 PM

Net olarak konuşuyorum ki, yatırım yapamadığım için direkt okumuyorum ama saolsunlar sosyal medyada hiç aktif olmadıkları için son 2 ay içinde katıldığım tüm bounty kampanyalarının whitepaperlerini öyle veya böyle elden geçirmek zorunda kaldım.

Makale yazmak istediğim zaman da Türkçe whitepaperları sonuna kadar didikliyorum. Diğer arkadaşların da yazdıkları makaleleri okuyorum. E daha ne olsun.
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163

View Profile
May 16, 2018, 10:18:22 PM

Bounty için hiç okumadım ama yatırım yapacaksam okurum. Her projeye girmiyorum zaten projeyi öncesinde araştırırım içeriğine bakar öyle girerim ama okuma gereği duymadım açıkçası
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
May 16, 2018, 10:22:21 PM

Forumun türkçe kısmı için genel konuşacak olursam %50-70 arası okumuyor. Yalan yok ilk başlarda bende okumuyordum o zamanlar al sat genel ağırlıklıydı ve 3-5 getirisi olsun diye düz imza kampanyalarından sonra tanışınca bountylerle azıcık uzucuk derken iyi kazanç getirmeye başladığı anda.Dedim ki ya 2 zıplarsın ya 3 birinde boşa emek sallarsın düz dalma aç oku araştır. Ondan sonra farkına vardım ki okuyunca öğreniyorsun bilgin olmasa dahi fikrin oluyor. Ki en önemlisi önceden okuduğun benzer projeler oluyor girmemiş olsanda fikrin oluyor açıyor bakıyorsun bu adamlar ne yapmış bunların proje tutmuşmu tutmamışmı fikrin oluyor.

Whitepaperı bu yüzden cevap anahtarı gibi görüyorum tahtada asılı a4 kağıdında bense orta sıralarda oturuyorum yarım yamalak görüyorum tam doğruyu göremiyorum ama yol gösteriyor.Okuyun arkadaşlar okuyun .

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
May 17, 2018, 01:31:12 AM

bountye katıldıktan sonra göz gezdirmek gerekebiliyor . twitter veya redditte yorum yaparken proje hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekebiliyor , whitepaper veya makale varsa ordan bilgi alıyorum .

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
tmskcimen
Member
**

Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 01:44:42 AM

Bountycilerin ne işi var whitepaper ile onlar bakar ortaklara ve ne kadar bounty ayırmışlar gerisini çok düşünmezler
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
May 17, 2018, 02:12:10 AM

Bu güne kadar hiç bir coin için ne yatırım ne de bounty için okumadım. En fazla whitepaper ı açtım , üstünkörü inceledim. Uzun yazıları okumak ile alakalı sorunum var. Çabuk sıkılıyorum.
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
May 17, 2018, 02:24:46 AM

Samimi olalım elbette, whitepaperlar Türkçe yazılmadığından pek çok kişinşn okuma, okusa da anlama şansı az. Ben elimden geldiğince okumaya çalışıyorum fakat doğal olarak yazının tamamını anlamıyorum, çeviri yaptırdığımda manasız cümleler ortaya çıkıyor. Anladığım kısmıyla yetiniyorum doğal olarak.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 17, 2018, 08:33:44 AM

Sadece whitepaperle kalmam bir coin ilgimi çektiyse tüm kaynakları araştırırım, bounty için sadece whitepaper yeterli olmaz, ama bu bounty olayı nasip meselesi tamamen, whitepaper, teknolojisi falan herşeyiyle harika olan projeler bazen hiç yatırım toplayamayabiliyor, birde bakıyorsunuz hiç alakasız coinler hardcap te yapabiliyor.

medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
May 17, 2018, 08:49:32 AM

ben bütün whitepaperları okuyarak bounty e girerim.zaten ben bountylerde sosyal medya yerine blog yazmayı tercih ettiğim için whitepaperı okumadan da blog yazamıyacağıma göre mecbur okuyorum

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
May 17, 2018, 08:59:37 AM

Bounty için okumuyorum ama katılacağım icolar için mutlaka okuyorum, firmayı araştırıyorum. Internet uzerınden ve telegramdan takip ediyorum o şekilde icolara katılmaya çabalıyorum
snykutlug
Member
**

Merit: 17

View Profile
May 17, 2018, 09:02:55 AM

Bi kere kalkıştım whitepaper okumaya ama olmadı ve bu bounty için değildi bi ico içindi olmadı yani bounty için kimseniin whitepapaer okuyacağını sanmıyorum.
criptocash
Jr. Member
*

Activity: 240
Merit: 7

View Profile
May 17, 2018, 09:17:23 AM

bounty ci  okur katılacağı bounty için bir makale yazacaksa ama herkes okurmu tahmin etmiyorum okudupunu  okunsa iyi olur taki amam okumuyorlardır.
velho
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 09:19:57 AM

Proje eğer ilgimi çekiyorsa ön yazısı benı etkilemeye ve merakımı uyandırmaya yettiyse emin ol kardeşim 40 beyaz sayfa olsun hepsini tek tek incelerim ve detayına bakarım.Proje ekibinin gecmısıne nereden geldıklerinide araştırırım.Yatırım yapacagım projeyi ayrı süzgece alırım.

Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: