Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:24:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ICO Nasıl Alınır? Neye Dikkat Etmeliyim?  (Read 226 times)
esdbgrydn (OP)
Newbie
*

Activity: 86
Merit: 0

View Profile
May 16, 2018, 10:34:53 PM

Forumda araştırma yaparken denk geldim, kendi birikimlerim ve başka yorumlardan sentezleyerek birkaç şey söyleyeceğim;

1- Proje (Amacı ve diğerlerinden farklı olup olmadığı)

2- Ekip
(Hangi ülkenin vatandaşı oldukları, bu şahısların Blockchain ile alakaları, bu işte daha önce başarılı olup olmadıkları, daha önce çalıştıkları şirketler ve Linkedin, Twitter, Facebook profilleri.
Aslında en önemlisi bu diyebilirim. Çalışan ve projeyi sürekli geliştiren ortaya bir şeyler koyan bir ekip daima iş yapar.)

3- Katedilen Yol (Siz parayı verince bir projeye başlayacağız diyenlerden uzak durun! Ortaya bir şeyler koyulmuş ve yol katedilmişse radara alın.)

4- Toplam Arz ne kadar piyasaya sunulacak ne kadarı yanacak ne kadarı kullanılacak. ne olacak yani. ve arzı yaparken neyi dikkate alıyor. basit trickler olabilir. mesela herkese arz etmez koinlerini. seçici olur.

5- Dağıtım Yüzdeleri (Ekibe verilecek olan, Bounty'e ayrılmış olan, kıyıda bekletilecek olan miktarları göz önünde bulundurun. )

6- Road Map

7- Whitepaper (Okuyun ve kullanılan dile dahi dikkat edin. )

8- Reklam
(Reklama verdikleri önem ve yapılan reklamların kalitesi göz önüne alınmalı.)

9- Basit Trickler
mesela telegram sayfasına girip adminine hemen bir şey yazın alacağınız cevabın süresi ve ilgi size göre ne kadar iyi buna puanlama yapın. eğer gerçekten kaliteli bir coin istiyorsanız bu bile önemli ve basit bir trick yolu olabilir.
1715102678
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715102678
Reply with quote  #2

1715102678
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715102678
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715102678
Reply with quote  #2

1715102678
Report to moderator
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 17, 2018, 03:14:49 AM

Bence bunlara ek olarak zamanlama kriteri de eklenmeli. Şuan çıkan hiçbir proje gerçek değerine ulaşamıyor ya satış yapamıyor ya da borsaya açılamıyor. Ayrıca teşekkürler saydığınız maddeler en etkili kriterler
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
May 17, 2018, 08:54:29 AM

Bence bunlara ek olarak zamanlama kriteri de eklenmeli. Şuan çıkan hiçbir proje gerçek değerine ulaşamıyor ya satış yapamıyor ya da borsaya açılamıyor. Ayrıca teşekkürler saydığınız maddeler en etkili kriterler

Hocam bana kalırsa bu birazda şans işi gibi. Bir ico'ya katılmadan önce benim en dikkat ettiğim nokta ise coinin adıdır. Benim katıldığım ilk ve son ico Tezos'dur. Adından belli zaten coinin ileride patlama yaşayıp yaşamayacağı. Bitcointalk profilime girin bakın. İlk açtığım konulardan birisi Ethereum nasıl alınırdı. Eğer o zamanlar Ethereum icosuna girip 1 Btc karşılığında 5000 Eth alsaydım şuan köşeyi dönmüştüm. Ama almayı becerememiştim. Baktıkça kahroluyorum.

mamostem
Member
**

Activity: 162
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 11:33:12 AM

Bence en önemli kriter ico nun piyasa değeri ve adının duyulması
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 17, 2018, 01:47:09 PM

Önemli bir durumda reklam kampanyası doğal yollarla mı ilerlemiş yoksa airdrop ile adam mı toplamışlar airdrop miktarı ne kadar reflimi eğer öyleyse girer girmez paramparça ederler bunlar da benim için önemli kriterler
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 17, 2018, 02:59:18 PM

Bence en önemli kriter ico nun piyasa değeri ve adının duyulması

Denaro, Envion, Hoqu isimlerini daha önce duydunuz mu? Yüzlerce kişi bu kampanyalara katıldı, milyonlarca dolar para toplandı da ne oldu? (: Reklamını güzel yapan her kampanya başarı ile sonuçlanmıyor malesef

ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
May 18, 2018, 01:13:13 PM

hocam sadece nelere dikkat etmek gerektiğinden bahsetmişsiniz. biraz da nasıl alınır kısmından bahsetseniz iyi olur diye düşünüyorum.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
May 18, 2018, 02:29:52 PM

Bence en çok dikkat edilmesi gereken kısım işin ekip kısmı. Ben bir ödül kampanyasına gireceğim zaman özellikle ekipte kimler var iyi bir araştırır daha sonrasında katılım gerçekleştiririm.

Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
May 18, 2018, 03:00:24 PM

Bunların hepsinin yapılması lazım lakin bunun haricinde şans da olması lazım. İstediğin kadar araştır uğraş ama sans olmadığı zaman olmuyor. Tabi bu araştırmadan bunları uygulamadan alın demek değil. Sakin yanlış anlaşılmasın.
karadeli
Member
**

Activity: 114

View Profile
May 18, 2018, 03:55:03 PM

Şu aralar uzun vadeli değil de kar yapmak için girenlere sadece şans diyorum. B*ktan projeler tutuyor, süper projeler kalıyor vs. tamamen şans..
yerlivemillicoin
Newbie
*

Activity: 38

View Profile WWW
May 19, 2018, 07:01:18 AM

Değerli forum üyeleri,

İco almak, ico’ katılmak ve ico incelemesi,  'Yerli ve milli coin' projemiz ile de ilgili olduğundan şunları belirtmek isteriz.
Diğer üyeler yabancı menşeili ico'lar için görüş belirtmişler, biz de türk ico'ları için şunları söyleyebiliriz:

- Türk emlak ico'su, Türk gayrimenkul sertifikası ico'su, Türk çiftlik benzeri üretim ico'su , Türkiye demir metal ico'su gibi projeler 'para toplama projesi'dir. İncelemenize gerek yoktur.
( çünkü yukarıda bahsettiğimiz projeler gayrimenkul ve reel sektör ile ilgilidir, ico yapılamaz)

- Ödeme araçları ico'su, Para ico'su, Akçe ico'su , Mangır ico'su, Lira ico'su çok yüksek ihtimalle birer 'para toplama projesidir'. İncelemenize gerek yoktur.

-Bu saydıklarımızın dışında, internetten uzun süredir aşina olduğumuz ve kullandığımız uygulamalara-servislere-platformlara (eğitim-blog-mesajlaşma-video izleme-mesajlaşma vb.) , blokzinciri ve paylaşım modelleriyle yeni bir soluk getiren projeler yukarıdaki üyelerin de altını çizdiği hususlar dikkate alınarak incelenebilir.

Yerli ve milli coin projemizin de yakında çalışmaları bitirilip sizlerin incelemesi için takdirlerinize sunulacaktır.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
May 19, 2018, 09:13:15 AM

Herşeyden önce, proje kimin, daha önce neler yapmışlar buna çok dikkat etmeniz lazım. Özellikle daha önce bir referansı olmayan, sadece isimlerle hareket eden kişilerin projelerine dikkat edin. Genellikle çok süslü vaat edici oluyorlar ama sonu hüsran olabiliyor.
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile
May 19, 2018, 08:00:06 PM

Birçok iconun içi boş çıkıyor, tamamen şans işi olduğunu düşünüyorum, ne kadar araştırma yapsakta su proje çok iyi dediklerimiz boş çıktı, işini şansa birakmayanlar için değecek bişey değil...
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 19, 2018, 11:20:17 PM

Benim basindan beri takip ettigim son birkac proje icin bahsedersem eger 5 tanesinden 1i ancak piyasaya girdiginde (forkdelta) ico fiyatinin uzerinde olabiliyor. Geriye kalan 4u ico fiyatinda odenecek paraya gore 3 kat daha fazla borsadan temin edilebiliyor. Kisaca anlayacagin su siralar riskli.
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
May 19, 2018, 11:32:51 PM

ico alirken scam olup olmamasina bakman cok onemli. bu zamanda cok fazla dolandirici mevcut. Yuksek meblaglarla yatirim yapip kaybeden bir suru insan var. Whitepaper sosyal medya durumu github durumu takim elemanlarinin gecmisi vs bir suru konuya bakman lazim

catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
May 20, 2018, 10:06:01 AM

3 tane ICO ya girmiş biri olarak şahsi fikrim, çok üst düzey ve Crypto dünyasında sağlam referansı olanlar hariç çok riskli bir iş. Proje fos çıkmasa bile aktif hale gelene kadar aylar sürebiliyor. Yatıralan para bağlanmış oluyor ve o parayla trade yapıp kazanma şansınız da gidiyor. Tabi sağlam denk gelirse iyi kazandırıyor. Misal WAN ( Wanchain) projesine girememiştim ICO değeri yanılmıyorsam 0.30 $ dı ve sonrasında Çin torpili ile Binance ye 4$ dan girdi.  Cool
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
May 20, 2018, 10:52:24 AM

En çok katildigim bu madde ;

3- Katedilen Yol (Siz parayı verince bir projeye başlayacağız diyenlerden uzak durun! Ortaya bir şeyler koyulmuş ve yol katedilmişse radara alın.)

Adamlar 2 ay önce site kurmuş ico yapmaya başlıyor. Yaw hemşerim bu nedir. Alt yapı yok, birşey yok satma mantığı ile başlıyor. Zaten çoğu da hüsran.
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
May 20, 2018, 06:24:58 PM

Son dönemlerde ico yatırımı düşünürken en önemli şeyin araştırma olduğunu anladım. Çok iyi araştırmak gerek yatırım yapmadan önce. Ayrıntıları yazıda güzelce belirtilmiş ayrıca. Eline emeğine sağlık hocam. Güzel noktalara değinmişsiniz.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 20, 2018, 06:36:31 PM

İCOlardan dolayı sıkıntı yaşayan çok kişi var onların en büyük eksiği de yeterince arastirmamis olmamaları. Araştırma yaptıktan sonra gerisi şansa kaldı diyebiliriz.
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
May 20, 2018, 07:16:18 PM

ellerine sağlık hocam acıkcası merak ettiğim bir konu idi. Coin vs neysede bu ico projesi bi derya deniz sanki. hergeçen gün yenileri çıkıyor zaten. hepsi birbirinden farklı vs

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: